Závěrem ledna či nejpozději začátkem února dostanou naše webové stránky nový kabát. Změnu designu jsme plánovali několik měsíců, proto jsme rádi, že se nám náš záměr v příštích dnech naplní. Vedle nové grafiky, která by měla přispět k větší přehlednosti, budou obsahovat stránky i některé obsahové či technické novinky, které by měly posloužit k Vaší vyšší informovanosti. Některé z nich budou spuštěny hned na začátku, jiných se dočkáte v průběhu letošního roku. Proto bychom Vás chtěli požádat i o trpělivost, pokud ne vše poběží po spuštění hladce.
O další tři jména se rozrostl seznam postupujících na nadcházející světový šampionát. Rozhodl o tom kvalifikační turnaj hraný od 22. do 26. ledna v katarském Dauhá. Postoupit se podařilo Iránu, Japonsku a Spojeným arabským emirátům (SAE), tedy trojici týmů, které mají s účastí na závěrečném turnaji už mnoho zkušeností. Oproti původním předpokladům se počet aktérů kvalifikace rozrostl o tři výběry, když prvotní složení doplnily reprezentační týmy Afghánistánu, Filipín a Thajska. Ani jeden z těchto dodatečných účastníků ale do postupových bojů nezasáhl a mezi deset nejúspěšnějších se nedostal. Celkem se kvalifikace účastnilo 16 zemí, což je v asijské zóně rekordní počin (dosud bylo rekordem 11 týmů v roce 2011). Ze základních skupin postupovali do další fáze kvalifikace pouze vítězové. Suverénním dojmem v této fázi kvalifikace působili zejména hráči SAE, kteří vyhráli všechny své zápasy s minimálně tříbrankovým rozdílem, již po dvou úvodních kolech si postup zajistili rovněž Japonci, kteří skvěle zvládli tzv. skupinu smrti, když porazili silný Bahrajn (5:2) a zejména senzaci posledních měsíců z Libanonu (6:5). Snad nejpřekvapivějším semifinalistou se stala Austrálie, která se na mezinárodním poli objevila po mnoha letech a svůj comeback ozdobila výhrou nad účastníkem posledního MS z Ománu 6:4. Svůj postup Australané ztvrdili výhrou nad domácím Katarem a Afghánistánem ... pokračování uvnitř článku.
Dlouho očekávaný mezinárodní turnaj se již pomalu blíží. Do výkopu prvního zápasu zbývají poslední dva týdny, a proto je nejvyšší čas si představit osmičku účastníků akce nazvané Staropramen Cool Beach Soccer, jež pohostí od 8. do 10. února sportovní areál HAMR v Praze-Záběhlicích. Naši zem budou reprezentovat dva výběry – nedávno vzniklý tým BS Bohemians 1905 a Plzeň Team, český mistr z roku 2011. Kádry obou týmů jsou prošpikované členy české reprezentace plážové kopané a rozhodně budou patřit mezi žhavé kandidáty na některou z medailových pozic. Velkou pozornost budí zejména premiérový start bývalého fotbalového reprezentačního útočníka Jana Kollera, který se představí v dresu klokanů. Horkým favoritem na turnajové prvenství však bude i Grasshopper Club Zürich, který je aktuálním mistrem švýcarské ligy (více zde). Grasshopper dorazí do Prahy i se svou největší hvězdou Dejanem Stankovicem, tedy s jedním z nejlepších útočníků světa. Své mistrovské kvality bude chtít rovněž prokázat maďarský celek Goldwin Pluss Lőrinci, který je již pětinásobným vítězem tamní soutěže. Hlavní oporou je Viktor Fekete, který má již zkušenosti z ruské či italské ligy. Slovensko bude zastupovat u nás dobře známý Artful BSC Bratislava, účastník československé Superligy a též druhý tým slovenského šampionátu (více zde). Chybět nebude ani zástupce polského plážového fotbalu, své kvality českému publiku bude chtít prezentovat ETA-Zagłębie Dąbrowa Górnicza, klub s mnohaletou tradicí, který loni skončil v polské lize na čtvrtém místě (více zde). Osmičku aktérů pak doplní dva německé výběry. Pod taktovkou německé ikony Olivera Romriga se v Praze představí celek MSC Ibbenbüren - Lords of the Ball, v jehož barvách by se mělo představit i mnoho jeho kolegů z národního týmu. Posledním účastníkem je zástupce hlavního německého města - klub BeachKick Berlin, který vznikl již v roce 1998. Hlavní tváří je zkušený útočník a bývalý reprezentant Martin Krause. O jednotlivých týmech si připravujeme podrobné informace, které budeme postupně zveřejňovat před startem turnaje. V Praze se začne psát nová historie českého plážového fotbalu, tak si to nenechte ujít a přijďte se podívat! Bude to stát za to!

Rozlosování / Draw   •   Akreditace
O víkendu 12. až 13. ledna se odehrál první díl série zimních turnajů. V sobotu se proti sobě představily týmy mužů, které mezi sebou bojovaly o dvě postupová místa na finálový turnaj. Nejvíce se dařilo hráčům plzeňského týmu Moe´s, kteří kvalifikační fází prošli bez ztráty jediného bodu a s přehledem si zajistili postup z první pozice. Na úvod porazili 2:0 celek Březiněves, který si odbyl premiéru v tomto sportu, dále 5:1 zkušený výběr Beach Polabí Přerov nad Labem a na závěr v poměru 6:0 FC Jirkov 2000. Naopak o druhé postupové místo se strhl dramatický boj. Nakonec se štěstí přiklonilo na hráče Polabí, jelikož o postupu rozhodl až penaltový rozstřel v závěrečném zápase turnaje, Stav utkání Polabí – Březiněves byl po základní hrací době 5:5 a hráči obou týmů tak musí prokázat pevné nervy v rostřelu. Rozhodnutí přišlo hned v úvodní sérii, zatímco polabští nezaváhali, soupeř ano. Kromě kvalifikačních zápasů se hrál rovněž mužský přípravný turnaj. Nejvíce se dařilo hráčům nováčka BS Bohemians 1905, kteří porazili jak Plzeň Team (4:3), tak i Gastrosun Braník (4:2). Ve vzájemném zápase poražených byl lepší plzeňský tým v poměru 6:4. Výsledkový servis uvnitř článku.
Zimní liga 2013
Vedení fotbalového týmu Bohemians 1905 poodhalilo na svém facebookovém profilu první jména ze seznamu hráčů, kteří budou hájit jeho klubové barvy. V dresu „plážových klokanů“ se objeví i řada reprezentantů České republiky v tomto sportu, doplněných o mnoho zajímavých nováčků. Nejvíce hráčů posílilo klokany z týmu BS Ladronka, konkrétně Martin Chalupa, Pavel Stejskal, Martin Boček, David Filinger, Petr Víšek, Lubomír Karda a Martin Jarouš, kteří se rovněž znají ze společného působení v reprezentaci. Mezi zkušené posily lze rovněž zařadit čtveřici Jaroslav Kovařík a Michal Kubice (oba naposledy Allianz Plzeň), Ivan Merta (BS Braník) a Michal Kanyai (BSC Artful Bratislava). Mezi nejatraktivnější akvizice z řad nováčků lze bezesporu zařadit bývalé reprezentanty ve velkém fotbale Radka Šírla a Jana Kollera, jež má stále zájem reprezentovat Českou republiku v plážovém fotbale. V uplynulém létě se mu to kvůli pracovnímu vytížení a zdravotním problémům nepodařilo, ale debut na písku by jej mohl čekat letos. Soupisku prozatím doplňují rovněž brankáři Ladislav Čaba a Miroslav Miller (fotbalový klub Mladá Boleslav), obránce Petr Mandík či nadějní útočníci Milan Braun a Petr Voborník. I přes skutečnost, že je klub Bohemians 1905 nováčkem, jeho silnou stránkou budou zkušenosti získané na mezinárodním poli. Hned jedenáct hráčů má na svém kontě start za českou reprezentaci, Michal Kanyai je oporou té slovenské. Tým dává dohromady Martin Chalupa, který může při budování klubu čerpat i ze svých zkušeností získaných při angažmá v italské lize, kde hájil společně s Martinem Bočkem barvy Mare di Roma. Do pozice trenéra byl jmenován Marek Pospíšil. Premiéru na písku si hráči Bohemians 1905 odbudou na víkendovém přípravném turnaji, který se bude hrát souběžně s úvodní etapou Zimní ligy. Jejich soupeři budou Plzeň Team a Braník BS.
V sobotu 12. ledna startuje v pražském areálu HAMR-Sport IV. ročník Zimní ligy mužů. Tentokrát dostala soutěž nový kabát a je rozložena do dvou etap. V té úvodní se představí čtveřice týmů FC Jirkov 2000, Beach Polabí Přerov nad Labem, Březiněves a Moe´s, z nichž dva nejúspěšnější si zajistí účast na finálovém turnaji. Na základě získaných zkušeností by měl být favoritem celek Polabí, který je českým mistrem z roku 2010 a pravidelným účastníkem letních i zimních soutěží. Svou střeleckou produktivitou budí u soupeřů po několik let respekt útočník Polabí Filip Horejc, nebezpečný je rovněž i Ondřej Brüsch, který si v létě připsal premiérové starty v národním dresu. Ani celky Moe´s a FC Jirkov však nejsou v prostředí plážového fotbalu neznámou. Hráče Jirkova bylo možné vidět naposledy při loňském ročníku Zimní ligy, kde obsadili konečné 6. místo. Jejich soupeřem byl tehdy i výběr Polabí, s nímž vzájemný zápas prohráli 2:7. Svému soupeři tak má mladý a vyrovnaný výběr z Ústeckého kraje mají co oplácet. V létě pak svým výkonem v Českém poháru zaujal celek Moe´s z Plzně, který se nejprve účastnil turnaje Orel Cup, kde obsadil druhé místo, čímž se kvalifikoval do celorepublikového finále. Zde odehrál několik vyrovnaných zápasů, z nichž tři rozhodoval až penaltový rozstřel. V tom posledním se štěstí od hráčů Moe´s odvrátilo, což je nakonec stálo zisk některé z medailí. V útoku exceloval zejména Vladimír Sirotek, který v deseti zápasech Českého poháru nastřílel třináct branek. Podceňovat však nelze ani úplného nováčka Březiněves. Kromě Zimní ligy mužů bude k vidění i kvalitně obsazený přípravný turnaj mužů ve složení Plzeň Team, Braník BS a BS Bohemians 1905. Kromě mužských soutěží jsou ve víkendovém harmonogramu tradičně zastoupeny i mládežnické turnaje. V sobotu se odehraje turnaj ročníků 2001/2002, v neděli pak 2003/2004. Kompletní rozpis uvnitř článku.
V polovině února se rozhodne o třech účastnících světové šampionátu, kteří budou reprezentovat konfederaci CONMEBOL. Stejně tak jako při předchozí kvalifikace v roce 2011, se jí účastní devět týmů. Chybět tak bude pouze jediný člen konfederace - výběr Bolívie. Devítka týmů bude za vybojováním postupového snu putovat do argentinského města Merlo, kde se první zápasy odehrají 10. února, ty o konečné umístění jsou na programu o sedm dní později. Největším favoritem je Brazilíe, která vyhrála všechny předešlé kvalifikační turnaje a i tentokrát si dělá zálusk na obhájení pozice jihoamerické jedničky. Brazilský tým již povede nový trenér Júnior Negão, který se ujal nové role začátkem tohoto roku. Debut na lavičce si prožije však mnohem dříve, jelikož jeho svěřence čekají ještě tři přípravné turnaje (Copa America, II Copa Ciudad de Encarnació, Copa das Nações). Soupeřem ve skupině mu bude Venezuela, další účastník posledního MS, Uruguay a Ekvádor. Uruguayci se pokusí o návrat mezi elitu po špatných výsledcích dosažených v posledních dvou sezonách. Velký šok přišel zejména v roce 2011, kdy pro ně cesta na poslední světový šampionát skončila již v základní skupině, Uruguayci tak poprvé v historii chyběli na závěrečném turnaji. Stejně se jim nedařilo o pár měsíců později na Jihoamerických plážových hrách, kde rovněž neprošli do vyřazovacích bojů. Pro tým, který patřil dlouhodobě ke světové špičce, to bylo tehdy hořké zklamání. Zálusk na postup si ve druhé skupině rozhodně budou dělat domácí Argentinci, kteří si budou chtít spravit chuť po špatném výkonu na Copa Lagos, kde skončili poslední a prožili si zde velké střelecké trápení. V kvalifikační skupině budou jejími soupeři Paraguay, Peru, Kolumbie a Chile. Zvláště Paraguay je může hodně potrápit, sebevědomí si zvedla vítězstvím na listopadovém turnaji Juegos Bolivarianos de Playa, kde porazilia Salvador nebo Venezuelu.
Ve dnech 8. a 9. ledna 2013 se ve švýcarském městě Curych, konkrétně v sídle fotbalové instituce Fédération Internationale de Football Association (FIFA), uskuteční dvoudenní mítink pořádaný organizací Beach Soccer Worldwide (BSWW). Zde bude diskutována současná pozice plážového fotbalu včetně všech výzev, kterým tento sport bude v budoucnosti čelit. FAČR přijala pozvání a z pověření generálního sekretáře pana Rudolfa Řepky bude na tento mítink vyslán předseda Subkomise plážového fotbalu Jan Dámec a technický manažer Michal Starec. Po příjezdu tak budeme moci informovat o novinkách a plánech týkajících se budoucnosti tohoto sportu přímo od našich zástupců.
Novým trenérem brazilské reprezentace byl jmenován Júnior Negão (48 let), jeden z nejlepších hráčů v historii tohoto sportu. Pozice hlavního trenéra tak zůstala neobsazena pouze týden, když v pátek 21. prosince tuto pozici opustil Guga Zloccowick, který vedl Brazilce do 35 zápasů, přičemž 31 z nich bylo vítězných. Oficiálně však bude jmenován až příští středu 2. ledna. Zajímavé je, že informace o jeho angažmá u brazilského týmu vyšlo na svět přesně čtyři roky poté, co oznámil ukončení své aktivní kariéry. A rovněž je zajímavé, že ve stejný den prodloužil smlouvu Mikhail Likhachev u národního týmu Ruska, tedy v současnosti největšího brazilského rivala. S reprezentačním výběrem se Negão rozloučil ve svých 44 letech v červenci 2008 jako kapitán aktuálního vítěze světového mistrovství, které se hrálo v Marseille. K titulu tehdy přispěl dvěma góly a stejným počtem asistencí. Z prvenství na světovém šampionátu se radoval celkem jedenáctkrát. Součástí reprezentačního týmu byl tento obránce dlouhých patnáct let, během nichž vstřelil úctyhodných 318 branek. Před začátkem své kariéry v plážovém fotbale se věnoval klasickému fotbalu. Svou profesionální kariéru započal v dresu brazilského klubu América, následně působil 2 roky ve Venezuele a poté jeden rok hrál v Pobřeží slonoviny. Na začátku 90. let jej však uchvátil plážový fotbal, kterému se začal naplno věnovat, což mu zůstalo až do současnosti. První významná mise nového trenéra čeká v polovině února, kdy se Brazílie účastní kvalifikace o postup na MS 2013
Zatímco u brazilského národního týmu došlo před Vánoci k nečekané změně, když svou pozici opustil dosavadní hlavní trenér Guga Zloccowick, u ruského týmu zůstává vše při starém. V pátek 28. prosince prodloužil stávající trenér Mikhail Likhachev své působení u národního týmu o další rok. S ruským týmem má za sebou opět vydařený rok, který orámovala dvě prvenství na prestižních turnajích. Nejdříve v únoru dosáhl s ruským výběrem na titul před domácím publikem na Euro Cupu, v listopadu pak úřadující mistři světa obhájili prvenství na turnaji Intercontinental Cup, kde si ve finále poradili s Brazílií 7:4. Mezitím si Rusové připsali ještě dvě druhá místa, a to v kvalifikaci o postup na MS 2013, kde je porazili ve finále Španělé (i tak to stačilo na postup), a v srpnu v rámci Evropské ligy, kde jim finálovou porážku z roku 2011 oplatili Švýcaři v poměru 6:5. Předchůdcem Likhacheva byl rovněž úspěšný ruský lodivod Nikolai Pisarev, který dovedl ruský národní tým ke třem účastem na světových šampionátech a k historicky prvnímu vítězství v Evropské lize v roce 2009. Likhachev jej nahradil začátkem roku 2010 a navždy zůstane spojen s vítězstvím Rusů na MS, kterého dosáhli v září 2011 v italském středisku Ravenna, nebo s prvenstvím v Evropské lize v roce 2011.
Po skončení letní sezony zaznamenala naše organizace (Subkomise plážového fotbalu FAČR) četný zájem ze strany zahraničních klubů o naše zimní soutěže, které již několik let tradičně pořádáme. Naše soutěže jsou v období chladných zimních měsíců na území Evropy unikátní, jelikož kromě Ruska se již jinde v tuto dobu pravidelně nehraje. Po několika měsících úvah jsme se proto rozhodli uspořádat mezinárodní klubový turnaj za účasti celků zejména z oblasti střední Evropy. Dějištěm bude již tradičně sportovní areál HAMR-Sport, který se nachází v Praze 10 – Záběhlicích. Akce bude třídenní a hrát se bude konkrétně v období 8. až 10. února. V pátek a v sobotu budou na programu zápasy v základních skupinách, v neděli pak střetnutí o konečné umístění. V těchto dnech probíhají intenzivní jednání se zástupci klubů z velkého počtu zemí. S výjimkou České republiky bude každá země zastoupena pouze jedním klubem, tak aby byla zachována co nejvyšší pestrost startovního pole. V tuto chvíli ještě neprozradíme, které konkrétní kluby s největší pravděpodobností do Prahy dorazí, ale rýsuje se velmi atraktivní složení klubů, které mají na svých soupiskách řadu jmen, které fanoušci plážového fotbalu mohou znát z jednotlivých reprezentačních výběrů. Proto sledujte náš web, kde se brzy začnou jednotlivá jména účastníků objevovat.
Brazilci jsou bez hlavního trenéra národního týmu. Mise dosavadního kouče Gustava Henrique Zloccowicka skončila po jeho páteční schůzce s prezidentem brazilského svazu Marcosem Fábiem Spironellim. Zloccowick tak ve své funkci vydržel pouze 13 měsíců, když byl na brazilskou lavičku jmenován loni v listopadu, poté co ze své pozice odstoupil Alexandre Soares. Angažmá u brazilského svazu nebylo pro Zloccowicka jeho první zkušeností s trénováním národního týmu. V minulosti působil u reprezentací Portugalska (2003), Bahrajnu (2006-2007, 2008-2011), Ázerbájdžánu (2008) a plnil též funkci konzultanta u týmu Ruska (2005). Během svého angažmá u brazilského národního týmu dovedl své svěřence ke dvěma druhým místům na turnaji Intercontinental Cup (vždy porážka ve finále s Ruskem) či k prvenstvím na několika menších turnajích. A právě vystoupení na letošním ročníku turnaje Intercontinental Cup mu mohlo být osudným, Brazilci zde totiž nezanechali příliš dobrý dojem. V průběhu letošního roku rovněž Zloccowick působil v ruské lize, kde dovedl tým IBS Petrohrad ke čtvrtému místu. Jméno jeho nástupce není zatím známo, jedním z žhavých kandidátů na uvolněné by však mohla být legenda tohoto sportu Júnior Negão. O něm se mluvilo již před rokem. Negão je druhým nejúspěšnějším střelcem v historii brazilského národního týmu (318 branek). Zkouška ohněm pak bude čekat nového trenéra v únoru, kdy se brazilský výběr účastní kvalifikačních bojů o postup na MS 2013.
Katarské město Douhá bude dějištěm bojů o tři postupová místa na MS 2013, která jsou vymezena členům AFC (Asian Football Confederation). Kvalifikační zápasy jsou na programu od 22. do 26. ledna a představí se zde rekordní počet přihlášených týmů, konkrétně třináct. Což je údaj svědčící o stále se zvyšujícím zájmu o plážový fotbal na všech kontinentech. Přihlášené týmy byly rozděleny do čtyř skupin, přičemž do vyřazovacích bojů postoupí pouze vítěz skupiny. S ohledem na rostoucí kvalitu jednotlivých účastníků se tak dá čekat opravdu litý boj již od prvních zápasů. Takzvanou skupinou smrti se jeví zejména ta, jež je označena písmenem B, kde se potkají Japonci (pět účastí v předchozích kvalifikacích, pět postupů), Bahrajn (5 účastní, dva postupy) a Libanon, který nedávno zářil na turnaji Copa Lagos, když porazil Portugalsko 5:4 a stejným poměrem i Argentinu! Kvalitní obsazení má i skupina A, kde se představí domácí výběr, bohatý Omán a Austrálie, která se tak po mnoha letech vrací do prostředí plážového fotbalu. Ve skupině D se pak potkají Irán, tradiční účastník světových šampionátů, a Čína, které postup v posledních letech unikal velmi těsně. Zároveň je to souboj letošních finalistů asijského šampionátu v plážovém fotbale, který se konal v rámci Asijských plážových her. Více informací uvnitř článku.
Fotbalisté Nigérie opět po roce ovládli svůj domácí turnaj, který se odehrál v Lagosu. Loni v přímém souboji o prvenství porazili i Brazílii, letos si připsali cenný skalp výběrů Portugalska a Argentiny, kterým se nedařilo a v konečné tabulce turnaje skončily oba týmy až za celkem Libanonu. Strhující tečku za turnajem si Nigérie připravila do posledního zápasu s Portugalci, kteří vedli po polovině zápasu 7:3. Ale kapitán domácích Olawale svým gólem na 4:7 zavelel k neuvěřitelnému obratu a domácí nakonec vyhráli gólem Ibenegbua 8:7 po prodloužení. Portugalcům chyběly opory Madjer, Belchior nebo Cavalcanti, jinak přivezl portugalský trenér ostatní běžné členy kádru. Tento turnaj tak jasně poukázal, jak jsou Portugalci bez svých superhvězd zranitelní. Zvlášť porážka Portugalců s Libanonem 4:5 je senzací. Vůbec se nedařilo Argentincům, kteří svůj první gól na turnaji vstřelili až po 79 minutách! Proti Libanonu a Nigérii vyšli střelecky naprázdno a s Libanonem padli 4:5. A to v kádru nastoupili zkušení hráči jako Minici, Spinelli nebo E. Hilaire. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Azez Abu, velký klenot nigerijského plážového fotbalu, který během turnaje vstřelil pět branek.


Blíží se konec roku a tím i tradiční vyhlášení nejlepšího hráče a nově i hráčky v plážové kopané. 
V roce 2012 byl zvolen nejlepším hráčem kapitán národního mužstva Martin Chalupa, nejlepším nováčkem David Fillinger a nejlepší hráčkou Markéta Matějková.


All stars tým mužů 2012
Víšek, Židlický - Chalupa, Huráb, Kovařík, Kubice - Boček, Fillinger, Stejskal, Peteřík


Nejlepší plážoví fotbalisté za rok 2012

 

1. místo
Martin Chalupa

Jeden z nejzkušenějších hráčů 
národního týmu, nechyběl v žádném 
zápase a z pozice obránce přidával 
důležité branky. Po vydařené sezoně 
angažován do týmu Mare di Roma - serie A.

 

1. místo
Markéta Matějková

Nejen nejlepší hráčka,
ale i nejlepší střelkyně
národního týmu.
 

2. místo
Petr Víšek

V celé sezóně podával nadstandardni 
výkony. Skvěle zachytal v kvalifikaci MS.

 

2. místo
Hedvika Vacíková

Jako brankářka měla výrazný
podíl na vyrovnaných
zápasech se Švýcarkami.
            

3. místo
Martin Boček

Jeden z nejlepších střelců
v historii národního týmu.
Po vydařené sezoně angažován 
do týmu Mare di Roma - serie A.

 

3. místo
Šárka Holečková

I přes své mládí
zkušená hráčka,  
která má budoucnost
před sebou.
 
 

nejlepší nováček 
David Fillinger

Jako nováček v plážovém fotbale, 
ale úspěšný hráč fotbalu a futsalu, 
prokazoval své umění již od začátku.
Podával skvělé výkony ve všech zápasech.
     

V polovině ledna by měla odstartovat nová zimní sezona. A opět se rozběhnou soutěže v kategoriích mužů, žen i mládeže. Hrát se bude v areálu Hamr Sport v Praze 10 - Záběhlice, který hostil všechny soutěže i na začátku roku letošního. Je plánováno rozšíření ligy mužů do dvou etap - kvalifikační fáze (12. ledna) a finálová fáze (9. února), u ženské soutěže se počítá s jedním turnajem v sobotu 2. března. Mládežnické soutěže budou rozděleny dokonce do tří etap - dvě kvalifikační a jedna finálová. Pro mládež jsou vypsány kategorie ročníků 2001/02 a 2003/04. Mládežnické týmy se mohou přihlásit do obou kvalifikačních turnajů. V případě, že bude zájemců více než stanovená kapacita, tak mají přednost týmy, které se účastní pouze jedné z kvalifikací. Termín uzávěrky přihlášek je 30. listopad 2012. Přihlašovat se je možné zde. Kromě ligových zápasů bude připraven i doprovodný program pro diváky.

Přihlášené týmy zde
Jako ve zlém snu si museli připadat při sobotním finále Brazilci. Již po první třetině prohrávali 0:3 a ani v dalších minutách se jim střelecky nedařilo. Naopak zřejmě do růžova se před sobotním zápasem vyspal Egor Shaykov a sázel do sítě soupeře jeden gól za druhým. Střelecky se odmlčel až po svém čtvrtém gólu, to už byl stav zápasu 5:0. Po něm sice přišla rychlá odpověď, snížení na 1:5 v podání Fernanda Ddi, ale ruská mašina se nezastavila a po dalších trefách Shishina a Makarova už to vypadalo na hodně nečekaný debakl mnohonásobných světových šampionů. Brazilci sice ještě povstali a začali z náskoku svého velkého rivala pomaličku ukrajovat branku za brankou, ale drama se nekonalo a Rusové se radovali z výhry 7:4! Hrdina finále Shaykov byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a jeho spoluhráč Bukhlitskiy byl oceněn trofejí pro nejlepšího brankáře. Cenu pro nejlepšího střelce si při slavnostním vyhlášení převzal Fernando Ddi, který v pěti zápasech skóroval celkem desetkrát. V boji o bronz mezi domácí výběrem SAE a Nigérií byla k vidění parádní přestřelka, ve které padlo dohromady patnáct branek. Ani jeden z účastníků tohoto zápasu si nedokázal vytvořit dostatečný brankový náskok, který by mu stačil k vítězství již v základní hrací době. O třetí pozici rozhodlo až prodloužení, ve kterém se jako jediný prosadil domácí Rami.
Týmy Ruska a Brazílie si dnes zajistily postup do zítřejšího finále, dva největší favorité tak splnili svůj základní úkol a zítra se poperou o titul vítěze II. ročníku turnaje Intercontinental Cup. V úvodním semifinále si Rusové hladce poradili s Nigerijci, když je v cestě za vítězstvím nakopl skvělý vstup do utkání a vedení 3:0 již v páté minutě zápasu. Skóre otevřel svým druhým gólem na turnaji brankář Ippolitov, na kterého navázali tradiční střelci Shaykov a Shishin. Ibenegbu sice v sedmé minutě snížil na 1:3, ale Rusové byli k nezastavení a postupně se propracovali k náskoku až o sedm branek v poměru 9:2. K tomuto vedení nejvíce dopomohl Shaykov, který se střelecky prosadil hned čtyřikrát. Nigerijci v posledních minutách jen korigovali na konečných 9:4. Brazilci měli za sebou před semifinálovým zápasem tři výsledkově vyrovnané bitvy, kdy většinou zachraňovali výhru v poslední třetině. Tentokrát se však zdálo, že podobné problémy mít nebudou, když v 21. minutě zvyšoval Fernando Ddi již na 4:0. Brazilci se však nevyvarovali chyb a hráči domácího výběru SAE dokázali snížit necelé tři minuty před koncem na 3:4. Na kontaktní góly Karima však našel velmi rychlou odpověď Fernando Ddi a Brazilci nakonec postup uhájili výsledem 5:3.
Dvanáct zemí se uchází o pořadatelství MS v roce 2015. I tento údaj jasně svědčí o stále větší popularizaci tohoto dynamického a atraktivního sportu po celém světě. Konkrétně se jedná o následující země (fotbalové asociace): Brazílie (CBF), Rusko (FUR), Ekvádor (FEF), Švýcarsko (SFV-ASF), Mauricius (MFA), Francie (FFF), Portugalsko (FPF), Salvador (FESFUT), Thajsko (FAT), Senegal (SFF), Maďarsko (MLSZ) a Bulharsko (BFU). Polovina uchazečů tedy pochází z Evropy. O konečném pořadateli by mělo být rozhodnuto do konce května 2013. Předchozí šampionáty pod hlavičkou organizace FIFA byl možné vidět v následujících destinacích: 2005: Rio de Janeiro, 2006: Rio de Janeiro, 2007: Rio de Janeiro, 2008: Marseille, 2009: Dubai a 2011: Ravenna. V příštím roce se ty nejlepší týmy z celého světa vydají na Tatihi.
Dění třetího hracího dne v Dubaji, kde pokračuje Samsung Beach Soccer Intercontinental Cup, opět ukázalo, proč si získává plážový fotbal stále větší popularitu po celém světě. Běžela teprve čtvrtá minuta zápasu a světelná tabule ukazovala stav 3:2 pro Nigérii. Napínavé utkání Nigerijců s Japonskem nakonec skončilo vítězstvím zástupců afrického kontinentu v poměru 6:5. Fantastický výkon v dresu vítězů předvedl zejména Bartholomew Ibenegbu, který překonal obraný val soupeře hned čtyřikrát a výrazně tak přispěl svému týmu k vedení 4:2. Asami Kawazumasi sice našel na jeho čtvrtý úder rychlou odpověď a snížil na 3:4, na hřišti však začala zářit vycházející nigerijská hvězda Azeez Abu. Ten dvěma góly nasměroval své spoluhráče za postupovým snem, který však mohla zhatit případná výhra Švýcarů nad Brazílií. A Švýcaři k výhře opravdu směřovali a nad svým protivníkem vedli necelých pět minut před koncem zápasu 3:1. Jenže Brazilcům se podařil dokonalý obrat a po brankách tria Bruno Malias, Benjamin a Fernando Ddi se nakonec radovali z výhry 4:3. Do semifinále z této skupiny tak postupují Brazílie a Nigérie. Druhou skupinu opanovali Rusové, když neztratili v této fázi turnaje ani bod. Porazit je nedokázal ani domácí výběr, ale ani v tomto zápase nebylo od překvapení daleko. Ještě ve 34. minutě byl stav nerozhodný 2:2, Rusy ale zachránil úder Ereemeva. Kuriózní zápis si na svůj účet připsal domácí Ali Kamal, který se během necelé minuty dokázal trefit do branky soupeře, ale i do branky svého týmu. Vítězně se s turnajem loučí Tahiti, které porazilo USA 4:3. Cestu za cennou výhrou jim nezkomplikovalo ani vyloučení Taiaruie, které sice soupeř potrestal a vyrovnal v daný moment na 2:2, ale Tahiťané se nevzdali a pod vedením svého vůdce Zaveroniho si připsali druhé vítězství na velké mezinárodní akci pořádané BSWW.
Výběry Ruska a SAE mají jako první jistotu postupu do semifinále, kterou si vybojovaly v dnešních zápasech. Hráči Tahiti měli skvělý vstup do zápasu proti Rusku a na začátku druhé minuty se dostali do vedení 1:0, ale soupeř velmi záhy získal kontrolu nad vývojem zápasu a o pět minut později už vedl 4:1, když se dvakrát prosadil nejlepší střelec letošního ročníku Evropské ligy Dmitrij Shishin. Jednou brankou k vedení přispěl i brankář Ippolitov. V dalším průběhu se Rusům již nepodařilo své vedení navýšit, ale Tahiťané dokázali překonat pověstnou ruskou defenzivu pouze jedinkrát, takže Rusy jejich střelecká impotence nakonec nemusela tolik mrzet. Dál postupují k radosti domácího publika i hráči SAE, kteří si ve svém druhém zápase na turnaji poradili s hráči USA v poměru 5:3. Zápas rozhodly dva po sobě rychle jdoucí góly domácích v polovině závěrečné třetiny, kdy se prosadili Karim a Rashid, kteří poslali svůj výběr do vedení 4:2, na které odpověděl soupeř už pouze jediným úderem v podání Perery. Brazilci rovněž dokráčeli ke svému druhému turnajovému vítězství, ale opět se na něj dost nadřeli a tentokrát se o něj obávali do posledních minut. Japonci s nimi dokázali držet výsledkově krok po celý zápas a dvakrát se dokonce ujali vedení, nakonec však museli v závěru zápasu dotahovat a necelé tři minuty před koncem snížili na rozdíl jedné branky. Víc jim Brazilci ale nedovolili a připsali si tři body za výhru 6:5. Cestu mezi čtyři nejlepší si ztížili Švýcaři, po porážce 6:7 s Nigerijci budou muset ve čtvrtek porazit Brazílii a ještě doufat v příznivý vývoj druhého zápasu. Nigerijci šli do vedení již ve druhé minutě a dokázali si jej v různých podobách udržovat až do začátku třetí třetiny, kdy nejprve vyrovnal a následně dostal svůj tým do vedení Stankovic. To sice Švýcaři neudrželi dlouho, ale ve 32. minutě udeřil Stankovic potřetí a Švýcaři tak měli nakročeno do semifinále. Jenže Nigerijci dokázali zápas v posledních minutách otočit, když o vítězný gól se postaral velký nigerijský klenot Azeez Abu, který již v 16 letech startoval na MS, kde dokázal dát gól i Brazílii.
Semifinalisté z roku 2011 mají našlápnuto si zahrát stejnou fázi turnaje i letos. Týmy Ruska, Brazílie, Švýcarska i domácí SAE si na úvod soutěže připsaly výhru. Zdrcující úder svému protivníkovi uštědřilo zejména Rusko, které USA hladce přehrálo 9:1. Skóre zápasu ve prospěch obhájců začalo narůstat až ve druhé polovině zápasu, ale Rusové si drželi vedení takřka po celý zápas. Dobře se na zápas vyspal zejména Egor Eremeev, který se blýskl hattrickem, který dokončil v úvodu závěrečné třetiny, když zvyšoval na 6:1. Ve druhém zápase skupiny A se z vítězství radovali domácí, když těsně porazili Tahiti 3:2. Napínavý zápas rozhodla až předposlední minuta zápasu, kdy se prosadil Adil. Dramatickou zápletku měl i zápas Nigérie s Brazílií. Favorit dlouho nemohl najít recept na dobře hrajícího soupeře a Nigerijci dlouho drželi s loňským finalistou krok. Ještě v úvodu závěrečné části byl stav nerozhodný 3:3, když vyrovnal Ibenegbu. Pak ale přišla na řadu hvězdná chvilka Fernanda DDi, který během necelých dvou minut nasázel do branky soupeře tři branky a dovedl svůj tým k výhře 6:3. Dobrá nálada po úvodním zápase vyzařuje i z týmu Švýcarska. Ten se také dlouho se svým soupeřem přetahoval o vedení, když byl po dvou třetinách stav nerozhodný 4:4. V poslední části však Švýcaři prokázali větší zkušenosti a dokráčeli si pro výhru v poměru 7:4. Své příznivce opět nezklamal Dejan Stankovic, jeho úvodní čtyři trefy svědčí o dobré formě švýcarského kanonýra.
Prvotřídní plážový fotbal bude k vidění od úterý 30. října do neděle 4. listopadu v Dubaji, kam se sjelo několik elitních týmů z celého světa, aby zde bojovalo o titul na druhém ročníku turnaje Samsung Beach Soccer Intercontinental Cup. Obhájcem prvenství z loňského roku je celek Ruska, který v poli startujících nechybí ani letos a opět patří mezi největší kandidáty na zisk titulu. Rusové nastoupí v takřka nejsilnějším složení, chybět jim zde bude pouze Alexej Makarov. Na úvod je čeká celek USA, kterému se nedaří od roku 2007 kvalifikovat na MS. Dříve tradiční účastník velkých akcí obměnil z části svůj neúspěšný tým a nyní by se chtěl vrátit opět na výsluní. Největším vyzyvatelem Ruska by ale měla být Brazílie, která s Ruskem prohrála při loňském finále. Trenér Zloccowick se snaží dát šanci i novým mladým hráčům, proto do Dubaje povolal i Mauricinha, Gila nebo Datinhu. Kostru týmu však tvoří ověřené opory André, Mão Bruno Xavier, Fernando DDI, Benjamin, Sidney nebo Bruno Malias. Prvním soupeřem Brazílie bude Nigérie, s kterou v posledním vzájemném zápase prohrála. Nigerijci mají mladý tým, který již má na druhou stranu hodně zkušeností a posledních mezinárodních turnajů se účastní v poměrně stabilní sestavě. Bude zajímavé sledovat, zda tento černý kůň turnaje nepřekročí svůj stín předešlých let a nedosáhne pod vedením své největší hvězdy Olawaleho na nějaký medailový úspěch. Na dobrý výsledek si bude brousit zuby i druhý zástupce evropského kontinentu Švýcarsko. Hrající trenér Angelo Schirinzi při nominaci neopomenul hvězdy kalibru Stankovice, Meiera nebo M. Jäggyho, šanci však dostane i dravé mládí. Na scénu v rámci velkého turnaje konečně přichází švýcarský klenot Noel Ott, který byl nejlepším střelcem letošního ročníku švýcarské ligy, kde se předháněl v boji o střeleckou korunu s Philippem Borerem, který rovněž v nominaci nechybí. Zda se mladé pušky prosadí hned v zápase proti Japonsku, nám prozradí až úterní program. Zajímavé bude sledovat ale i výkon domácího výběru SAE, který by chtěl navázat na loňskou semifinálovou účast. Na úvod turnaje prověří jeho síly pořadatel příštího MS Tahiti, jehož hráči mohou těžit z bohatých zkušeností, které získali ve Švýcarsku. Hned čtveřice hráčů totiž nastupovala v dresu Sable Dancers Bern, finalisty soutěže.
Dlouhá sezona švýcarské ligy je u konce. Ligový titul nakonec připadl jednomu ze tří nováčků GC Beach Soccer. Tým vedený Dejanem Stankovicem si ve finále play-off poradil s vítězem základní části Sable Dancers Bern těsně 6:5. Oba týmy se v tomto duelu několikrát vystřídaly ve vedení, ale po gólu útočníka Bernu Philippa Borera na 5:5 z 32. minuty se zdálo, že základní hrací doba o vítězi nerozhodne. Nakonec však na prodloužení nedošlo. Rozhodující gól padl osm vteřin před koncem, kdy se prosadil švýcarský reprezentant Sandro Spaccarotella. K výhře GC přispěli jedním gólem i ruští hráči Bukhlitskij a Eremeev, kteří tento tým posílili pouze pro závěrečný soutěžní víkend. Zejména Egor Eremeev měl zacelit mezeru v sestavě při absenci jedné z největších opor týmu, jakou bezesporu Španěl Ramiro Amarelle v průběhu sezony byl. Ani Bern nebyl kompletní, ale Angelo Schirinzi v průběhu léta opakovaně dokazoval, že je vždy připraven vytáhnout nějaké to eso z rukávu. Tentokrát týmu vypomohlo duo brazilských reprezentantů Bruno Xavier a Bruno Malias (oba týmu vypomohli již dvakrát v základní části). Ale na GC to nakonec o kousek nestačilo, i tak může Bern letošní rok hodnotit jako úspěšný. Třetí příčka patří obhájcům titulu BSC Scorpions Basel. Tým, jehož osu tvoří kapitán Moritz Jäggy a jeho bratři Kaspar a Valentin, vybojoval ligový bronz až v penaltovém rozstřelu s Emmenem, který rozhodla již první série. Zatímco Fabio Minder netrefil bránu, Dominik Ziegler se z penalty nemýlil. Kdo ví, zda by se nakonec neradoval ligový nováček z Emmenu, kdyby mu nechyběl Stephan Meier, který se rozhodl upřednostnit lukrativní nabídku ze SAE. Až osmé místo obsadil loňský vítěz základní části a poražený finalista Havana Shots Aargau. Tým před sezenou opustilo hned šest hráčů základní sestavy, což se projevilo na mizerném vstupu do nového ročníku. Postupem času ale dokázal mladý kádr Havany opět u soupeřů budit respekt svou odvážnou hrou a naději na postup mezi nejlepší živil až do posledních kol. Hlavní oporou byl Noel Ott, který se díky 47 zásahům stal nejlepším střelcem soutěže. Zároveň byl vyhlášen i nejlepším hráčem ligy. BUde zajímavé sledovat, zda již dostane šanci i v národním týmu a také, zda jej vedení klubu udrží i pro příští rok. Zdá se, že případná náhrada za něj v týmu je již na obzoru. Objevem sezony byl totiž vyhlášen jeho spoluhráč a autor osmi branek Tobi Steinemann, který začátkem června (dva týdny po začátku ligy) oslavil své teprve 16. narozeniny.

Jeden z nejkvalitněji obsazených letošních turnajů na území Evropy byl k vidění od 8. do 16. září v Moskvě, která byla hostitelem Ruského poháru. Celkem se do této soutěže přihlásilo 23 tamních týmů, přičemž 19 z nich muselo nejdříve absolvovat kvalifikační boje. Dvanáct v kvalifikaci nejúspěšnějších týmů se následně připojilo ke čtveřici elitních ruských klubů, které byly nasazeny přímo do hlavní fáze soutěže. A už kvalifikační zápasy nabídly napínavou podívanou, která překvapivě vystavila postupovou stopku pro Rotor Volgograd, jednoho z účastníků nejvyšší ruské ligy. Semifinálová čtyřka byla nakonec složena převážně z domácích týmů. Početní převahu moskevských týmů, ve složení Lokomotiv, Spartak a Dynamo, totiž korigoval pouze Crystal Petrohrad. Ten v semifinále prohrál s Lokomotivem 4:5, ale nakonec se radoval alespoň z třetího místo po výhře nad Spartakem, který ve stejné fázi turnaje podlehl Dynamu až v šesté sérii penaltového rozstřelu. Finále nakonec ovládl ruský ligový mistr Lokomotiv Moskva, který zvrátil vývoj utkání z 0:2 na 5:2 a obhájil prvenství z roku 2011. O jeho branky se postarali postupně Stankovic, Shishin, Majder, Krasheninnikov a Makarov, za poražené skórovali v úvodní třetině Ukrajinec Zborovkyi a Vostrikov. V utkání padalo nebývale mnoho karetních trestů, když rozhodčí postupně ukázal osm žlutých a dvě červené karty, které převážně obdrželi hráči Dynama. Podrobnosti uvnitř článku ...
V polovině srpna byl Zvolen opět po roce hostitelem Mistrovství Slovenska, které se u našich sousedů konalo již pošesté. Šampionát se měl původně pořádat v červenci, ale nepřízeň počasí donutila organizátory soutěže, občanské sdružení Beach club Orlík a Slovenskou Asociáciu Plážového Futbalu, posunout termín konání o jeden měsíc později. A tentokrát počasí plážovému fotbalu přálo, proto se hrálo za krásného teplého a slunečného počasí. Přítomní diváci se tak mohli těšit ze zajímavé podívané, o kterou se staralo sedm přihlášených týmů. Úroveň turnaje potěšila dle vyjádření pro beachsoccer.sk i ředitele turnaje Marka Poliaka: „Můžeme být spokojeni, protože se zde setkala opravdu kvalita, o kterou nám šlo v první řadě.“ Bojům v play-off předcházela základní skupina, ve které poměřily své síly všechny týmy navzájem v utkáních 2 x 10 minut. Jedním z účastníků turnaje byl i český zástupce Gastrosun Braník, který nakonec celou soutěž vyhrál. V základní skupině mu byly soupeřem slovenské týmy FK Slovan Zememianske Kostoľany, V. I. P. Zvolen, Lipino Žilina, Kapi BS Team, FCS Security Group Košice a Artful BSC. Pokračování uvnitř článku ...
Česká republika
- Německo


Evropská liga
(zápas o 12. místo)

Haag (NIZ)

zápas skončil
          
3:8
 
  (2:1, 0:3, 1:4)  
     
Branky: 4. Toman, 5. Chalupa, 27. Mandík - 12. Goller, 13. Castelli, 15. Sokolowski, 18. Goller, 27. Ullirich, 35. Kniller, 36. Thürk, 36. Castelli
Karty:
Sestavy:
Česká republika:
Ukrajina:
Již podeváté se spolu utkají národní týmy České republiky a Německa. S žádným jiným týmem se ten český nepotkal častěji. Dosavadní vzájemná bilance je 5:3 ve prospěch českých barev. Český výběr čekal nepříjemný soupeř, v jehož kádru je hned několik hráčů, kteří působí v prestižní švýcarské lize - Sebastian Ullrich, Oliver Romrig (oba BSC Jona), Dominic Castelli (FC Basel Beach) a Manuel Klon (BSC Havana Shots Aargau).
V posledním zápase na turnaji prohrál český výběr 3:8 s Německem a obsadil v letošním ročníku Evropské ligy konečné 13. místo. Do zápasu vstoupil dobře a poměrně brzy se dostal do vedení 2:0 po brankách Tomana a Chalupy. V závěru první třetiny se podařilo Němcům snížit na rozdíl jedné branky a ve druhé části sérií tří branek stav zápasu dokonce otočit na 2:4 z českého pohledu. Na gól Ullricha z 27. minuty dokázal ihned odpovědět Mandík, ale závěrečné minuty opanoval opět německý soupeř a vyhrál 8:3.
Všechny výsledky jsou uvnitř článku ...
Ve finále Evropské ligy se opět, tak jako před rokem, potkají výběry Švýcarska a Ruska, které si ve svých skupinách počínaly velmi suverénně a své zápasy vyhrály velkým brankovým rozdílem. V sobotním programu nejdříve převálcovalo Švýcarsko Portugalce 7:3, když se Portugalcům podařilo vstřelit první gól až ve 28. minutě za stavu 5:0. O hodinu později se radovali i Rusové, kteří si šli pro vítězství nad Polskem od úvodních minut zápasu. Už po necelých pěti minutách vedli 3:0 a nakonec se radovali z výhry 6:3. Po nádherných kombinacích celého týmu se prosazoval zejména Dmitrij Shishin, který si tak upevnil své vedení v čele tabulky střelců. Švýcaři se tak mohou pokusit oplatit Rusům loňskou finálovou porážku z Moskvy 4:6.
Fotbalisté Francie opět sestupují z elitní divize A do divize B. Mezi smetánkou evropského plážového fotbalu se tak udrželi pouze jeden rok. O sestupu rozhodla dnešní porážka 2:6 s Ukrajinou, která se vedení ujala už v 6. minutě a svůj náskok průběžně navyšovala. V úvodních dvou třetinách si vypracovala vedení již 4:1. Závěrečná třetina se dohrávala za nepříjemného deštivého a chladného počasí, i tak ale bylo na hřišti pořádně horko. Rozhodčí totiž museli řešit hned několik potyček na hřišti. Ta nejdramatičtější propukla necelé tři minuty před koncem, kdy na hřiště vtrhli snad všichni hráči obou týmů včetně francouzského trenéra, který byl za své hlasité protesty vykázán na tribunu. Nizozemský tým potřeboval k postupu z prvního místa porazit Němce alespoň o tři góly, naopak těm k prvenství ve skupině stačilo dovést zápas do prodloužení. Vývoj utkání připomínal přetahovanou, ve které opakovaně narůstalo vedení Holanďanů na rozdíl o dvě branky, ale Němci dokázali několikrát najít odpověď a dotáhnout se na dostřel jedné branky k vytoužené remíze. Nakonec se však ani jeden z týmů potřebného výsledku nedočkal, a tak skupinu vyhrálo Bělorusko. Když se dva perou, třetí se občas směje. Německo nakonec ve skupině obsadilo třetí místo a bude tak nedělním soupeřem českého týmu v souboji o 12. místo v celkové klasifikaci Evropské ligy. Sestupující Francii nahradí v divizi A vítěz zápasu Bělorusko - Ukrajina.
Česká republika - Ukrajina

Promotion Final EBSL
(skupina B)

Haag (NIZ)

zápas skončil
          
1:2
 
  (1:0, 0:1, 0:1)  
     
Branky: 2. Chalupa - 16. Korniichuk, 35. Andrieiev
Karty: 19. Chalupa (ŽK)
Střely směřující mezi tyče: 18:6
Střely celkem: 43:16
Zákroky brankářů: 5:13
Sestavy:
Česká republika: Tomáš Židlický - Martin Chalupa, Tomáš Robb, Martin Jarouš, Petr Mandík, Jaroslav Toman, Ondřej Brüsch, Michal Starec
Ukrajina: Vitali Sydorenko, Vladimír Gladchenko - Oleg Zborovskyi, Alexander Korniychuk, Roman Pachev, Konstantin Andrieiev, Andrej Cherevko, Ievgenii Riabchuk, Alexey Ilichov
V brance českého týmu se objevil tentokrát Tomáš Židlický a hned ve druhé minutě přihlížel úspěšnému vstupu svých spoluhráčů do zápasu, když se prosadil kapitán Martin Chalupa. Jeho střela se ukrajinskému brankáři Sydorenkovi schovala v houšti clonících hráčů. Čeští hráči v dalších minutách pozorně bránili, a tak se Ukrajinci dostávali zejména ke střelám z větší vzdálenosti. V šesté a v sedmé minutě se vyznamenal Židlický, který dva tvrdé projektily z větší vzdálenosti vyrazil na roh. Další skvělý zákrok si připsal půl minuty před koncem úvodní části, kdy zlikvidoval pokus I. Borsuka.
Druhá třetina začala tak, jak první skončila. Češi se soustředili na pozornou obranu a Ukrajinci se snažili ostřelovat naši branku ze všech pozic, až se jim podařilo v 16. minutě vyrovnat. Korniichuk z první umístil míč k pravé tyči české svatyně po přihrávce od I. Borsuka - 1:1. V 19. minutě přežili Češi krizovou situaci, po ruce Chalupy byl nařízen pokutový kop, který soupeř neproměnil. Ve 20. minutě měli Ukrajinci přečíslení dva na jednoho, ale s nastalou situací naložili naštěstí mizerně. O minutu později opět čaroval Židlický, když vyrazil střelu unikajícího Zborovského, k dorážce se už soupeř nedostal. Židlický si poté poradil i s dalekou střelou Pacheva. Nepříjemný okamžik nastal pro české barvy ve 23. minutě, když po ráně do hlavy musel hřiště v doprovodu členů realizačního týmu opustit Martin Jarouš.
První velkou příležitost si ve třetí části připravil soupeř. Nejdříve střílel I. Borsuk a Zborovskiy jeho pokus netečoval ideálně. Vzápětí se dostal Zborovskiy za českou obranu po pravém křídle, ale Židlický jeho pokus z ostřejšího úhlu vyrazil. Český brankář si poradil i o dvě minuty později s nepříjemnou střelou I. Borsuka. Ve 30. minutě mohlo udeřit na druhé straně, ale Martin Chalupa neproměnil přímý kop z poloviny hřiště. Ve 32. minutě zachránil náš tým Tomáš Robb, který zaskočil na brankové čáře za překonaného Židlického a vyrazil střelu Zborovského. Minutu a půl před koncem při rozehrávce zaváhal český kapitán Chalupa a Andreiev tuto chybu z rychlého kontru potrestal - 1:2.
Česká republika - Francie

Promotion Final EBSL
(skupina B)

zápas skončil

3:5
 
  (1:1, 0:4, 2:0)  
     
Branky: 12. Brüsch, 27. Chalupa, 28. Toman - 9. Iborra, 19. Mendy, 19. Brüsch (vlastní), 20. Pagis, 24. Basquaise
Karty:
žluté: nikdo 
červené: Karel (ČR), Špůrek (ČR)
Střely směřující mezi tyče: 19:14
Střely celkem: 49:30
Zákroky brankářů: 9:17
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek - Martin Chalupa, Tomáš Robb, Martin Jarouš, Petr Mandík, Jaroslav Toman, Jan Špůrek, Tomáš Karel, Ondřej Brüsch
Francie:
V dresu českého týmu nastoupilo do dnešního utkání několik nováčků (Brusch, Toman, Špůrek, Karel, Mandík, Jarouš), což se v úvodu zápasu proti zkušené Francii projevilo a soupeř dostal naše hráče pod tlak. Zejména Basquaise dělal české defenzivě svými průniky velké problémy. Chyby českého týmu se přetavily i ve dvě obdržené červené karty, musel tak hrát v první třetině v oslabení a zápas dohrávat jen s šesti hráči. Češi inkasovali v první třetině pouze jediný gól z nohou Pagise, podržel je skvěle chytající brankář Petr Víšek, který zneškodnil i penaltu Basquaise. V závěru třetiny bylo dokonce srovnáno, když Jaroslav Toman našel před brankou volného Ondřeje Brusche.
I ve druhé části v brance českého týmu podal fantastický výkon Petr Víšek, přesto nedokázal zabránit hned čtyřem inkasovaným gólům. Češi v defenzivě kupili chyby, které Francouzi dokázali trestat. Z českého výběru byl nejblíže korekci skóre za stavu 1:4 Mandík, ale jeho přímý volný kop na útočné polovině mířil do středu francouzské branky.
Poslední část pro český tým začala dobře. Ve třetí minutě se kapitán Martin Chalupa nadechl ke krásnému sólu po levém křídle, prohnal se kolem Samouna a střelou ke vzdálenější tyči snížil na 2:5. O pár desítek vteřin později přidal další gól Jaroslav Toman, to když Chalupa nacentroval míč před branku, kde ho sice Tomáš Robb netrefil ideálně, ale přesto od něj doputoval k Tomanovi, který jej poslal do brány - 3:5. V zápětí nás zachránila tyč, kterou nastřelil Basquaise. Čeští hráči se v poslední části častěji osmělili k útočným výpadům a několikrát dokázali nebezpečně zahrozit ze závarů před brankou. Nejblíže ke snížení byl český tým necelé dvě minuty před koncem, když nejdříve zazněla tyč francouzské branky a z dorážky neuspěl ani Martin Jarouš.
Výsledky ostatních zápasů najdete uvnitř článku.
Český tým poměří své síly na Promotion Final Evropské ligy s Francií a Ukrajinou. První zápas odehraje od 13:45 ve čtvrtek proti Francii, s Ukrajinou bude hrát v pátek od 10:00. V sobotu bude mít česká reprezentace volno a v neděli jej čeká zápas o konečné umístění. Druhou skupinu Promotion Final tvoří Nizozemsko, Německo a Bělorusko. Oba zápasy Čechů ve skupině by měla vysílat česká verze stanice Eurosport na svém prvním či druhém kanálu. Francie v letošním ročníku Evropské ligy startovala v divizi A, kde však prohrála všechny své zápasy, proto musí svou účast mezi elitou obhájit v baráži. Český tým s Francií hrál naposled v červenci v Moskvě, kde ji porazil 6:4. V týmu už ale bude chybět Michael Pagis, jelikož se rozhodl ukončit reprezentační kariéru. Ukrajina si postup zajistila prvenstvím v jedné ze základních skupin divize B. I bez dvou hráčů, které si plnili své klubové povinnosti v Rusku (I. Borsku a A. Borsuk), svou skupinu vyhrála zcela suverénním způsobem. Navíc se letos podruhé v řadě kvalifikovala na světový šampionát, což svědčí o kvalitě týmu. Ukrajina disponuje technickými hráči, kteří jsou spolu již dlouho pohromadě, a řada z nich působí v ruských soutěžích. Tým je velice pozorný v obranné práci a inkasuje málo branek. V brance je navíc skvělý Sydorenko, který letos sbírá jedno individuální ocenění za druhým. S Ukrajinou hráli Češi naposledy v roce 2007 a vyhráli 4:3. Kromě Promotion Final se bude v Haagu hrát i Superfinále. Kompletní harmonogram uvnitř článku.
Pro české fotbalové fanoušky známá tvář se představila o uplynulém víkendu ve švýcarské Suzuki Beach Soccer League. Příjemným překvapením pro přítomné diváky byl totiž start bývalého švýcarského reprezentanta Maura Lustrinelliho (36 let), který v roce 2006 nastoupil v dresu Sparty k 25 ligovým zápasům v české lize. Do svého kádru si jej vybral celek BSC Gerzensee, za který nastupuje například norský reprezentant Pak Ling Li. A byl to debut velmi vydařený. Hned v prvním zápase proti BSC Chargers Baselland nastřílel Lustrinelli během úvodních devatenácti minut hattrick a Gerzensee tak vedlo 3:2. Jenže hráči Chargers dokázali ještě do konce druhé třetiny stav zápasu otočit na 6:3 a v té poslední svůj náskok navýšit až na 10:3. Nicolai Wenger dokázal snížit již jen na konečných 10:4. I ve druhém nedělním startu se Lustrinelli prosadil. Dokonce vstřelil o jeden gól víc než při prvním zápase a pomohl svému týmu k vítězství 11:8 nad ligovým nováčkem BSC Basiléia. Svému týmu tak pomohl k třetímu ligovému vítězství a k posunu na 13. místo ligové tabulky. Zdá se tak, že Lustrinelli se poměrně rychle v útoku sladil s Manuelem Bregym, elitním střelcem Gerzensee, který k nedělní výhře přispěl pěti góly. Po zápase Lustrinelli přiznal, že s týmem absolvoval jediný trénink a do zápasu vstoupil s tím, že ani neznal všechna pravidla plážového fotbalu. A kdo ví, možná až se je naučí, objeví se Lustrinelli i ve švýcarské reprezentaci plážového fotbalu ...
Do konce základní části zbývá poslední kolo, ale již po víkendovém programu ve Spiezu je známo kompletní složení účastníků semifinálových bojů v play-off. V sobotu za postupem vykročil GC Beach Soccer, který se musel obejít bez řady hráčů základní sestavy, kteří se účastnili Evropské ligy (Sydorenko, Day, Spaccarotella, Amarelle) nebo hráli v Rusku (Stankovic). Svou pozici favorita však zbytek týmů i bez opor dokázal naplnit a vyhrál oba víkendové zápasy, nejdříve nad BSC Solothurn 2:1 a poté i nad Winti Panthers 5:1. Suverénně si počínal i vedoucí Bern, který rovněž postrádal pětici svých hvězd (Schirinzi, Borer, Leu, Bruno Xavier, Bruno Malias), ale vedení klubu dokázalo sehnat čtyři nové posily z Brazílie a Tahiti. A hned byli noví hráči hodně vidět a převzali na sebe odpovědnost za střílení branek. Brazilec Rafael Pinto jich nastřílel sedm, jeho krajan Alan Santos tři a Tahiťan Labaste také tři a pomohli k nedělním výhrám nad Jonou (6:1) a Basel Beach (15:4). V sestavě Bernu se tak o víkendu představila hned čtveřice reprezentantů Tahiti, což je jev poměrně netradiční. Více informací a výsledky uvnitř článku.
Vítězem italské Serie A je klub Terracina, který při závěrečném play-off nezaváhal ani v jednom zápase a došel si tak pro svůj historicky druhý ligový titul. Vítězství je o to sladší, že si jej tento tým vybojoval před domácím publikem. Při cestě za prvenstvím vyřadila Terracina nejdříve Sambenedettese 7:3 (čtvrtfinále), Colosseum 6:4 (semifinále) a na závěr Viareggio 7:4. Finálový zápas byl dlouho vyrovnaný, ale v průběhu druhé části si Terracina díky brankám Brazilců Bruno Xaviera a Bruno Maliase vytvořila vedení 3:1. To hned na začátku třetí třetiny stvrdil dvěma góly Frainetti a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. Sice se podařilo Gorimu snížit na 2:5, ale hráči Terraciny dokázali najít rychlou odpověď v podobě dalších dvou branek. Viareggio v posledních minutách jen korigovalo výsledek na konečných 4:7. Třetí pozice patří Catanii, která v zápase o bronz porazila oslabené Colosseum 3:2 (absence J. Torrese, Kumana, Pasqualiho a Fernanda Ddi). Do play-off poustoupil i celek Mare di Roma, jehož barvy hájí i čeští hráči Martin Boček a Martin Chalupa. Mare se závěrečná fáze soutěže nepodařila a po sérii tří porážek obsadilo konečné osmé místo. V pátečním čtvrtfinále prohrálo nejdříve se silnou Catanií 3:9, v sobotu s iGrecem 5:10 a v neděli na závěr se Sambenedettese 6:8. Hráčům Mare se vždy dařilo držet krok se svým soupeřem do poloviny utkání, ale pak jim začali docházet síly a jejich soupeři dokázali fyzickou převahu vyjádřit i góly. Pro Mare je to však ve srovnání s loňskou sezonou posun, jelikož loni skončilo v lize na posledním místě. K lepším výsledkům se svými výkony snažili pomoct i oba čeští hráči. Martin Boček si v neděli připsal svůj druhý ligový hattrick a opět se mu to povedlo proti Sambenedettese. Gólově se prosadil i Martin Chalupa, v sobotu se mu hned ve druhé minutě zápasu podařilo překonat obranu iGreca.
Všichni účastníci divize A Evropské ligy, kteří do Španělska přijeli, ještě neměli jistotu postupu do Superfinále, závěrečné části soutěže. Hned v pátek si postup zajistilo Švýcarsko, které porazilo v divoké přestřelce Portugalce 8:7. V sobotu si Superfinále vybojovalo i Portugalsko, které porazilo Polsko 7:6. Po první bezbrankové třetině se branková smršť spustila hned od prvních minut té druhé. Poláci byli neustále o jeden až dva góly pozadu, ale nakonec se jim podařilo v závěru zápasu vyrovnat a dokonce stav zápasu otočit na 6:5. Drama posledních minut přineslo ale další zvrat. Santos minutu a půl před koncem vyrovnal a Coimbra v poslední minutě vrátil vedení na stranu Portugalců. Postup do Superfinále slaví nakonec i Poláci. V předchozích dvou letech skončili vždy s velkou dávkou smůly na sedmé příčce, tentokrát jim postup neunikl, když ve svém posledním zápase základní části porazili Švýcary 2:1. Hrdinou je autor obou gólů Pavel Friszkemut. Domácí Španělsko před posledním zápasem ědělo, že postoupí, jen pokud v neděli porazí v základní hrací době Portugalce. Úkol se jim však nepodařilo splnit, po 36 minutách zápas skončil 3:3 a na Superfinále do Haagu tak pojede Itálie.
Plážoví fotbalisté Ukrajiny vyhráli všechny zápasy své skupiny divize B a zajistili si postup do Promotion Final v Haagu. Ukrajinci své soupeře na turnaji doslova válcovali. Krok s ním výsledkově dokázalo držet jen Estonsko, které využilo toho, že Ukrajina v poslední třetině vzájemného zápasu neudržela koncentraci, a dovolila jim korekci stavu z 1:5 na 4:6. Naopak týmy Andorry a Anglie schytaly od v pohodě hrajících Ukrajinců výprask 1:13, respektive 2:8. Střelecky oslňoval zejména Zborovskyi, autor devíti branek svého týmu! Blízko k postupu ze druhého místa bylo i Estonsko, které na turnaji nahradilo odhlášený Izrael. K tomu potřebovalo porazit v posledním zápase Andorru o osm branek. Což se Estoncům nakonec nepodařilo a do Haagu tak postupuje Česká republika. Výsledky najdete uvnitř článku.
Úvodem je třeba připomenout postupový klíč z divize B do Promotion Final Evropské ligy, které bude od 23. do 26. srpna hostit Haag. Účast je zajištěna vítězům třech skupin divize B a jednomu týmu, který ve své skupině skončil druhý s nejlepší bilancí bodů (případně skóre). A právě český tým skončil na úvodním turnaji v Itálii druhý za Běloruskem (podrobnosti zde) a musel tak čekat na vývoj zbylých dvou skupin. Týmy Ázerbájdžánu, druhý před 14 dny v Berlíně (podrobnosti zde) i Estonska, druhé o tomto víkendu v Torredembarre (podrobnosti zde) dosáhly stejného bodového zisku, ale horšího skóre, a proto do Haagu postupuje Česká republika. Český tým postoupil do Promotion Final již potřetí v řadě. V roce 2010 se však musel odhlásit a přenechat své místo Anglii, v roce 2011 obsadil páté místo (více zde). Nominace bude zveřejněna příští týden, ale s ohledem na započaté fotbalové soutěže  v ní bude chybět několik opor. Rozdělení účastníků Promotion Final do skupin není zatím známo. Pokud bude učiněno dle kritérií jako v předešlých letech, měl by český tým hrát s Nizozemskem a Německem. Podrobnosti o Evropské lize včetně všech výsledků najdete zde.
Na samotném začátku bylo čtrnáct týmů, které živilo svou naději na zisk titulu v jedné z nejprestižnějších ligových soutěží na světě. Tento týden se v Petrohradu představilo posledních šest, které si svou naději uchovalo až do poslední fáze ligy tzv. Superfinále. Nejdříve musely týmy absolvovat skupinovou fázi, přičemž o rozdělení do dvou tříčlenných skupin rozhodovaly výsledky základní části. Právě skupinová fáze se stala konečnou zastávkou pro Rotor Volgograd (2. nejlepší tým základní části) a Samaru (6.). V prvním semifinále se následně potkaly celky Lokomotiv Moskva a IBS Petrohrad. Favorizovaný Lokomotiv si dokázal od úvodu zápasu držet těsné vedení, které domácí IBS pouze korigoval. Vyrovnat se mu podařilo až necelé dvě minuty před koncem kuriózním gólem. Lokomotiv zahrával na útočné polovině přímý kop. K němu se postavil Shkarin, jehož prudkou střelu dokázal rázně odkopnout Aksenov. K překvapení všech na hřišti jeho odkop zapadl přes celé hřiště do branky Lokomotivu. V poslední minutě však Bukhlitskiy své pochybení napravil a svým výkopem našel nehlídaného Belchiora, který pohotovou hlavičkou zápas rozhodl. Ve druhém semifinále uspěl vítěz základní části Crystal Petrohrad nad Stroginem Moskva 3:2. Dvěma góly k výhře výrazně pomohl Brazilec Betinho, po jehož druhé trefě vedl Crystal v 19. minutě 3:0. Za Strogino snížili ruští reprezentanti Eremeev a Peremitin, vyrovnat však už nestačili, když v závěru zahodili dvě velké šance. Ve finále předvedl Lokomotiv opět fantastickou úvodní třetinu a díky brankám Leonova a Shishina ji vyhrál 2:0. V té druhé na 3:0 zvyšoval Stankovic, ale Crystal začal ztrátu postupně dotahovat. K tomu dopomohlo i vyloučení Makarova ve 27. minutě, které gólem potrestal Brazilec Datinha. Tím snížil již na 2:3, ale hned v zápětí udeřil portugalský útočník Belchior a Lokomotiv získal zpět dvoubrankové vedení. Datinha sice korigoval ve 32. minutě stav zápasu na 3:4, ale byl to opět Belchior, který svou další brankou vrátil Lokomotivu klid do koncovky utkání. Mistrovský titul tak opět patří Lokomotivu, který v průběhu sezony nepředváděl dobré výkony, ale dokázal svou formu načasovat na její rozhodující závěr. Výsledky uvnitř článku.
Olympijské hry v Londýně jsou již minulostí. Byla to nádherná podívaná plná neuvěřitelných sportovních výkonů. Nyní se však bude postupně přesouvat pozornost k OH 2016 v Riu a všechny příznivce plážového fotbalu bude zajímat, zda se tento sport stane součástí olympijského programu. Byť schvalování zařazení sportovních odvětví do programu je zdlouhavý proces, šance na účast plážových fotbalistů na OH za čtyři roky má poměrně hmatatelný obrys. Velkou podporu má tato idea ze strany prezidenta Mezinárodní fotbalové federace, kterým je Sepp Blatter. Ten by preferoval možnost, aby se plážový fotbal zařadil do programu OH jako odvětví fotbalu, nikoliv jako samostatný sport. "Byla by to skvělá věc pro olympijské hry, pokud by zahrnovaly plážový fotbal, zejména už v roce 2016 v Rio de Janeiru. Nicméně je to dlouhá cesta, která vyžaduje především iniciativu organizátorů olympijských her," prohlásil Blatter.
A právě podpora organizátorů by měla být další výhoda pro plážový fotbal. Vždyť se OH 2016 hostí Brazílie, země, která je kolébkou tohoto sportu. Navíc jeho zařazení do programu skýtá šanci na cenné kovy pro pořadatelskou zemi, vždyť Brazilci sbírají v mužské kategorii medaile (zejména ty zlaté) ze světových šampionátů s železnou pravidelností. Uplynulé OH v Londýně pro Brazílii nedopadly špatně, ale přece jen se očekávalo více zlatých kovů v některých silných brazilských disciplinách (fotbal, volejbal muži, plážový volejbal). A právě přijetí plážového fotbalu by mohlo být jedním z vrcholů brazilského snažení o získání kovu nejcennějšího před domácím publikem. "Přítomnost plážového fotbalu na XXXI. olympijských hrách v Brazílii je skvělý nápad. Jsem přesvědčen, že by to znamenalo jen pozitivní věci, a to jak pro sport, tak i pro jeho fanoušky." uvedl Carlos Arthur Nuzman, prezident organizačního výboru OH 2016. Pokračování uvnitř článku.
Před závěrečnou etapou italské ligy živily tři týmy – Catania, Terracina a iGreco – svou naději na prvenství v divizi A. Nejvýhodnější pozici pro play-off nakonec ulovil celek Catania BS, který před vlastním publikem vyhrál všechny tři víkendové zápasy. Nebyla to však lehká práce a všechna utkání byla výsledkově velmi vyrovnaná. Klíčovým hráčem Catanie byl Brazilec Juninho, autor vítězných gólů v zápasech proti Canalicchio a iGrecu. Soupeřem hráčů Catanie tak bude ve čtvrtfinále Mare di Roma, jehož barvy letos hájí i čeští hráči Martin Chalupa a Martin Boček. Druhé místo v divizi A obsadil obhájce titulu Terracina. Rozhodl o tom sobotní zápas proti iGrecu, ve kterém zářil brazilský reprezentant Bruno Malias. Svým hattrickem přispěl k vybudování tříbrankového náskoku Terraciny v poměru 4:1, který soupeř dokázal již jen korigovat na konečných 4:2. Skvělý závěr základní části prožil i tým Panarea Catanzaro, kterému se podařilo vyhrát všechny své tři závěrečné zápasy, čímž se posunul na poslední postupové místo. Play-off se hraje od 16. do 18. srpna a chybět u toho nebudou ani čeští hráči.
Vítězem maďarské ligy je opět po roce Goldwin Pluss. Obhájce titulu dlouho proplouval soutěží takřka bezchybným způsobem, ale závěr základní části se mu nepovedl a po nezvykle velkém počtu porážek se musel smířit se druhým místem po úvodní fázi soutěže. V ní první místo přepustil hráčům klubu Szász-Therm, kteří v základní části prohráli jen dva zápasy. Pro Szász to bylo velké zlepšení oproti loňské sezoně, ve které se nedostal do play-off. V semifinále ale překvapivě nestačil Szász na Gyöngyös, který jej převálcoval 7:4. Střelecky se zejména dařilo dvojici Berkes – Weisz, kteří k vyřazení favorita přispěli dvěma góly. To naopak Goldwin prokázal své zkušenosti a Bohyhád BFC vyřadil v semifinále po výhře 6:5. Klíčovým mužem sestavy Goldwinu byl kapitán maďarské reprezentace Viktor Fekete. Právě on svými čtyřmi góly nejvíce přispěl k semifinálovému vítězství. Napínavé finále rozhodla až závěrečná třetina, do které oba týmy vstupovaly za nerozhodného stavu 2:2. V té však byl lepší Goldwin těsně 2:1, o vítězný gól se postaral zkušený Besenyei. Nejlepším hráčem soutěže byl vyhlášen Viktor Fekete (Goldwin), nejlepším brankářem Zoltán Szalánczi (Goldwin) a nejlepším střelcem Renátó Takács (Siófok, 33 branek). Víkendový program zpestřil i mezistátní dvojzápas Maďarsko – Nizozemsko. Výsledky najdete uvnitř článku.
Šest nejlepších týmů v základní části si vybojovalo účast v Superfinále polské ligy. V pátek byly na programu nejprve zápasy v tříčlenných základních skupinách, které dopadly dle očekávání v souladu s výsledky předchozích etap soutěže. Do semifinále tak postoupily čtyři nejúspěšnější týmy základní části: Grembach Łódź, Hurtap Mat Łęczyca, Hotel Continental Krynica Morska a Eta Zagłębie Dąbrowa Górnicza. V úvodním sobotním semifinálovém zápase dominoval Grembach, když Continental rozdrtil 8:1. To druhý zápas byl dramatičtější, byť výsledek nakonec hovoří jasně pro Hurtap, který Etu Zagłębie zdolal 6:3. Před nedělním finále si Hurtap na Grembach věřil, v základní skupině s ním totiž prohrál těsně 2:3, ten však byl v rozhodujícím zápase o titul prakticky bezchybný. Již po dvou třetinách bylo prakticky jasno o vítězi, když Grembach postupně navýšil své průběžné vedení na 5:0. Hráčům Hurtapu se podařilo v poslední části již jen vstřelit čestný úspěch a nedopřát Grembachu čisté konto. To však nového mistra příliš nemrzelo, jelikož se mu podařilo dotáhnout obhajobu loňského prvenství. K titulu Grembach dotáhla řada jeho hvězd v čele s hráči jako Bogusław Saganowski, Marcin Olejniczak, Tomasz Wydmuszek, Witold Ziober (bývalý hráč Hurtapu), Daniel Baran nebo Marek Widzicki (bývalý hráč Hurtapu). Co jméno, to polský současný nebo bývalý reprezentant. Kromě zápasů o titul se rovně hrálo o účast v příštím ročníku Ekstraklasy. Tu nakonec uhájil Sport Pub Rapid Lublin, naopak Wodomex Bojano sestupuje do 1. ligy. V nejvyšší soutěži jej nahradí v Polsku velmi známý Copacabana Gdaňsk, který v minulosti startoval i v České republice.
V sobotu 4. srpna se v Praze za účasti šesti týmů uskutečnil první ročník turnaje neslyšících. Turnaj pořádal I. Pražský sportovní klub neslyšících (I.PSKN) Praha za podpory magistrátu hlavního města Prahy a hostil jej sportovní areál Hamr-Sport v Záběhlicích. Los rozdělil účastníky turnaje do dvou základních skupin, přičemž v „áčku“ se představily týmy I. PSKN A, SKN Plzeň a I. PSKN C. Všechny celky si nakonec připsaly po jedné výhře a jedné porážce, a proto o postupujícím do finále muselo rozhodnout celkové skóre. To měl nejlepší celek I. PSKN C, který si postup zajistil výbornou závěrečnou třetinou v utkání proti Plzni, kterou vyhrál 4:0 a zápas nakonec 8:5. Ve druhé skupině si nejlépe počínal tým I. PSKN B, jemuž se podařilo vyhrát oba své zápasy. Nejdříve porazil SSK Vítkovice 6:5 a následně i SKN Kladno 3:2. Finále pak přineslo zajímavou podívanou, obohacenou o osm branek na obou stranách. Do zápasu lépe vstoupil I. PSKN B, který vyhrál první třetinu 4:2, v té druhé ale byl lepší I. PSKN C v poměru 4:1 a vývoj otočil ve svůj prospěch. Po posledním dějství zápasu se nakonec urodil nerozhodný výsledek 8:8 a o vítězi musel rozhodnout penaltový rozstřel. V tom více štěstí přálo I. PSKN C, které jej vyhrálo 2:1 a raduje se z premiérového titulu. V Praze nakonec zůstal i bronz, jelikož v zápase o třetí místo porazil I. PSKN A SSK Vítkovice rovněž v penaltovém rozstřelu, v základní hrací době skončil zápase 10:10. Pátá příčka patří Plzni, šestá pak Kladnu. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Marek Sokol z týmu vítězů.
Berlín hostil druhou zastávku letošního ročníku Evropské ligy. Zápasy divize A opět ovládlo Rusko, které vyhrálo všechny své tři zápasy a z prvního místa postupuje do Superfinále. Do další fáze rovněž postupuje Rumunsko, které sice v Německu nevyhrálo žádné utkání v základní hrací době, ale proti Italům lépe zvládlo penaltový rozstřel a Francouze zdolalo v prodloužení. Naději na účast v Haagu si uchovala Itálie, která si však bude muset počkat na výsledky třetí etapy, jelikož za určité konstelace výsledků může skončit v konečné podobě tabulky divize A na nepostupovém sedmém místě. Hodně zklamaní odjíždí z Berlína Francouzi, kteří zde prohráli všechna svá utkání, tak jako při úvodní etapě v Itálii. To znamená, že v celkové klasifikaci divize A skončili poslední a budou si muset zahrát Promotion Final, kde budou hájit svou účast mezi elitou pro příští rok. Jedním z jejich potencionálních soupeřů, kteří se budou chtít na jejich úkor do divize A probojovat, bude hostitel uplynulé etapy. Němci (na fotce) v Berlíně ovládli jednu ze základních skupin divize B a mohou se těšit na zápasy v Haagu. Druhé místo za Německem obsadil Ázerbájdžán, který se však s vidinou účasti v Haagu musí rozloučit. Česká republika totiž dosáhla v Itálii při stejném bodovém zisku na lepší celkové skóre a stále tak drží své postupové naděje. Evropská liga pokračuje svým třetím dílem ve Španělsku od 17. do 19. srpna. Kompletní výsledky a rozlosování Evropské ligy zde.
Český tým Gastrosun Braník BS (na fotce), který v letošním ročníku Superligy obsadil 2. místo, se rozhodl přihlásit na 6. ročník Mistrovství Slovenska v plážovém fotbale. To se mělo původně konat v červenci, ale kvůli nepřízni počasí došlo k přeložení soutěže na pozdější termín. Tím je nakonec 18. srpen. Šampionát se opět uskuteční, tak jako v předešlých dvou letech, na zvolenské přehradě Orlík. Mezi jedenáctkou přihlášených je i český zástupce, avšak nemusí být jediný, jelikož je možné se na turnaj přihlašovat až do 16. srpna. Na listině přihlášených zatím i figuruje několik zajímavých slovenských týmů. Například Artful BSC, rovněž celek známý svým účinkováním v československé Superlize, FK Slovan Zemianske Kostoľany (vítěz šampionátu 2011), VIP Zvolen (vítěz šampionátu 2010) nebo Vredzi Kúty (2. místo 2010). Zajímavé hráče však najdeme i na soupiskách dalších účastníků. Maximální kapacita turnaje je 16 týmů. Účastníci budou rozděleni do čtyřčlenných skupin, z nichž by měly vždy první dva týmy postupovat do play-off. Zápasy se budou hrát na 2 x 10 minut. Na vítěze čeká výhra v podobě 600 Eur. Podrobnosti o způsobu přihlášení je možné najít na webu www.orlik-zv.sk.
Jedním kolem, v pořadí již dvanáctým, pokračovala v Neuchâtelu švýcarská liga, která tak pomalu, ale jistě směřuje do konce základní části. A bylo to velmi atraktivní kolo, které proti sobě svedlo několik týmů, které se pohybovaly v horní polovině tabulky. Vedení v soutěži si udržel Bern, v jehož sestavě sice chyběly opory Schirinzi, Borer a Zaveroni, ale vedení klubu se podařilo sehnat dvě brazilské posily. V dresu Sable Dancers se tak objevili reprezentanti Bruno Xavier a Bruno Malias, kteří sedmi góly pomohli k výhře 17:9 nad Havanou, čímž přerušili osm zápasů trvající vítěznou sérii soupeře. Do sestavy Havany se sice vrátil Noel Ott, ale tým neměl žádné hráče ke střídání, takže mu proti silnému týmu brzy došly síly. O bod za Bernem je obhájce titulu BSC Scorpions Basel. Hráčům tohoto klubu se podařilo vcelku jasným způsobem porazit 6:2 Jonu, jejíž základní osu sestavy tvoří reprezentanti Německa. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2, ale pak zaúřadoval kapitán Moritz Jaggy a svůj tým dovedl ke třem důležitým bodům. Skvělý den prožil i Dejan Stankovic, který šesti góly pomohl k výhře GC Beach Soccer 13:10 nad silným týmem BSC Chargers Baselland. V polovině zápasu byl stav ještě 6:6, ale pak v krátkém časovém úseku vstřelili po dvou gólech Stankovic a Adrien Salpeter, což rozhodlo o vítězi. Tabulku uzavírá i nadále klub BSC La Côte, který jako jediný v lize ještě nepoznal radost z výhry. Klub složený výhradně z cizinců, dominantní zastoupení Brazilců a Portugalců, tentokrát prohrál s Thunem 4:14. V čele tabulky střelců je nyní Steptan Leu (39 branek), před spoluhráčem Borerem (33) a Ottem (29).
Poslední víkendová etapa udělala závěrečnou tečku za základní částí maďarské ligy. V ní se bojovalo o poslední dvě postupová místa do play-off. Ty nakonec připadla celkům Bonyhád BFC a MCC Energia SC Gyöngyös. Bonyhád při poslední etapě vyhrál všech pět zápasů, ke kterým nastoupil a připsal si do tabulky 14 bodů. Jediný bod ztratili hráči Bonyhádu v zápase s BMC Vasas, které vyhráli až v penaltovém rozstřelu. V tabulce tak skončili třetí se stejným počtem bodů jako má obhájce titulu Goldwin. A právě s ním se potkají v semifinálovém zápase play-off. Čtvrté místo, poslední postupové, pak uhájil Gyöngyös. Ve čtyřech zápasech zaváhal jen jedinkrát v zápase s Bonyhádem. Klíčové vítězství vybojoval Gyöngyös v neděli, když v přímém zápase o postup porazil Chicago 5:3, kterému se po této porážce rozplynul postupový sen. Gyöngyös se v semifinále potká s týmem Szász-Therm. Play-off je na programu tento víkend v Siófoku. Kromě mužské ligy se zde odehrají i mládežnické soutěže. Vrcholem programu bude i přípravné mezistátní utkání Maďarsko – Nizozemsko.
Opět po roce se do Berlína vrací prestižní Evropská liga. Loni zde zářil český tým, který zde vyhrál jednu ze základních skupin divize B. Letos však los rozhodl, že se výběr Michaela Lukiče předvedl hned při úvodním červnovém turnaji v Itálie, kde skončil v divize B na druhém místě. Čímž české reprezentaci utekl postup do Promotion Final přímo, ale i tak drží naději na postup jako nejlepší tým z druhých. S napětím tak budeme sledovat výsledky vzájemných zápasů mezi účastníky divize B, které los poslal do Berlína, ale také do Španělska, kde se bude hrát o týden později. V Berlíně se v divizi B představí domácí Němci, Ázerbájdžán, Turecko a Řecko. Papírově nejsilnějším týmem by mělo být zřejmě Turecko, které bylo v loňském roce účastníkem elitní divize A a na letošní rok se velmi pečlivě připravovalo. V průběhu tohoto roku už absolvovalo několik desetidenních přípravných kempů. Němci si však také dělají chutě na postup a v červenci se účastnili dvou turnajů BSWW Tour. Kromě účastníků divize B se zde představí i týmy z elitního áčka. Postup do Superfinále si zde pokusí zajistit Francie, Itálie, Rusko a Rumunsko. Zápasy bude jako tradičně vysílat česká verze Eurosportu 2. Všechny dosavadní výsledky Evropské ligy a další informace o této soutěži se dozvíte zde.

Pátek 3. 8.
Rumunsko - Itálie
Turecko - Řecko
Francie - Rusko
Ázerbájdžán - Německo

Sobota 4. 8.
Rumunsko - Francie
Turecko - Ázerbájdžán
Rusko - Itálie
Německo - Řecko

Neděle 5. 8.
Itálie - Francie
Řecko - Ázerbájdžán
Rusko - Rumunsko
Německo - Turecko
České reprezentantky v plážovém fotbale sehrály koncem minulého týdne dvě přípravná utkání se Švýcarkami. V pátek svým soupeřkám podlehly 3:6, o den později 6:7. České hráčky tak při srovnání s loňským rokem, kdy hrály v Praze své první mezistátní zápasy se stejným soupeřem, udělaly výkonnostní progres. Loni totiž stejnému soupeři podlehl výběr trenéra Radka Votípky vysoko 2:10 a 3:10. V prvním zápase se blýskla Markéta Matějková hattrickem, byla však jedinou z našich hráček, která se ve velmi vyrovnaném zápase prosadila. Právě rozdíl mezi týmy byl především v produktivitě střelby. K páteční výhře soupeřek nejvíce přispěla jejich kapitánka Adrienne Krysl, hráčka s českými kořeny vstřelila dva góly. Ve druhém zápase se do střelecké listiny zapsalo hned šest českých reprezentantek (Markéta Matějková, Aneta Jungová, Romana Mikysková, Lucie Navrátilová, Petra Čechová, Šárka Holečková), ale ve švýcarském dresu excelovala Lena Stucki, která českou obranu pokořila hned pětkrát, čímž výrazně přispěla k těsné výhře soupeřek. "Všechny naše hráčky si zaslouží velkou pochvalu, hráli na hraně svých možností. Zvlášť bych vyzdvihl výkon naší brankářky Hedviky Vacíkové, která nás mnohokrát podržela. Oproti loňskému roku jsme se zlepšili o 300 %. V prvním zápase se na nás podepsala dlouhá cesta, kterou jsme absolvovali v den zápasu, ale v sobotu to bylo mnohem lepší. Sice na nás Švýcarky v první třetině vlítli a vedli 3:0, ale o přestávce jsme si řekli pár věcí a od druhé třetiny jsme je přehrávali díky důrazné hře a měli jsme velmi blízko k vítězství. S výkonem děvčat jsem velmi spokojen." zhodnotil přípravná utkání hlavní trenér Radek Votípka.
Minulý týden ve městě St Jean de Monts vyvrcholil boj o titul francouzského mistra, který nakonec pro sebe ulovil celek Bonneveine Marseille (na fotce). Finálového turnaje v rámci National Beach Soccer Tour 2012 se účastnilo sedm týmů z původní osmičky nominovaných, které si účast zajistily svými výkony v šesti regionálních ligách (Ligue dAquitaine, Ligue du Languedoc-Roussillon, Ligue Lorraine, Ligue de Méditerranée, Ligue Midi-Pyrénées a Ligue de La Réunion). Chyběl zde mistr z roku 2010 Marseille 12ème, jehož prezidentem je francouzský reprezentant Didier Samoun a v kádru je možné najít hráče jako Remy Ruiz nebo Jean-Marc Edouard. Svou neúčastí tak bez boje poslal do semifinále Stade Saint-Médard, zde však tento klub narazil na Marseille, které podlehl 1:3. Ve druhém semifinále vyhrál Beach Soccer Palavasien nad Saint Pauloise FC 9:6. Vyrovnaný finálový zápas následně lépe vyzněl ve prospěch Marseille, které Palavasien porazilo 3:2. Třetí příčka patří Stade Saint-Médard, které v zápase o bronz porazilo Pauloise 5:3
Ruská liga má za sebou základní část, která skončila o uplynulém víkendu. Hrálo se tentokrát v Samaře, kde se z vítězství překvapivě raduje Rotor Volgograd. Úvodem je však nejdříve připomenout specifický model ruského šampionátu. Základní část se skládá ze dvou turnajů, kterých se účastní osmička celků. Každý turnaj se hraje až do konečného umístění, přičemž body se týmům do ligové tabulky započítávají právě za pozici, kterou na dílčím turnaji obsadí (osm bodů za první místo, sedm bodů za druhé apod.). Šest týmů s největším počtem bodů má právo na účast v Superfinále.
V Samaře tedy osm bodů připadlo Volgogradu, týmu bez hvězd, který vyhrál všech pět zápasů a své soupeře dokonale zaskočil. Ve finále porazil IBS Petrohrad v penaltovém rozstřelu, když po základní hrací době a prodloužení byl stav nerozhodný 1:1. Penaltový rozstřel rozhodla hned první série, ve které neuspěl brazilský střelec André. Třetí místo obsadil vítěz prvního turnaje Crystal Petrohrad, který v poslední třetině vzájemného zápasu rozstřílel slavný Lokomotiv 4:0 a celkově vyhrál 7:4. Právě výkony Lokomotivu v základní části jsou největším zklamáním. Tým, jehož sestava se skládá z osmi ruských reprezentantů a zahraničních posil kvalit Belchiora či Stankovice, dokázal na turnaji vyhrát jediný zápas v základní hrací době. Největší ostudu přineslo zejména semifinálové utkání s Rotorem, které Lokomotiv prohrál 2:8!
Silný protivník čekal na závěr základní části divize B hráče Mare di Roma. Proti nim stálo Viareggio, klub v jehož kádru je šest členů širšího kádru italské reprezentace. A právě favorizovaný tým si dokázal v úvodních dvou třetinách vypracovat rozhodující náskok 4:0, který Mare už nedokázalo odmazat. Gólově se prosadil především Gabriele Gori, který si dvěma góly v tomto zápase upevnil své vedení v tabulce střelců celé soutěže. Mare sice vykřesalo naději na obrat v 28. minutě, když se na 1:4 snížil Matteo Frezza, ale hned o minutu později naděje na vítězství zmrazil Simone Marinai. Mare tak už jen korigovalo konečný stav zápasu v poslední minutě zápasu, když se opět prosadil Frezza. Porážku nedokázala odvrátit ani dvojice českých legionářů Martin Chalupa a Martin Boček. Pro Mare porážka znamená, že ve své divizi obsadilo čtvrté místo, které znamená postup do srpnového play-off. V jeho čtvrtfinálové fázi jej čeká vítěz divize A, o němž se bude rozhodovat od 10. do 12. srpna v Catanii. V úvahu stále připadají tři týmy: iGreco Catanzaro, Terracina a Catania BS.
Poprvé ve své sedmnáctileté historii se prestižní turnaj Mundialito de Futebol de Praia, zařazený do série BSWW Tour, musel obejít bez Brazílie. I tak viděli diváci velice zajímavou podívanou, která byla korunována zápasem domácího Portugalska se Španělskem. Domácí postrádali Cavalcantiho a Belchiora, kteří se proháněli na písku v ruské lize, naopak útočník Madjer v sestavě nechyběl a byl to právě on, kdo svému týmu vystřílel prvenství sedmi góly. Zároveň byl právě Madjer vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Silnému Španělsku chyběli naopak Torresové, kteří si plnili své klubové povinnosti v Itálii. Oba hlavní favorité si i bez některých svých opor vedli v prvních dvou dnech velmi suverénním způsobem a k rozhodujícímu vzájemnému zápasu došli přes vysoké výhry nad Čínou a Německem. V něm si dlouho lépe počínalo Španělsko a v 17. minutě vedlo 4:2. Pak ale přišli hvězdné chvilky Madjera, který dvěma góly přispěl k obratu zápasu, na který španělský tým už nenašel odpověď. Třetí místo patří Německu, které si po dvou vysokých porážkách poradilo na závěr turnaje s Čínou 5:1. Pro Němce, kteří nahradili Brazilce, to byla příprava na blížící se pokračování Evropské ligy v Berlíně, kde je čeká boj o postup do Promotion Final.
Martin Boček (na fotce s číslem 9) potvrdil své střelecké kvality a v zápase proti silnému Sambenedettese se dokázal prosadit hned čtyřikrát. Své střelecké představení začal hned v první minutě zápasu, na dlouho to však byl poslední střelecký zápis jeho týmu. Naopak Sambenedettese si začalo postupně budovat náskok a v 16. minutě zvyšoval Brazilec Serginho již na 4:1. Hráči Mare ovšem dokázali vyrovnat. Nejdříve Sabatino v závěru druhé třetiny snížil na 2:4 a dílo následně dvěma góly dokončil Martin Boček v úvodu té třetí. Serginho však opět našel rychlou odpověď a nerozhodný stav nevydržel ani minutu, navíc stejný hráč svým čtvrtým gólem v zápase zvýšil ve 30. minutě na 6:4. I když se Martin Boček prosadil v závěru zápasu ještě počtvrté, tak to bylo Sambenedettese, které ovládlo závěr utkání a díky dalším dvěma zásahům Tavarese a Ietriho si pojistilo tři ligové body. V sestavě Mare opět nechyběl Martin Chalupa (na fotce s číslem 7). Ve zbylém nedělním programu rozdrtilo Viareggio Clodiense 19:0. Rozhodnuto bylo už začátkem 2. minuty, kdy po hattricku Goriho byl stav 3:0. Gori nakonec vstřelil šest branek, stejný gólový zápis si připsal i jeho spoluhráč Valenti. Oba se tím posunuli do čela tabulky střelců. Druhé ligové prvenství si připsalo Friuli, které přehrálo Juventus 6:3.
Oficiální vyjádření pořadatele prostřednictvím Michala Přibila (jednatel společnosti I.S.C. Sports s r.o.): „Vážení sportovní přátelé, klienti, na základě rozhodnutí vedení společnosti jsme se rozhodli zrušit / posunout projekt Amatérské mistrovství České republiky v plážové kopané. Učinili jsme tak na základě dalších - více sledovaných projektů ve společnosti, kterým je potřeba se věnovat. Neradi bychom také vstupovali na trh s amatérsky připravenou akcí a tudíž jsme se rozhodli plážový fotbal letos nepořádat. Děkujeme za pochopení.“ Vedení Subkomise plážového fotbalu FAČR se rozhodlo pořadatelství turnaje nepřevzít s ohledem na krátký čas na přípravu. Turnaj se měl původně konat v sobotu 11. srpna ve Žlutých lázních.
Fotbalisté Mare di Roma (na fotce) si v pátečním zápase poradili s ligovým nováčkem Alma Juventus Fano 7:3 a zajistili si tím postup do srpnového play-off. Úvod zápasu lépe vyšel Juventusu, který po necelých pěti minutách vedl 2:0. Mare se podařilo dorovnat skóre v 16. minutě, když se o oba zásahy postaral Gianluca Marazza. Ještě v téže minutě se však dostal Juventus opět do vedení, které se mu podařilo udržet do úvodu poslední třetiny. V té se již prosazovali pouze hráči Mare, kteří do sítě Juventusu postupně nasázeli pět branek. O poslední branku se postaral český útočník Martin Boček, který si připsal svůj první gól v Serii A. V sestavě Mare rovněž nechyběl kapitán české reprezentace Martin Chalupa. Zítra nastoupí Mare od 17:00 k zápasu proti Sambenedettese, které dnes rozdrtilo Clodiense 14:2. K jasnému vítězství Sambenedettese pomohla i dvojice Brazilců Serginho (3 góly) a Maginho (3 góly) a Portugalec Tavares. Svou neporazitelnost si v letošním ročníku drží i nadále Colosseum, které porazilo i přes absenci některých opor (Soria, Kuman, Fernando Ddi) Friuli 7:3.
Od 20. do 22. července se v Siofoku uskutečnila 3. etapa maďarské ligy. Jejím králem se stal opět tým Szász Therm, který si na své konto připsal čtyři víkendové výhry. Svou vítěznou sérii tak prodloužil již na jedenáct zápasů. Cenný skalp si Therm připsal i nad obhájcem titulu Goldwin Pluss Lórinci, kterého pokořil 5:4 a tím si pojistil definitivu první příčky po základní části, jelikož jej nikdo nemůže předběhnout. Goldwin o víkendu dosti výsledkově pokulhával, kromě porážky s Thermem padl i Gyöngyösem 3:5 a až v penaltovém rozstřelu si poradil s nejslabším celkem ligy BMC Vasas. I přes nepřesvědčivé víkendové výkony má Goldwin jistotu postupu do play-off a je blízko konečné druhé příčky. O tu jej mohou připravit pouze kluby Bonyhád a Chicago, které měly při třetí etapě volno. To by však nesměl při poslední etapě ztratit žádný bod. Dobrou formu o víkendu naznačil celek MCC Energia SC Gyöngyös, který sice nejdříve v pátek podlehl Thermu 4:5, ale ve zbylém programu etapy střelecky exceloval a dokráčel si ke čtyřem jasným výhrám. Tím rázně nakročil směrem do play-off, o které se však ještě musí porvat tento týden s Bonyhádem, Chicagem a Siófokem.
Polská liga zvaná Ekstraklasa má za sebou druhou etapu v městě Darlowko. Zde se rozhodlo o tom, které týmy postoupily do Superfinále soutěže. Do šestky nejlepších dle očekávání loňský mistr BSC Grembach Łódź, jehož hlavním představitelem je Bogusław Saganowski. Jeho tým sice minulý víkend na úvod soutěže překvapivě zaváhal s celkem Kolbudy, ale v dalších pěti zápasech již slavil samá vítězství a do další fáze soutěže postupuje z prvního místa. Druhé místo za ním obsadil Hurtap Mat Łęczyca a právě s tímto týmem poměřil Grembach o uplynulém víkendu svou aktuální formu. Zápas skončil nakonec 3:2 pro Saganowského družinu, když rozhodující gól vstřelil za stavu 2:2 Rafal Mordon. Do Superfinále je doprovodí i další favorité Hotel Continental Krynica Morska a Eta-Zagłębie Dąbrowa Górnicza, kteří základní část ligy zakončili s bilancí čtyř výher a dvou porážek. Překvapivě neunikl postup ani celku Drink Team Kolbudy, který se do soutěže přihlásil krátce před jejím začátkem, ale na ligové boje se stačil velmi dobře připravit. Poslední postupové místo pak vybojoval Vacu Active Słupsk. Zatímco pro Sport Pub Rapid Lublin, který obsadil sedmou příčku, sezona skončila, tak poslední Wodomex Bojano bude muset svou účast v příštím ročníku obhájit v baráži. O tom, s kým se Bojano v baráži utká, se rozhodne v zápasech 1. ligy hrané tento týden v Niechorze. Superfinále a baráž Ekstraklasy se uskuteční od 2. do 5. srpna v městě Ustka.
Od pátku 27. 7. do neděle 29. 7. bude probíhat tradiční Mundialito de Futebol de Praia, na kterém poměřují své síly čtyři pozvané reprezentační týmy. Letošní ročník turnaje však bude poprvé ve své sedmnáctileté historii bez účasti Brazilců, kteří jsou nejúspěšnějším účastníkem turnaje s 12 vítězstvími. Důvodem jejich neúčasti je souběžně probíhající ruská liga, které se účastní v podstatě všichni členové brazilského týmu včetně hlavního trenéra Zloccowicka, jehož na svou lavičku zlákal IBS Petrohrad. Proto se Brazilci rozhodli nepřihlásit a upřednostnili ruské angažmá.
Letošní ročník bude tak jako v předešlých letech hostit Portugalsko. A právě domácí tým bude rovněž ochuzen o své největší hvězdy kvůli ruské lize, jelikož Madjer a Belchior budou hájit barvy Lokomotivu Moskva a Alan Cavalcanti by měl hrát za Samaru. Šance na turnajové prvenství se tak otevírá pro Španělsko, které nedávno vyhrálo kvalifikaci o postup na MS 2013. Kromě domácího týmu se mu bude tuto cestu za vítězstvím ztížit Německo a Čína. Právě Čína si o účast řekla skvělými výkony na Asijských plážových hrách, kde se probojovala až do finále, ve kterém podlehla 0:2 Iránu. Turnaj by měl být k vidění i na obrazovkách stanice Eurosport 2.

Program turnaje:

27. července
Španělsko – Německo
Čína – Portugalsko

28. července
Španělsko – Čína
Portugalsko – Německo

29. července
Čína – Německo
Portugalsko - Španělsko

O uplynulém víkendu pokračovala italská Serie A šesti zápasy divize A. Pozornost českých příznivců tohoto sportu však spíše poutá program, který se odehraje koncem tohoto týdne ve středisku San Benedetto del Tronto, kde pokračuje divize B i za účasti klubu Mare di Roma, v jehož dresech se představí i dvojice českých reprezentantů Martin Boček a Martin Chalupa. Pojďme se však nejdříve podívat na novinky z divize A, jelikož v ní se zrodí čtvrtfinálový soupeř Mare pro play-off.
Papírově nejsilnějším týmem v divizi A je obhájce titulu Terracina, jehož barvy hájí řada hvězd (Palmacci, Bruno Xavier, Spada, Feudi, Bruno Malias nebo Francois). Kdo však čekal pohodlnou cestu za prvenstvím v divizi je zřejmě překvapen. Bilance uplynulého víkendu = vydřená sobotní výhra 3:2 nad týmem Panarea Catanzaro a nedělní prohra 4:5 s hráči Catanie BS. Právě celek Catanie BS měl být pro Terracinu nejtěžším protivníkem v divizi, jelikož její kádr pro letošní sezonu posílilo několik Brazilců nebo Rumun Maciuca. Jejich nedělní vzájemný zápas byl představením zejména jednoho hráče. Juninho Alagoano vstřelil ve druhé třetině čtyři branky a otočil zápas z 0:1 na 4:1. Jeho krajan Bruno Xavier sice rovněž prokázal své střelecké schopnosti, ale ani jeho hattrick již k obratu nevedl. Do čela divize se však vyhoupl někdo jiný. Hráči klubu iGreco Catanzaro dosud vyhráli všechny své zápasy a zejména ty poslední dva jim vyšly parádně. Nejdříve porazili klub Lamezia Terme 7:2 a v nedělním derby i Panareu Catanzaro 6:1. Na soupisce iGreca nejdete z většiny italské hráče, ale také dva Brazilce - Diega Alvese a hlavně Ruie Motu, který je nejlepším střelcem týmu. Kvality iGreca však prověří až poslední etapa této divize, jelikož až zde narazí na Terracinu a Catanii BS. A právě jeden z této trojice týmů bude s velkou pravděpodobností soupeřem Mare di Roma.
Ženský reprezentační tým se opět po roce utká s výběrem Švýcarska. Loňské měření sil hostila Praha a naše reprezentantky zde dvakrát prohrály 2:10 a 3:10. Nyní přicházíí čas na odvetné zápasy, které se budou konat na půdě soupeřek o víkendu 28. - 29. července. Reprezentační trenér Radek Votípka do Švýcarska nominoval následující dvanáctku hráček: Markéta Matějková, Romana Mikysková, Martina Folprechtová, Hedvika Vacíková, Lucie Navrátilová, Šárka Holečková, Zdeňka Žampová, Marcela Žampová, Petra Čechová, Pavla Štefániková, Aneta Jungová a Tereza Myslíková. V týmu tak nechybí ani nejúspěšnější střelkyně z předchozích dvou měření sil Markéta Matějková, která před rokem v Praze vstřelila tři góly. Sraz před odjezdem je naplánován do Plzně, kde se nejprve hráčky půjdou podívat na fotbalové utkání 2. předkola Evropské ligy Viktoria Plzeň - Metalurg Rustavi. Z Plzně zamíří český výběr do Švýcarska v pátek dopoledne. O víkendu je pak čekají dvě přípravná utkání.
Závěrečné play-off opět hostil Scheveningen (název městské čtvrti a pláže v Haagu) a na boje o ligové prvenství se zde přišlo podívat údajně 2 000 diváků. Mezi nimi nechyběl ani trenér tamního národního týmu Niels Kokmeijer. A i on byl tedy svědkem dokončení snové sezony pro ligového nováčka z Egmondu (foto), který si došel pro ligový titul. V základní části prohráli hráči Egmondu jediný zápas (2:6 s Interchange) a i v play-off si počínali velmi dobře. V semifinále se při nich drželo štěstí a postoupili až po dobře zvládnutém penaltovém rozstřelu nad BS Boeketterie Wiesmeijer Katwijk. Finále však bylo jednoznačnější záležitostí, když VVS Den Haag přestříleli 8:5. Právě domácí tým VVS Den Haag chytl v závěru soutěže parádní formu, když základní část zakončil sérii pěti výher a i v semifinále exceloval, když převálcoval Augustin BDU Tiel 6:1. Podpora domácího publika je hnala i ve finále, ale tam už byl lepší Egmond, pro který je to mimořádný úspěch. Vždyť tento tým byl založen teprve v loňském roce. Nejlepším střelcem soutěže byl vyhlášen Nick Kramer z BS Egmond.
Dalšími dvěma koly pokračovala v Teneru švýcarská liga a k vidění byla opět skvělá podívaná. Největším překvapením víkendu byla první ligová porážka vedoucího týmu soutěže Sable Dancers Bern, kterou mu uštědřil Solothurn. Oba týmy se celý zápas přetahovaly o vedení, ale závěr lépe vyšel hráčům Solothurnu, když za stavu 4:4 udeřil nejdříve Pereira a tři minuty před koncem Ljaljic. V sobotu však Bern potvrdil svou obrovskou sílu a rozstřílel celek Bienne 13:4. Zářili jako tradičně Borer a Leu, kteří vstřelili dohromady devět branek. Ani víkendový program nenarušil vítěznou šňůru hráčů BSC Havana Shots, kteří vyhráli již osm zápasů v řadě a posunuli se již na páté místo, jediný bod za postupovou pozici do play-off. Výsledky jsou o to hodnotnější, že v sestavě chyběl elitní střelec Noel Ott. Toho však dokázal zastoupit spoluhráč Wüest, který se na obou výhrách podílel čtyřmi góly. Nejlepším střelcem víkendu však byl Dejan Stankovic, který dokázal soupeřům nasázet deset branek. Pomohl tak celku GC Beach Soccer k důležitým šesti bodům, které jej posunuli do nejlepší čtveřice ligové tabulky. Zejména v zápase proti silnému nováčkovi z Emmenu byl každý gól důležitý, jelikož „Králové“ vedli v úvodu 2:0, ale byl to právě Stankovic, který svými čtyřmi góly pomohl k otočení průběžného stavu. Poslední místo v lize opustil nováček BSC Basileia, který se s v sobotu radoval ze své první ligové výhry nad BSC La Côte v poměru 7:3 a právě tento tým v tabulce přeskočil. Další ligové kolo se hraje 1. srpna v Neuchâtelu.
Česká republika - Slovensko

přípravný turnaj
(finále)

Linz (AUT)

zápas skončil
          
2:0
 
  (1:0, 0:0, 1:0)  
     
Branky: Ivan Merta, Marek Náhlovský
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek – Tomáš Huráb, Martin Chalupa, Pavel Stejskal, Tomáš Robb, Marek Náhlovský, Matěj Mráz, Ivan Merta, Michal Starec
Slovensko: Marián Dvoran, Branislav Pavle - Michal Kanyai, Michal Božík, Milan Orel, Tomšá Obert, Marek Paštrnák, Tomáš Bagin, Vladimír Drahoš, Marián Drahoš
Český tým vyhrál turnaj v Linci, když ve finále porazil Slovensko 2:0. Český tým předvedl opět dobrý výkon a svého soupeře od začátku utkání přehrával svým aktivním pojetím hry. Slovenský tým pozorně bránil, i přesto se český tým dostával často ke střelbě, ale v koncovce mu chyběl potřebný klid. Proto byl zápas až do samotného závěru výsledkově otevřený. Slováci nejzávažněji zahrozili až dvě minuty před koncem, ale brankář Petr Víšek své spoluhráče podržel skvělým zákrokem. O branky českého týmu se postaral v úvodní třetině Ivan Merta a v té závěrečné Marek Náhlovský. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen český kapitán Martin Chalupa, nejlepším brankářem Petr Víšek a nejlepším střelcem Ivan Merta (4 branky). Český trenér Michael Lukič tak po zápase zářil spokojeností: "Hráči splnili všechny stanovené taktické pokyny. Velmi mě potěšily výkony nováčků. Je vidět, že v týmu roste konkurence a máme na čem stavět. Musím však chválit všechny hráče. V sobotu i v neděli jsme byli lepším týmem. V obou zápasech jsme byli favoritem a svou pozici jsme potvrdili."
Česká republika měla i své zastoupení mezi rozhodčími, jelikož na tento turnaj byl delegován Libor Kaštánek, který se svým maďarským kolegou pískal i finálový zápas. Třetí místo patří Maďarsku, které porazilo Rakousko 6:4. Domácí výběr zápas ztratil opět až v závěrečné třetině.
Česká republika - Maďarsko

přípravný turnaj
(semifinále)

Linz (AUT)

zápas skončil

 5:2
 
  (1:0, 2:0, 2:2)  
     
Branky: 3x Ivan Merta, 2x Tomáš Huráb 
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek – Tomáš Huráb, Martin Chalupa, Pavel Stejskal, Tomáš Robb, Marek Náhlovský, Matěj Mráz, Ivan Merta, Michal Starec
Maďarsko: Szűcs, Tasselmájer - Czinkon, Sebestyén, Jaksa, A. Tóth, Weisz, Ábel, Varga, Badalik
Český tým
zlomil dlouhou sérii porážek s Maďarskem, které porazil 5:2. Češi na svého soupeře od první minuty "vlítli" a v úvodních dvou třetinách jej přehrával. Svého soupeře přehráli nejen herně, ale i gólově. Český tým tak vedl po dvou třetinách 3:0. V poslední třetině se však nevyvaroval zbytečných chyb a dovolil Maďarsku snížit na 2:3. Maďaři se vrátili do hry, ale čeští hráči dvakrát udeřili z protiútoku. Skvělou premiéru v národním týmu prožil Ivan Merta, který vstřelil tři góly.

Druhé semifinále:
Rakousko - Slovensko 4:6
V Nizozemsku, v zemi účastníků příštího MS, skončila základní část tamní ligy nazvané Eredivisie. A v jejím závěru oslnil především tým VVS Den Haag, který se před poslední etapou schovával na průběžné osmé pozici a od postupu do play-off jej dělilo deset bodů, Haag měl však výhodu tří zápasů k dobru oproti svým hlavním soupeřům. A tuto výhodu dokonale využil, všech pět závěrečných zápasů vyhrál a svou velkolepou jízdou všechny protivníky zaskočil. V cestě do play-off ho nezastavil ani obhájce titulu Wieringerwerf či letos silný celek Katwijk. Haag rovněž zvládl poslední ligový zápas proti Interchange Rotterdam, který vyhrál 7:4. Byl to přímý souboj o poslední postupové místo do vyřazovacích bojů a Haag v něm opět exceloval. Play-off tak v napínavém závěru ligy těsně uniklo týmům Interchange a Zeeland o jeden jediný bod, když oba týmy nezvládly své poslední zápasy. Zeeland překvapivě podlehl průměrnému Zwolle 4:6 a Interchange zápas proti Haagu. V základní části byl nejlepší jediný ligový nováček Beach Soccer Egmond, který ztratil pouze čtyři body. Již dlouho se vědělo, že si loňskou účast ve finále nezapakují Wieringerwerf a BS Rotterdam. Oba týmy bojovaly o záchranu ligové příslušnosti, což jsem jim nakonec podařilo a i příští rok se mohou jejich fanoušci těšit na nejvyšší soutěž. Poslední totiž skončil Nijnsel, který v poslední etapě soutěže nezískal ani jeden bod. Černou skvrnou ligy je kontumace zápasu Hoorn – Tiel ve prospěch druhého uvedeného týmu. Právě tato výhra totiž Teil posunula rovněž mezi čtyři účastníky play-off. V letošním ročníku to už byl třetí kontumovaný zápas. Play-off je na programu o víkendu 21. – 22. července ve Scheveningenu. Nejlepším střelcem ligy se nakonec stal Nick Kramer z týmu BS Egmond, který vstřelil 27 branek. Druhý skončil Daryl Rawidjan (Zeeland)

Tradiční rakouský turnaj Euro Beachsoccer Nationscup, opět s účastí českého národního týmu, se odehraje o víkendu 21. - 22. července v Linci. Český výběr na tomto turnaji nechybí od roku 2008 a svého největšího úspěchu zde dosáhl v roce 2009, kdy turnaj vyhrál. Kromě českých hráčů se zde představí domácí výběr, Slováci a Maďaři. Složení bude tedy stejné jako na únorovém turnaji v Praze, kde ve finále prohrál český tým s Maďary 2:4. A právě maďarské mužstvo bude naším semifinalovým soupeřem, se kterým se potkáme v sobotu od 17:30. Češi s Maďarskem prohráli hned pět vzájemných zápasů v řadě a nyní je čas tuto sérii ukončit. Český tým nastoupí v obměněné sestavě ve srovnání s EBSL či kvalifikací. V nominaci je několik úplných nováčků, svůj první start za národní tým si odbudou Ivan Merta, Marek Náhlovský a Marek Kropelnický. Matěj Mráz má na svém kontě jeden start.

Nominace ČR: Petr Víšek (BS Ladronka) – Tomáš Huráb (BS Ladronka), Martin Chalupa (BS Ladronka), Pavel Stejskal (BS Ladronka), Tomáš Robb (Gastrosun Braník), Marek Kropelnický (Gastrosun Braník), Marek Náhlovský (Beach Polabí Přerov nad Labem), Matěj Mráz (Gastrosun Braník), Ivan Merta (Gastrosun Braník)

V sobotu 14. července se uskutečnil druhý ročník turnaje žen v Sokolově. Zdejší koupaliště Michal bylo svědkem zajímavé podívané za účasti deseti ženských týmů, které byly rozděleny do dvou pětičlenných skupin. Ve skupině A se představil i obhájce prvenství z loňského roku 1. FK Příbram, pro kterého skončila cesta turnajem již v základní fázi soutěže. O postupovou stopku pro Příbram se postaraly týmy Buldočky K.Vary a FC Stars Rakovník, které obhájce titulu porazily rozdílem jedné branky. V boji o první místo ve skupině byl úspěšnější Rakovník, který zdolal Buldočky 2:1. Z vyrovnané skupiny B, kde tři týmy měly po jejím skončení bilanci tří výher a jedné porážky, postoupila mužstva Uragán Ústí nad Labem a ligový mistr Votep Team Plzeň. Naopak první nepostupové místo obsadil Union Rokytnice. Výsledkově vyrovnané semifinálové klání rozhodlo o postupu týmů FC Stars Rakovník a Buldočky K.Vary. Rakovník v cestě do finále porazil Plzeň 2:1, Uragán vyřadil K. Vary po vyhraném penaltovém rozstřelu. Finálový zápas nakonec skončil vítězstvím Uragánu Ústí na Labem (foto) nad Rokovníkem 3:2.
Druhou etapou a porcí čtrnácti zápasů pokračovala maďarská liga. Jak je již v Maďarsku tradicí, i tato etapa se odehrála v Siófoku. V dobré formě se opět prezentoval největší favorit ligy a leader tabulky po první etapě Goldwin Pluss, který si v pěti víkendových zápasech připsal čtyři výhry a jednu porážku. Tu mu nadělil celek Szász-Therm v poměru 5:3. Právě Szász-Therm o víkendu kralovat a vyhrál všech svých pět zápasů a posunul se na průběžnou druhou příčku ligového peletonu. Třetí místo udrželo Chicago těsně před Bonyhádem, které v tradici s úvodem ligy působí zatím nevýrazně a nezvládá vzájemné zápasy s dalšími favority. Do soutěže se zapojily i týmy Keresztes Lovagok a BMC Vasas, které vynechaly úvodní etapu. Ani jednomu z těch celků se však příliš nedařilo, Lovagok vyhrál jediný zápas, Vasas dokonce kráčel od porážky k porážce a má na svém kontě nula bodů, byť hned ve svém prvním zápase potrápil Goldwin a podlehl mu těsně 2:3. Vedoucí čtveřice týmů si vypracovala již výrazný náskok před zbytkem ligových účastníků, ale ti mají na svém kontě výrazně nižší počet odehraných kol, takže postup do play-off je stále otevřen. Liga pokračuje 20. až 22. července třetí etapou.
Zvolenská přehrada Orlík bude opět po roce hostit slovenský šampionát. Připravují zde již 6. ročník Mistrovství Slovenska v plážovém fotbale. O tom, kdo se stane jeho letošním vítězem, se rozhodne 21. července. Turnaje se mohou účastnit nejen slovenské, ale i zahraniční týmy. Přihlašovat se na šampionát je stále možné, uzávěrka přihlášek je stanovena na 19. července do 16h. Maximální kapacita turnaje je 16 týmů. Účastníci budou rozděleni do čtyřčlenných skupin, z nichž by měly vždy první dva týmy postupovat do play-off. Zápasy se budou hrát na 2 x 10 minut. Na vítěze čeká výhra v podobě 600 Eur. Podrobnosti o způsobu přihlášení je možné najít na webu www.orlik-zv.sk. Loňské finále musel rozhodnout až penaltový rozstřel. V základní hrací doba zápasu Stokat Team Zvolen – FK Slovan Zemianske Kostoľany skončila nerozhodně 3:3. Při penaltách stálo větší štěstí u týmu Kostoľan, Stokat tak nedokázal zopakovat své prvenství z roku 2009. Nový web spustila i slovenská organizace plážového fotbalu. Novinky o tamním dění se dozvíte na adrese www.beachsoccer.sk.Informace o loňském ročníku jsou zde.
Poprvé v historii polského plážového fotbalu rozhodne o mistrovském titulu ligová soutěž. Dosud titul připadl týmu, který ovládl jednorázový několikadenní turnaj. To se však nyní mění a i Poláci přechází na ligový model. Pro prvotní úvodní ligový ročník se rozhodli zvolit model, který používá BSWW pro Evropskou ligu. Soutěže se tak účastní osm týmů, z nichž každý odehraje šest zápasů v základní fázi turnaje. Prvních šest týmů soutěže postupuje do Superfinále, osmý tým ligové tabulky bude hrát baráž o udržení prvoligové příslušnosti. Úvod soutěže přinesl jedno překvapení v podobě výhry klubu Drink Team Kolbudy nad mistrovským celkem BSC Grembach Łódź 6:4. Kolbudy se do soutěže přihlásili těsně před začátkem soutěže a obhájce titulu zaskočili zejména bezchybnou druhou třetinou vzájemného zápasu, kterou ovládli v poměru 4:0. Na což Grembach, v jehož kádru jsou polští reprezentanti ZIober, Wydmuszek, WIdzicki, Słowiński, Saganowski nebo Baran, zareagoval jen korekcí konečného výsledku, obrat již v jeho silách nebyl. Naopak v dalších zápasech Grembach už body neztrácel a porazil například silný tým Eta-Zagłębie Dąbrowa Górnicza 4:0. V úvodu se překvapivě rovněž příliš nedařilo hráčům mužstva Hotel Continental Krynica Morska, kteří sice první zápas soutěže jasně vyhráli nad Bojanem 6:1, ale pak utrpěli dvě vysoké porážky.
I přes neúspěšný vstup do turnaje to byl nakonec švýcarský reprezentační tým, který vyhrál turnaj série BSWW Tour v marockém městě El Jadida. Švýcarům na turnaji chybělo několik opor, i tak se jim však podařilo poskládal velmi silný tým, který však v prvním zápase zaváhal proti Německu a prohrál tento duel 4:6. Rozpaky z prvního zápasu však vystřídali dvě těsné výhry nad Marokem a Ománem, které Švýcary dovedli k turnajovému prvenství. Střelecky se dařilo opět Dejanu Stankovicovi, který šestkrát gólově rozvlnil soupeřovu síť, o branky se postaral hrající trenér Angelo Schirinzi. Švýcarsko tak získalo cenných 50 bodů do evropského žebříčku. Druhé místo patří hráčům Ománu, ale první příčka jim proklouzla mezi prsty jen velmi těsně. Se Švýcary padli o jeden gól, naopak zbylé dva zápasy ovládli zcela jasným způsobem. Zápas s Marokem vyhrál Omán 6:2, nad Němci pak 7:3. Na domácí Maroko zbyla až třetí pozice, na Německo příčka poslední.
Poslední etapa Superligy dala konečnou podobu ligové tabulky. O prvenství Ladronky (foto) se rozhodlo již v Nitře, ale ve hře bylo ještě druhé a třetí místo. Ligové stříbro nakonec patří hráčům týmu Gastrosun Braník BS, kteří si jej stvrdili jasnou výhrou nad týmem Kapi BS 11:0. Braník měl skvělý vstup do utkání a díky dvěma brankám Štěpána Kryštofa vedl již po necelých třech minutách 2:0. Ani v dalších minutách hráčům Braníku střelecký prach nezvlhl a tak se na úvod programu zrodila jasná výhra. Hned tři hráči - Marek Kropelnický, Štěpán Kryštof a Ondřej Mareš - se na výhře podíleli hattrickem. I z bronzové pozice se raduje český tým, když si celek Beach Polabí Přerov nad Labem připsal v poslední etapě rozhodujících šest bodů. Tři body za kontumační výhru na celkem Bosnia Online EU a další tři po výhře nad Kapim. Právě zápas Polabí - Kapi BS byl plný zvratů, v 10. minutě vedlo Polabí po brance Filipa Horejce již 4:0 a zdálo se, že Kapi schytá další debakl. To se však nepotvdilo a tým Kapi BS dokázal dokonce vývoj zápasu otočit a v 17. minutě vedl 5:4. Mezi 19. až 22. minutou však přišla další branková smršť v podání Polabí, které tak otočilo stav na 7:5. V úvodu záverečné části snížil Lorinc, ale tým Polabí své vítězství stvrdil další porcí tří branek. V posledním zápase sobotního programu porazila Ladronka Artful BSC 7:6. Oba týmy se takřka po celý zápas střídali ve střílení branek, takže byl často k vidění nerozhodný stav či těsné vedení o jeden gól. To se změnilo až v poslední třetině, když za stavu 5:4 pro Artful přišla série tří branek hráčů Ladronky, kteří tak rozhodli o vítězství svého týmu. K vidění byla zajímavá podívaná a spousta branek, jedinou kaňkou tak byla neúčast celku SK Bosnia Online Eu. Nejlepším střelcem ligy se stal Michal Kanyai z celku Artful BSC, který v této ligové sezoně vstřelil 15 branek.
Za velmi kvalitní konkurence se uskutečnil turnaj v plážovém fotbale na koupališti Michal v Sokolově. Představil se zde například vítěz loňského ročníku první ligy Plzeň Team, ligový mistr z roku 2009 Beach Polabí, slovenský klub Artful BSC nebo polský klub Boca Copa Cabana Gdaňsk. V konkurenci takřka dvaceti týmů došly do finále týmy Beach Soccer Cheb a Beach Polabí. V semifinále vyřadil Cheb Plzeň Team 4:3 a Polabí si zajistilo postup do finále díky úspěšně zvládnutému penaltovému rozstřelu na Artfulem, když v základní hrací době zápas skončil 4:4 a penalty poměrem 2:1. Turnajové prvenství nakonec vybojoval BS Cheb, který porazil Polabí 4:1 a tím zopakoval své vítězství z roku 2008. Nejlepším brankářem byl vyhlášen bývalý reprezentant Michal Kýček (BS Cheb), pro cenu pro nejlepšího hráče si došel Filip Horejc (Beach Polabí). Cenu za fair play obdržel slovenský Artful BSC.
zdroj: http://www.itydenik.cz, autor: Zdeněk Vysloužil
Praha - Poslední červnovou sobotu se vydal vítěz prostějovského Bexim Cupu na finále Českého poháru v plážovém fotbale. To se konalo v pražském beach areálu Ladronka a utkalo se v něm pět vítězů republikových kvalifikačních turnajů. Prostějovské barvy hájili Kolibříci a ostudu rozhodně neudělali, když skončili na solidním třetím místě. „Nabírali jsme spoustu zkušeností. Hlavně vítězná Ladronka nám ukázala, jak se vlastně má plážový fotbal hrát,“ informoval Týdeník Prostějovska vedoucí Kolibříků Martin Horák.
Úřadující mistři republiky a současně i pořádající tým finálového turnaje Českého poháru BS Ladronka, nenechali nikoho na pochybách, že nejlepší plážový fotbal v republice hrají právě oni. Celý turnaj vyhráli beze ztráty jediného bodu, o další posty se bojovalo urputně až do konce. „Hrálo se trochu jinak, než známe z Prostějova. Hlavní rozdíl byl ve velikosti branek, které byly širší, tím padalo více branek,“ říká dále Horák. Pokračování uvnitř článku.
Oba čeští reprezentanti si svými skvělými výkony řekli o angažmá v jedné z nejlepších evropských soutěží, kterou Serie A bezesporu je. Do svého kádru je zlákal tradiční účastník ligy Mare di Roma, jehož dres v minulosti hájilo několik zahraničních reprezentantů (Maďaři Viktor Fekete a Márk Uhgy nebo Němec Danillo Neumann). V letošním ročníku patří Mare aktuálně 3. místo v divizi B, když si během úvodních dvou etap na své konto připsalo dvě výhry a jednu porážku. Mare je tak na dobré cestě do play-off, kam se s obou divizí probojují první čtyři týmy. V kádru italského týmu by se čeští hráči měli potkat s dvojicí portugalských reprzentantů Lucio Carmo a Jordan Santos, kteří Mare posílili před začátkem sezony. Právě Santos je zatím společně s Marazzou (nejlepší střelec týmu v loňském ročníku) gólově nejproduktivnějším členem týmu díky třem vstřeleným brankám. „Po skončení kvalifikace o postup na MS mě a Martina Bočka oslovil italský trenér Massimiliano De Celis, který zároveň trénuje maďarský reprezentační tým a klub Mare di Roma, zda bychom nechtěli přijet na přípravný kemp do Říma a odehrát za Mare tři zápasy při závěrečné etapě základní části. S ohledem na vývoj rozehrané soutěže je reálné, že Mare postoupí i do play-off, které se hraje v srpnu" prozradil kapitán české reprezentace Martin Chalupa (foto vpravo), jak se nabídka na angažmá zrodila. De Celise oba hráči zaujali již při únorovém turnaji v Praze, což nám prozradil při rozhovoru poskytnutém pro náš web. (rozhovor zde). „Nabídku jsem nečekal, ale mile mě překvapila. Italská liga je jednou z nejkvalitnějších lig na světě, tak to beru jako obrovskou zkušenost.“ neskrýval z angažmá radost Martin Chalupa. Podobné dojmy má i Martin Boček: „Je to splněnej sen. Něco, na co bych nikdy ani nepomyslel a ohromná výzva k dalšímu tréninku pro mě, ale i všechny hráče v Česká republice a snad i nějaké zviditelnění českého beachsocceru. Moc se tam těším, ale zároveň mám před Serií A velký respekt a budu se v ní snažit zanechat co nejlepší dojem, ať už za sebe, ale taky za český beach soccer, aby se tam mohlo v budoucnu dostat co nejvíce našich hráčů.“ Přípravný kamp začíná 23. července a potrvá čtyři dny, od 27. do 29. července pak čekají Mare tři závěrečná utkání základní části. Play-off Serie A je naplánováno na 17. až 19. srpna ve středisku Terracina.
Centrem dění ženského plážového fotbalu se stane v měsíci červenec Karlovarský kraj, ve kterém budou města Sokolov a Cheb hostit dva ženské turnaje. Sokolovský turnaj se uskuteční 14. července od 10h na koupališti Michal. Zde by se mělo představit devět týmů i za účasti plzeňského Votep Teamu (viz foto), který vyhrál v loňském roce ženskou ligu. V Sokolově nebude chybět ani celek 1. FK Příbram, který zde bude obhajovat prvenství z loňského prvního ročníku turnaje.
Chebský turnaj se pod názvem Dřenický plážák žen uskuteční 28. července na místním koupališti. Na turnaj je možné se stále přihlašovat a to do 22. července na adrese info@soccer-camp.cz. Maximální kapacitou turnaje je 10 týmů.
Plážový fotbal si v posledních dvou ročnících našel své pevné místo v programu Slováckého léta. I letos se mohou přítomní diváci těšit na víkend věnovaný právě tomuto populárnímu sportu. ADELL Cup v plážovém fotbalu se uskuteční na závěr Slováckého léta ve dnech 14. a 15. července na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti. Třetí ročník Adell Cupu se tedy stejně jako náchodský Bezedos Cup koná v centru města, v Uherském Hradišti se bude hrát na hřišti o rozměrech 25x17metrů. První ročník vyhrál slovenský celek Niva Nemšová, vloni se z prvenství radoval Imperial Media Team, který by ani tentokrát neměl mezi účastníky chybět. Turnaje by se mělo celkem účastnit deset týmů, které budou rozděleny do dvou pětičlenných skupin. V sobotu jsou od 8:30 na programu zápasy skupiny A, o den později souboje ve skupině B. Závěrečné play-off by mělo začít od 13h. Uvnitř článku video z loňského ročníku a seznam přihlášených týmů.

Organizace I. Pražský sportovní klub neslyšících Praha ve spolupráci s magistrátem hlavního města Prahy pořádá první ročník turnaje pro neslyšící pod názvem  1. Beach Soccer. Soutěž by se měla konat 4. srpna ve sportovním areálu HAMR-Sport v Praze-Záběhlicích. Začátek turnaje je naplánován na 10h. Kapacita turnaje je maximálně šest mužstev a je zakázáno, aby za některý tým nastoupil slyšící hráč. Každý tým může mít na soupisce deset hráčů. Hrát by se mělo klasických 3 x 12 minut dle pravidel plážového fotbalu. Utkání budou pískat profesionální rozhodčí ČMFS proškolení na plážovou kopanou. Pro nejlepší mužstva a hráče jsou piřpraveny poháry, medaile a věcné ceny. Pro účastníky bude zajištěno i občerstvení. Startovné pro jeden tým je stanoveno ve výši 800 Kč. Na turnaje je možné se přihlásit skrze kontaktní osobu, kterou je ředitel turnaje Jiří Kolíska (jiri.koliska@gmail.com). Přihlášky je možné posílat do 29. července na uvedený e-mail.
Na pražské Ladronce bude v sobotu 14. července zakončen letošní ročník Superligy. Vítěz soutěže je již před poslední etapou znám, svými výkony ve žlutých lázních a v Nitře si jej zajistil klub BS Ladronka, který vyhrál všechna dosavadní utkání. Stále je však otevřená šance na ligové stříbro a bronz. K druhému místu má v současné době nejblíže Gastrosun Braník BS, kterému k jistotě zisku druhého místa stačí neprohrát s týmem Kapi BS v základní hrací době. Naopak šanci na třetí příčku mají ještě tři týmy, slovenské kluby Kapi BS a Artful BSC, ale také český tým Beach Polabí Přerov nad Labem, který je mistrem ČR z roku 2009 (historii 1. ligy najdete v archivu zde). O první body v letošním ročníku se zkusí porvat zatím poslední tým ligové tabulky Bosnia Online Eu, který na závěr soutěže poměří své síly s Beach Polabí. Hráči BS Ladronky se stali vítězem ligy již v roce 2010, loni patřil mistrovský titul Plzeň Teamu. Závěrečný program soutěže ozdobí ještě závěrečná exhibice, při které proti sobě nastoupí výběry Česko mix a Slovensko mix. Každý z týmů pro tuto exhibici nominuje tři své hráče, za tým Česko mix nastoupí hráči BS Ladronka, Beach Polabí a Braník, na Slovensko mix pak zástupci klubů Artful, Kapi a Bosnia. Program začíná od 10h. Harmonogram najdete uvnitř článku. Pro návštěvníky sobotního programu je opět připraven doprovodný program.
O víkendu byl v Maďarsku k vidění start tamní nejvyšší soutěže, které se stejně jako v loňském roce účastní osm týmů. S ohledem na účast maďarského národního týmu v závěrečných bojích kvalifikačních bojů o postup na mistrovství světa, se musela řada týmů obejít bez svých reprezentačních opor. Rázně do soutěže vstoupil obhájce titulu Goldwin Pluss, který vyhrál všechny čtyři zápasy úvodní etapy a vyhoupl se do čela ligového peletonu. Goldwin tak ukázat svou sílu, i když mu chyběli Fekete V., Besenyei nebo Ughy. Úspěšně do soutěže vstoupil i celek Bonyhád, který sice úvodní dva zápasy prohrál, ale v dalších třech zápasech si již připsal vítězství a posunul se na průběžné druhé místo. Spokojen je i nováček soutěže Chicago, který rovněž soutěž zahájil s bilancí tři výhry a dvě porážky. Ostatně nováčku je letos v tamní nejvyšší soutěži Nemzeti Strandlabdarúgó Liga poměrně dost, oproti loňskému ročníku se obměnila hned polovina účastníků soutěže. V Maďarsku se rovněž odehrála soutěž žen, kterou vyhrál tým Univerzum před Sand-Witches. Další etapa soutěže je na programu 13. až 15. července opět ve Siófoku.
Na posledním světovém šampionátu Španělsko chybělo a bylo to právě Rusko, které jim ve čtvrtfinále poslední kvalifikace vystavilo stopku v cestě za postupem. Letos se Španělé vrací na výsluní a i přes jedno zaváhání v základní skupině dokráčeli k celkovému prvenství. Domácí Rusko ve finále porazili 5:3, když si rozhodující náskok vytvořili ve druhé části. Klíčovou postavou sestavy vítězů byl Ramiro Amarelle, který si v loňském roce udělal reprezentační pauzu, ale na turnaji se objevil v zářné formě, což je patrné na jeho střelecké potenci. Na turnaji byl s 10 góly nejlepším střelcem svého týmu a především dokázal svému týmu gólem pomoci takřka v každém zápase. Třetí místo patří Ukrajině. Ta sice neobhájila prvenství z roku 2010, ale i tak si z Moskvy odváží postup na MS. Ukrajina tak jako v předešlých letech sázela na dobrou obranu, která byla pro soupeře těžko prostupná. V brance navíc zářil Vitali Sydorenko, který už o své kvality prokázal například na letošním Mundialito de Clubes. Ukrajinci sice ve svém týmu nemají vyhlášeného kanonýra, ale v týmu je velká řada hráčů, kteří se dokážou v klíčových zápasech prosadit. 
Třetím týmem, který získal jistotu postupu z evropské kvalifikace, se stalo Nizozemsko. To o postupu rozhodlo dnešním vítězstvím nad Běloruskem 5:4. Do zápasu lépe vstoupilo Bělorusko a po první třetině vedlo 2:0, Holanďané však dokázali v závěru druhé části vyrovnat na 2:2. Bělorusové se dostali ještě dvakrát do vedení, ale Holanďané vždy našli odpověď. Rozhodující gól vstřelil v 35. minutě Daryl Rawidjan, když potrestal vyloučení Trofimova.
Posledním postupujícím týmem z evropské kvalifikace je Ukrajina. V rozhodujícím zápase porazila Polsko 7:4. Ukrajinci si v první třetině vypracovali vedení 3:0 a tento náskok si dokázali hlídat po celé utkání. Vždy když Poláci snížili, Ukrajinci našli brzy gólovou odpověď. Evropu tak bude na MS reprezentovat čtveřice Rusko, Nizozemsko, Španělsko a Ukrajina.

Čas Skupina Zápas Výsledek
14:00 A Nizozemsko - Bělorusko
5:4 (0:2, 2:1, 3:1)
15:15  B Ukrajina - Polsko
7:4 (4:1, 2:2, 1:1)
16:30 B
Španělsko - Maďarsko
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
17:45 A
Rusko - Francie
8:5 (3:2, 3:2, 2:1)
Hráči Ruska a Španělska již mohou slavit postup na mistrovství světa v příštím roce. Rusko svůj postup zpečetilo výhrou nad Nizozemskem, k čemuž jí pomohli jeho dva střelecky nejproduktivnější hráči na turnaji - Shishin a Makarov. Zápas rozhodla druhá třetina, kdy si Rusové vytvořili dvoubrankový náskok, v závěrečné části už jen Tosch snížil na konečných 1:2. Zbylé tři týmy skupiny A ještě mohou postoupit. Francie absolvovala třetí penaltový rozstřel v řadě a po jeho nezvládnutí s Nizozemskem tentokrát přišel úspěch proti Bělorusku. Francie vedla v zápase už 3:0, ale Bělorusové ukázali svou sílu a zápas dokonce otočili na 4:3. V dalším průběhu zápasu už si ani jeden tým nedokázal vypracovat rozhodující náskok a tak došlo na penalty, které rozhodla až sedmá série, kdy Davidovich netrefil branku.
Ve druhé skupině se raduje s postupu Španělsko po výhře nad Ukrajinou v prodloužení. Zápas rozhodla španělská ikona Ramiro Amarelle, který udeřil v poslední minutě prodloužení. To že zápas rozhodl Amarelle není překvapením, ale je to poměrně pikantní situace, jelikož Amarelle působil jako poradce ukrajinského týmu při loňském mistrovství světa. Zápas měl hodně zajímavý závěr, Španělsko vedlo ve 32. minutě již 4:1, ale Ukrajinci dokázali ještě vyrovnat, přičemž dva góly vstřelili až v poslední minutě. O druhé postupové místo ze skupiny si to zítra rozdá právě Ukrajina s Polskem, které porazilo vysoko Maďary 7:3. Maďarsko tak již nemá šanci postoupit.

Výsledky dnešních zápasů:

Čas Skupina Zápas Výsledek
14:00 B Polsko - Maďarsko 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)
15:15  A Bělorusko - Francie 6:6 (1:3, 3:0, 1:2, 1:1)
penalty 5:6
16:30 A Nizozemsko - Rusko 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
17:45 B Ukrajina - Španělsko 4:5 (1:0, 0:2, 3:2, 0:1)
Osmička úspěšných osmifinalistů byla rozdělena do svou skupin A a B. První dva týmy z každé skupiny postupují na světový šampionát. Ve skupině A se představí Rusko, Francie, Nizozemsko a Bělorusko. Skupinu B tvoří týmy Španělsko, Polsko, Ukrajina a Maďarsko.

Výsledky dnešních zápasů:

Čas Skupina Zápas Výsledek
14:00 B Maďarsko - Ukrajina 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
15:15  A Rusko - Bělorusko 5:3 (1:2, 2:1, 2:0)
16:30 A Nizozemsko - Francie 4:4 (2:1, 1:1, 1:2, 0:0)
penalty 6:5
17:45 B Polsko - Španělsko 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Před sérií posledních zápasů je již jasné, že vítězem základní části holanské ligy je nováček BS Egmond. Rozhodl o tom uplynulý víkend, během kterého si Egmond připsal výhry nad Hoornem 10:0 a Wieringerwerfem 13:2. V tabulce se tak posunul na první místo, ze kterého jej nemůže již nikdo sesadit. O zbylá tři postupová místa do play-off bude v závěru soupeřit pětičlenná skupina: BS Zeeland, Interchange Rotterdam, Wiesmeijer Katwijk, BDU Tiel a VVS Den Haag. V boji o záchranu získal BS Rotterdam proti Nijnselu výhru 7:2 a právě tento tým přeskočil v tabulce a posunul se na 10. místo. Nijnsel má však jeden zápas k dobru, a tak je Rotterdam stále v ohrožení. Dva body k dobru v bojích o záchranu získal i Wieringerwerf, který porazil silný Zeeland v penaltovém rozstřelu. V dalších dvou zápasech Wieringerwerf utrpěl dvě porážky. Zejména debakl s Edmondem byl pro obhájce titulu hodně nepříjemným výsledkem. Nejlepším střelcem ligy zůstává Daryl Rawidjan, který aktuálně září v dresu holandské reprezentace a pomohl národnímu týmu mezi osmičku nejlepších účastníků kvalifikace. Rawidjan vstřelil o dva góly více než Nick Kramer z BS Egmond a o čtyři góly více než zkušený Leo Koswal z BS Rotterdam. Další zápasy jsou na programu 10. července, kdy liga pokračuje v Scheveningenu.
Česká republika - Maďarsko

kvalifikace MS 2013
(osmifinále)

Moskva

utkání skončilo

3:7
 
  (1:4, 1:1, 1:1)  
     
Branky:10. Chalupa, 13. Chalupa, 26. Karda - 7. Badalik, 8. Ughy, 9. Fekete, 12. Jaksa, 16. Besenyei, 32. Weisz, 36. Besenyei
Karty: 9. Salák (ŽK)
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek – Jakub Mižár, Tomáš Huráb, Martin Chalupa (K), Jaroslav Kovařík, Lubomír Karda, Pavel Stejskal, Michal Salák a David Filinger
Maďarsko: Csaba Borszéki – Viktor Fekete, Tamás Weisz, Márk Ughy, Péter Ábel, Szabolcs Badalik, Ferenc Besenyei, László Berkes, Péter Jaksa, Renátó Takács, Daniel Forgács
Čeští plážoví fotbalisté si na mistrovství světa v příštím roce nezahrají. Na moskevské kvalifikaci sice vyhráli svou základní skupinu, v osmifinále ale podlehli Maďarům 3:6. Pro národní tým to byla s tímto soupeřem pátá prohra v řadě.
Začátek byl opatrný, Maďaři byli přitom o něco aktivnější. V 6. minutě byl faulovaný Kovařík na vlastní polovině, střílel mimo. Z podobné situace na druhé straně trefil sice Jaksa branku, Víšek ale jeho střelu lapil. V 7. minutě už náš gólman nedosáhl na střelu Badalika k tyči. V 8. minutě se dostal k odraženému míči Ughy a se štěstím propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:2. A bylo pro český tým ještě hůř. V 9. minutě udeřil obávaný Fekete, který proměnil trestný kop a zvýšil už na 3:0 pro Maďary. Až v 10. minutě se prosadili také Češi. Martin Chalupa potrestal přesnou střelou maďarský faul a ukázal svým spoluhráčům, že zápas ještě není ztracen. Jenže deset vteřin před první sirénou vrátil soupeři pohodlný tříbrankový náskok hlavou Jaksa.

Hned v úvodu druhé třetiny byl znovu faulován Chalupa a v dobré pozici se český kapitán nemýlil. Pátou brankou na turnaji snížil ve 13. minutě na 2:4. Vzápětí se Salák a jeho spoluhráči dožadovali gólu, podle rozhodčích ale míč nebyl v brance. Opakovaný záběr ukázal, že sudí Čechům upřeli jasný gól a snížení na 3:4. V 16. minutě se ochotně svalil do písku Besenyei, rozhodčí odpískali faul a Maďaři vedli znovu o tři branky. Navíc v 18. minutě ve vyložené šanci ztroskotal na Víškovi Badalik. Petr Víšek předvedl i další skvělé zákroky, jeho spoluhráči se ale proti Maďarům v útoku těžko prosazovali.

Do třetí části šel český tým s cílem smazat tříbrankové manko. Salák ještě mířil nad, ale Lubomír Karda zblízka znovu pozvedl ve 26. minutě české naděje, když snížil na 3:5. Výbornou příležitost pak promarnil Kovařík, když mířil vedle maďarské brány. Vyloženou šanci Saláka zase lapil golman Borszéki. Český tým vsadil vše na útok a v závěru se tak šance střídaly na obou stranách. Maďaři byli stále nebezpeční a čtyři minuty před koncem pojistil jejich postup Weisz.

Český tým byl aktivnější, na střely zvítězil 45:37, Maďaři však měli opět štěstí, když ve druhé třetině rozhodčí neuznal trefu Saláka na 3:4. Dalším rozhodujícím momentem byl úsek mezi 7. a 9. minutou utkání, kdy soupeř třikrát skóroval a vypracoval si rozhodující náskok, který už si zkušeně pohlídal.

Vítězové osmifinálových zápasů budou následně rozděleni do dvou čtyřčlenných skupin. Zápasy těchto dvou skupin se budou hrát od 5. do 7. července. První dva týmy z každé skupiny postupují na mistrovství světa
V osmifinále skončí naděje hned několika velkých favoritů, jelikož jsou na programu zápasy Rusko - Švýcarsko, Itálie - Španělsko a Portugalsko - Francie. Všechny tyto týmy patří mezi účastníky elitní divize A Evropské ligy. Další velký favorit již skončil, Rumunsko totiž překvapivě nepostoupilo ze skupinové fáze, k čemuž dopomohl i český tým, který Rumunsko porazil 7:4.

Výsledky osmifinálových zápasů:

Čas Zápas Výsledek
09:00  Bělorusko - Řecko 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)
10:15  Nizozemsko - Izrael 4:3 (1:1, 3:1, 0:1)
14:00 Ukrajina - Turecko 7:4 (3:2, 2:1, 2:1)
12:45 Polsko - Ázerbájdžán 6:5 (3:3, 1:1, 2:1)
16:30  Itálie - Španělsko 2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
17:45 Portugalsko - Francie 3:3 (2:0, 1:0, 0:3, 0:0)
penalty 3:4
15:15 Rusko - Švýcarsko 8:7 (2:3, 4:2, 2:2)
Český národní tým splnil na kvalifikačním turnaji o postup na MS 2013 na Tahity první cíl, postoupil ze základní skupiny. Ve svém třetím vystoupení plážoví fotbalisté v Moskvě nenavázali na výhry nad favority Francií a Rumunskem, i přes porážku 2:3 s Estonskem ale vyhráli svou skupinu F. V zítřejším osmifinále tak změří síly s druhým týmem skupiny E. Tím jsou po porážce 3:7 s Itálií Maďaři. 
Estonci vedli po dvou třetinách 2:0. Český celek sice dvakrát dokázal snížit na rozdíl jediné branky, vyrovnání se ale nedočkal. Trenér Michael Lukič tak nemohl být úplně spokojený: „K zápasu jsme přistoupili dost vlažně s vědomím, že jsme první a nic se nám nemůže stát. Estonci hráli hodně do těla a ostře což se nám vůbec nelíbilo. Bohužel nám chyběl a do konce turnaje chybět bude zraněný Kubice a nemocný Židlický.“
V předchozích zápasech s Francií a Rumunskem byly výkony našeho týmu skvělé a všichni svěřence Michaela Lukiče chválili. „Základní skupinu jsme vyhráli, co k tomu dodat, je to velké překvapení. Asi je to tím, že nás Francie i Rumuni trošku podcenili a s Estonci to dopadlo obráceně.“ Pokračování uvnitř článku ...
Česká republika - Estonsko

kvalifikace MS 2013
(skupina F)

utkání skončilo

2:3
 
  (0:1, 0:1, 2:1)  
     
Branky: 31. Huráb, 33. Karda - 10. Siska, 23. Aniko, 33. Saharov
Karty: 34. Boček (ŽK)
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek – Jakub Mižár, Tomáš Huráb, Martin Chalupa (K), Jaroslav Kovařík, Lubomír Karda, Pavel Stejskal, Boček Martin a David Filinger
Estonsko: Markus Lukk, Vaiko Tammeväli - Indrek Siska, Rando Rand, Aleksander Saharov, Andreas Aniko, Taavi Tammo, Mait Anton, Priit Mäeorg, Aivar Sosi, Ingemar Teever a Aleksei Galkin
V utkání proti papírově nejslabšímu soupeři v základní skupině jakoby českým hráčům zvlhl střelecký prach. Po šesti gólech v síti Francie a sedmi v té rumunské tentokrát nastal gólový půst. Estonci získal zásluhou branek Sisky a Anika dvougólové vedení po dvou třetinách. V 31. Minutě vykřesal naději na obrat Tomáš Huráb, když snížil na rozdíl jednoho gólu. V minutě 33. se ještě prosadily oba celky, za Estonce Alexander Saharov, skóre utkání pak uzavřel při svém prvním startu na turnaji Lubomír Karda. Ve druhém duelu skupiny F zdolala Francie Rumunsko o gól 4:3. Díky úvodní výhře nad Francouzy český tým vyhrál se šesti body základní skupinu. V osmifinále ho čeká druhý tým skupiny E, tedy Maďarsko. Zápas se hraje ve středu 4. 7. ve 12:45.

Ostatní dnešní zápasy:

Skupina Čas Zápas Výsledek
A 11:30 Německo - Lotyšsko 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
A 17:45 Rusko - Polsko 2:3 pr. (2:1, 0:1, 0:0, 0:1)
B 10:15 Řecko - Moldávie 8:2 (4:1, 1:0, 3:1)
B 16:30 Portugalsko - Ukrajina 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
C 11:30 Anglie - Bělorusko 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
C 10:15 Švýcarsko - Ázerbájdžán 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
D 09:00 Nizozemsko - Norsko 6:3 (0:1, 4:0, 2:2)
D 09:00 Španělsko - Turecko 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)
E 14:00 Izrael - Bulharsko 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
E 15:15 Itálie - Maďarsko 7:3 (2:1, 5:0, 0:2)
F 12:45 Rumunsko - Francie 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
V pražské kvalifikaci se sešla silná konkurence, mezi čtveřicí účastníků se objevil vítěz Superligy 2012 BS Ladronka a další dva účastníci této soutěže - Beach Polabí Přerov nad Labem a Braník BS. Čtveřici doplnil nadějný celek BFC Malá Strana. Vítězem kvalifikace se stala domácí Ladronka, kterou v cestě do finále Českého poháru nesastavila ani porážka s Braníkem. Ten totiž zaváhal s Polabím, byť do zápasu lépe vstoupil Braník a vedl po první třetině 2:0. Polabí dokázalo vyrovnat a nakonec se radovalo z vítězství díky lépe zvládnutému penaltovému rozstřelu.  

Výsledky:
BS Ladronka - Beach Polabí Přerov nad Labem 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Gastrosun Braník BS - BFC Malá Strana 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
BS Ladronka - BFC Malá Strana 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Beach Polabí Přerov nad Labem - Gastrosun Braník BS 2:2 (0:2, 1:0, 1:0) 1:0 pen.
BFC Malá Strana - Beach Polabí Přerov nad Labem 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
BS Ladronka - Gastrosun Braník BS 1:1 (0:0, 1:1, 0:0) 0:1 pen.
Prostějov - Rok od roku jde kvalita nahoru! Pátý ročník beach fotbalového klání BEXIM CUP 2012 nabídl zatím nejdramatičtější průběh, ale z z obhajoby se opět radovali Kolibříci, kteří jako jediný tým nepoznali hořkost porážky. „Kvalita se opět zvedla. Hrálo se premiérově s míči určenými přímo pro plážový fotbal, což výrazně prospělo herní stránce,“ komentoval Evžen Kučera, ředitel turnaje a doplnil: „Přestože byly letošní zápasy mnohem vyrovnanější, vyhráli zaslouženě opět Kolibříci (na fotce). Řekl bych, že k žádnému překvapení nedošlo. Snad jen třetí místo celku PE+PE, ale ti zase letos poskládali kvalitní soubor a musím jim k jejich výkonům pogratulovat.“
Nejlepší brankářem byl vyhlášen Milan Piták  z vítězného týmu Kolibříci. Nejlepším hráč jeho spoluhráč Luděk Jáhl a nejlepším střelcem Jan Šteigl, který vstřelil 14 branek. Šteigl hájil barvy týmu PE+PE.  Kolibříci se následně představili na finálovém turnaji Českého poháru v Praze, kde tento tým obsadil třetí místo.
Česká republika - Rumunsko

kvalifikace MS 2013
(skupina F)

7:4
 
  (1:0, 3:1, 3:3)  
     
Branky: 12. Huráb, 14. Filinger, 15. Stejskal, 19. Chalupa, 26. Boček, 35. Stejskal, 36. Kovařík - 15. Carauleanu, 26. Maciuca, 31. Gandac, 36. Tanase
Karty: bez karet
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek – Martin Boček, Tomáš Huráb, Martin Chalupa (K), Michal Kubice, Jaroslav Kovařík, Michal Salák, Pavel Stejskal a David Filinger
Rumunsko: Iulian Gandac, Laurentiu Marin – Liviu Croitoru, Ionut Florea, Marian Posteuca (K), Ionel Posteuca, Marian Maciuca, Raj Carauleanu, Adrian Tanase, Lucian Chirila
Po včerejším překvapivém vítězství nad Francií 6:4, potvrdil český národní tým svou dobrou formu i v zápase proti silnému Rumunsku, když favorita kvalifikace porazil 7:4. V úvodní opatrné třetině padl jediný gól, o který se v jejím závěru postaral Tomáš Huráb. Tím odstartoval střelecké představení svých spoluhráčů, které přišlo ve druhé třetině, když se postupně do sítě soupeře trefili David Filinger, Pavel Stejskal a Martin Chalupa. Rumuni se v úvodních dvou třetinách prosadili pouze v 15. minutě, kdy na 1:3 snížil Cărăuleanu. Český tým tak do závěrečné třetiny vstupoval s vedením 4:1. V poslední třetině si český výběr svůj náskok hlídal a po dalších trefách Martina Bočka, Pavla Stejskala a Jaroslava Kovaříka slavil důležitou výhru 7:4.
Český tým si dnešním vítězstvím zajistil postup do osmifinále kvalifikačního turnaje z prvního místa skupiny. K tomu dopomohl i výsledek druhého zápasu naší skupiny, ve kterém Francie porazila Estonsko 4:3. Právě Estonsko bude zítra posledním soupeřem českého týmu ve skupinové fázi. Osmifinále je na programu ve středu.


Ostatní dnešní zápasy:

Skupina Čas Zápas Výsledek
A 12:45 Polsko - Lotyšsko 11:3 (7:0, 2:1, 2:2)
A 15:15 Rusko - Německo 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
B 11:30 Ukrajina - Moldávie 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
B 17:45 Portugalsko - Řecko 9:2 (1:1, 3:1, 5:0)
C 11:30 Ázerbájdžán - Bělorusko 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
C 14:00 Švýcarsko - Anglie 10:1 (3:1, 5:0, 2:0)
D 10:15 Turecko - Norsko 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)
D 10:15 Španělsko - Nizozemsko 4:5 (0:0, 4:2, 0:3)
E 16:30 Itálie - Izrael 3:3 (0:1, 4:2, 0:1, 0:0),
penalty 4:3
E 09:00 Maďarsko - Bulharsko 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
F 12:45 Francie- Estonsko 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Švýcarská liga nezastavila během kvalifikace svůj program a tak se musela o tomto víkendu obejít bez všech opor švýcarského národního týmu a řady hvězd evropského plážového fotbalu. Absence klíčových hráčů nezasáhla vedoucí Sable Dancers Bern, který postrádal trio Borer, Leu a Schirinzi. Vedení klubu pro tento víkend angažovalo brazilského reprezentanta Bruno Xaviera, což byl skvělý tah. Xavier se za důvěru odvděčil sedmi góly ve dvou zápasech a byl klíčem ke dvěma víkendovým výhrám. Rovněž se potvrdilo, že má Sable hodně široký kádr, jelikož při absenci hvězd se dokázali výrazně prosadit i další členové kádru (zejména L. Müller, R. Müller, Zeveroni či Heimanu). V sobotu tak Bern deklasoval BSC Illyrian 13:1, v neděli pak obhájce titulu BSC Scorpions Basel 5:0. Na týmu Scorpions se tak více projevila nepřítomnost švýcarských reprezentantů (K. Jaeggy, V. Jaeggy, M. Jaeggy, Ziegler). Dalším týmem, který na nepozastavení ligy doplatil byl Emmen. Kandidát na postup do play-off překvapivě prohrál s BSC Bienne, který v předchozích osmi kolech získal jediný bod. Emmen propadl zejména ve druhé třetině, kterou prohrál 0:4.
Česká republika - Francie

kvalifikace MS 2013
(skupina F)

6:4
 
  (1:1, 3:1, 2:2)  
     
Branky: 9. Kovařík, 15. Filinger, 23. Chalupa, 24. Kubice, 29. Chalupa, 36. Kovařík - 9. Basquaise, 21. Fort, 25. Pagis, 35. Basquaise
Karty: 16. Salák (ŽK), 24. Kubice (ŽK), 35. Boček (ŽK) - 28. Fayos (ŽK)
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek – Martin Boček, Tomáš Huráb, Martin Chalupa (K), Michal Kubice, Jaroslav Kovařík, Michal Salák, Pavel Stejskal a David Filinger
Francie: Denis Fort, Robin Gasset - Didier Samoun, Stéphane François, Mickaël Pagis (K), Jeremy Basquaise, Jean Marc Edouard, Julien Soares, Frederic Mendy, Jeremy Bru, Anthony Fayos, Romain Tossem
Začátek zápasu se nesl v taktické vyčkávané, ale s postupem času šancí přibývalo, Tu úvodní si ve druhé minutě vypracovala Francie, ale Pagisovo tečovaná střela skončila na břevně. Následně se v dobrém světle ukázal dvakrát český výběr, nejdříve v 6. minutě nastřelil Michal Salák tyč střelou od pravé postranní lajny a 8. minutě trefil brankovou konstrukci také Martin Boček, který se skvěle obtočil kolem francouzského obránce. První gól však vstřelila Francie. Basquaise vystřelil a Jaroslav Kovařík jeho střelu odvrátil pouze zpět k tomuto hráči, který se již napodruhé nemýlil. V téže minutě však bylo srovnáno. Mendy fauloval Kovaříka v našem obranném pásmu a faulovaný český obránce z trestného kopu tvrdou střelou vyrovnal na 1:1. V 10. minutě měl ještě velkou příležitost Basquaise, který po zaváhání české obrany pelášil sám na Víška, ale míč netrefil dobře a stav zůstal po první třetině nerozhodný 1:1.
Vstup do druhé části českému výběru vyšel skvěle, když se v 15. minutě dostal do vedení 2:1. Pavel Stejskal našel svým autovým vhazováním před francouzskou bránou Davida Filingera a ten se hlavou nemýlil. Francie na nastalou situaci zareagovala zvýšenou střeleckou aktivitou, ale český tým soupeřově aktivitě odolával. Bohužel v 21. minutě přišlo vyrovnání od hráče, od kterého se to příliš nečekalo. Dobře mířený výkop francouzského brankáře Forta se vešel přesně do levého horního růžku české svatyně. Český tým se však z této situace dokázal rychle oklepat a opět udeřil. Ve 23. minutě měli Češi výhodu rohového kopu, k tomu se postavil kapitán Martin Chalupa a francouzského brankáře Forta zaskočil střelou přímo do branky - 3:2. To však nebylo vše, český tým udeřil před koncem druhé části ještě jednou. Víšek našel svým výhozem volného Michala Kubiceho a jeho střela si po odrazu od písku našla cestu do branky soupeře - 4:2.
Třetí část nezačala šťastně, po francouzském rohu se do míče opřel Pagis a snížil v 25. minutě na 4:3. O minutu později mohlo být ještě hůře, ale pokus Basquaise se do české branky o kousek nevešel. Ve 27. minutě kopal přímý kop na útočné polovině Filinger, ale jeho pěkná střela brankou neskončila. V poslední části hráči Francie často zkoušeli padat v našem pokutovém území, jeden takový pokus potrestal rozhodčí v 29. minutě žlutou kartou pro Fayose, zároveň z toho plynul přímý kop pro český tým z poloviny hřiště. K přímáku se postavil Martin Chalupa a jeho krásná střela zapadla k levé tyči - 5:3. V dalších minutách si český tým hlídal průběh zápasu a soupeře k ničemu takřka nepouštěl. To se změnilo až v předposlední minutě, kdy si naopak Francie vytvořila sérii šancí. Své spoluhráče podržel brankář Petr Víšek při střele Edourda z poloviny hřiště a poradil si i s šancí Pagise. V závěru 35. minuty však přišel faul Bočka na Basquaise, který snížil z přímého kopu na 5:4. Český tým ale našel rychlou odpověď a hned z rozehrávky udeřil pošesté. Jaroslav Kovařík si doběhl odražený míč a přidal poslední gólovou tečku za úvodním zápasem. Český tým si po skvělém výkonu připsal cenné tři body proti Francii po výhře 6:4

Ostatní dnešní zápasy:

Skupina Čas Zápas Výsledek
A 10:15 Polsko - Německo 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
A 15:15 Rusko - Lotyšsko 9:2 (2:0, 4:0, 3:2)
B 14:00 Ukrajina - Řecko 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)
B 16:30 Portugalsko - Moldávie 8:2 (2:0, 1:0, 5:2)
C 11:30 Ázerbájdžán - Anglie 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
C 12:45 Švýcarsko - Bělorusko 4:5 pr. (2:1, 0:1, 2:2, 0:1)
D 09:00 Turecko - Nizozemsko 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
D 10:15 Španělsko - Norsko 9:2 (3:1, 2:0, 4:1)
E 11:30 Itálie - Bulharsko 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
E 12:45 Maďarsko - Izrael 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
F 09:00 Rumunsko - Estonsko 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Vítězem Českého poháru pro rok 2012 je tým BS Ladronka. Rozhodl o tom dnešní finálový turnaj v Praze. Druhou pozici si odsud odváží Spartak Loučná nad Desnou a třetí místo obsadil celek Kolibříci.

Konečné pořadí
1. BS Ladronka (postup z kvalifikace Praha)
2. Spartak Loučná nad Desnou (kvalifikace Loučná nad D.)
3. Kolibříci (kvalifikace Prostějov)
4. Moe´s (kvalifikace Plzeň)
5. Refotal Team (kvalifikace Cheb)

Výsledky uvnitř článku ...
Pražská Ladronka bude hostit finále letošního ročníku Českého poháru. Progam začíná v 10h zápasem Refotal Team - BS Ladronka. Dále se na finále představí celky Kolibříci, Moe´s a Spartak Loučná.

Harmonogram:
10:00 Refotal Team – BS Ladronka
10:30 Kolibříci - Spartak Loučná
11:00 Moe´s – BS Ladronka
11:30 Refotal Team – Kolibříci
12:00 Moe´s – Spartak Loučná
12:30 BS Ladronka – Kolibříci
13:00 Refotal Team – Spartak Loučná
13:30 Moe´s – Refotal Team
14:00 Spartak Loučná – BS Ladronka
14:30 Kolibříci – Moe´s
V italské Serii A došlo na první měření sil některých z velkých favoritů. Během třetí etapy los proti sobě svedl týmy Colosseum a Viareggio. Lépe se zápas vydařil hráčům celku Colosseum, který vyhrál 2:0. O branky se postaral španělský reprezentant Kuman a kapitál italského národního týmu Leghissa. Svému týmu vychytanou nulou rovněž výrazně dopomohl italský brankář Del Mestre. Colosseum se tak posunulo na první místo divize B a již má jistou účast v play-off. To by nemělo utéct ani Viareggiu, které ve svém druhém zápase 3. etapy porazilo nováčka z Friuli 8:3. Třetí místo v divizi B drží zkušené Mare di Roma, jehož barvy v minulosti hájila řada maďarských fotbalistů, dnes však spoléhá na služby portugalských reprezentantů Lucia a Jordana. Ti mu však při 3. etapě chyběli, jelikož se zapojili již do přípravy portugalského národního týmu. I přes jejich absenci si Mare připsalo důležité 3 body proti Clodiense. V čele tabulky střelců je aktuálně dvojice italských hvězd – Palmacci (na fotce) a Gori s osmi góly.
1) Úvodem pojďme představit Váš tým.
Jsme parta kamarádů , která spolu hraje Okresní přebor za Spartak Loučná nad Desnou.

2) Jak hodnotíte výkon svého týmu na kvalifikačním turnaji Relax Cup v Loučné nad Desnou?
S vypětím všech sil jsme ve vyrovnaném turnaji po výhře a po dvou penaltových rozstřelech obsadil námi velmi ceněné druhé místo. A jelikož vítěz turnaje účast ve finále odmítl , tak je pro nás potěšení se této prestižní akce zúčastnit.

3) K jakým změnám v týmu došlo před finálovým turnajem v Praze oproti kvalifikaci?
Z kvalifikačního turnaje jsme udělali jen malou změnu , jelikož s námi nemohli odjet 2 účastníci kvůli práci , tak je nahradili 2 mladší , kteří s námi také hrají ve fotbalovém týmu. 

4) S jakým výsledkem by jste z Prahy odjížděli spokojeni?

Spokojenost u nás bude panovat , když si zahrajeme plážák v příjemném prostředí , s dobrou partou lidí a nezanecháme zde špatný dojem.
1) Úvodem pojďme představit Váš tým.
Bořek Chmelík: Skládá se z velmi dobrých hráčů a především z kamarádů. Známe se už dost dlouho. Hodně z nás hraje ve stejném týmu a jen tři hráči hrají v jiném klubu. A to dva FK Prostějov (teď postoupil do 3. ligy) a náš brankař chytá za TJ Sokol Otinoves. Jinak zbytek týmu hraje za TJ Sokol Čechovice (1.A třída).

2) Jak hodnotíte výkon svého týmu na kvalifikačním turnaji Bexim Cup v Prostějov?
Určitě jsme šli do zápasu s tím, že chceme určitě vyhrát. I když kvalifikace byla dost vyrovnaná, tak i letos jsme se prali o první příčky jako v minulých ročnících.

3) S jakým výsledkem by jste z Prahy odjížděli spokojeni?
Tak určitě už pro nás úspěch znamená to, že jsme v Praze. Ale rádi by jsme zamířili co nejvýše.
1) Úvodem pojďme představit Váš tým.
Miroslav Hajný: Moe´s je mezinárodní spolek zvídavých kluků a holek plných sportovního nadšení a elánu. Účastníme se především soutěží v Plzeňském kraji. Ale rádi zkoušíme všechno nového.

2) Jak hodnotíte výkon svého týmu na kvalifikačním turnaji Orel Cup v Plzni?
Rozhodně výborně. Vzhledem k tomu, že jsme plážový fotbal hráli poprvé v životě a museli jsme si pomoci hráči, kteří za nás hráli první soutěžní utkání, tak byl výsledek výborný.

3) K jakým změnám v týmu došlo před finálovým turnajem v Praze oproti kvalifikaci?
Museli jsme nahradit některé zahraniční hráče, kteří se vracejí do svých zemí. Jedná se např. o Manola, který se vrací do Španělska. Také nám chybí brankář, který odjel do Rakouska. Nahradili jsme je navrátilci ze zahraničních pobytů, takže se k nám připojil TOOM Kouřim, který přijel z dlouhodobého pobytu ve Španělsku, a také Lukáš Svoboda, který se vrátil z Anglie. Doufáme, že nám tyto změny neuškodí, ale naopak pomohou. Také jsme doplnili Vencu Samka, který s námi v zimě odehrál pár zápasu v sálové kopané. Nicméně velkým oslabením je neúčast předsedy Moe´s a trenéra Mírka Hajného. Snad to bez něj půjde dobře…

4) S jakým výsledkem byste z Prahy odjížděli spokojeni?
Jednoznačně s plným žaludkem, kocovinou a pohárem pro vítěze.
1) Úvodem pojďme představit Váš tým.
Pavel Maršík: Pro Český pohár byl sestaven tým REFOTAL TEAM (název vychází ze spolupráce s firmou REFOTAL z Havířova, která se zabývá prodejem sportovních potřeb www.refotel.cz. Družstvo bylo sestaveno z hráčů výkonnostní kopané Chebska, kdy část působí v bavorských klubech. Někteří již v minulosti hráli beachsoccer.

2) Jak hodnotíte výkon svého týmu na kvalifikačním turnaji Dřenický plážák v Chebu?
Výkony týmu na kvalifikaci byly skvělé jak herně tak po stránce vystupování. V týmu je potenciál k dalšímu zlepšování v plážové kopané.

3) K jakým změnám v týmu došlo před finálovým turnajem v Praze oproti kvalifikaci?
V týmu oproti kvalifikačnímu turnaji došlo pouze ke dvěma změnám, v poli nahradil zraněného P. Hučka J. Klimzsa, který je členem kádru a nemohl z pracovních důvodů dorazit na akci v Chebu. Pro jistotu jsme jako náhradního brankáře zařadili L. Hofrajtra. Ostatní kádr je shodný s tím, který odehrál turnaj na Dřenici.

4) S jakým výsledkem by jste z Prahy odjížděli spokojeni?
REFOTAL TEAM má cíle postupné, neznáme sílu dalších postupujících, nicméně budeme se snažit přivézt do Chebu medaile. Pokud se to nepodaří bude pro nás účast ve finálovém turnaji dobrou zkušeností do dalšího období.
Jan Koller bude opět oblékat reprezentační dres, nejedná se však o návrat do výběru Michala Bílka. Kollera totiž láká nová výzva v podobě reprezentování České republiky v plážovém fotbale. Ikona českého fotbalu, která za fotbalový národní tým odehrála 91 zápasů a vstřelila 55 gólů, by se měla objevit na tréninku národního týmu plážových fotbalistů v červenci a mohla by se objevit v některém z letních mezistátních utkání. Český tým se bude pravidelně scházet každý týden v Praze a připravovat se na přípravný turnaj v Rakousku. Pokud vše dobře dopadne, koncem srpna by měl český tým odletět na závěrečný podnik Evropské ligy. Musí však počkat, zda mu jeho výsledky v úvodní etapě této prestižní evropské soutěže budou na postup stačit. "Národní tým čekají od 1. do 3. července v Moskvě zápasy v kvalifikační skupině mistrovství světa, v níž se utkáme s Francií, Rumunskem a Estonskem, a po návratu se mužstvo bude scházet pravidelně jednou týdně v Praze a trénovat na turnaj v Rakousku. Jan Koller má opravdu zájem a měl by se na trénincích objevit už v červenci. Začne se s námi připravovat bez ohledu na to, zda se do týmu dostane či nikoliv. Rozhodne se podle toho, jestli na to bude mít formu. Pokud vše půjde tak, jak si všichni přejeme, tak by už v srpnu nastoupil v mezinárodních zápasech a posílil mužstvo v závěrečném podniku Evropské ligy," řekl Jan Dámec, předseda plážového fotbalu FAČR. Jan Koller si plážový fotbal zkusil již ve Francii během Beach Soccer International, jež se konal od 15, do 17. června v Saint Tropez, kde se představilo i několik dalších hvězd fotbalového světa. Jan Koller by nebyl jediným bývalým fotbalistou, který si po skončení aktivní kariéry ve velkém fotbale zkusil plážový fotbal. Mezi nejznámější případy patří Eric Cantona či Zico. Začátkem roku s účastí v reprezentačním dresu Nizozemska rovněž koketoval Edgar Davids.
Po tomto víkendu mají za sebou start v italské lize všechny týmy, tentokrát totiž byly na programu zápasy divize A. Dle předpokladů do nového ročníku úspěšně vstoupil obhájce titulu z Terraciny, který oba úvodní ligové zápasy před domácím publikem suverénním způsobem vyhrál. Nejdříve Terracina porazila Canalicchio Catania 14:6 a o den později celek Lamezia Terme 9:2. V dresu Terraciny se představila řada opor z loňského ročníku – Italové Spada, Feudi, Palmacci, Brazilec Bruno Xavier, ale rovněž bylo možné v sestavě najít nové posily. Tou nejzářivější je brazilská hvězda Bruno Malias (více jak 200 gólů za brazilskou reprezentaci), jež do týmu přestoupil z celku Milano. Úspěšný vstup do sezony prožilo i mužstvo Catania BS, jehož soupisku zdobí řada brazilských míčových kouzelníků reprezentačních kvalit (Fred, Rafinha, Juninho, Bernardo). I Catania si na úvod připsala cenných šest bodů. Třetí příčka divize A patří týmu iGreco Catanzaro se ziskem pěti bodů. Do čela tabulky střelců se posunul italský reprezentant Paolo Palmacci (viz foto), který v uplynulých dvou sezonách vstřelil v italské Serii A nejvíce branek. Italská liga pokračuje další etapou ještě před začátkem kvalifikace o postup na mistrovství světa. Od 27. do 28. června se hrají dvě ligová kola divize B v italském středisku Lignano.
Estonský národní tým si zpestřil přípravu na kvalifikační boje dvojicí přípravných zápasů proti Švýcarsku. Oba zápasy hostila Basilej a přítomní diváci viděli vyrovnané zápasy. Ten úvodní vyhrálo Švýcarsko 5:4, v odvetě se radovalo Estonsko 6:5. Hráči Estonska se představili v sestavě: Markus Lukk, Vaiko Tammeväli - Indrek Siska, Rando Rand, Aleksander Saharov, Andreas Aniko, Taavi Tammo, Mait Anton, Priit Mäeorg, Aivar Sosi. Nejvíce se střelecky dařilo Siskovi, který dal čtyři branky a potvrdil tak svou letošní formu, jelikož se mu daří střelecky i v estonské lize. Dobrý výkon předvedl i při svém krátkém angažmá ve švýcarské lize, kde na sebe upozornil hattrickem v zápase proti BSC Illyrian. V estonské lize, která se naposledy hrála 16. června, vévodí tým Peugeot se ziskem 17 bodů. Jediná bodová ztráta přišla v zápase 4. kola proti Nõmme Kalju, kdy zápas musel rozhodnout až penaltový rozstřel. Krok s Peugeotem ještě drží Augur, jehož největší hvězdou je právě Indrek Siska (letos již 16 branek v lize). Jedinou porážku si Augur připsal ve šlágru 6. kola proti Peugeotu v poměru 3:4. V zápase zářil zejména Ott Purje, který vítěznému týmu pomohl dvěma góly.
Zatímco řada evropských lig ještě nezačala nebo má za sebou úvodní kola, ta holandská už pomalu směřuje k závěru základní části a už je tak možné s jistotou označit týmy, které letos ztratily naději na postup do play-off. Bez diskuze největším překvapením je předčasný konec BS Rotterdam, jehož barvy hájí velká řada nizozemských reprezentantů (Ran, Summerville, Koswal či Tosch). Rotterdamu uškodil zejména úvod lidy, kdy nenastoupil ke dvěma zápasům a byl potrestán odpočtem šesti bodů. Naděje na postup se o uplynulém víkendu rozplynula i celkům Zwolle a Nijnsel. Již jen velká porce štěstí by pomohla do play-off i obhájci titulu z Wieringerwerfu. Zatímco BS Rotterdam se krčí na posledním místě ligové tabulky, jeho městský rival Interchange je novým lídrem soutěže. O víkendu si připsal výhry nad týmy Wieringerwerf (6:3) a Zwolle (5:4), čímž prodloužil svou sérii výher na čtyři zápasy. První místo v lize tak přepustil celek Katwijk, jež z víkendových kol vytěžil jen dva body, což bylo na udržení první pozice málo. Na druhé místo poskočili hráči týmu Beach Soccer Egmond, velkého překvapení ligy, který se do čela posunul i díky výhře nad dosud vedoucím Katwijkem 3:2. V dostizích o první místo má druhý Egmond oproti vedoucímu Interchange výhodu jednoho zápasu k dobru.
Za krásného počasí se odehrál v sobotu 23. června první ročník turnaje Relax Cup, který se uskutečnil v Loučné nad Desnou. Vítězem se stal tým Nešvaři Olomouc, který prošel turnajem bez porážky a v celkové tabulce tak předstihl týmy Spartak Loučná a Kamion Rapotín o tři body. Čtvrté místo vybojoval tým Pohádkové Bytosti se ziskem šesti bodů a páté místo připadlo MK Loučná 2001. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Miroslav Laštůvka z vítězného týmu Nešvaři Olomouc, nejlepším brankářem se stal Jakub Mucha z Spartaku Loučná a prvenství v tabulce střelců si vystřílel Jakub Hložánka z Kamionu Rapotín, který se postaral o 10 branek svého týmu. Nešvaři Olomouc se na turnaji představili v sestavě: (viz foto zleva nahoře:) Špunda Libor, Navrátil Jan, Štulo Josef, Laštůvka Miroslav, Sokol Richard, (zleva dole:) Pospíšil Tomáš, Trenz Miloslav a Rajnoha Petr. Vítězný tým se rozhodl na finálovém turnaji nestartovat, proto jej v Praze zastoupí celek Spartak Loučná nad Desnou.
Po třech letech se plážová kopaná vrací do oblasti Chebska. V součinnosti provozovatele koupaliště Dřenice (Area Egrensis) a Akademie fotbalových trenérů (dále AFT o.s.) vzniká projekt oživení tohoto atraktivního sportu v regionu. Pro lepší vysvětlení filozofie celého záměru jsme požádali o pár slov zástupce obou občanských sdružení. Jejich vyjádření najdete uvnitř článku.

Další chystanou akcí v Chebu bude  Dřenický plážák žen, který by se měl uskutečnit 28. července. Uzávěrka přihlášek je stanovena na 22. července. Pokud máte zájem, tak se přihlašte na jedné z uvednených e-mailových adres: info@soccer-camp.cz nebo kuchar@agenturak2.cz


Již před závěrečnou etapou Superligy zná tato soutěž svého vítěze. Hráči týmu BS Ladronka si z Nitry odváží dvě další vítězství a před závěrečnou etapou v Praze již nemohou být předstiženi. Ladronka ve včerejším úvodním zápase porazila Beach Polabí Přerov nad Labem 9:3, když k vítězství rázně nakročila již v úvodní části, kterou vyhrála 4:0. Stejným poměrem vyhrála i první třetinu proti slovenskému týmu Kapi BS Team a i tento duel dovedla Ladronka k jasnému vítězství v poměru 9:2. Dvě výhry si ze Slovenska odváží i Braník, který nejprve porazil celek SK Bosnia Online EU 5:3 a následně hráče Polabí 6:5, když tento zápas rozhodla druhá třetina. Dvě vítězství si o víkendu připsal i slovenský Artful BSC, který tak po nulovém zisku z Prahy prožil zcela odlišný víkend a posunul se na průběžné třetí místo v soutěži.

Výsledky:
Artful BSC - Kapi BS Team 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)
Gastrosun Braník BS - SK Bosnia Online Eu 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
BS Ladronka - Beach Polabí Přerov nad Labem 9:3 (4:0, 2:3, 3:0)
SK Bosnia Online Eu - Artful BSC 5:12 (0:5, 3:2, 2:5)
Beach Polabí Přerov nad Labem - Gastrosun Braník BS 5:6 (1:0, 2:4, 2:2)
Kapi BS Team - BS Ladronka 2:9 (0:4, 1:2, 1:3)
Do čela holandské ligy se dostal nový tým, BS Boeketterie Wiesmeijer Katwijk vystřídal na prvním místě nováčka BS Egmond, který při poslední ligové etapě nehrál. Pro Katwijk, který byl loni v lize až devátý, je to úžasný vstup do sezony. Je třeba však dodat, že čele tabulky je velmi vyrovnané a jediná neúspěšná etapa může způsobit pád tabulkou o několik míst. Jedinou porážku v soutěži utrpěl Katwijk minulý víkend s loňským finalistou soutěže BS Rotterdam, který i přes vysokou výhru 8:3 stále uzavírá ligovou tabulku. Hráčům BS Rotterdam se postup do čtyřčlenného play-off spíše vzdaluje a hlavní příčinou je neúčast při úvodních dvou zápasech sezony, za což byl Rotterdam potrestán kontumací obou zápasů a odpočtem šesti bodů. Hodně špatný víkend prožil i obhájce titulu Beach Soccer Wieringerwerf, který je po dvou víkendových porážkách stále předposlední. Bodově neúspěšnějším týmem víkendu se naopak stal klub Interchange Rotterdam, který porazil Nijnsel 4:3 a Hoorn 3:1. Další etapa se hraje 23. června. Nejlepším střelcem soutěže je stále Leo Koswal (17 branek).
Český pohár opět roztáčí svá kolečka, tentokrát se bude hrát v Náchodě, Prostějově a Loučné nad Desnou, kde se bude bojovat o postupová místa ne celorepublikové finále do Prahy. Již známe první dva účastníky finálového turnaje, turnaj v Chebu vyhrál Refotal Team, plzeňský region bude zastupovat tým Moe´s. V Náchodě se v sobotu uskuteční druhý ročník turnaje Bezedos Cup, který se od všech ostatních akcí liší tím, že se hraje na dočasně vytvořeném hřišti v centru města na náměstí. Na startovní listině, která čítá osm týmů, nechybí ani obhájce loňského prvenství FK Vernéřovice. Porážku z loňského finále mu však bude chtít oplatit tým Káňata Broumov. Turnaj začíná zápasem Bamboocha Velký Dřevíč - Vapo Červený Kostelec v 9h. Play-off, do kterého postupují všechny týmy, je na programu od 15h, vítěz by mohl znám před 19h. Na víkendovém programu je i tradiční prostějovský turnaj Bexim Cup, který se bude letos konat již popáté. Bexim Cup se bude hrát po oba víkendové dny za účasti deseti týmů. Na startovní listině nechybí ani oba loňští finalisté Kolibříci (vítěz) a Bexim Palleten. Začátek turnaje je naplánován na 8h, Na Moravě se tento víkend uskuteční ještě jeden turnaj, jelikož se bude hrát v Loučné nad Desnou, kde se bude konat první ročník turnaje Relax Cup. Soutěž zde bude probíhat v sobotu a o postupové místo do finále Českého poháru se zde utká celkem šest týmů. Uvnitř článku najdete přehled všech přihlášených týmů. Celkem se do soutěže zapojí dalších 24 týmů. O víkendu se naopak oproti původnímu plánu neuskuteční turnaj v Písku.
Poprvé v historii se zápasy českých týmů budou hrát i na Slovensku. Hostitelem druhé etapy Superligy je totiž v sobotu 23. června slovenská Nitra. V rámci spolupráce se slovenskou organizací plážového fotbalu se tedy tento podnik přesouvá do nové destinace. Na programu je šest ligových zápasů, ten úvodní se odehraje mezi dvojicí slovenských účastníků ligy  Artful BSC a Kapi BS Team od 10h. Vedoucí tým tabulky BS Ladronka se utká od 12h s rovněž neporaženým týmem Beach Polabí. Od 11h se o první ligové body zkusí poprat SK Bosnia Online Eu proti Braníku. Po prvních třech zápasech je na programu exhibiční turnaj a od 14h pokračuje ligový program zápasem SK Bosnia - Artful BSC. od 15h se proti sobě představí Beach Polabí a Braník. Celý sobotní program zakončí zápas Kapi BS Team a BS Ladronka.

10.00 Artful BSC - Kapi BS Team
11.00 Gastrosun Braník BS - SK Bosnia Online Eu
12.00 BS Ladronka - Beach Polabí

13.00 turnaj - zábava

14.00 SK Bosnia Online Eu - Artful BSC
15.00 Beach Polabí - Gastrosun Braník BS
16.00 Kapi BS Team - BS Ladronk
Nejvyšší soutěž začala o uplynulém víkendu rovněž v Itálii. Tamní liga je rozdělena na dvě regionální skupiny (divize) po sedmi týmech, přičemž z každé z nich postoupí čtyři nejlepší týmy do vyřazovací společné fáze soutěže. Jako první začala hrát své zápasy skupina B, ve které se představily týmy Clodiense, Active Network Colosseum, Mare di Roma, Friuli B.S., Viareggio, Alma Juventus Fano a Sambenedettese, Nejlépe se úvod vydařil favorizovaným týmům Viareggio a Colosseum, které oba své úvodní zápasy vyhrály. Oba tyto týmy se mohou opřít o řadu italských i zahraničních hráčů, kteří mají reprezentační zkušenosti. Viareggio roste chuť poté, co se mu již letos podařilo vyhrát italský pohár. Střelecky v úvodní exceloval zejména Gori  z týmu Viareggio(viz foto), který se trefil sedmkrát. Dařilo se i jeho spoluhráči, kterým je další italský reprezentant Marinai (4 góly). Tento víkend soutěž pokračuje druhou etapou, tentokrát si zahrají týmy ze skupiny A: Belpassese, Canalicchio Catania, Catania, iGreco Catanzaro, Lamezia Terme, Panarea a obhájce titulu Terracina.
O víkendu 16. až 17. června pokračovala švýcarská liga 6. a 7. kolem. V čele soutěže zůstává Sable Dancers Bern, který opět demonstroval svou obrovskou ofensivní sílů pod taktovkou Angela Schirinziho. Nejprve si poradili s profesionálním klubem Grasshopper Zurich vysoko 7:1. V dresu Grasshopperu chyběl zejména hrající trenér Dejan Stankovic, který hájil barvy Lokomotivu Moskva v ruské lize. GC nepomohlo ani opětovné angažování španělské ikony Ramira Amarelleho, který se postaral o český úspěch svého týmu. Naopak v dresu Sable Dancers se blýskl Leu, který vstřelil hattrick. Naopak ve druhém víkendovém duelu Bern ztratil první body, když proti Emmenu uhrál remízu 11:11. Nejzajímavější zápas víkendu přinesl fantastickou podívanou nahoru dolů, ve které byl blíže vítězství lídr ligy, který vedl po dvou třetinách 10:6. V závěrečné části však k vyrovnání zavelel Stephan Meier a nováček z Emmenu si tak připsal cenný bod. Dříve než Sable Dancers zaváhal v lize průběžný druhý tým ligy BSC Jona, jehož přemožitelem se stal Emmen v poměru 5:3. V dresu Emmenu zazářil Javier Angulo z Kostariky, který k vítězství nad Jonou přispěl 2 góly. Bez bodu zůstávají stále dva týmy - nováček BSC Basileia a Bienne Hatchets.
V Rusku započala v minulém týdnu hlavní část tamní ruské nejvyšší soutěže a v jejím úvodním díle se opět dařilo hráčům Crystalu Petrohrad, který rovněž vyhrál kvalifikaci. Crystal tak má v ruské hlavní soutěži bilanci devět výher a jedna porážka. Ve finále úvodního turnaje dokázal Crystal otočit vývoj zápasu se Stroginem Moskva v poslední třetině. Do té vstupoval s mankem dvou branek za stavu 3:5, ale hned v první minutě dokázali hráči Crystalu vyrovnat. Vítězný úder přišel sedm minut před koncem z nohy Vasilchenka a Crystal se tedy radoval z výhry 6:5. Až třetí místo obsadil největší favorit soutěže Lokomotiv Moskva. Hráči Lokomotivu však dobře ví, že o titulu se bude rozhodovat později a třetí místo pro ně není v cestě za obhajobou komplikací. V jeho dresu se jako tradičně představila takřka kompletní sestava ruského národního týmů, tentokrát vyzbrojená o útočné hvězdy Madjera a Stankovice. Ve skvělém světle se opět představil i Maďar Viktor Fekete, který nastoupil v dresu CSKA Moskva. S pěti góly se zařadil mezi nejlepší střelce úvodní etapy ligy, jeho týmu tento gólový vklad pomohl k páté příčce. Nejlepším střelcem ligy je prozatím dvojice Alan Cavalcanti (Samara) a Egor Eremeev (Strogino) s devíti góly.
Do začátku kvalifikace o postup na mistrovství světa zbývá již jen pár dní a proto reprezentační trenér Michael Lukič oznámil nominaci na tento kvalifikační turnaj. Oproti Evropské lize je možné nominovat o dva hráč do pole více, tedy celkem dvanáct hráčů včetně dvojice brankáře. Z výběru, který skončil nedávno na Evropské lize na druhém místě, nechybí nikdo. Tým naopak doplní Jakub Mižár a Lubomír Karda. Mižár se naposledy v týmu přestavil při únorovém turnaji v Praze, kde se třemi góly byl nejlepším střelcem českého týmu, Karda si za národní tým naposledy zahrál v přípravném utkání proti Německu při loňském ročníku turnaje v Linci. Kompletní nominace je následující: Petr Víšek, Tomáš Židlický – Martin Boček, Tomáš Huráb, Martin Chalupa, Jakub Mižár, Michal Kubice, Jaroslav Kovařík, Lubomír Karda, Michal Salák, Pavel Stejskal a David Filinger. Na pozice náhradníků nominoval trenér Lukič duo Karel Fürbacher a Tomáš Peteřík. Realizační tým se kvalifikace zúčastní ve složení Michael Lukič, Martin Stupka a Michal Starec. Znám je i harmonogram úvodních zápasů českého týmu. Na úvod se český tým potká s Francií 1. července, 2. 7. si zahraje proti Rumunsku a o den později proti Estonsku. Z každé skupiny postoupí první dva týmy, šanci má i tým, který skončí třetí. Českému týmu se v posledních letech v kvalifikaci příliš nedařilo, naposledy se mu ze základní skupiny podařilo postoupit v roce 2008, kdy mu k postupu na šampionát chybělo jedno vítězství.
Na Orel Cupu v areálu TJ Lokomotiva Plzeň v Plzni na Slovanech se představilo celkem dvanáct týmů, složených převážně z fotbalistů z nižších regionálních soutěží a futsalistů. Jen několik hráčů mělo před turnajem zkušenosti s plážovým fotbalem, největším favoritem tak byl ligový mistr a obhájce prvenství v Českém poháru Plzeň Team. Ze základních skupin postoupilo do play-off šest týmů, které si to rozdaly o postup do skupiny třech nejlepších týmů turnaje. V úvodním zápase play-off nejprve tým Moe´s po rychlém vstupu do utkání přehráli Dynamit Plzeň 4:2. Vyrovnaná bitva mezi týmy Do počtu a FC Korela skončila výhrou prvního družstva 3:1. V posledním zápase play-off nestačil bojovný výkon týmu BS Elite na Plzeň Team a po výhře 2:0 se stal posledním účastníkem finálových bojů favorit zápasu. Finálová skupina nabídla opět zajímavou podívanou. Nejprve celek Do počtu prohrál na penalty s Moe´s 2:3. Klíčový byl nakonec druhý duel, v němž Plzeň team vedl už 4:0, Moe´s dokázali pouze jedním gólem korigovat výsledek. Obhájcům prvenství pak stačilo v posledním utkání neprohrát v řádné hrací době, což se jim také povedlo. Zápas, který skončil 1:1, tak rozhodla až pátá série pokutových kopů, které vyhrál tým Do počtu. Vítězem prvního ročníku Orel cupu se tak stal Plzeň team (na fotce). Lepší vzájemný zápas pak rozhodl o druhé příčce pro Moe´s, bronz bere tým Do počtu. Nejlepším střelcem se stal s osmi trefami Vladimír Sirotek z Moe´s, cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odnesl Milan Prchlík z Do počtu. Obhájce prvenství Plzeň Team se rozhodl na finálovém turnaji Českého poháru nestartovat, proto bude plzeňský region reprezentovat tým Moe´s.
Skvělá propagace plážové kopané na Chebsku. Za účasti více jak 80 hráček a hráčů se za překrásného počasí uskutečnil jeden z kvalifikačních klání Českého poháru v plážové kopané. V areálu dřenického koupaliště se osm družstev utkalo o postup do republikového finále v Praze. Suverénem a celkovým vítězem turnaje Dřenický plážák se stal tým Refotal Team (na fotce) z Chebu. Retofal ve finále turnaje porazil tým Los Salvajes 3:1 a během turnaje ani jednou nezaváhal, když vyhrál všech pět zápasů. Refotal se blýskl zejména pevnou obranou, inkasoval pouze tři branky. V zápase o třetí místo byl střelecky úspěšnější celek FC Bhábhá Team, který vyhrál poměrem 3:1 nad týmem Dřenické Vokurky. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Michal Glazer, nejlepším střelcem turnaje byla vyhlášena Kristýna Tymlová a cenu pro nejlepšího brankáře (brankářku) převzala Nikola Maxová. Sestava vítězného týmu Refotal: Tomáš Buřič, Jakub Maršík, Pavel Maršík, Ladislav Fedorek, Martin Alexa, Lukáš Bártek, Pavel Hudeček, Radek Kříž, Petr Hučko. Vedoucí týmu: Kateřina Maršíková.
Novým partnerem české reprezentace v plážové kopané se v letošním roce stal Tradiční pivovar v Rakovníku, a.s., se svojí značkou piva „Pražačka“. „Historie našeho pivovaru sahá až do poloviny 15.století, ale dějiny úspěchu pod novým názvem Tradiční pivovar v Rakovníku se začaly psát teprve před 2 lety, kdy pivovar ve zbědovaném stavu koupila skupina nových investorů. Za velmi krátkou dobu se podařilo pivovar vyšperkovat do moderních parametrů. Rekonstrukce a modernizace stále pokračuje a s ní se úměrně zvyšuje nejen produkce původní značky Bakalář, ale i exportních značek Pražačka a Černovar, které jsou na zahraničním trhu velmi oblíbené již řadu let. Je nám velkou ctí a radostí podpořit českou reprezentaci v plážové kopané a oslavit společně obrovský úspěch, kterého se našemu týmu doposud podařilo dosáhnout. Děkujeme, že spolu s hráči se za hranice České republiky dostane i naše „Pražačka“ a na to, aby letošní sezóna dopadla pro českou reprezentaci co nejlépe, připíjíme sklenkou chmelového moku Pražačka!“ , dodává ředitelka pro marketing a komunikaci Drahoslava Pittnerová.

Kvalifikační zápasy o postup do finále Českého poháru odstartují o nadcházejícím víkendu na západě Čech, konkrétně v městech Cheb a Plzeň. V každém z těch turnajů se bude hrát o jedno postupové místo do osmičlenného finále, které bude hostit Praha. Jako první se v sobotu odehraje turnaj Dřenický plážák v Chebu, kde se představí osm týmů, jež jsou rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin. Do vyřazovacích bojů o konečného vítěze postoupí dva nejlepší týmy z každé skupiny. Začátek je stanoven na 8:30, kdy se uskuteční prezence, v 9:00 je na programu zahajovací zápas Ještěrky – Dřenické Vokurky. V Plzni se bude hrát o den později Orel Cup a na kvalifikační boje se zde připravuje dvanáct mančaftů, které los rozřadil do tří skupin. Do play-off postoupí rovněž první dva týmy z každé skupiny, přičemž vítězové těchto K. O. zápasů postoupí do finálové skupiny turnaje, kde si to systémem každý s každým rozdají o jedno účastnické místo v Praze. Uvnitř článku najdete rozlosování účastníků do jednotlivých skupin.
Již tuto sobotu začíná nový ročník Superligy mužů a žen a hostitelem úvodní etapy bude areál Žlutých lázní v Praze. Mužské části se nakonec účastní šestice týmů, přičemž dva z nich pocházejí ze Slovenska, kde se jeden z dílů letošního ročníku soutěže rovněž odehraje. Složení mužské soutěže je následující: BS Ladronka, SK Bosnia Online Eu, Beach Polabí Přerov nad Labem, Gastrosun Braník BS (všichni z České republiky), Kapi BS Team a Artful BSC (oba ze Slovenska). Ve startovním poli tak bude chybět obhájce loňského titulu Plzeň Team, který se do soutěže nepřihlásil. Boj o titul tak bude velmi otevřený a vítězem soutěže může být kterýkoliv z účastníků soutěže. Ženské soutěže se účastní pouze české týmy, konkrétně obhájce titulu Votep Team Plzeň, kterého vyzvou dva nováčci Minerva BS a BS Star. První etapa se tedy uskuteční v areálu Žlutých lázní, 23. června bude soutěž pokračovat v Nitře a celá soutěž skončí 14. července na pražské Ladronce.
Pro diváky, kteří úvodní etapu Superligy navštíví, je připraven bohatý doprovodný program. V blízkosti hřiště si můžete vyzkoušet konzole Nintendo Wii nebo miniklec. Rovněž zde budou připraveny soutěže o věcné ceny v hodnotě 60 000 Kč, které do nich věnovali partneři Superligy. Hrát se tak bude například o Ipad, Iphone či MP3 přehrávače. Soutěžit se rovněž bude i o různé slovové kupony (například na ubytování), které taktéž poskupují partneři nejvyšší české soutěže v plážovém fotbale.
Český tým se začátkem července představí v kvalifikačních bojích o postup na mistrovství světa v zápsech proti Rumunsku, Francii a Estonsku. První zápasy jsou na programu 1. července. Již dnes Vám přinášíme krátké představení našich soupeře, které najdete uvnitř článku.

     
Zejména úvodní zápas českého týmu proti Norsku přepisoval historické zápisy, jelikož výhra 7:0 se stala tou nejvyšší, kterou si kdy český národní tým připsal. Dosud nejvyšší výhrou, pohledem brankového rozdílu, byla výhra z 12. července 2010, kdy český tým porazil Kazachstán 8:2 při kvalifikaci o postup na světový šampionát 2011 v Itálii. O pět branek pak český výběr vyhrál v roce 2008 nad Rakouskem, tehdy se jednalo o přípravné utkání hrané v Plzni. Českému týmu se v zápase proti Norsku také premiérově podařilo udržet čisté konto, dosud bylo čistému štítu nejblíže v roce 2008, kdy ve třech zápasech český tým inkasoval jediný gól, jednalo se o duely s Maďarskem (4:1), Španělskem (4:1) a Norskem (5:1). O první nulu se tak postaral až minulý pátek velmi dobře bránící český tým v čele s oběma gólmany – Tomášem Židlickým, který odchytal první dvě třetiny, a Petrem Víškem, který zápas dochytal. Tomáš Židlický se do historie českého plážového fotbalu zapsal i jako první brankář, který dokázal v mezistátním utkání vstřelit gól. Povedlo se mu to v 11. minutě pátečního zápasu proti Norsku, kdy proměnil přímý kop od vlastní branky. Premiérou bylo i nedělní vítězství nad Běloruskem, dosud s ním vždy Češi prohráli. Bohužel sérii proher s Maďarskem se zlomit nepodařilo, i když ve smolném sobotním zápase tomu byl český tým blízko, do konce zápasu chybělo pouhých sedm vteřin, kdy zápas rozhodl Beseneyi. Nejlepším střelcem českého týmu byl o víkendu Martin Boček, který se prosadil celkem čtyřikrát. Svou sobotní trefou proti Maďarsku se dotáhl na 2. místo Martina Dlouhého v historické tabulce střelců české reprezentace, díky nedělní tretě se na této pozici osamostatnil. Na první místo Radka Mikana mu nyní chybí sedm branek.
V Estonsku začal 2. června nový ročník tamní prvoligové soutěže, která pro letošní rok získala jako nového partnera PokerStars. Tamní soutěž nás po víkendovém losu základních skupin kvalifikace o postup na mistrovství světa velice zajímá, jelikož právě Estonsko je jedním z českých soupeřů v boji o postup do další fáze kvalifikace. Proto přinášíme se zpožděním výsledkový servis této ligy. Nejlépe si v úvodu vedl týmu Augur, který zvládl všechny tři zápasy úvodní zápasy a s plným počtem bodů se drží na prvním místě tabulky. Augur oslnil především svou střeleckou produktivitou, o kterou se zasloužili zejména Indrek Siska (9 branek) a Marek Sööt (4 branky) Stejnou úspěšnost, tedy zisk devíti ligových bodů, měl i tým Peugot, kterému ke třem vítězstvím pomohl i nejlepší střelec loňského ročníku – útočník Ott Purje. Hráči Peugotu si mohou považovat především výhry z druhého kola, kdy se jim podařilo porazit 3:1 obhájce titulu – hráče z klubu Nomme BSC/Triobet. Právě Triobet vstoupil do nové sezony ne příliš přesvědčivě, i když zbylá dvě utkání pro ně již skončila výhrou.
Kromě bojů na reprezentační úrovni se o víkendu hrálo i na té klubové. Jedinou ligou, která měla na programu další ligové zápasy, byla ta holandská. K vidění bylo celkem sedm zápasů, které se tentokrát hrály na dvou místech současně. Jediný zápas hostilo město Oirschot, kde poměřili své síly obhájce titulu BS Wieringerwerf a BS Nijnsel. O tomto víkendu hrála nizozemská přípravná utkání v Německu, proto se Wieringerwerf musel obejít bez dvojice svých reprezentantů Charlie van den Ouweland a Frank van der Geest. Navzdory tomuto oslabení si Wieringerwerf připsal konečně své první vítězství v soutěži, přesto je stále na chvostu ligového peletonu. Tomu stále vévodí překvapení letošní sezony, její jediný nováček BS Egmond, který měl o uplynulém víkendu volno, i tak jej nikdo v tabulce nepředstihl. Blízko k tomu měl klub BS Boeketterie Wiesmeijer Katwijk, kterého od průběžného prvního místa dělí jediný bod, který hráči Boeketterie ztratili o tomto víkendu v zápase s Hoornem. Hodně špatný vstup do sezony prožívá naopak favorizovaný BS Rotterdam. Tým, jehož barvy hají řada reprezentantů (Leo Koswal, Roël Liefden, Reijer Ran nebo Pierre Tosch), se krčí na posledním místě ligové tabulky. Rotterdam totiž soutěž zahájil dvěma kontumacemi, jelikož se nedostavil k odehrání zápasů s týmy Pelikaan Beach Soccer Zwolle a Beach Soccer Zeeland, za což by navíc potrestán odpočtem šesti bodů. 

Česká republika - Bělorusko

Evropská liga (Divize B)

2:1

  (2:0, 0:1, 0:0)  
     
Branky: 2. Boček, 11. Filinger - 22. Bryshtsel
Sestavy:
Česká republika: Petr Víšek – Martin Boček, Tomáš Huráb, Martin Chalupa, Michal Kubice, Jaroslav Kovařík, Michal Salák, Pavel Stejskal, David Filinger
Bělorusko: Valery Makarevich - Vadzim Bokach, Vitali Krupitsa, Igor Bryshtsel, Ruslan Ilyin, Alexander Karpau, Iyan Miranovich, Mikhail Kavalenka, Kanstantsinau

V brance českého týmu začal zápas tentokrát Petr Víšek a byl to právě on, kdo svým výhozem našel ve 2. minutě zápasu Martina Bočka, který otevřel stav utkání. Český tým po celou první třetinu velmi pozorně bránil a naopak se několikrát dostal do slibného zakončení. Především šance v 6. mínutě byly velice slibné. Nejdříve střelu Pavla Stejskala vytlačil Makarevich na břevno a následný přímý volný kop Saláka rovněž Makarevich zneškodnil. Převahu českého týmu potvdil až zásah Davida Filingera v 11. minutě, který tak zvýšil na 2:0.
Druhá třetina byla více vyrovnaná. Oba týmy předváděly zodpovědnou obrannou práci a ani jeden tým se nedokázal v útoku přiliš prosadit až do 20. minuty, kdy se na nohy českých fotbalistů nalepila opět velká smůla, když Stejskal a Boček v krátkém časovém horizontu orazítkovali brankovou konstrukci Bělorusů. Ve 22. minutě se bohužel prosadil poprvé běloruský tým, Bryshtsel dostal kousek za polovinou hřiště míč, udělal dva kroky a střelou na střed brány snížil.
Poslední třetina se dneska opět v opatrném duchu, nejdříve zahrozil opět Bryshtsel, ale Víšek jeho patičku chytil. V polovině třetí části byl kousek od gólu David Filinger, ale ani z jedné dobré příležitosti se neprosadil. Stejně tak přímý kop Michala Saláka z 33. minuty zvýšení stavu nepřinesl.
Český tým si tak připsal svou historicky první výhru nad Běloruskem v poměru 2:1 a skončil ve skupině A na druhém místě. Přímý postup tak získalo Bělorusko, přičemž postup českému týmu utekl o pouhých sedm vteřin v zápase s Maďarskem. Pokud by totiž došel do prodloužení, z postupu by se radoval český výběr. Naděje však zůstává, do další fáze postoupí i jeden tým z druhých míst, který bude mít nejlepší bilanci.
V sobotu 7. července se na hlavní pláži Máchova jezera uskuteční tamní tradiční Mácháč 2012 - turnaj v plážovém fotbale o putovní pohár Máchova jezera. Na turnaji je možné se potkat s tradičními účastníky turnaje, mezi něž patří FC Sonáta Ústí nad Labem, FC Sparta Jílové, FC Sunderland, FC Slovan Duchcov a další. Pokud chcete s těmito týmy poměřit své síly a zahrát si v příjmeném prostředí Máchova jezera, tak naváhejte a kontaktujte hlavní pořadatele turnaje na mail darenn@volny.cz nebo na číslo 602 139 977. Plakát je uvnitř článku.

Druhá informace se týká turnaje Ostravar Cup v Ostravě, jež je součástí Českého poháru a měl se původně uskutečnit tento víkend. Turnaj se nakonec uskuteční v pozdějším termínu. O přesném datu Vás budeme informovat na našem webu.
S ohledem na skutečnost, že se však ocitl ve třetím koši, výhled na přijatelné soupeře byl poměrně úzký. Nejvíce mrzí, že zařazení do druhého výkonnostního koše českému výběru utekl o pouhých pět bodů, jelikož týmy byly rozděleny dle evropského žebříčku. Český tým v něm dle lednového vydání má 205 bodů, kdežto Ázerbájdžán 210. Los nakonec určil za české soupeře trio Rumunsko, Francie a Estonsko, přičemž první dva uvedené týmy jsou v současné době účastníky elitní divize A Evropské ligy. Ani Estonsko nebude příjemný soupeř, jelikož plážový fotbal je zde velice populární a věnujeme se mu poměrně početná hráčská základna. V příštím týdnu na web uveřejníme podrobnější informace o všech soupeřích českého týmu. Hostitelem kvalifikace je Moskva, kde by se mělo bojovat o čtyři postupová místa míst pro šampionát na Tahiti. Při předchozích šampionátech měla Evropa k dispozici pět míst, ale o jedno přišla ve prospěch Oceánie. Kvalifikační zápasy začínají 1. července, Do vyřazovacích bojů postoupí 16 týmů, které se spolu utkají v jednozápasovém play-off o postup mezi osm nejlepších týmů, které budou na základně předchozích výsledků v kvalifikaci rozděleny do dvou čtyřčlenýých skupin, z nichž první dva postupují na mistrovství světa. Český výběr by měl do Moskvy odletět 29. června. Složení jednotlivých skupin je uvnitř článku.
Česká republika - Maďarsko

Evropská liga (Divize B)

3:4
  (0:2, 1:0, 2:2)  
     
Branky: 16. Salák, 33. Boček, 34. Huráb - 3. Fekete, 5. Fekete, 25. Jaksa, 36. Besenyei
Sestavy:
Česká republika: Tomáš Židlický – Martin Boček, Tomáš Huráb, Martin Chalupa, Michal Kubice, Jaroslav Kovařík, Michal Salák, Pavel Stejskal, David Filinger
Maďarsko: Dávid Ficsor, Csaba Borszéki – Viktor Fekete, Tamás Weisz, Márk Ughy, Péter Ábel, Szabolcs Badalik, Ferenc Besenyei, László Berkes, Péter Jaksa

Dnešní zápas se nesl v duchu předchozích vzájemných měření. Český tým se snažil tvořit hru, zatímco Maďaři vyčkávali na naše chyby a ty takřka neomylně trestali. Hned v první třetině si Maďarsko vytvořilo náskok 2:0 po dvou brankách Viktora Feketoho, který se trefil z přímých kopů. Ve druhé části měl český tým několik příležitostí, ale využil jedinou, když po přihrávce Kovaříka se prosadil Michal Salák. Na začátku třetí části nám Maďaři opět utekli o dvě branky, český tým to však nepoložilo a podařilo se mu vyrovnat po brankách Bočka a Hurába, který zužitkoval přesilovku českého týmu po vyloučení Weisze. Když už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, Maďarsko udeřilo počtvrté. Maďarský útočník Ferenc Besenyei, který má zkušenosti i z italské ligy, proměnil přímý volný kop. Českému týmu ee tak výrazně zkomplikovala cesta do další fáze Evropské ligy. Zítra jej od 12:45 čeká zápas s Běloruskem, které dnes porazilo Norsko 5:4. Ostatní dnešní výsledky jsou uvnitř článku.
Česká republika - Norsko 7:0 (3:0, 2:0 2:0)
Branky
: 10. Stejskal, 10. Židlický, 11. Filinger, 13. Boček, 19. Chalupa, 28. Filinger (pen.), 35. Boček

Sestavy:
Česká republika: Tomáš Židlický (25. Petr Víšek) – Martin Boček, Tomáš Huráb, Martin Chalupa, Michal Kubice, Jaroslav Kovařík, Michal Salák, Pavel Stejskal, David Filinger
Norsko: Kalle Røsland, Arnfinn Rydal - Lars Mæland, Rune Kandal, Tom-Rune Sørensen, Pak Ling Li, Bjørn Ellingsen, Einar Jacobsen, Inge Johanin, Endre Hansen

Český tým do utkání vstoupil velmi aktivně a začal si vytvářet šance hned od prvních minut. V deváté minutě z toho bylo jen břevno v podání Davida Filingera (na fotce), ale o minutu později se již prosadil Pavel Stejskal, který vybojoval míč nad Hansenem. Norové mohli v zápětí vyrovnat, ale nastřeli jen tyč a Hansena vychytal skvělým zákrokem brankář Židlický, který byl faulován a z přímého kopu zvýšil na 2:0. V 11. minutě se svého prvního gólu v reprezntaci dočkal i často zakončující nováček David Filinger. I ve druhé části český tým ze svého střeleckého tempa neslevil, hned v jejím úvodu tečoval Martin Boček střelu Tomáše Hurába a bylo již 4:0, v 19. minutě přidal další zápis do střelecké listiny kapitán Martin Chalupa,
V poslední části už se hrálo nahoru dolů, ale góly střílel jen český výběr. Z penalty se prosadil svým druhým gólem David Filinger, který nádherně vymetl růžek norské branky. Druhý gól přidal i Martin Boček, který skvěle přečetl rozehrávku Norska a zvýšil na konečných 7:0. Dnes je to historicky první nula českého týmu a také výše brankového rozdílu dnešního zápasu je rekordem. O tolik branek český tým nikdy zatím nevyhrál a to ještě několikrát zazněla branková konstrukce norské branky.

Výsledky ostatních zápasů Evropské ligy najdete uvnitř článku.
I přes ne příliš dobré výsledky norského týmu v posledních letech je třeba si na něj dávat pozor. V roce 2009 byl norský tým dokonce účastníkem divize A Evropské ligy, když na poslední chvíli nahradil odhlásivší se Maďarsko. Nakonec obsadil v základní části poslední osmé místo s bilancí jedné výhry (nad Francií 5:3) a pěti porážek při celkovém skóre 16:48. V baráži o držení divize A se mu vůbec nedařilo a po sérií tří proher v ní skončilo úplně poslední. Od té doby jsou tak Norové účastníkem divize B, kde výraznější stopu nezanechali. Norsku se rovněž nedaří uspět v bojích o postup na světový šampionát, V posledních třech kvalifikacích vždy skončili v základní skupině, když většinou prohráli všechny zápasy. Český tým se s Norskem utkal dosud dvakrát a oba zápasy vyhrál, ten poslední 5:4 v roce 2010 při Euro Cupu v Haagu. V současné nominaci českého týmu je i řada pamětníků vzájemných měření sil, v obou však nastoupil pouze jediný a to Pavel Stejskal. Nejzajímavějším hráčem norského výběru je zřejmě obránce Pak Ling Li, který hraje ve Švýcarsku za tým BSC Gerzensee v jehož dresu letos vstřelil čtyři branky v pěti zápasech. Střelecky se v loňském roce v reprezentačním dresu dařilo hráči Tom-Rune Sørensen. Norsko před Evropskou ligou sehrálo přípravný zápas s Estonskem, v Tallinu prohrálo 2:5. Zápas ČR – Norsko začíná v pátek v 10:00. Je možné ho vidět na stanici Eurosport nebo na webu www.beachsoccer.com.
2. ročník turnaje v plážové kopané pro žáky základních škol 2. stupně jde do finále.
V pátek 8.6.2012 proběhne ve Žlutých lázních finále 2. ročníku McDonald´s Beach Cupu. Do závěrečných kol se probojovalo celkem 16 týmů ve třech kategoriích.
V dopoledních finálových skupinách budou hrát 4 týmy dívek 2D a 4 týmy chlapců 1CH. V odpoledních skupinách, které zahájí v 12.30 se budou hrát nejdříve 2 semifinálové skupiny. Po jejich skončení pak odehrají vítězové skupin finále, týmy na druhých místech si zahrají o třetí místo.

Rozlosování:
https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0Anl6eH6xK1RGdGMwMUNkYWNERkdUSlhkeGpKdmlQUHc&single=true&gid=2&output=html
 
Výsledky:
https://www.plazovakopana.cz/clanky/ceska-republika/mcdonald´s-beach-cup-kvalifikace.html

Kategorie 1 - začátek v 9 hodin:
1CH chlapci - 6. až 7. třída ZŠ (ročníky 2000, 1999)

Nový Porg
ZŠ Radotín
ZŠ Říčany
ZŠ nám. Interbrigády I


Kategorie 2 - začátek v 9 hodin:
2D dívky - 8. až 9. třída ZŠ (ročníky 1998, 1997, 1996)

ZŠ Lužická-Liberec
ZŠ Mšeno
1. ZŠ Říčany
ZŠ Na Smetance

Kategorie 3 - začátek v 12.30 hodin:
2CH chlapci - 8. až 9. třída ZŠ (ročníky 1998, 1997, 1996)

Skupina A:
FZŠ Barrandov
4. ZŠ Třinec
1. ZŠ Říčany
ZŠ Kolín II.

Skupina B:
ZŠ Chaplin
ZŠ a MŠ Sokolovská 1, Svitavy
ZŠ Odolena Voda
ZŠ nám. Interbrigády
Do čela švýcarské ligy se posunul tým Sable Dancers Bern, který nejdříve v souboji dosud neporažených týmů vysoko přestřílel Chargers Baselland 14:6 a poté předvedl střeleckou exhibici proti Gerzensee (22:7). Hlavní zásluhu na tom měla trojice švýcarských reprezentantů Leu-Schirinzi-Borer, která se postarala o většinu branek. O nominaci na EBSL se tak opět přihlásil zejména mladý Borer, který i nadále vede tabulku střelců. O složení nominace bude rozhodovat jeho spoluhráč z týmu - Angelo Schirinzi, který má za sebou náročný víkend. Nejdříve pomohl z pozice trenéra týmu Crystal Petrohrad k postupu do hlavní fáze ruské ligy, v neděli pak střílel jeden gól za druhým v dresu Sable Dancers. O nominaci do reprezentace se hlásí i další mladý klenot švýcarského fotbalu – Noel Ott, který dotáhl svými góly k vítězství tým Havana Shots. Havana soutěž zahájila sérií třech porážek, o uplynulém víkendu ji však čekal příznivější los a tak se loňský finalista dočkal prvních ligových bodů.
Ruská liga začala kvalifikační částí, ve které osm týmů bojovalo o dvě volná místa v hlavní soutěži. Ty nakonec připadla týmům CSKA Moskva a Crystal Petrohrad, které tak doplnily jistou šestici účastníků: Lokomotiv Moskva, Strogino Moskva, Křídla sovětů Samara, Rotor Volgograd, IBS Petrohrad a Dynamo Moskva. Tým CSKA si účast zajistil díky semifinalové výhře nad městským rivalem Spartakem Moskva, kterého porazil až v prodloužení, které rozhodl Kapkov. Klíčovým mužem zápasu byl však Maďar Viktor Fekete, který pro svůj tým prodloužení zařídil. Spartak totiž před závěrečnou částí vedl 4:2, Fekete však dokázal v poslední části svými góly vyrovnat na 4:4, přičemž v obou případech těžil z dobré rozehrávky klubového brankáře. Druhý semifinálový duel ve svůj prospěch rozhodl Crystal na úkor Keystone. Ač tomu výsledek 8:4 nenapovídá, zápas byl dramatický až do svého závěru. Ještě ve 34. minutě dával stav 6:4 hráčům Keystone naději, kterou jim v závěru vzal mladý Alexej Ilyinsky. Postup Crystalu není překvapením, jako jediný totiž před turnajem mohutně posiloval. Do hlavní části ruské ligy mu pomohla brazilská trojice s reprezentačními zkušenostmi Datinha-Jorginho-Bruno Xavier, z trenérské pozice tým vedl Švýcar Angelo Schirinzi, který týmu pomohl pouze do soboty, v neděli již jako hrající trenér svými výkony oslňoval doma ve Švýcarsku. V neděli pak Crystal dokonal svou jízdu turnajem finálovou výhrou nad CSKA a stal se vítězem celé kvalifikace.
Dvěma úvodními zápasy začala nizozemská liga. Skvěle do soutěže vstoupil jediný její letošní nováček, tým BS Egmond porazil BS Nijnsel 6:4. V nedělním zahajovacím zápase se představily celky Hoorn a Nijnsel. Zápas skončil i po prodloužení nerozhodným výsledkem 2:2, v penaltovém rozstřelu byl lepší Hoornu, který tak svému soupeři oplatil porážku z úvodu loňské sezony. Nizozemská soutěž bude pokračovat dalšími 14 zápasy o nadcházejícím víkendu 2. až 3. června. V sobotu se bude hrát v Maastrichtu, v neděli bude hostitelem soutěže město Vlissingen. Do ligových bojů se tak zapojí již všech jedenáct účastníků tamní soutěže, včetně obhájců titulu z týmu Beach Soccer Wieringerwerf, jehož hráči se v současné době často objevují v nominaci nizozemského národního týmu. Ostatně právě holandský národní tým má letos velmi nabitý soutěžní program (více uvnitř článku) a minulém víkendu se účastnit turnaje na Ukrajině.

Televizní stanice Eurosport a Eurosport 2 budou tak jako v předešlých letech přenášet přímé přenosy ze světa plážového fotbalu. První letošní akcí, kterou je možné na obrazovkách těchto stanic vidět, je Evropská liga s účastí českého týmu. Z programu je možné vyčíst, že českým fanouškům bude umožněno vidět pouze úvodní zápas českého týmu proti Norsku, zbylé dva zápasy s Maďarskem a Běloruskem zatím v harmonogramu nejsou. Nicméně zřejmě budou odvysílány ze záznamu. Ze zkušenosti z předešlých let více, že může dojít ještě k různým změnám, proto je třeba přehled, uvedený uvnitř článku, brát s rezervou. Český výběr zahájí svou pouť za postupem do další fáze EBSL zápasem proti Norsku v pátek 8. 6. v 10:00. V sobotu si zahraje proti Maďarsku od 13:45 a v neděli jej čeká Bělorusko od 12:45.
padding-bottom: 1em; float: right; margin-left: 1em;Hodně vyrovnaný a kvalitně obsazený turnaj byl k vidění v Kyjevě. Tamním divákům se kromě domácího výběru představily týmy Portugalska, Nizozemska a Itálie. A právě domácí Ukrajina se nakonec raduje z cenného prvenství. když o jejím vítězství se rozhodlo v závěrečný hrací den turnaje. V rozhodujícím nedělním zápase porazila Ukrajina Portugalce 4:2. Na úvodní gól Portugalce Belchiora dokázali Ukrajinci odpovědět sérií tří branek ve druhé třetině. I když Belchior snížil na 2:3, Zborovskiy dokázal záhy na jeho branku reagovat a vrátil svým krajanům dvoubrankové vedení, které si už do konce zápasu ohlídali. Všechny zápasy skončily maximálně rozdílem dvou branek, dvakrát zápas rozhodovalo prodlužení a vždy v něm nepřálo štěstí hráčům Nizozemska.
Reprezentační trenér Michael Lukič oznámil desetičlennou nominaci na zápasy Evropské ligy, které český tým odehraje od 8. do 10. června v Itálii. V nominaci se objevil i jeden nováček, je jím David Filinger, hráč dobře známý především z futsalových palubovek. Českou republiku ve futsale i mnohokrát reprezentoval, celkem si zahrál v 26 zápasech, ve kterých vstřelil 12 gólů. V týmu rovněž nechybí Pavel Stejskal, který ještě tento týden bojoval o futsalový titul v barvách Bohemians 1905. Klokani však v sérii s Chrudimí prohráli 1:3. Nominováni jsou: Petr Víšek, Tomáš Židlický – Martin Boček, Tomáš Huráb, Martin Chalupa, Michal Kubice, Jaroslav Kovařík, Michal Salák, Pavel Stejskal, David Filinger. Vedle desítky nominovaných určil reprezentační trenér i dvojici náhradníků ve složení Karel Fürbacher a Petr Mužík.
V loňském roce se poprvé ustanovil ženský reprezentační tým, který si v Praze zahrál dvě přípravná utkání proti Švýcarkám. Nyní se situace obrací a hostitelem vzájemných měření sil budou ve dnech 27. až 29. července Švýcarky. Reprezentační trenér Radek Votípka pro tato utkání oznámil širší nominaci v následující podobě: Tereza Myslíková, Martina Folprechtová, Petra Čechová, Adéla Ondrášková, Tereza Prouzová, Markéta Matějková, Lucie Svobodová, Nikola Nehodová, Zdeňka Žampová, Marcela Žampová, Aneta Jungová, Šárka Holečková, Hedvika Vacíková, Pavla Štefániková, Lucie Navrátilová, Lenka Dolejšová, Romana Mykisková a Jitka Havrdová. Do konečné nominace se vejde dvanáct jmen. Tréninky na tyto zápasy začnou po skončení ligové sezony.
Ukrajina hostí poprvé turnaj BSWW Tour a domácím pořadatelům se podařilo zajistit velmi kvalitní obsazení soutěže. Kromě domácího týmu do Kyjeva zamíří i národní týmy Nizozemska, Itálie a Portugalska. Tamní fanoušci se tak mohou těšit na řadu předních evropských hvězd. O kvalitě účastníků rovněž vypovídá skutečnost, že tři z nich se představili na loňském světovém šampionátu v italském městě Ravenna. Kyjev Cup má ale především posloužit jako kvalitní příprava na blížící se start Evropské ligy, kterého se účastní Itálie a Portugalsko. Právě tyto dva celky se spolu utkají hned první hrací den, tedy v pátek 25. května. Pořadatelé si jako místo realizace vybrali tamní Hydropark, který se nachází poblíž řeky Dněpr. Zástupci BSWW nevyloučili, že by Kyjev mohl v nejbližším časovém horizontu hostit finální část EBSL nebo Euro Cup.

Program:
25. 5. Portugalsko - Itálie
25. 5. Ukrajina - Nizozemsko
26. 5. Nizozemsko - Portugalsko
26. 5. Ukrajina - Itálie
27. 5. Itálie - Nizozemsko
27. 5. Ukrajina - Portugalsko
Po dohodě se zástupci Subkomise rozhodčích futsalu FAČR proběhne v Praze ve dnech 7. až 8. června seminář pro rozhodčí. Úterní schůzky se zúčastnili Jan Dámec (předseda plážového fotbalu) a členové Subkomise rozhodčích KF ČMFS - Ing. Radek Lobo, Ing. Jan Hora, Ing. Marek Blažek, Ladislav Drobný a Josef Novotný. Této schůzce předcházelo setkání předsedy komise rozhodčích plážového fotbalu - Libora Kaštánka - s předsedou futsalových rozhodčích - Ing. Radkem Lobem. Kromě pořádání semináře se na společných setkáních probírala i možnost spolupráce při nasazování futsalových rozhodčích do soutěží plážového fotbalu.
V první den semináře bude součásní programu na výklad pravidel plážové kopané nebo rozbor instruktážního videa FIFA. V pátek 8. června se v dopoledních hodinách bude konat povinná praktická ukázka pravidel a řízení utkání při celorepublikovém finále mládeže McDonald´s Beach Cup. Celý průběh semináře i následná praktická ukázka pravidel, bude vedeno rozhodčím FIFA plážové kopané.
Letošní ročník Českého poháru by se měl hrát hned ve třech moravských městech - Loučná nad Desnou, Prostějov a Ostrava. Ostravský turnaj, jehož názvem je Ostravar Cup, se uskuteční o víkendu 9. až 10. června v Beach areálu TJ Ostrava (web). Týmy z Moravskoslezského kraje mají možnost se do turnaje přihlašovat až do 8. června způsobem uvedeným uvnitř článku, kapacita turnaje je omezena (maximálně šestnáct týmů). Hrací doba byla stanovena na 3x8 minut hrubého času. Pořadateli turnaje jsou PF JUVENTUS, o. s. a TJ Ostrava ve spolupráci se Subkomisí plážové kopané FAČR.

            
Po velkém úspěchu, který měla loňská premiéra turnaje v plážovém fotbale na náměstí v Náchodě, se chystá druhý ročník této soutěže. Lotos bude turnaj jednodenní a uskuteční se 23. června. O den později bude na stejném místě pořádán turnaj v plážovém volejbale. Bezedos Cup je jediným turnajem na území České republiky, jehož hrací plocha je připravena v samotném centru města. Celkem bude na náměstí dovezeno 150 tun písku a hřiště bude obestavěno 800 m2 lešení, které poslouží jako zábrany. Náchodský turnaj je rovněž zařazen do Českého poháru, jeho vítěz tak bude pozván na finálový turnaj do Prahy. Zápasy se budou hrát na 3x6 minut. Kontaktní osobou pro případné zájemce je Michal Gross.
Obhájcem titulu je tým FK Vernéřovice, který v loňském finále porazil Káňata Broumov. Třetí příčka loni patřila hráčům týmu Bamboocha Dřevíč.


Před začátkem sezóny zkusilo duo redaktorů webu sport.ch Sandro Zappella a Lukas Stocker odhadnout šance jednotlivých účastníků švýcarské ligy pro letošní ročník. Jako největší kandidáty na přední příčky tipovali čtveřici BSC Scorpions Basel, BSC Jona, Sable Dancers Bern a BSC Chargers Baselland. A výsledky úvodní etapy soutěže, která zahrnovala tři soutěžní kola, jim zatím dala za pravdu. Všechny čtyři uvedené týmy mají po startu do soutěže bilanci tří výher a tedy plného počtu bodů. Z úvodních zápasů zaujal vzájemný souboj týmů GC Beach Soccer a Havana Shots. Kádr Havany, loni druhého týmu ligy, totiž před začátkem sezony opustila pětice švýcarských reprezentantů, přičemž tři z nich zamířili do kádru nováčka GC. A zdálo se, že oslabený tým Havany papírového favorita porazí, když ještě na začátku 31. minuty vedl 5:4. Jenže tým GC pod vedením Dejana Stankovice dokázal v závěru utkání vstřelit tři branky a dojít si tak k prvnímu ligovému vítězství 7:5.
Vítězem druhého ročníku Mundialito de Clubes je Lokomotiv Moskva. Tým z hlavního ruského města dokázal v poslední třetině finálového zápasu proti Flamengu zvrátit stav utkání a po vítězství 6:4 si domů odváží první velkou mezinárodní trofej. V úvodních dvou třetinách držel tým Flamenga legendární brazilský fotbalista Benjamin, který ve svých 42 letech opět dokazoval své kvality, které korunoval vstřelením tří branek. Svou třetí brankou poslal Flamengo na začátku závěrečné části do vedení 3:2, na tento gól však Lokomotiv dokázal odpovědět hned třikrát skrze branky tria Shkarin – Makarov – Daniel Lima. I když tři minuty před koncem snížil gólovou ztrátu Flamenga na rozdíl jedné branky Bernardo, hráči Lokomotivu už si vítězství pohlídali. Třetí příčka připadla hráčům klubu Vasco da Gama. I oni udeřili až v poslední třetině, do té doby byl blíže k vítězství tým Sportingu. V rozpětí od 28. do 29. minuty se hráčům Vasca podařilo třikrát udeřit a rozhodnout tak o zisku bronzových medailí.
Strhující střeleckou podívanou si pro diváky připravily týmy Lokomotiv Moskva a Sporting Portugal. Z vítězství 10:7 se nakonec radoval ruský tým a to především díky výkonu ve druhé třetině, ve které si proti svému rivalovi vybudoval rozhodující náskok. Na začátku třetí třetiny vedl Lokomotiv již 8:2, v závěrečné třetině se však probudilo duo Madjer – Fernando Ddi a začalo stav zápasu korigovat. Ruský tým v klíčových chvílích podržel i ukrajinský brankář Sydorenko nebo jej zachránila branková konstrukce, Finále si nezahraje ani Vasco. Do vedení jej poslal proměněnou penaltou Bruno Xavier, hráči Flamenga dokázali ve druhé části zápas otočit díky dvěma brankám Bernarda a v té závěrečné si vybudované vedení už pohlídali.

semifinále 18. května:
Sporting Portugal – Lokomotiv 7:10 (1:3, 1:4, 5:3)
Flamengo - Vasco da Gama 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Již 4. června začíná druhý ročník soutěže McDonald´s Beach Cup, která je určena žákům základních škol. Soutěž se odehraje včetně základních skupin, semifinále a finále během jednoho týdne v areálu Žlutých lázní. Rozlosování je možné najít zde. Jeho podobě se může ještě měnit.


V základní části vyhrála Barcelona všechny zápasy, v klíčovém čtvrtfinále však prohrála se Sportingem Portugal 2:4. Zápas byl až do poslední minuty nerozhodný, pak se však prosadil do té doby na turnaji gólově neviditelný Belchior, navíc na jeho trefu dokázal ještě navázat Madjer. Velké štěstí měl naopak jiný evropský zástupce - Lokomotiv Moskva. Lokomotiv v souboji s týmem Boca Juniors dělily od vyřazení necelé dvě minuty, hrozbu konce na turnaji ale odvrátil hrající trenér a kapitán Ilja Leonov. Zápas šel nakonec do penaltového rozuzlení, v něj selhal pouze Argentinec Larreta. Naději na obhajobu loňského titulu si udržel i loňský vítěz Vasco da Gama, o jeho těsném postupu rozhodl v závěru první třetiny Catarino. Do semifinále postoupil i věčný rival Vasca - tým Flamengo.

čtvrtfiále (16. května)
Lokomotiv Moskva – Boca Juniors 6:6 (2:2, 3:3, 1:1 – 0:0), penalty 2:1
FC Barcelona - Sporting Portugal 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Santos - Flamengo 3:6 (0:1, 0:1, 3:4)
Corinthians -Vasco da Gama 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Dnes začíná nový ročník švýcarské ligy. Počet účastníků ligy neustále roste, oproti roku 2011 se jejich počet rozšířil ze čtrnácti na šestnáct. Vedle Grasshopper Club Zürich jsou dalšími nováčky Beach-Kings Emmen, jehož hlavní tvář je Stephan Meier, a BSC Basileia, což může být tým budoucnosti. Jeho soupiska je totiž plná mladých hráčů, pouze tři z nich se totiž narodili před rokem 1990! Největší pozornost z nováčků budí Grasshopper Club Zürich který vzniká pod záštitou stejnojmenného fotbalového týmu a v lize nahrazuje BS Team Zürich. Grasshopper je první profesionální klub v tamní ligové soutěži a pro letošní ročník se vydatně posílil. Z BS Team Zürich do Grasshopperu přestoupila skupinka hráčů v čele s největší švýcarskou hvězdou, kanonýrem Dejanem Stankovicem. Více však překvapilo, že se tento hvězdný útočník rozhodl dát i na trenérskou kariéru a ve svých 26 letech se stal hlavním trenérem týmu. Vedení klubu se rovněž rozhodlo kádr doplnit i o některé švýcarské reprezentanty. A podařilo se jim získat trio Adrian Hoppler - Sandro Spaccarotella - Pascal Hegi z kádru aktuálního vicemistra ligy BSC Havana Shots. Tým rovněž posílila i řada dalších velmi zajímavých hráčů. Do brány se postaví ukrajinský reprezentant Vitaly Sydorenko, do útoku Angličan Mitchel Day, Uruguayec Juan Pedro Garassini (loni v lize 23 branek) nebo Švýcar s italskými kořeny Michael Furlan (loni 24 branek). Naopak se vedení nepodařilo ulovit brankáře Philippa Schwendenera, který tak zůstává v BSC Jona. Více uvnitř článku.
Fotbalisté AC Milán se s turnajem loučí po třech porážkách. Tým vyšperkovaný o hvězdy jako Spada, Stankovic, Meier, François nebo Palmacci tak končí již po základní skupině. Hráči AC v posledním zápase vedli dlouho 2:1, ale v závěru utkání si vybrali slabší chvilku a během minuty dostali dva góly, čímž ztratili naději na postup. Postup do další fáze si v napínavém závěru zápasu zajistil tým Corinthians, po krásné individuální akci udeřil pár vteřin před koncem André. Jediným týmem, který na turnaji neprohrál v žádném zápase je pouze Barcelona, třetí výhru vybojovala až po penaltovém rozstřelu nad Seattle Sounders.

Výsledky úterý 16. května

Vasco da Gama – AC Milan 3:2 (1:1, 0:1, 1:1)
Barcelona - Seattle Sounders 2:2 (1:0, 0:0, 0:1 – 1:1), penalty 1:0
Flamengo - São Paulo 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Santos -. Boca Juniors 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Sporting Portugal - Al-Ahli 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Corinthians - Lokomotiv 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Fotbalisté týmů Barcelona a Santos miří do čtvrtfinále, oba týmy si včera na turnaji připsaly své druhé výhry. Barcelona přestřílela domácí Sao Paulo vysoko 10:5, hattrickem k tomu přispěl Cristian Torres, výrazně se však prosadilo i ruské duo Shishin-Eremeev, kteří vstřelili po dvou gólech. Santos si své druhé vítězství připsal proti AC Milán, které je tak blízko vyřazení. Pokud chce AC postoupit, musí dnes porazit obhájce prvenství z loňského roku - Vasco da Gama. Podrobnosti uvnitř článku.

Výsledky pondělí 14. 5.
Barcelona - São Paulo 10:5 (2:1, 2:1, 6:3)
Boca Juniors – Vasco da Gama 3:5 (1:5, 2:0, 0:0)
Flamengo - Seattle Sounders 4:1 (4:1, 0:0, 0:0)
Santos - AC Milan 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)
Jeden z dílů Českého poháru se bude hrát i v Písku. Hostitelem akce bude tamní Městský sportovní areál. V minulosti se zde hrály i mezistátní zápasy v tomto sportovním odvětví. V roce 2009 zde změřily síly týmy České republiky a Rakouska, které se zde připravovaly na kvalifikaci o postup na světový šampionát. Rovněž se zde v minulosti uskutečnila jedna z etap nejvyšší mužské soutěže. Kvalifikace pro finálový turnaj se zde bude hrát 23. června, případní zájemci se mohou přihlašovat do pátku 15. června. Kontaktní osobou turnaje je jeho hlavní organizátor - Luboš Martinec, lubamartinec@seznam.cz, 775 397 394. Další podrobnosti o turnaji najdete uvnitř článku.


Z rozhodnutí BSWW, pořadatele Evropské ligy, došlo ke změnám ve složení základních skupin této soutěže v rámci Divize B. Změny se dotkly i českého týmu, jelikož tým Andorry v „české“ skupině nahradí Maďarsko. Pořadatelem závěrečného turnaje celé soutěže je Nizozemsko, organizace BSWW proto rozhodla, že bude mít účast ve finálové části soutěže zajištěnou automaticky a nemusí se tak oproti původním předpokladům účastnit jedné ze základních skupin. Nizozemsko ve skupině C nahradila Andorra, kterou ve skupině A nahradilo Maďarsko, jež bylo dosud v pozici prvního náhradníka. Pozice náhradníka může být překvapivá s ohledem na fakt, že Maďarsko patří v evropském žebříčku mezi desítku nejlepších týmů, ale tato pozice je způsobena tím, že se Maďaři neúčastnili loňského ročníku a tím se dostali do pozice čekatele, zda se některý z loňských účastníků odhlásí. Proti Maďarsku se českému týmu v poslední době výsledkově nedaří, i tak půjde do vzájemného měření sil s cílem vyhrát a nepříznivou sérii ukončit. Český tým se v Itálii o jedno postupové místo do další fáze dále utká s Běloruskem a Norskem. Turnaj začíná 8. června.
V sobotu začal druhý ročník Mundialito de clubes. Obhájce titulu - tým Vasco da Gama - si na úvod připasl vysokou porázkou 3:7 se Santosem. Naopak výborně začal ruský Lokomotiv, po výhře nad Al Ahli porazil i silný Sporting Portugal 5:3.

Výsledky 12. a 13. května (podrobnější info uvnitř článku)

Sporting Portugal - Corinthians 4:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Flamengo - Barcelona 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
São Paulo - Seattle Sounders 2:3 (0:1, 2:1, 1:0)
Al Ahli - Lokomotiv 2:4 (0:0, 0:3, 2:1)
Sporting Portugal – Lokomotiv 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Vasco da Gama – Santos 3:7 (0:0, 2:5, 1:2)
Corinthians – Al Ahli 7:3 (4:1, 0:1, 3:1)
AC Milan - Boca Juniors 4:5 (3:3, 0:1, 1:1)
V rámci propagace plážové kopané na Chebsku se společně rozhodla občanská sdružení AFT a AREA Egrensis zorganizovat turnaj mužů a žen na Koupališti Dřenice u Chebu. Pod názvem „DŘENICKÝ PLÁŽÁK 2012“ se uskuteční turnaj v sobotu 16. 6. 2012. Partnerem projektu je Subkomise plážového fotbalu FAČR (Fotbalová asociace ČR). V koordinaci s vedením subkomise budou zajištěni kvalifikovaní rozhodčí a technické vedení celé akce. Vítěz mužské kategorie má právo účasti na republikovém finále dne 30. 6. 2012 v Praze. Upozorňujeme, že přihlášky týmů přijímáme do 9. 6. 2012. Propozice a další podrobnosti můžete najít na FB prezentaci (http://www.facebook.com/events/359131137486907/) nebo na www.soccer-camp.cz.
výsledky 2011 soupisky rozlosování

V sobotu odstartuje v městě São Paulo druhý ročník soutěže Mundialito de Clubes, která je v současné době považována za nejprestižnější mezinárodní klubovou soutěž v plážovém fotbale. Letos se jí účastní dvanáct týmů (o dva více než v roce 2011), které budou zastupovat konfederace takřka všechny konfederace organizace FIFA. Konkrétně se jedná o FC Lokomotiv Moskva (Rusko), SC Corinthians (Brazílie), Seattle Sounders (USA), Sporting Lisabon (Portugalsko), FC Santos (Brazílie), FC Barcelona (Španělsko), CR Flamengo (Brazílie), AC Milán (Itálie), CR Vasco da Gama (Brazílie), São Paulo (Brazílie), Al Ahli (SAE) a CA Boca Juniors (Argentina). Titul bude obhajovat tým CR Vasco da Gama, který loni porazil portugalský Sporting 4:2. Na turnaji se představí téměř všechny největší hvězdy plážového fotbalu, jako jsou André, Stankovic, Madjer, Belchior, Leonov, Bukhlitskiy, Bruno Xavier, Amarelle a řada dalších. Jednotlivé týmy si hráče vybírala prostřednictvím draftu, proto jsou národnostně velmi pestré. Největší zastoupení v počtu hráčů by měla mít dle očekávání Brazílie, na původních soupiskách figuruje přes 30 jejích hráčů. Výrazné zastoupení má i Rusko, vítěz MS 2011, které by mělo na Mundialito zastupovat devět hráčů. Kromě hvězd plážového fotbalu bude k vidění i několik bývalých reprezentantů ve velkém fotbale, kteří by se tak měli stát oživením turnaje. Lokomotiv posílí například Nigmatullin a Barasa, branku AC Milán bude hájit Brazilec Dida a kádr Barcelony ozdobí jméno José Mari Bakero.
Ve středisku Oceanside se o minulém víkendu uskutečnil turnaj The COOP Beach Soccer Championships za účasti osmičky týmů ze čtyř zemí. Vítězství si do Portugalska odvezl tým CD Nacional, který zaváhal pouze v základní skupině, naopak ve vyřazovacích zápasech si vedl úspěšně a po těsných výhrách se raduje z prvního zahraničního titulu.
Do finále se kromě portugalského týmu probojoval ještě tým SoCal Beach FC z domáciho střediska Oceanside. Právě domácí tým vedl ve finále již 4:1, ale Nacional dokázal vývoj zápasu strhnout na svou stranu. Sestřih z finále si můžete prohlédnout uvnitř článku.

 
Ještě týden před začátkem turnaje tým Krondshtadt Baltiysk na startovní listině nefiguroval, nakonec se však ruský tým rozhodl v Polsku startovat a z turnaje odešel neporažen. Ve finále si Kronshtadt poradil 5:2 s běloruským BATE Borisov, jehož kádr je tvořen řadou běloruských reprezentantů. Bělorusové tak v podstatě odehráli během víkendu pět soutěžních zápasů, které jim posloužili jako velmi kvalitní příprava na blížící se start Evropské ligy v Itálii, kde se potkají s Českou republikou (více zde). V boji o třetí místo se utkal zástupce pořadatelského města - RED-STAR Lublin – s předním polským klubem Hotel Continental Krynica Morska. Právě favorizovanější Krynica byla v zápase úspěšnější a vyhrála 7:3. Turnaje se zúčastnili týmy z Polska, Ruska, Běloruska, Litvy a Lotyšska. Součástí programu byl i mezistátní zápas Bělorusko – Polsko, jehož vítězem se stal polský tým v poměru 5:4.
V Oceanside se od pátku do neděle hraje The COOP Beach Soccer Championships za účasti týmů ze čtyř zemí. Největší zastoupení mají domácí USA, které bude reprezentovat pětice SoCal Beach FC, HR Elite, Team 99 Pugg, Shoreline BSC a Hawaii 5.0. Venezuelu bude zastupovat Monagas SC, z Mexika dorazí Xoloitcuintles a barvy evropského plážového fotbalu bude hájit portugalský klub CD Nacionale, který ve své domácí soutěži loni obsadil 6. místo. Los rozhodl o tom, že ve skupině A se potkají CD Nacionále, HR Elite, Team 99 Pugg a Xoloitcuintles, ve skupině B budou hrát Shoreline BSC, SoCal Beach FC, Hawaii 5.0 a Monagas SC. Kromě turnaje mužů se zde bude hrát i řada soutěží v mládežnických kategoriích.
Od 4. do 6. května hostí polské město Lublin mezinárodní klubový turnaj Baltic Beach Soccer League. Kromě třech polských týmů Hotal Continental Krynica Morska (3. místo v polském šampionátu 2011), Rapid Lublin (5. místo), RED-STAR Adventure Lublin se zde dále představí kluby BATE Borisov (mistr Běloruska), Dinamo-Lat Riga (vicemistr Lotyšska), Gornyak (Bělorusko), FC Igol Vilnius (mistr Litvy) a z Ruska přiletí celek Krondshtadt Baltiysk, jehož barvy na nedávném turnaji OBSL v Petrohradu hájil polský reprezentant Pawel Friszkemut. Osmička účastníků byla rozdělena do dvou skupin, jejichž vítězové si v neděli zahrají o turnajové vítězství (rozlosování uvnitř článku). V sobotu je dále na programu mezistátní utkání Polsko – Bělorusko, kterého by se obě země měli zúčastnit v takřka nejsilnějším možném složení. Pořadatelé si pro přítomné diváky rovněž připravili utkání VIP osobností.
Při narozeninové párty TV Metropol ve Žlutých lázních (1. května) se dnes sešlo více než 5 000 lidí. Součástí programu byl také turnaj v plážové kopané v kategorii dětí a dospělých. Z vítězství v kategorii dětí se radoval tým FK Zlíchova 1914 před Unionem Žižkov, na třetím místě skončil All Stars. V dospělé kategorii obsadilo první dvě místa duo týmů, složené z členů reprezentačních výběrů mužů a žen. Jmenovitě se jedná o následující seznam hráčů (hráček): Lucie Svobodová, Jitka Havrdová, Petra Čechová, Nikola Nehodová, Zdeňka Žampová, Marcela Žampová, Pavla Štefaniková, Karel Fürbacher, Tomáš Peteřík, Michal Salák, Martin Chalupa, Petr Víšek, Tomáš Židlický, Tomáš Huráb a David Filinger. Třetí místo v dospělé kategorii vybojoval tým All Stars (tým z dětských domovů). Těšíme se na další akce a věříme, že podobných akcí bude přibývat. Poslední příčka připadla týmu VIP, v jehož dresu se představil i předseda plážového fotbalu Jan Dámec. Jeho spoluhráči byli například herec David Suchařípa nebo zástupci TV Metropol Marek Vítek (generální ředitel) a Tašo Andjelkovski (šéfproducent). Tým VIP sice začal turnaj skvostně a na úvod porazil jeden z reprezentačních výběrů, ale nakonec to byla výhra jediná.
 
V pátek vypršela možnost se přihlásit do mládežnického turnaje McDonald´s Beach Cup. K naší radosti bylo do soutěže přihlášeno celkem 58 týmů ze základních škol takřka ze všech koutů České republiky. Největší zájem byl projeven o soutěž chlapců v kategorii 8. až 9. třída, jelikož zde startovní listina čítá celkem 32 týmů. Jsme rovněž rádi, že máme přihlášené týmy do kategorií dívek, byť zájem zde byl nižší (dohromady 9 týmů). Při pohledu na regionální rozložení je patrné, že největší zastoupení má Praha (20 týmů), Středočeský kraj (15), Ústecký kraj (7) a Jihomoravský kraj (4). Naopak mezi přihlášenými chybí reprezentant Zlínského, Plzeňského a Jihočeského kraje. V pátek 11. května proběhne rozlosování jednotlivých skupin, o kterém budeme poté informovat na našem webu. Všechny zápasy se odehrají v termínu od 4. - 8. června
Televize Metropol slaví své 1. narozeniny a pro své diváky a příznivce si připravila bohatý kulturní i sportovní program v areálu Žlutých lázní v Praze. Jedním z bodů programu budou i dva exhibiční turnaje v plážovém fotbale. Hrát se bude v kategoriích mládež (děti ve věku 8 až 10 let) a dospělí. Zástupci ženského i mužského reprezentačního týmu budou namícháni do týmů Repre Mix a Star Mix, přičemž jejich soupeři budou týmy All Stars (tým z dětského domova) a VIP Mix (složen ze známých osobností). Celá akce začíná ve 14:00 a ve stejný čas startují i zápasy v plážovém fotbale. Návštěvníci akce se mohou v rámci programu rovněž účastnit sportovních turnajů v beach volejbale nebo si poslechnout interprety Sunflower Caravan, Holden Caulfield, The Prostitutes a další. Celým dnem budou provázet moderátoři Petra Slancová a Martin Severa. Uvniř článku najdete harmonogram soutěží v plážovém fotbale.
Bexim Cup se v Prostějově pořádá již od roku 2008, letos se tedy uskuteční již jeho 5. ročník, čímž se na našem území řadí mezi turnaje s nejdlouhodobější historií. Novinkou turnaje je, že jeho vítěz bude mít právo na účast ve finálovém turnaji Českého poháru, které je na programu 30. června v Praze. Bexim Cup proběhne o víkendu 23. až 24. června na plážovém hřišti za prostějovským aquaparkem. Vítězem posledního ročníku se stal tým Kolibříci, který ve finále porazil Bexim Paletten, vítěze turnaje z roku 2010. Kontaktní osobou je Evžen Kučera. Propozice najdete uvnitř článku.
V letošním roce budeme na webu informovat i o zahraničních ligových soutěžích. Již dnes můžete v našem archivu nalézt výsledky ruské, holandské, portugalské, švýcarské nebo italské ligy. Reportovat budeme i o nově vznikajících soutěžích v Polsku nebo Anglii. Uvnitř článku najdete informace o některých z uvedených lig.


Harmonogram ruské, italské a švýcarské ligy je možné najít zde.
Výsledky ruské, italské a švýcarské ligy za rok 2011 je možné najít zde.
Včera BSWW zveřejnila výsledky hráčského draftu pro II. ročník Mundialito de Clubes. Devět účastníků loňského ročníku se snažilo vybírat stejné hráče, které mělo ve svém týmu i loni. Jedinou výjimkou je klub Santos, který po svém loňském neúspěšném vystoupení svůj tým zcela obměnil s výjimkou jediného hráče – Španěla Kumana. Ti ostatní se snažili zachovat loňský tým alespoň z poloviny. Překvapením určitě není, že největší hráčské zastoupení má po draftu Brazílie. V každém týmu je prozatím alespoň jeden hráč této země, celkem jich je třicet. Zajimavé však je, že mezi všemi Brazilci chybí ten největší klenot - útočník André. Početné zastoupení mají i Rusko (9 hráčů), Argentina (9), Mexiko (7), UAE (7), Itálie (7) a Portugalsko (7). Zklamáním je naopak výsledek draftu pro Francii (vítěz MS 2005), jelikož ta bude mít na Mundialito jediného představitele (Francois). Mezi zajímavé destinace, z nichž byl nějaký hráč vybrán, patří Litva, Chile nebo Paraguay. Svého historicky prvního zástupce by na turnaji mohla mít i Afrika, vedení klubu FC Barcelona si vybrala senegalského brankáře N´Diayeho, který na posledním světovém šampionátu předváděl skvělé výkony.
Ve Spojených arabských emirátech se v uplynulých týden odehrál první ročník National Beach Soccer League, která rozhodla o držiteli premiérového mistrovského titulu. Tím se stal klub Al Ahli, který ve finále porazil Ajman Club. Vedení Al Ahli do svého kádru nalákalo čtveřice zahraničních hráčů, kteří se stali výraznými oporami týmu. Tou největší hvězdou, kterou do týmu zlákal sportovní šéf Fabio Cannavaro byl Portugalec Madjer, který byl nejlepším střelcem klubu Tým dále posílili Portugalec Rui Combra, Švýcar Stephan Meier a Íránec Hussain. Další ambicí klubu Al Ahli bude uspět na mezinárodní soutěži Mundialito de Clubes. Třetí příčka patří hráčům klubu Al Nasr, kteří porazili Hatta Club 7:3. Soutěž trvala přibližně dva měsíce a celkem se jí účastnilo 15 týmů, rozdělených do třech divizí.
Jeden z turnajů Českého poháru se uskuteční i v Plzni, kde bude pro příznivce plážového fotbalu připraven turnaj Orel Cup. Turnaj se odehraje 17. června v areálu TJ Lokomotiva Plzeň. Přihlásit se je možné do konce května. Zápasy se budou hrát na 3 x 6 minut hrubého času. Podrobnosti najdete uvnitř článku.V brazilském městě São Paulo se opět po roce sejde elita světového plážového fotbalu, aby se zde zúčastnila druhého ročníku nejprestižnější mezinárodní klubové soutěže Mundialito de Clubes. Největší novinkou letošního ročníku je skutečnost, že se rozšířil počet účastníků z deseti na dvanáct. Loňskou desítku doplnila dvojice nováčků: domácí São Paulo a tým Al Ahli, které o uplynulém víkendu vybojovalo ligový titul ve Spojených arabských emirátech. Kromě nováčků se turnaje účastní FC Lokomotiv Moskva (Rusko), SC Corinthians (Brazílie), Seattle Sounders (USA), Sporting Lisabon (Portugalsko), FC Santos (Brazílie), FC Barcelona (Španělsko), CR Flamengo (Brazílie), AC Milán (Itálie), CR Vasco da Gama (Brazílie) a CA Boca Juniors (Argentina). Jednotlivé týmy se své hráče budou vybírat v následujících dnech v rámci draftu, soupisky by mohly být známy koncem tohoto týdne. Loňský ročník byl charakteristický obrovskou vyrovnaností, 40 % všech jeho zápasů muselo rozhodnout prodloužení nebo penaltový rozstřel. Obdivuhodný příběh před rokem předvedl Sporting, po čtyřech zápasech základní skupiny měl na kontě samé porážky, ale ve svém posledním zápase ve skupině porazil FC Santos a nakonec dokráčel až do finále, kde nestačil na CR Vasco da Gama v poměru 2:4. Tehdy se jasně ukázalo, jak klíčovým hráčem je Madjer, který Sportingu v úvodních zápasech turnaje chyběl. Turnaj začíná již za 16 dní ... tedy v sobotu 12. května.
Bělorusové do nové sezony vstoupili s jednou zásadní změnou. A to na postu hlavního trenéra. Eduarda Dzemenkavetse na této pozici již v druhé polovině loňského roku vystřídal Alexander Bogaychuk (na fotce), který tak ve věku 38 let ukončil svou reprezentační kariéru. Bogaychuk byl jednou z opor běloruského národního týmu, ještě v loňském roce nastoupil k 16 reprezentačním zápasům, ve kterých vstřelil pět branek (z toho 3 branky v Evropské lize). Bogaychuk byl i klíčovým členem běloruského týmu v zápase s Českou republikou při loňském vzájemném měření sil v Evropské lize, když byl autorem úvodních dvou branek do sítě českého týmu. Bogaychuk je tak již třetím oficiálním hlavním trenérem během posledních tří let.
Vítězem turnaje Open Beach Soccer League v Petrohradu se stal domácí tým IBS, který ve finále porazil Dynamo Moskva 9:5. K vítězství mu výraznou měrou přispěl brazilský útočník André (na fotce vpravo), který se do branky Dynama trefil čtyřikrát. V průběhu druhé třetiny se zdálo, že zápas bude jasnou záležitostí, IBS vedlo už 5:0, hráči Dynama však zápas ještě zdramatizovali a snížili stav utkání v poslední třetině na rozdíl dvou branek (7:5). Poslední minuty zápasu však lépe zvládli domácí hráči a výhru si vzít nenechali. IBS tak Dynamu oplatilo porážku ze základní skupiny. Dynamu k prvenství nedopomohla ani pětice účastníků posledního světového šampionátu: Eremeev (RUS), Paporotny (RUS), Pachev (UKR), Zborovskyi (UKR) a Korniichuk (UKR). Třetí příčku vybojoval Spartak Moskva díky těsnému vítězství 4:3 v dramatickém zápase s týmem FC Joker Novosibirsk.
Kvalifikační boje o postup na Mistrovství světa 2013 ve Francouzské Polynésii se uskuteční od 1. do 8. července 2012 v Moskvě. O této skutečnosti byl český tým informován oficiální pozvánkou ze strany Beach Soccer Worldwide (BSWW). Rozlosování kvalifikačních skupin proběhne až poté, co bude známo, které národní týmy pozvánku přijaly. Jednotlivé národní týmy mohou na kvalifikaci nominovat 12 hráčů (z toho 2 brankáři) a tři členy realizačního týmu. V evropské zóně se bude bojovat o pět postupových míst a Česká republika u toho nebude chybět. Cílem českého týmu bude právě postup na závěrečný turnaj.

V městě Loučná nad Desnou, okres Šumperk, se v termínu od 23. do 24. června uskuteční 1. ročník turnaje Relax Cup, který je zároveň kvalifikací pro finále Českého poháru. To znamená, že vítěz Relax Cupu má právo na účast při finálovém klání Českého poháru, který se uskuteční 30. června v Praze. Kontaktní osobou je ředitel turnaje Petr Strnad. Propozice najdete uvnitř článku. V Loučné nad Desnou by se měly rovněž odehrát některé skupiny mládežnického turnaje McDonald´s Beach Cup.Před blížící se kvalifikací EBSL proběhl v Praze další trénink reprezentace mužů, kterého se zúčastnilo devět hráčů: Tomáš Židlický, Petr Víšek, Petr Mecera, Martin Chalupa, Michal Salák, Matěj Mráz, Tomáš Huráb, Michal Kubice a Tomáš Robb (netrénoval). Před zahájením proběhl krátký mítink, kde byli hráči informováni o nastávajícím programu a novinkách, které přineseme co nejdříve i na webu. V letošním roce to byl první venkovní trénink, kterému počasí příliš nepřálo. I přes deštivé počasí nakonec hráči vyběhli i na písek.  Ostatní hráči si plnili povinnosti v mateřských klubech či jsou zraněni. Další trénink se koná 29. dubna ve Žlutých lázních.
Ve středu 18. dubna začíná kvalitně obsazený turnaj série Open Beach Soccer League, který bude hostit ruský Petrohrad. Největší pozornost bude poutat výkon trojice reprezentačních týmů ve složení Bělorusko, Maďarsko a Nizozemsko. Pro český plážový fotbal bude zajímavé sledovat zejména výsledky Běloruska, které bude za necelé dva měsíce soupeřem naší reprezentace na úvodním turnaji Evropské ligy. Bělorusko startovalo již na únorovém OBSL, kde skončilo na 5. místě. Finále si tehdy proti sobě zahrálo Polsko a Ázerbájdžán, přičemž úspěšnější byl druhý uvedený finalista v poměru 1:0. Favoritem na dobrý výsledek bude i domácí ruský tým IBS Petrohrad, který je účastníkem ruské nejvyšší soutěže nesoucí název Russia Beach Soccer Championship.
Guatemala se stala překvapivě vítězem turnaje Copa Pilsener, když za sebou v tabulce nechala oba největší favority – Uruguay i Salvador. Dvoudenní turnaj hraný v Salvadoru zahájila překvapivá porážka Uruguaye s Guatemalou 3:4, naopak druhý favorit na úvod nezaváhal, když Salvador přestřílel Kostariku 10:5. Druhý den byl na programu vzájemný zápas Salvadoru a Urugaye. Lepší vstup do zápasu měla Uruguay, která se dostala do průběžného vedení 3:0. V tomto emociálně vypjatém zápase dokázal Salvador ještě v závěrečné třetině snížit na rozdíl jediné branky. Naděje domácích však v zápětí uhasil Maycol Caetano, který svým gólem stanovil konečnou podobu zápasu na stavu 4:2. Vítězem se tak překvapivě stala Guatemala, která v posledním zápase turnaje porazila Kostarika 1:0, naopak hráči Uruguaye pokračují ve svých nepřesvědčivých výkonech posledních měsíců.
Český tým již zná své soupeře v jedné ze základních skupin divize B Evropské ligy. Los rozhodl o tom, že český tým pocestuje začátkem června do italského města San Felice Circeo, kde v bojích o postup do Promotion Final poměří své síly s národními týmy Běloruska, Norska a Andorry. Do další fáze Evropské ligy postupuje přímo pouze vítěz skupiny, druhý tým v pořadí musí následně čekat na vývoj v ostatních skupinách, zda se nestane jediným (či jedním ze dvou) postupujícím z druhé příčky.
Papírově nejtěžším soupeřem by mělo být Bělorusko, které si Promotion Final zahrálo v letech 2009 a 2011. Právě s běloruským týmem se ten český potkal na Promotion Final v loňském roce a na tento zápas nemá příliš hezké vzpomínky, když jej prohrál 2:6. Na Norsko a Andorru má český tým hezčí vzpomínky. V dosavadní historii vzájemných zápasů s těmito soupeři totiž nikdy neodešel poražen. Rozlosování i ohlasy z českého tábora najdete uvnitř článku.
V sobotu vypršela lhůta pro přihlašování do Superligy. Do mužské části se přihlásilo přesně osm mužstev, což představuje kapacitu soutěže pro rok 2012. Nebude tedy třeba, aby hlavní soutěži předcházela kvalifikace. Mezi přihlášenými účastníky soutěže je jediný ligový nováček, konkrétně se jedná o slovenský tým Artful BSC. Tento klub se však již představil na Zimním ligovém turnaji, kde se probojoval až do finále, není tedy žádnou neznámou. Zbylou sedmičku týmů tvoří loňští účastníci 1. ligy: Plzeň Team , BS Ladronka, SK Bosnia Online Eu, Gastrosun Braník BS, Kapi BS Team (druhý účastník ze Slovenska), Beach Polabí a Cinda Team. V uvedeném výčtu tak nechybí medailisté z roku 2011, včetně obhájců titulu z Plzeň Teamu (viz foto). Výsledky soutěže v předešlých letech najdete v našem archivu zde. Naopak ženská část soutěže je zatím obsazena jen z poloviny. Dvě místa ze čtyř náleží dvojici Votep Team Plzeň (obhájce prvenství z roku 2011) a Minerva BS (ligový nováček). Tým SK Slavia Praha se o své účasti rozhodne v příštích týdnech. S jistotou tedy lze říci, že jedno místo je pro případného dalšího zájemce stále volné. V případě zájmu nás kontaktujte na info@plazovakopana.cz.
Pomalu, ale jistě, se blíží start největší mládežnické akce v plážovém fotbale, která se bude hrát na našem území. Již za necelé dva měsíce budou odehrány první zápasy 2. ročníku turnaje McDonald´s Beach Cup, který je určen žákům základních škol. Startovní listina soutěže čítá nyní již 43 přihlášených týmů (seznam zde). S ohledem na tuto skutečnost lze tedy předpovídat, že bude překonán počet startujících týmů z loňského roku (29). Pozitivem rovněž je, že se oproti loňskému roku zvyšuje zastoupení jednotlivých krajů. Doposud přihlášené školy reprezentují devět krajů. Nejčetnější zastoupení mají prozatím Praha, Středočeský kraj a Ústecký kraj. Jsme rovněž rádi, že letos proběhnout i soutěže dívek, byť zájem o tyto kategorie je výrazně nižší ve srovnání se zájmem o soutěže chlapců. Základní školy, které se zatím nepřihlásily, mají ještě dostatek času stávající listinu účastníků rozšířit. Deadline pro přihlašování je stanoven na 29. dubna. Podrobnosti o soutěži najdete zde.


Největší proměnou si oproti loňskému roku prochází hrací formát Českého poháru. Až do loňského ročníku se hrál prostřednictvím jediného turnaje v rámci jednoho letního víkendu a pouze v kategorii mužů. Letos máme v plánu tuto soutěž rozšířit do většího počtu měst po celé České republice a rovněž ho otevřít i ženským a mládežnickým týmům. V průběhu června by nejprve měly probíhat jednotlivé kvalifikační turnaje, jejichž vítězové by si zajistili účast ve finálovém turnaji, které se bude hrát 30. června. Rádi bychom do struktur poháru začlenili již existující privátní turnaje, pokud však nebude ze strany organizátorů zájem, pokusíme se regionální kvalifikační turnaje pořádat sami s maximálním využitím svých vlastních personálních a materiálních kapacit. Námi pořádané kvalifikace se uskuteční o víkendech 9. - 10. června a 23. - 24. června. Tyto termíny mohou být rozšířeny v případě zapojení se dalších organizátorů. Proto se do soutěže přihlašujte již nyní, abychom získali povědomí o regionálním zájmu a mohli tak co nejdříve začít přípravy jednotlivých turnajů. Více informací o soutěži najdete zde.
Svého vítěze zná Campeonato Brasileiro. Pro rok 2012 se jím stal tým Corinthians, který ve finále porazil Santos 4:1. Jediným přemožitelem Corinthians se na turnaji stal výběr Botafogo, který lépe zvládl vzájemný zápas v základní skupině a vyrovnaný duel vyhrál v prodloužení 1:0. Botafogo také dokráčelo ze základní skupiny do semifinále, ale obě utkání v bojích o konečné umístění prohrálo a zbylo na něj 4. místo. Bronz patří hráčům Cruzeira. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Anderson (Corinthians), nejlepším brankářem Mão (Corinthians) a nejlepším střelcem Portugalec Alan, který vstřelil osm branek.
Pro akce a turnaje v sezóně 2012 hledáme organizátory tuzemských akcí!
Připravujeme síť turnajů po celé ČR, které budou navzájem propojené a vyústí ve vzájemné měření sil těch, kteří budou v jednotlivých dílčích turnajích nejúspěšnější. Vedle hlavní soutěže Superligy se jedná o regionální divize a kvalifikace Českého poháru. Chceme touto cestou rozvíjet plážový fotbal na regionální úrovni a umožnit tak co největšímu počtu jeho příznivců si jej zahrát co nejblíže svého domova. Ale tuto vizi se nám nepodaří naplnit bez Vaší pomoci! Proto hledáme skupinu lidí, kteří budou ochotni s námi spolupracovat a jednotlivé regionální akce organizovat. Hledáme tedy ty, kteří jsou provozovateli (majiteli) hřišť, která by splňovala základní parametry potřebné pro realizaci tohoto sportu. Též budeme rádi spolupracovat s organizátory již existujících turnajů. Rovněž hledáme i ty, kteří sice provozovateli ani organizátory zatím nejsou, ale mají chuť si pořadatelství vyzkoušet. Této skupině zájemců můžeme zaslat náš přehled sportovišť, která máme vytipované, ale dosud se nám zde nepodařilo regionálního spolupracovníka nalézt. Organizátorům chceme v řadě rozhodnutí ponechat jejich autonomnost, na druhou stranu máme nastaveno několik podmínek, které jednotlivé dílčí akce musí splňovat, tak aby byl zachován jednotný ráz soutěže. Věříme, že propojení již existujících a nově vzniklých turnajů může být prospěšné pro všechny zúčastněné strany. Tato platforma může přinést větší mediální zájem či značnější zájem ze strany hráčů, kteří by si tento sport chtěli vyzkoušet. Stanovenou vizi vidíme jako klíč k rozvoji tohoto sportu, který jak věříme, se stane sportem olympijským.
V současné době otevíráme možnost se zapojit do struktur Českého poháru, který bychom rádi realizovali prostřednictvím dílčích kvalifikačních turnajů, z nichž ten nejlepší postoupí do celorepublikového finále, které je stanoveno na 30. června. Více se o této soutěži dozvíte zde. Stejně tak bychom rádi vybudovali regionální divize, které by byly oproti Českému poháru dlouhodobější soutěží. Více o divizích najdete zde. Pokud se chcete stát pořadatelem, vyplňte přihlášku zde.
Ani na turnaji Copa America nenašla Brazílie svého letošního přemožitele a získala již čtvrtý turnajový titul. Copa America tak ve své osmileté historii nepoznala jiného vítěze (naposledy se Brazílie radovala v roce 2003). Jako nejtěžší překážka v brazilské cestě za prvenstvím se ukázalo Mexiko, které v rozhodujícím zápase s Brazílií drželo se svým soupeřem krok až do poslední minuty. Brazílii střelecky táhlo duo André a Bruno Malias, kteří se v průběhu turnaje trefili šestkrát. Velký důvod k radosti měl již v pátek Bruno Malias, který vstřelil svůj 200. gól v dresu Brazílie. Třetí místo připadlo hráčům Argentiny, které pro tento turnaj posílila i dvojice reprezentačních navrátilců Salgueiro a Federico Hilaire. Jejich comeback do argentinského týmu však nebyl příliš šťastný a oba museli na úvod turnaje strávit dvě vysoké porážky. Naopak zápas s týmem USA byl velice vyrovnaný a rozhodnout jej musel až penaltový rozstřel. V tom uspěl Medero, naopak Reyes chyboval a rozstřel tak skončil hned po první sérii.
V pátek začíná třídenní turnaj Copa America, jehož hostitelem je brazilské Rio Quente. Kromě domácí Brazílie se zde představí týmy USA, Argentina a Mexiko. Největším favoritem bude Brazílie, která si letos drží zápasovou neporazitelnost a stačila již od začátku roku vyhrát tři turnaje (Copa Partido de la Costa, Copa Mercosur, Copa Encarnación). V domácím týmu se představí i několik hráčů, kteří se minulý týden účastnili turnaje Copa Brasil (Bruno Xavier, Fanta, Sidney, Datinha, Jorginho). Cestu za dalším titulem by Brazílii mohlo znepříjemnit především Mexiko, jež v únoru vyhrálo Cancún Cup. V jeho nominaci nechybí mexické hvězdy Plata, Villalobos, Cati a Mosco. Turnaj začíná zápasem Mexiko - Argentina, následně si domácí výběr zahraje s týmem USA.

V neděli 18. března se uskutečnil mládežnický turnaj v plážové kopané pro ročníky 2003/2004, který hostil sportovní areál Beachklub Praha Pankrác. Deset přihlášených účastníků bylo rozlosováno do dvou pětičlenných skupin, ve kterých hrál každý tým s každým. Na turnaj se přihlásily týmy Tygři Neratovice, AC Sparta I, SK Benešov, Bohemians 1905, Beach Polabí, ABC Braník, Junior Žatec, AC Sparta II, Union Žižkov A a Union Žižkov B. Vítězem se stal tým Klokanů, který na turnaji nenašel přemožitele a postupně vyhrál všechny zápasy. Ve finále Klokani porazili Union Žižkov B 5:3. Třetí místo patří hráčům z Neratovic, kteří ve vyrovaném zápase plném branek porazili Žatec 7:6. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Jukub Müller, člen vítězného týmu Bohemians 1905. Nejlepším střelcem se stal Radek Šiler z Neratovic, který vstřelil 17 branek v 5 zápasech. Šiler se tak stal autorem více než poloviny branek svého týmu. Všechny zápasy se hrály na 3 x 5 minut hrubého času. Výsledky turnaje najdete uvnitř článku.
V neděli se rozhodlo o konečném pořadí na 2. ročníku Copa Brasil. Premiérové vítězství vybojoval tým Vasco da Gama, v jehož dresu se představilo i několik brazilských reprezentantů. Vasco si zahrálo finále tohoto turnaje již v loňském roce, v něm však podlehlo týmu Botafogo 3:8. Vasco si tak letos spravilo chuť, když ve finále porazilo Sampaio Corrêa 5:2. Pro Sampaio je však účast ve finále velkým úspěchem, při loňské premiéře jeho cesta turnajem skončila již v základní skupině. První opatrná třetina skončila nerozhodně 0:0, diváci si tak museli na úvodní gól počkat až do začátku druhého dějství. Do něj lépe vstoupili hráči Vasca a po necelých dvou minutách vedli díky brankám dua Mauricinho - Rafinha 2:0. Sampaio se však dokázalo z nepříjemného úvodu druhé části poměrně rychle oklepat a během následujících dvou minut vyrovnat na 2:2. Vítězný úder pak přišel v čase 21:30 po akci Jorginha, kterou zakončil Bruno Xavier - 3:2. V závěrečné části dokázali hráči Vasca svůj náskok navýšit až na stav 5:2. Dvě branky za vítěze vstřelil Mauricinho, který se tak společně s Diegem (Flamengo) podělil o trofej pro nejlepšího střelce. Mauricinho byl zároveň vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Třetí místo obsadil tým Flamenga, který v boji o třetí místo porazil Cruzeiro 3:1.

Sobota 11. února

16:00 Česká republika - Slovensko
17:30 Maďarsko - Rakousko

Neděle 12. února
13:00 poražení sobotních zápasů
15:00 vítězové sobotních zápasů


Nominace Slovenska pro Beachsoccer Nations Cup Praha 2012:
Trenér: Igor Valent
Vedoucí mužstva: Peter Baláž
Hráči: Marián Dvoran (GK), Michal Božík, Martin Hindák, Erich Baláž, Gjergj Allakaj, Daniel Mikletič, Ján Murár, Michal Kanyai, Ján Gróf a Daniel Durdiak
Nominace Maďarska na Beachsoccer Nations Cup Praha 2012:

brankáři: László Szűcs, Adrián Tasselmájer
obránci: László Berkes, Péter Jaksa, Dávid Smeló, Renátó Takács, Tamás Weisz, Ferenc Vígh
útočníci: Péter Ábel, Szabolcs Badalik, Ferenc Besenyei, Viktor Fekete (C), Dániel Forgács, Balász Hajlinger, Márk Ughy

Trenér: Massimiliano De Celis (Itálie)

Český tým má s Maďarskem zápornou bilanci vzájemných zápasů. Jedinou výhru (4:1) si připsal v osmifinále kvalifikace o postup na MS 2008 ve Francii. Více uvnitř článku.
Už je známo i složení týmu Rakouska. Trenér Gustav Stieglitz nominoval následující hráče: Martin Schlögl, Thomas Schellmann, Patrick Gatterbauer, Mustafa Cetinyürek, Christoph Oberegger, Florian Strebl a Philipp Petstorfer.

Český tým má s Rakouskem kladnou bilanci vzájemných zápasů. Z dosavadních pěti měřeří sil odešel český výběr čtyřikrát jako vítěz, jedinou porážku si připsal v červenci 2008.
Po úspěšném prvním ročníku turnaje McDonald´s Beach Cup v plážové kopané pro žáky základních škol 2. stupně, se již připravuje ročník druhý. 

Propozice soutěže, fotky a videa z loňského roku lze nalézt na:
https://www.plazovakopana.cz/clanky/mcdonald%C2%B4s-beach-cup/2-rocnik-turnaje-mcdonald%C2%B4s-beach-cup.html

Vítězem posledního ročníku ankety o nejlepšího plážového fotbalistu roku se stal Tomáš Peteřík (Plzeň Team), který tak obhájil prvenství z roku 2010. V uplynulém roce nastoupil k šesti zápasům v dresu české reprezentace, ve kterých se mu podařilo vstřelit osm branek. Stal se tak nejlepším střelcem českého týmu, který postoupil do Promotion Final EBSL. Dařilo se mu i na klubové úrovni. Společně s jeho spoluhráči z klubu Plzeň Team vyhrál v lednu Zimní ligový turnaj a v létě pak Český pohár i 1. Slevomor ligu. V 1. lize byl vyhlášen nejlepším střelcem soutěže s 34 góly.


Celý rozhovor najdete uvnitř článku.
V současné době je kapitánem českého národního týmu, za který od roku 2008 odehrál již na dvě desítky zápasů. V letošním roce by měl opět být jedním z lídrů českého týmu při zápasech v Evropské lize a v kvalifikačních bojích o postup na MS 2013. V lednu se v dresu svého mateřského klubu Beach Soccer Ladronka účastnil Zimního ligového turnaje, kde jeho tým obsadil třetí místo. Respondentem našeho rozhovoru byl Martin Chalupa.
S úsměvem braly porážky i konečné šesté místo na úvodním turnaji v plážovém fotbale hráčky z Poděbrad. O své fotbalové zážitky nejen ze zimní ligy v Praze se s námi podělila jedna z hráček, studentka sociologie na Univerzitě Karlově Kamila Říhová.


Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta zasedá v jedné komisi s prezidenty brazilského a ruského fotbalového svazu.
V prosinci 2011 rozhodl na svém zasedání Výkonný výbor FIFA o novém složení pracovních komisí a do jejich struktur zařadil dva zástupce českého fotbalu. Předseda FAČR Miroslav Pelta je členem Komise plážového fotbalu FIFA, jejímž předsedou je president brazilského fotbalového svazu Ricardo Terra Texeira, mezi členy je například i předseda ruského svazu Sergej Fursenko. Doktor Jiří Chomiak zastupuje Česko ve Zdravotní komisi FIFA.
Zajímavým oživením loňské ligové sezony byla i účast týmu SK Bosnia Online EU v nejvyšší soutěži mužů. Tento tým složený z českých, ale rovněž z řady zahraničních hráčů, skončil v letní lize na devátém místě, rok 2012 pak zahájil osmým místem na Zimním ligovém turnaji. Prezidentem klubu je hrající trenér Adnan Beganovič, který je původem z Bosny a Hercegoviny. Jeho snem je vytvořit reprezentační tým své rodné země. O jeho snu, ale i o týmu Bosnia EU se můžete více dozvědět v krátkém interwiev, které Adnan Beganovič poskytl pro náš web.


Rok 2011 máme již za sebou. Největší událostí tohoto roku bylo pochopitelně Mistrovství světa v italské Ravenně, kterému v uplynulém roce předcházela série kvalifikačních bojů ve čtyřech konfederacích. Mezinárodní harmonogram vyplnila i novinka v podobě turnaje Intercontinental Cup. Z čistě kontinentálních turnajů vyčnívala Evropská liga, které se účastnilo dvacet týmů (včetně České republiky). Vidět byl i turnaj v Mantě, který se hrál v rámci Jihoamerických plážových her za účasti osmi tamních reprezentačních celků. Na základě údajů, které zveřejňuje web roonba.com tak bylo sestaveno neoficiální srovnání mezinárodních týmů dle počtu odehraných zápasů. Asi nemůže být překvapením, že největší počet zápasů v roce 2011 odehrála Brazílie.
V loňském roce se poprvé české nejvyšší mužské soutěže zúčastnil i tým ze Slovenska - Kapi BeachSoccer Team. Tento klub při své premiéře v české lize skončil na pátém místě. Nedávno se tento tým účastnil i Zimního ligového turnaje, kde obsadil 4. místo, když v semifinále podlehl jinému slovenskému týmu Artful BSC 1:2 a v boji o 3. místo pak prohrál týmu BS Ladronka 2:3. Zakladatelem týmu je Martin Kapusta, svého času hráč nejvyšší slovenské soutěže ve velkém fotbale v dresu týmů Slovan, Inter a Dubnica. Martin Kapusta již v minulosti několikrát reprezentoval Slovensko v plážovém fotbale, proto jedním z témat rozhovoru bylo i jeho působení v reprezentačním dresu rodné země. Rozhovor uskutečněný před začátkem  Zimního ligového turnaje si můžete přečíst nyní na našem webu.
V polovině ledna startuje nová sezona českého plážového fotbalu Zimním ligovým turnajem. Loňský titul bude obhajovat klub Plzeň Team. Branku tohoto týmu hájí pravidelně Zdeněk Daněk, který byl loni vyhlášen nejlepším brankářem turnaje. A právě jeho jsme před začátkem prvního turnaje roku 2012 krátce vyzpovídali. 

Rozhovor naleznete po kliknutí na titulek článku popř. zde.


Zimní ligový turnaj, který začíná v sobotu 14. ledna 2012 byl rozlosován. Z důvodu několika změn v tomto týdnu jsme upravili rozlosování a systém u několika kategorií. Zimní ligový turnaj, se koná v sobotu a neděli 14. - 15. ledna 2012 v hale HAMR-Sport, Praha 4 - Záběhlice. Všechny příznivce srdečně zveme.  

Systém:
přípravka 2001/2002
- týmy hrají každý s každým, vítězí tým s nejvyšším počtem bodů
přípravka 2003/2004 - týmy hrají ve dvou skupinách, poté o konečné umístění
muži - týmy hrají ve 3 skupinách, vítězové jdou do semifinále, kde je doplní nejlepší tým z 2. místa (miniturnaj), ostatní týmy hrají o umístění
ženy - týmy hrají ve 2 skupinách, vítězové jdou do semifinále, týmy na 2. a 3. místem hrají zápas o semifinále, poté o konečné umístění.  

Více informací najdete zde.


Nejlepším plážovým fotbalistou ČR pro rok 2011 je Tomáš Peteřík, který zvítězil před Martinem Chalupou a Tomášem Židlickým. Nejlepším nováčkem roku se stal Jakub Mižár.

All stars tým 2011
Židlický, Daněk - Chalupa, Mižár, Kovařík, Kubice - Peteřík, Horejc, Bezdička, Lukič


Nejlepší plážoví fotbalisté za rok 2010
  1. místo Tomáš Peteřík
2. místo Martin Chalupa
3. místo Tomáš Židlický
 
nejlepší nováček
a celkové 4. místo
Jakub Mižár  

5. místo Jaroslav Kovařík, Filip Horejc, Václav Bezdička, Michal Kubice
Zveme všechny příznivce plážové kopané na Zimní ligový turnaj, který se koná v sobotu a neděli 14. - 15. ledna 2012 v hale HAMR-Sport, Praha 4.  

V sobotu se představí týmy starších přípravek a týmy mužů, v neděli pak týmy mladších přípravek a týmy žen. Během zápasů bude připraven pro příchozí zábavný program na herních konzolích Nintendo Wii a minihřiště, kde bude možnost si vyzkoušet střelbu na cíl, střihnout nůžky či hru 1 na 1. V akci uvidíte vedle nejlepšího týmu plážové kopané 2011 Plzeň Team, také ženy SK Slavia Praha a v kategorii přípravek Spartu, Slavii, Bohemians 1905, Žižkov, Teplice, Brno, Karlovy Vary a mnoho dalších týmů z celé republiky. 

Více informací najdete zde.

Subkomise plážové kopané připravila před koncem roku několik změn. Již nyní můžete vidět úpravy jednotlivých sekcí na webových stránkách www.plazovakopana.cz. Jednotlivé sekce se nyní dělí na Reprezentaci, Soutěže, Zahraničí, Turnaje v ČR a Ke stažení. Věříme, že takto budou informace pro všechny přehledné. Postupně také budeme doplňovat jednotlivé sekce. Další změnu doznala reprezentace žen, kde došlo k ukončení spolupráce s hlavním trenérem T. Janovským a vedoucí mužstva K. Chudou, oběma děkujeme za dosavadní práci. Tým nyní dočasně převezme asistent trenéra R. Votípka. 

Další informace ze zákulisí a aktuální novinky z tuzemského a světového beachsocceru můžete také najít na stránkách facebooku - https://www.facebook.com/#!/beachsoccercz.
Nejvíce si cením své účasti na kvalifikacích o postup na mistrovství světa.
V současné době figuruje na listině mezinárodních rozhodčích FIFA celkem 128 mužů. Jedním z nich je i Libor Kaštánek, který na mezinárodním poli působí od roku 2008 a měl tak již příležitost řídit celou řadu prestižních zápasů. Zároveň je předsedou komise českých rozhodčích plážového fotbalu, má tedy na starost rozšiřování a zkvalitňování základny našich rozhodčích. Jako zástupce českého plážového fotbalu se účastnil i letošního MS v Ravenně, kde měl příležitost vidět vzrušující vyvrcholení turnaje. Proto se není co divit, že rozhovor s ním byl plný řady zajímavých témat.

Rozhovor naleznete po kliknutí na titulek článku popř. zde.
V současné době na oficiální listině FIFA, která je dostupná na internetových stránkách této organizace, figuruje přesně 128 mužů s oprávněním pískat mezinárodní zápasy v plážovém fotbale. Každé zemi je přidělen přesně stanovený počet rozhodčích, které může na tuto listinu zapsat. V individuální kompetenci každé národní asociace je, jakými konkrétními rozhodčími svou stanovenou kvótu naplní. Česká republika má v současné době možnost na tuto listinu nominovat dvě jména.

Pro více informací klikněte zde...

V pondělí uvveřejníme rozhovor s předsedou komise rozhodčích Liborem Kaštánkem.
Také Česká republika měla v Ravenně svého zástupce. Do dějiště finálových bojů MS 2011  byl vyslán Libor Kaštánek, který je předsedou komise rozhodčích a člen realizačního týmu reprezentce.
             

Libor Kaštánek se vedle samotného finále, sešel také se zástupci reprezentačních týmů, s kterými dlouhodobě jednáme o mezinárodních zápasech a turnajích. Sám Libor k tomu uvedl, že prestiž plážové kopané v ČR a naší reprezentace, tento rok vzrostla a zájem o zápasy je nebývale velký. Věřme, že v příštím roce se podaří přivést do České republiky zvučného soupeře a v budoucnu se nám podaří také odehrát zápas s týmem i z jiného kontinentu než je evropský.

Exkluzivní fota přímo z dějiště šampionátu vám přineseme po návratu Libora z Itálie. Liborovi děkujeme.
   
  1. liga EKONOPRINT
ženy
BSWW

 
Vyhlášení 1. ligy Slevomor a 1. ligy Ekonoprint v plážové kopané proběhne 3. září 2011 na Císařské louce od 12.30. V obou kategoriích zvítězily plzeňské týmy a tím jen potvrdiliy nadvládu fotbalové Plzně v ČR. Mužský Plzeň Team dokonce dokázal zvítězit zatím ve všech soutěžích, které se konaly v tomto roce (zimní ligový turnaj, 1. liga, Český pohár, Allianz liga). Poslední trofej, která mu tak chybí je Superpohár, který se z důvodu již probíhající fotbalové sezony odehraje v zimní sezóně, aby oba týmy mohli být v plné sestavě.
1. liga žen Ekonoprint pokračovala předehrávaným 9. a 10. kolem. Poslední 2 kola budou pokračovat 13.8.2011, budeme vás včas informovat.


Výsledky:
Jihlavandy
Cinda Team
Very Best
FK Zlíchov 1914
Jihlavandy
Very Best
Votep team Plzeň
FK Zlíchov 1914
Votep team Plzeň
Jihlavandy
Votep team Plzeň
Cinda team
Votem team Plzeň
FK Zlíchov 1914
-
-
-
-
-

-
Poděbrady 
FK Zlíchov 1914
Votep team Plzeň
Poděbrady
Cinda Team
Poděbrady
FK Zlíchov 1914
Very Best
Cinda Team
Very Best
Jihlavandy
Very Best
FK Zlíchov 1914
Jihlavandy
2:2 (1:0 pen.)
6:8
7:9
3:8
5:4
3:0
3:0
0:3
7:0
7:2
4:5
0:3
3:0
0:3
 
tabulka   •   rozlosování
Česká reprezentace ve středu odlétá do Moskvy na Promotion finále, kde se utká s Nizozemskem a Tureckem o postup do finále.
Informace o zápasech České reprezentace vám přineseme zítra. Finále se koná v Moskvě ve dnech 4. - 7. srpna 2011.

Nominace týmu ČR na EBSL v Moskvě:

1 ŘEZÁČ Pavel
3 ROBB Tomáš
4 LUKIČ Matěj
7 MIŽÁR Jakub
8 PETEŘÍK Tomáš
10 CHALUPA Martin (C)
12 FÜRBACHER Karel
17 HURÁB Tomáš
18 KARDA Lubomír
31 VÍŠEK Petr

Trenér: LUKIČ Michael


LIVE zápasy a výsledky bude možné najít na www.beachsoccer.com, informace o přesných časech zápasů, uvedeme jakmile budou známé.
1. liga žen Ekonoprint pokračovala 5. a 6. kolem. Další kolo bude pokračovat 6. 8. 2011 v Praze.
Odložené kolo z 30.7.2011 bude nejspíše po dohodě klubů přeloženo na 13.8.2011, budeme vás včas informovat.


Výsledky:
Poděbrady
Very Best
Jihlavandy
Votep Team Plzeň
Poděbrady
předehrávka:
Votep Team Plzeň
-
-
-
-
-

-
Votep Team Plzeň 
Jihlavandy
Cinda
Jihlavandy
Cinda Team

Poděbrady
2:14
4:4 (0:1 pen.)
10:0
3:2
5:2

9:4
 
komentář k zápasům zde   •   tabulka   •   rozlosování
1. liga žen Ekonoprint pokračovala 3. a 4. kolem. Premiérově se uvedl tým Jihlavandy, které zvítězily v obou zápasech. Další kolo bude pokračovat 24. 7. 2011 v Praze a sezóna se přehoupne do své druhé poloviny.

Výsledky:

FK Zlíchov 1914
Cinda team
Jihlavandy
Cinda team
Very Best
-
-
-
-
-
Jihlavandy
Very Best
Poděbrady
FK Zlíchov 1914
Poděbrady
3:7 (2:3, 1:3, 0:1)
3:7 (0:2, 0:4, 3:1)
6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
2:5 (1:3, 1:2, 0:0)
4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
 
Tabulka zde   •    Rozlosování zde
1. liga žen Ekonoprint zahájila sezónu a stejně jako v minulém týdnu se hrálo za oblačného počasí. To však nemělo vliv na kvalitu zápasů a mohli jsme tak vidět mnoho zajímavých akcí a dostatek gólů.


Výsledky:


Very Best -Votep team Plzeň 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

FK Zlíchov 1914 - Poděbrady 5:1 (0:1, 5:0, 0:0)

Votep team Plzeň - Cinda team 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)

FK Zlíchov 1914 - Very Best 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Poděbrady - Cinda team 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Tabulka • Góly • Foto

 
BSWW

1. liga žen zahajuje již tuto sobotu v Praze 5 na Císařské louce. Celkem se soutěže zúčastní 6 týmů a ty budou hrát dvoukolově každý s každým.

Týmy, které se účastní 1. ligy jsou tyto:
Cinda team • FK Zlíchov 1914 • Jihlavandy • Poděbrady • Very Best • Votep team Plzeň
18.6. sobota
26.6. neděle
24.7. neděle
30.7. sobota
6.  8. sobota
1. a 2. ligové kolo zde
3. a 4. ligové kolo zde
5. a 6. ligové kolo zde
7. a 8. ligové kolo zde
9. a 10. ligové kolo + vyhlášení výsledků zde

ROZLOSOVÁNÍ
Termíny a informace o soutěžích, akcích a turnajích budou doplňovány, proto prosím, sledujte stránky www.plazovakopana.cz
Před zahájením letní sezóny jsme pro vás spustili FANSHOP plážové kopané.
Můžete zde nakupovat nejen dresy reprezentace, ale i klubové dresy a doplňky jednotlivých týmů. V případě registrace získáte slevu na nákup těchto předmětů. Fanshop budeme postupně doplňovat a při ligových zápasech bude pro všechny připraven i FANSTAN, kde si budete moci předměty prohlédnout, objednat či koupit.
Při registraci uveďte do poznámky ATLETICOBEACH, získáte tak na všechny výrobky trvalou slevu 10%.


Dne 18. května 2011 proběhlo na Ladronce rozlosování 1. ligy Slevomor a školního turnaje McDonald´s Beach Cup.


12.6. neděle
26.6. neděle
24.7. neděle
31.7. neděle
6.  8. sobota
1. a 2. ligové kolo zde
3. a 4. ligové kolo zde
5. a 6. ligové kolo zde
7. a 8. ligové kolo zde
9. ligové kolo + vyhlášení výsledků zde

ROZLOSOVÁNÍ20.6. pondělí
21.6. úterý
22.6. středa
23.6. čtvrtek
24.6. pátek
1. hrací den
2. hrací den
3. hrací den
4. hrací den
Finálový den                                     

ROZLOSOVÁNÍTermíny a informace o soutěžích, akcích a turnajích budou doplňovány, proto prosím, sledujte stránky www.plazovakopana.cz
Přinášíme Vám harmonogram na letní sezónu 2011. Jediné nejasné jsou termíny reprezentace, kdy ještě čekáme na oficiální potvrzení z BSWW.

 
                                          

                     
Kalendář ligových soutěží a turnajů, které proběhnou v sezóně 2011 pod záštitou ČMFS.

Datum
Muži - hlavní soutěže
Místo
 
12.6. neděle
26.6. neděle
24.7. neděle
31.7. neděle
6.8.   sobota
1. a 2. ligové kolo
3. a 4. ligové kolo
5. a 6. ligové kolo
7. a 8. ligové kolo
9. ligové kolo + vyhlášení výsledků
Praha
Plzeň
Plzeň
Praha
Praha
info
2. 7. - 3. 7. Český pohár Plzeň info
3. 9. sobota
Superpohár
Praha
 
Datum Ženy - hlavní soutěže
Místo  
18. 6. sobota
26. 6. neděle
24. 7. neděle
30. 7. sobota
6. 8.   sobota
1. a 2. ligové kolo
3. a 4. ligové kolo
5. a 6. ligové kolo
7. a 8. ligové kolo
9. ligové kolo ženy + vyhlášení výsledků
Praha
Praha
Praha
Plzeň
Praha
info
2.7. - 3.7. Beach Banana Cup - neoficiální Český pohár, Praha Praha info
3. 9. sobota Superpohár    
       
Datum Turnaje Místo  
16. 6. - 19. 6.
mezinárodní turnaj Prague´s Barrel Beach Soccer Tournament
Praha
info
20. 6. - 24. 6. 
McDonald´s Beach Cup - turnaj škol - semifinále a finále
Praha info
16. 7.
Amatérské MČR Praha info
22. 8. - 31. 8. turnaj mládeže Praha 
Datum Reprezentace
Místo
 
26. - 29. 5. Soustředění (Itálie) - muži
Lignano
8. - 10. 7. EBSL - muži
Berlín
 
22. - 24.7. ČR - Švýcarsko - 2x přátelský zápas - ženy Praha
 
23. 7. ČR - Slovensko - přátelský zápas - muži Praha  
29. - 31.7. Crocs Challenge Cup (Nizozemsko) - muži
Haag  
srpen turnaj 4 zemí (Rakousko) - muži Linz  
Další přátelské zápasy a termíny budou postupně doplněny.

Termíny a informace o soutěžích, akcích a turnajích budou doplňovány, proto prosím, sledujte stránky www.plazovakopana.cz

BEACHSOCCER - KIDS CZ 2011

Sestřih z turnaje
přípravek 29. ledna 2011

THE BEST SHOTS - BEACHSOCCER CZ 2011

Sestřih z turnaje
mužů 15. ledna 2011

BEACHSOCCER WOMEN CZ 2011

Sestřih z turnaje
žen 29. ledna 2011


BEACHSOCCER CZ 2011

reklamní video
I


BEACHSOCCER CZ 2011

reklamní video
II

Zahájením beachsoccerové sezóny již v lednu 2011 se můžeme těšit v tomto roce na mnoho kvalitních ligových zápasů v různých kategoriích. Vedle ligových soutěží v ženské, mužské a mládežnické kategorii, budou probíhat i další akce a turnaje, které budou přístupné jak pro amatérská mužstva, tak i pro týmy, který si to chtějí pouze vyzkoušet. Věříme, že se nám všem podaří připravit ročník 2011 jako historicky nejlepší a v následujících letech budeme vše vylepšovat. 


                                          

Předběžný kalendář akcí je možné najít zde.

Letní sezóna 2011 dozná změn v podobě uspořádání soutěží. Sezóna bude rozdělena na hlavní soutěže a amatérské soutěže. Hlavní soutěže budou hrát týmy, které mají zájem hrát soutěže pravidelně a bojovat tak o mistrovské tituly v ligových soutěžích, Českém poháru, Superpoháru a turnajů Tour. Amatérské soutěže mohou hrát všechny týmy, který si chtějí zpestřit letní sezónu a odehrát pouze některý turnaj, který je možný najít v sekci turnaje v ČR. Dále mají týmy možnost porovnat síly s ligovými v Českém poháru, který je otevřen pro všechna mužstva v ČR.

Pokud máte zájem se přihlásit či dozvědět se více informací, pište na e-mail: info@plazovakopana.cz.

Termíny a informace o soutěžích, akcích a turnajích budou doplňovány, proto prosím, sledujte stránky www.plazovakopana.cz
Zimním ligovým mistrem se staly fotbalistky SK Slavia Praha. Na druhém místě se umístily Jihlavandy a třetí skončil FK Zlíchov 1914.
V nejmladší kategorií se z vítězství radovali hráči FC Lobkovice, před AC Sparta Praha a FK Zlíchov 1914.


Tabulka ženy

1. SK Slavia Praha A
2. Jihlavandy
3. FK Zlíchov 1914
4. Strojárna
5. Very Best
6. Poděbrady
7. SK Slavia Praha jun.
8. DFK Mnichovo Hradiště
Tabulka přípravka

1.FC Lobkovice
2. AC Sparta Praha
3. FK Zlíchov 1914
4. FK Dukla Praha
5. SK Slaný
Individuální ocenění:
nejlepší střelkyně: Petra Čechová (Jihlavandy)
nejlepší hráčka: Markéta Matějková (FK Zlíchov 1914)
nejlepší brankářka: Lenka Dolejšová
(Strojárna)

Výsledky zde
Fotogalerie zde a také zde
Video zde

Všem týmům, hráčům, partnerům a fanouškům děkujeme za přízeň a věříme, že se setkáme co nejdříve při dalších akcích.


Ve sportovním areálu Hamr v Praze-Záběhlicích bude v sobotu 29. ledna pokračovat beachsoccerová sezona, kdy bude odehrán ligový turnaj žen a turnaj týmů mladší přípravky. Divákům se představí vedle tradičních beachsoccerových týmů z ČR i ligový fotbalový tým žen SK Slavia Praha. Můžeme se tak těšit na zajímavé souboje a především pak na konfrontaci klasických fotbalistek s plážovými.
Součástí akce, jenž začíná v nafukovací hale sportovního centra Hamr v devět hodin, bude i doprovodný program. V jehož rámci si budou moci diváci vyzkoušet herní počítačové konzole Nintendo Wii, kde bude představena nová hra Mario SPORTSMIX.


zimní ligový turnaj ženy  turnaj mladší přípravka
Skupina A (9-12.00h)

SK Slavia Praha jun.
Poděbrady
FK Zlíchov 1914
Jihlavandy
Skupina B (12.30-15.30)

SK Slavia Praha A
DFK Mnichovo Hradiště
Very Best
Strojárna
Skupina A (15.00-18.00)
AC Sparta Praha
FK Zlíchov 1914
SK Slaný
FK Dukla Praha
FC Lobkovice

rozlosování zápasů zde

Hrát se bude ve sportovním areálu HAMR (ul. Záběhlická, 106 00 Praha 10, nafukovací hala).
V sobotu je začátek v 9 hodin, v neděli pak začínají zápasy již v 8 hodin.  9:00
12:00
12:30
15:00
16:00
16:30
17:00
17:30
18:10
Harmonogram

začátek zápasů skupiny A
přestávka
začátek zápasu skupiny B
začátek turnaje přípravky
začátek zápasu o 7. místo
začátek zápasu o 5. místo
začátek zápasu o 3. místo
finále
vyhlášení
     


V únoru dojde k otevření nové haly, kde bude možné hrát i beachsoccerové zápasy.
Tato hala bude stát ve víceúčelovém sportovním areálu Mikulovka v Praze 4, kde v blízkosti haly jsou šatny, wc a klubovna s občerstvením.

Další výhodou je možnost využití přístupu WI-FI v areálu a také zejména dostupnost od metra OPATOV (cca 300 m), či blízkost Dálnice D1 (cca 1 km).

Cena hodinového tréninku je 1000,- Kč. Více informací najdete na stránkách http://www.mikulovka.cz/kontakt.html
V neděli 16. ledna se uskutečnil zimní ligový turnaj mladších přípravek. Z vítězství se radoval tým FK Mladá Boleslav B, na druhém místě skončili hráči SK Nusle a třetí ABC Braník. Věříme, že si turnaj všichni hráči užili a nám tak pomohli zvýšit zájem o plážovou kopanou i mezi nejmenšími fotbalisty. V letní sezóně se budeme snažit připravit více turnajů a dle možností je rozšířit na jednotlivé kategorie (např. U8, U10 a další). Během února by měla být známá termínová listina pro rok 2011, kterou týmům budeme moci dostatečně předem nabídnout, aby mohli zapojit plážovou kopanou do přípravy. 

Tabulka:

1. FK Mladá Boleslav B
2. SK Nusle
3. ABC Braník
4. Bohemians 1905
5. FK Zlíchov 1914
6. FK Dukla Praha
7. AC Sparta Praha
8. SK Slavia Praha
9. FC Buldoci Karlovy Vary
10. FK Mladá Boleslav A

Výsledky - zde
Fotogalerie - zde


Všem týmům, hráčům, partnerům a fanouškům děkujeme za přízeň a věříme, že se setkáme co nejdříve při dalších akcích.
Zimním ligovým mistrem se stali fotbalisté Plzně Teamu, kteří porazili ve finálovém zápase tým Beach soccer Ladronka 3:2. Na třetím místě skončil tým Petřína.
Při vyhlášení výsledků převzal ocenění Tomáš Peteřík, který se stal nejlepším hráčem plážové kopané pro rok 2010.

Tabulka:
1. Plzeň Team
2. Beach soccer Ladronka
3. Petřín
4. ABC Braník
5. Cinda team
6. FK Zlíchov 1914
7. SK Slavoj Malá Strana
8. Ondatry PlzeňIndividuální ocenění:
nejlepší střelec: Václav Bezdička (14 branek)
nejlepší hráč: Martin Dlouhý

nejlepší brankář: Zdeněk Daněk
nejlepší hráč 2010: Tomáš Peteřík

Výsledky zde
Fotogalerie zde
Videosestřihy zde
Sestřih z finálového zápasu zde
Sestřih ze zápasu o 3. místo zde

Všem týmům, hráčům, partnerům a fanouškům děkujeme za přízeň a věříme, že se setkáme co nejdříve při dalších akcích.
Zimní sezóna je tady a již v sobotu 15. ledna se můžete těšit na ligové zápasy mužů. O den později v neděli 16. ledna můžeme držet palce také naším nejmladším hráčům, kteří budou hrát o titul v kategorii mladší přípravka.

rozlosování zápasů zde

Hrát se bude ve sportovním areálu HAMR (ul. Záběhlická, 106 00 Praha 10, nafukovací hala).
V sobotu je začátek v 9 hodin, v neděli pak začínají zápasy již v 8 hodin.


15. ledna 2011 - zimní ligový turnaj muži 16. ledna 2011 - zimní ligový turnaj mladší přípravka
Skupina A (9-12.30h)

Petřín
Beach soccer Ladronka
FK Zlíchov 1914
SK Slavoj Malá Strana
Skupina B (13-16.30)

Cinda team
ABC Braník
Plzeň Team
Ondatry Plzeň
Skupina A (8-11.15)
FK Mladá Boleslav A
FK Dukla Praha
AC Sparta Praha
SK Nusle
Bohemians 1905
Skupina B (8-11.15)
FK Mladá Boleslav B
FK Zlíchov 1914
FC Buldoci Karlovy Vary
SK Slavia Praha
ABC Braník
9:00
12:30
13:05
16:35
17:10
17:45
18:20
19:00
19:40
Harmonogram dne 15. ledna 2011

začátek zápasů skupiny A
přestávka
začátek zápasu skupiny B
začátek zápasu o 7. místo
začátek zápasu o 5. místo
exhibice
začátek zápasu o 3. místo
finále
vyhlášení8:00
11:15
11:15
11:35
11:35
12:00
12:20Harmonogram dne 16. ledna 2011

začátek zápasů skupin A a B
zápas o umístění o 9. místo
zápas o umístění o 7. místo
zápas o umístění o 5. místo
zápas o umístění o 3. místo
finále
vyhlášení

Vítězem 2. ročníku Superpoháru se stal výběr Prahy, který ve vzájemném zápase porazil výběr Plzně 5:4, na třetím místě se umístil tým Beach soccer Ladronka.


výběr ČR (Beach soccer Ladronka) – výběr Plzně (Plzeň team a Ondatry) 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

výběr Prahy (ABC Braník) výběr Plzně (Plzeň team a Ondatry) 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)

výběr ČR (Beach soccer Ladronka) – výběr Prahy (ABC Braník) 0:3


více informací zdeDne 3. 9. 2010 se odehraje v Praze 5 na Císařské louce Superpohár.
Při příležitosti festivalu Joyride se vedle Superpoháru odehraje otevřený turnaj i pro týmy, který si chtějí vyzkoušet beachsoccer.
Předběžný harmonogram akce:

15.30 - zápas Beach open turnaj tým 1 – tým 2 - 3x8 min.

16.00 - Beach soccer Ladronka – výběr Plzně (Plzeň team a Ondatry)

16.45 - zápas Beach open turnaj tým 2 – tým 3 - 3x8 min.

17.15 - ABC Braník – výběr Plzně (Plzeň team a Ondatry)

18.00 - zápas Beach open turnaj tým 3 – tým 1 - 3x8 min.

18.30 - Beach soccer Ladronka – ABC Braník

19.15 - exhibiční zápas 3x8 min.

19.45 - slavnostní vyhlášení


 


Sportovní klub Meteor Brno pořádá v sobotu 28. srpna 2010 v rámci Přeshraničního sportovního poháru turnaj v plážové kopané.

Aktuálně: Startovné je 0,- Kč.

Jelikož se snažíme, aby akce byla zábavná a zatím je přihlášeno pouze 5 týmů, přistupujeme ke stanovení nulového startovného!
Akce platí do čtvrtka 20:00, poté bude soupiska uzavřena a rozslosovány skupiny. Využijte této neopakovatelné akce a přijďte si na Rivec zahrát Beach Soccer.

Více informací zde

Výsledky a další informace zde


Plážový fotbal má za sebou druhou sezonu
Letos v létě se odehrála teprve druhá sezona oficiální ligy plážového fotbalu. A ve středu byla v Praze na Císařské louce ukončena exhibičními zápasy a vyhlášením vítězů. V prvním exhibičním utkání se potkala česká reprezentace s ligovým výběrem. Národní tým vyhrál 5:2. Ve druhém utkání proti sobě nastoupily výběry Plzně a Prahy. Úspěšnější byla Plzeň, která zvítězila 5:4.
Poté přišlo na řadu vyhlášení. Druhým mistrem České republiky v plážovém fotbale se stal Beach Soccer Ladronka. Pražský tým skončil před druhým  Plzeň Teamem jen díky vzájemnému utkání, třetí ABC Braník ztratil na oba týmy 3 body. ...

Ondřej Voska
MF Dnes

Celý článek zde
Vítězkami 2. ročníku ligového turnaje v plážové kopané se staly hráčky Strojárny. Když po obě kola podávaly vyrovnané výkony.

celková tabulka

 
1. Strojárna 6 4 2 0 21: 9   12 b  
2. Very Best 6 3 2 1 19: 11   11 b  
3. FK Zlíchov 1914 6 2 0 4 12: 17   6 b  
4. AFD group Beach Polabí
6 1 0 5 6: 21   3 b  


Nejlepší střelkyně Lenka Dolejšová (Strojárna) - 7 branek

Nejlepší hráčka Dáša Petrezselyová (Very Best)

Nejlepší brankářka
Jana Voborníková (FKZ 1914)


 

fotogalerie zde           výsledky zde
 

Česká republika se nezúčastní superfinále v Portugalsku a bude nahrazena týmem Anglie.

Po postupu mezi nejlepší týmy divize B do Promotion finále, které se uskuteční 26. - 29. srpna 2010 v Portugalsku se především řešila finanční otázka. Důležité pro nás bylo, abychom zajistili dopravu a ubytování na tento prestižní turnaj. Bohužel se nepodařilo sehnat dostatek finančních prostředků a proto jsme naše místo uvolnili.
Po této letní sezóně, nás může těšit stále více zájemců o tento sport. Rádi bychom jim nabídli v budoucnu kvalitní podmínky vedle organizovaných soutěží pro sehrání ještě více turnajů, které se tento rok postupně začali objevovat. Bohužel nám chybí více partnerů, kteří by tento sport podpořili, ale i tak můžeme pokládat sezónu za zdařilou, když se nám především podařilo stabilizovat finance. Ty byly dosud velkým problémem dostat z červených čísel po minulém vedení. I z tohoto důvodu jsme nechtěli zadlužovat beachsoccer a rozhodli jsme se připravit reprezentační tým pro příští sezónu, tak abychom se odrazili k úspěchům v následujících letech i na mezinárodním poli.
Nyní chystáme Superpohár na festivalu Joyride 3.9.2010 v Praze a také jednáme o přátelských zápasech do konce roku 2010 pro reprezentační výběr a samozřejmě zimní sezónu.
Turnaj firem Sahara Cup 2010, který se měl odehrát v minulém týdnu v sobotu na Máchově jezeře, byl z důvodu nepříznivého počasí přesunut na tuto neděli 15.8.2010. Hrát se bude na Císařské louce - Praha 5 a začátek zápasů je naplánován od 9 hodin.

Všichni příznivci tohoto atraktivního sportu jsou srdečně zváni.

Ve středu 11. srpna 2010 se uskuteční exhibiční zápasy výběrů a vyhlášení výsledků 1. ligy ČR v Praze na Císařské louce. Těchto zápasů se zúčastní nejlepší plážoví fotbalisté v ČR. Začátek zápasů je od 15.30, harmonogram zápasů zde.


nominace výběru PRAHY
  nominace výběru PLZNĚ
Jméno a příjmení klub   Jméno a příjmení klub
Martin Blažek
Ladislav Kodýtek
Luboš Zmrhal
Tomáš Robb
Petr Kruml
Matěj Mráz
Matěj Lukič
Martin Kopecký
Pavel Myšák
Michal Šalanda
ABC Braník
ABC Braník
Cinda team
ABC Braník
Cinda team
ABC Braník
ABC Braník
Cinda team
FK Zlíchov 1914     
ABC Braník
    Pavel Řezáč
Petr Sváta
Jaroslav Kovařík
Karel Furbacher
Miroslav Janeček
Karel Volín
Ondra Stružka
Jan Šimeček
Tomáš Peteřík

Plzeň Team
Kudrnáči z Madarska
Kudrnáči z Madarska
Plzeň Team
Ondatry
Ondatry
Hadry 1913
Hadry 1913
Plzeň Team

trenér: Michael Lukič   trenér: Václav Bezdička

Přinášíme Vám souhrn zápasů a statistiky 1. ligy ČR 2010.

Účastníky 1. ligy ČR pro rok 2010 byla tato mužstva (abecedně seřazena):

ABC Braník
AFD group Beach Polabí
Beach soccer Ladronka
Cinda team
FK Zlíchov 1914
Junioři
Plzeň Team


Zápasy
zápasy 1. a 2. kola zápasy 3. a 4. kola zápasy 5. a 6. kola zápasy 7. kola  
více zde více zde více zde více zde  

Tabulka
zde

Střelci

19 branek Tomáš Peteřík
11 branek Václav Bezdička
10 branek Martin Dlouhý

... ostatní zde
Sobotní ligové kolo je zrušeno. Poslední zápas mezi Cinda teamem a AFD group Beach Polabí se uskuteční v pondělí na Císařské louce (v případě stále nepříznivého počasí bude termín upřesněn). V minulém týdnu byl v Plzni předehrán jeden zápas mezi týmy  Plzeň Team  - FK Zlíchov 1914, druhý zápas mezi týmy Juniorů a Beach soccer Ladronka byl kontumován ve prospěch Beach soccer Ladronka 3:0.

V sobotu 7. 8. 2010 se uskuteční na hlavní pláži v Doksech u Máchova jezera již 9. ročník turnaje Sahara Cup 2010.
Tento turnaj vznikl již v roce 2001, kdy se společnost I.S.C. Sports rozhodla poprvé uspořádat jednodenní fotbalový plážový turnaj pro společnosti podnikající na území ČR. Všichni příznivci tohoto atraktivního sportu jsou srdečně zváni.


Více informací zde


V neděli 1. srpna 2010 se odehrálo 1. kolo ligového turnaje žen v Praze na Císařské louce. Na prvním místě po polovině turnaje je tým Strojárna.

fotogalerie zde           výsledky zde


tabulka po 1. kole

 
1. Strojárna 3 2 1 0 12: 6   6 b  
2. Very Best 3 1 1 1 11: 8   5 b  
3. AFD group Beach Polabí 3 1 0 2 6: 12   3 b  
4. FK Zlíchov 1914 3 2 1 3 7: 10   3 b  

Nejlepší střelkyně

1. místo - 5 branek
Lenka Dolejšová 

2. místo - 4 branky
Lucia Košťuriahová

3. - 5. místo - 3 branky
Eliška Michálková 
Sára Plzáková
Dáša Petrezselyová 

 
více zde
1. srpna 2010 pokračovala v Plzni 1. liga v plážové kopané.  5. a 6. kolo oddělilo po vzájemných zápasech týmy na předních místech tabulky a díky předehrávanému zápasu 7. kola mezi celky Plzeň Teamu a FK Zlíchov 1914  se Plzeň Team dostala do vedení. Vše má  ovšem  ve svých rukách tým Beach soccer Ladronka, kterému stačí v posledním zápase porazit loňského mistra AFD group Beach Polabí a vzít si tak přímo od obhájce titul pro mistra ligy. Kaňkou na 5. a 6. kole byla nepřítomnost celku Juniorů, kteří nepřicestovali a oba zápasy jim byly zkontumovány.

 
tabulka po 6. kole
 


1. Plzeň Team 6 5 0 1 47: 28   15 b  
2. Beach soccer Ladronka
6 5 0 1 40: 20   15 b  
3. ABC Braník 6 4 0 2 42: 28   12 b
 
4. FK Zlíchov 1914
6 2 1 3 28: 36   6 b
 
5. Cinda team 5 2 0 3 27: 29   6 b

6. AFD group Beach Polabí 5 1 1 3 14: 28   5 b  (+2pp)
7. Junioři 6 0 0 5 11: 40   0 b  

nejlepší střelci po 6. kole

1. místo
19 Tomáš Peteřík (Plzeň Team)

2. místo
11 Václav Bezdička (Plzeň Team)

3. místo
10 Martin Dlouhý (Beach Soccer Ladronka)

4. místo a dále
...sledky zde              rozlosování zde                 video zde

1. liga ČR žen se odehraje 1. srpna 2010 od 11 hodin v Praze na Císařské louce.

V 1. lize jsou přihlášena tato mužstva:

AFD group Beach Polabí
FK Zlíchov 1914
Very Best
Nuteláčci
Strojárna

Rozlosování zde.

Těšíme se na Vás.

Ondatry jsou vítězem Českého poháru, když v dramatickém finále porazili tým ABC Braník 6:5.

V sobotních základních skupinách byl vítězný tým až do posledního zápasu napjatý, zda-li vůbec postoupí dále. Nakonec však jeden z favoritů Plzeň Team nezávahal a v posledním zápase porazil tým Hadry 1913, což pomohlo postoupit ze 4. místa ve skupině i Ondatrám.  Český pohár 2010

1. Ondatry
2. ABC Braník
3. Bar 46 Kladno
4. Plzeň Team
5. Hadry 1913 B
6. Kudrnáči z Maďarska
7. Sany Boys
8. Patrioti
 

Nejlepší hráč: Matěj Mráz
(ABC Braník)

Nejlepší střelec: Tomáš Zelenka
(Bar 46 Kladno)

Nejlepší brankář: Pavel Řezáč
(Sany Boys)

Fair play: Patrioti
sledky zde                     fotogalerie zde                      video zdePoháry pro nejlepší týmy a hráče Českého poháru věnovala firma Abrus - Poháry.      
                                                                                         
        
                        

          ilustrační foto

             

Český pohár startuje v sobotu 24. července 2010 od 10 hodin v Plzni. Týmy jsou rozděleny do 2 skupin, z kterých postupují do nedělních bojů první 4 týmy.
V neděli bude odehráno čtvrtfinále, semifinále, finále a zápasy o umístění.

Skupina A
Plzeň Team
ABC Braník
Ondatry
Sany Boys
Hadry 1913

Skupina B
Bar 46 Kladno
Hadry 1913 B
Patrioti
Rapid
Kudrnáči z Maďarska

Harmonogram zápasů zde.
----

Podrobné informace o poháru zde.
1. liga ČR žen se blíží a 1. srpna 2010 se můžeme těšit na úvodní turnaj v Praze.
Další kolo bude 14.8. v Praze. V případě více přihlášených týmů je možné vložit mezi tyto termíny ještě neděli 8.8.2010.

V 1. lize jsou přihlášena předběžně tato mužstva:

AFD group Beach Polabí
FK Zlíchov 1914
SK Nusle
Very Best

Do 26.7.2010 stále můžete přihlásit svůj tým.

Těšíme se na Vás.
V sobotu 17. července 2010 se v Praze na Císařské louce uskutečnil turnaj žen v plážové kopané. Z vítězství se radoval tým BIO. Nejlepší brankářkou byla vyhlášena Lucie Roubíčková a nejlepší hráčkou Míša Burdová.

Tabulka:

1.BIO
2.JIHLAVANDY
3.VERY BEST
4.HOLOUBKOV
5.SK NUSLE
6.JEDLIČKOVA 11TKA
7.UHLÍŘKY
8.KICK-OFF 

fotogalerie zde
Závěrečnými zápasy se uzavřel již třetí ročník Allianz ligy plážového fotbalu. Od semifinále byl k vidění velmi kvalitní a dramatický plážový fotbal. Info a výsledky zde.

Český pohár, který se koná 24. a 25. července 2010 v Plzni bude rozlosován 21.7.2010.

Přihlášky můžete posílat do 20.7.2010. Týmy, které do dnešního dne potvrdily účast:

Kudrnáči z Maďarska
Plzeň Team
Hadry 1913
ABC Braník
Bar 46 Kladno
Ondatry
Beach Polabí
Patrioti
Sany Boys
Rapid


----

Předběžné přihlášky či případné informace můžete posílat na e-mail:
info@plazovakopana.cz nebo se informovat na tel. čísle 728 030 853 - p. Pulkevič.

Při závazných přihláškách uhraďte startovné na číslo účtu: 220270109/0300 a jako variabilní symbol uveďte tel. kontakt na vedoucího mužstva.

Podrobné informace o poháru zde.

Těšíme se na Vaši účast při Českém poháru.


Srdečně zveme všechny příznivce fotbalu na ženský turnaj v plážové kopané, který se uskuteční v sobotu 17. července 2010 v Praze na Císařské louce.

Více informací zde                   leták ke stažení zde
Závěrečnými zápasy ve skupinách pokračovala Allianz liga plážového fotbalu s těmito výsledky. Vyvrcholením pátečního večera bylo exhibiční utkání dvou špičkových týmů České republiky Kudrnáči z Maďarska vs. Beachsoccer Ladronka (V Allianz lize Joma). V utkaní plném technických parádiček zvítězila Ladronka 4:2.

Závěrečné kolo Allianz ligy určilo tyto čtvrtfinálové dvojice:

Plzeň team – Marná snaha Neveklov 9.7.2010
Kudrnáči z Maďarska – Ondatry 9.7.2010
Petřín – Hadry 1913 2.7.2010
FC Remi – Beachsoccer Joma- Ladronka 9.7.2010

O závěrečném umístění na 9-11 místě si zahrají 2.7.2010
Patrioti, Forty niners, FC Stars.


Tabulka po základních skupinách zde                      Kompletní výsledky zde
27. června 2010 pokračovala v Praze 1. liga v plážové kopané.  3. a 4. kolo vyrovnalo předek tabulky a na prvních třech místech se seřadily týmy se stejným počtem bodů. Na čtvrtém místě je Cinda team, která má o zápas méně.
Již všechny týmy okusily hořkost porážky a nyní následuje reprezentační pauza. Ligové týmy se mohou připravovat před 5. a 6. kolem na Českém poháru, který se odehraje ve dnech 24. a 25. července v Plzni. Opět se v průběhu příštího týdne můžete těšit na pěkné akce a zajímavosti, které Vám nabídneme v sestřihu u jednotlivých zápasů na tv.fotbal.cz v sekci plážová kopaná.
 
tabulka po 4. kole
 
1. Beach soccer Ladronka 4 3 0 1 31: 18   9 b  
2. Plzeň Team
4 3 0 1 30: 16   9 b  
3. ABC Braník 4 3 0 1 28: 21   9 b
 
4. Cinda team
3 2 0 1 17: 15   6 b
 
5. AFD group Beach Polabí 3 0 1 2 10: 16   2 b
(+2pp)
6. FK Zlíchov 1914 3 0 1 2 12: 22   0 b  
7. Junioři 3 0 0 3 11: 31   0 b  


nejlepší střelci po 4. kole
1. místo
14 Tomáš Peteřík (Plzeň Team)

2. a 3. místo
9 Martin Dlouhý (Beach Soccer Ladronka)
9 Matěj Lukič (ABC Braník)

4. místo a dále
...sledky zde              rozlosování zde                   fotogalerie zde                      video zde
Český pohár původně plánovaný na srpen byl posunut na konec července a odehraje se v Plzni.

Subkomise plážové kopané ČMFS ve spolupráci Beachareálem Rapid Plzeň připravila na konec července Český pohár, který se bude konat ve dnech 24.-25.7.2010 v prostorách Beach areálu Rapid Plzeň v Plzni - Doubravce. Startovné na Český pohár je pro registrované týmy v plážovém fotbalu 1.500,- Kč, pro ostatní týmy 2000,- Kč. V areálu je možnost bezplatného stanování nebo při včasné rezervaci možnost ubytování v prostorách areálu.


Předběžné přihlášky či případné informace můžete posílat na e-mail: info@plazovakopana.cz
nebo se informovat na tel. čísle 728 030 853 - p. Pulkevič.

Při závazných přihláškách uhraďte startovné na číslo účtu: 220270109/0300 a jako variabilní symbol uveďte tel. kontakt na vedoucího mužstva.

Těšíme se na Vaši účast při Českém poháru.


V pátek proběhlo již čtvrté kolo Allianz ligy s těmito výsledky:
Vrcholem 4.kola byl dlouho očekávaný zápas mezi kudrnáči z Maďarska a Plzeň teamem. Utkání mělo velmi dobrou úroveň a zcela vyrovnaný průběh. Plzeň team o svém vítězství rozhodl až v závěru, kdy Kudrnáči z Maďarska ve snaze o vyrovnání hráli vabank, za což je Plzeň team potrestal dvěma brankami.

Tabulka zde                      Kompletní výsledky zde
20. června 2010 odstartovala v Plzni 1. liga v plážové kopané.  Úvodní dvě kola přinesla zajímavé výsledky a již nyní to vypadá, že o titul se popere více adeptů.
Zatím jediným týmem, který neztratil ani bod je zimní ligový šampion ABC Braník. Další 3 týmy se seřadily za ním a mají o 3 body méně. Již příští neděli se můžeme těšit na další 2 kola a uvidíme jak se tabulka bude vyvíjet dále. Na hřišti bylo vidět i několik reprezentantů plážové kopané a již v příštím týdnu Vám nabídneme na tv.fotbal.cz v sekci plážová kopaná sestřih zajímavých okamžiků.


tabulka po 2. kolech
 
1. ABC Braník 2 2 0 0 16:   8   6 b  
2. Cinda team 2 1 0 1 7: 11   3 b  
3. Beach soccer Ladronka 2 1 0 1 11:   7   3 b
 
4. Plzeň Team
2 1 0 1 8:   9   3 b
 
5. AFD group Beach Polabí 2 0 1 1 4:   8   2 b
(+2pp)
6. FK Zlíchov 1914 1 0 1 0 3:   3   0 b  
7. Junioři 1 0 0 1 5:   8   0 b  


nejlepší střelci po 2. kolech
1. místo

6 Matěj Lukič (ABC Braník)


2. - 4. místo

4 Ivan Sacha (ABC Braník)

4 Martin Straka (Beach Soccer Ladronka)

4 Tomáš Peteřík (Plzeň Team)

5. místo a dále
...sledky zde              rozlosování zde                   fotogalerie zde                      video zde1. liga ČR 2010 začíná v neděli 20. června 2010 v Plzni.Rozlosování 1. ligy ČR:

datum místo  
20. 6. 2010 Plzeň SKP Rapid na Lopatárně1. kolo

čas tým 1
tým 2
 
11.00 AFD group Beach Polabí Plzeň Team 1:5 (0:2; 0:2; 1:1)
12.00 Beach soccer Ladronka Cinda team 3:4 (0:1; 2:1; 1:2)
13.00 ABC Braník Junioři 8:5 (2:2; 3:3; 3:0)


2. kolo
čas tým 1
tým 2
 
14.00 FK Zlíchov 1914         
AFD group Beach Polabí 3:4 pp (1:2; 1:0; 1:1)
15.00 Plzeň Team
Beach soccer Ladronka
3:8 (0:4; 1:1; 2:3)
16.00 Cinda team ABC Braník
3:8 (0:2; 1:3; 2:3)


další zápasy zde
Pořadatelé z Beach areálu Rapid Plzeň odstartovali již třetí ročník Allianz ligy v plážové kopané.
V letošním ročníku bude startovat 12 mužstev rozdělených do dvou skupin s následným play-off nejlepších 8 týmů.                          

Skupina "A" Skupina „B“
Plzeň Team Marná snaha Neveklov
Kudrnáči z Maďarska Modrá laguna
Petřín Ondatry
Remi Hadry 1913
Patrioti FC Stars
Forty-Ninners Beach soccer Ladronka


výsledky zde.       pravidla zde.

1. liga ČR 2010 se blíží a 20. června 2010 se můžeme těšit na úvodní 1. a 2. kolo v Plzni.

V 1. lize jsou přihlášena tato mužstva (abecedně seřazena):

ABC Braník
AFD group Beach Polabí
Beach soccer Ladronka
Cinda team
FK Zlíchov 1914
Junioři
Plzeň Team


Do 11.6.2010 se čeká na potvrzení 2 týmů. V případě potvrzení je poslední možnost pro některá jiná mužstva. Pokud by měla zájem a již mají zkušenosti s Beachsoccerem, mohou zaplnit poslední 2 místa pro 1. ligu ČR.


Termíny a místa 1. ligy ČR jsou:

datum místo  
20. 6. 2010 Plzeň SKP Rapid na Lopatárně

27. 6. 2010 Praha Císařská louka  
1. 8. 2010 Plzeň SKP Rapid na Lopatárně

7. 8. 2010 Semice Semice
 
15. 8. 2010 Praha Císařská louka  
Ve dnech 26. a 27. června 2010 se koná v areálu SKP Rapid na Lopatárně v Plzni turnaj mládeže.

Jedná se o 2. ročník turnaje v plážové  kopané maltézské ještěrky v kategorii:

Dorost – ročník 1992 - 1994
Starší žáci – ročník 1995 a mladší
Starší přípravka – ročník 1999 – 2000
Mladší přípravka – ročník 2001 a mladší

Všichni příznivci jsou srdečně zváni.


bližší informace a pravidla turnaje zde.

Informace o přihláškách k 7. 6. 2010. Stále se můžete přihlašovat.


hřiště:
Předběžně jsou přihlášena hřiště v těchto městech (abecedně seřazena):

Plzeň • Praha • Semicesoutěže Tour:

Předběžně jsou přihlášeny v těchto městech (abecedně seřazena). Každý pořadatel pořádá svoji soutěž a pokud se přidá k soutěžím tour budou výsledky evidovány také na našich stránkách.
Vítězové tour se utkají o nejlepší tým tour ČR a ten poté v superpoháru s vítězem poháru a ligy.

Plzeň • Praha • Semice


Českého poháru a Tour se mohou zúčastnit všechny týmy, který mají chuť zkusit si zahrát beachsoccer, stačí pouze zaplatit startovné.
Český pohár - 1000,- Kč/ registrovaný tým a 1500,- Kč neregistrovaný tým. Výše u startovného v tour dle podmínek pořadatele.ligové soutěže:

V případě, že týmy budou chtít hrát ligové soutěže je nutné se registrovat, z důvodu přehlednosti statistik jednotlivých soutěží, týmů a hráčů. Tyto registrace jsou jednorázové a vztahuje se na ně partnerský program (v podobě různých výhod a slev u partnerů Beachsocceru nebo např. nižší startovné).
Registraci u mládežnických týmů zajistí partner ligy, stačí tedy pouze vyplnit registraci a zaplatit startovné dané soutěže.

Muži
přihlášena jsou tato mužstva
(abecedně seřazena):
Ženy
přihlášena jsou tato mužstva
(abecedně seřazena):

AFD group Beach Polabí

Cinda team

FK Zlíchov 1914

Junioři


ABC Braník

Plzeň Team

Beach soccer Ladronka

 

Nepotvrzené přihlášky
a volná místa:

tým 8

tým 9

tým 10AFD group Beach Polabí

FK Zlíchov 1914


SK NusleNepotvrzené přihlášky
a volná místa:

tým 4

tým 5


tým 6


Mládežnické kategorie jsou otevřeny všechny, dle přihlášených týmů
budou v tomto roce odehrány ty, kde budou minimálně 4 týmy.Máte-li zájem, přihlašte i své mužstvo, je to tak snadné.

Stačí odeslat e-mail s kontakty na Vás a odpovědí v předmětu ANO-beachsoccer. My Vám zpět pošleme bližší informace.
Registraci mládežnických týmů zajistí partner ligy.


Přihlášky posílejte na info@plazovakopana.cz nebo beachsoccer@fotbal.cz.

                             
Beachsoccer se již chystá na zahájení hlavní sezóny. Již od počátku roku 2010 probíhají po celém světě různé turnaje, především pak v Jižní Americe, kde již proběhlo i několik mezistátních zápasů a také turnaje Copa Latina a Copa Mexico. U nás se odehrálo několik turnajů různých kategorií v hale. Vše bylo zahájeno lednovou exhibicí, která otevřela tento „beachsoccerový rok“. Dále se pokračovalo ligovým turnajem mužů i žen, turnajem tour a také zahajovacím turnajem kategorií U-8 a U-9. Díky všem těmto turnajům, chystá nyní subkomise plážové kopané ČMFS termínovou listinu na letošní letní sezónu. V tomto roce bude vedle ligových turnajů v hlavních kategoriích mužů i žen, také nově zahájeny kategorie juniorů a veteránů. Dvě kola tour, která měla být odehrána ještě v této zimní sezóně, se přesunují již na venkovní hřiště a právě tyto tour budou zahajovat tuzemskou sezónu, která by měla být co do počtu turnajů a prezentace  tohoto sportu opravdu na vysoké úrovni. Můžeme se tak těšit na skvělou atmosféru, výborné výkony a držet palce našim reprezentantům v kvalifikaci na MS 2011.
V sobotu 27. února 2010 se odehrál turnaj kategorií U-8 (2002) a U-9 (2001). Tyto turnaje se vůbec poprvé v historii odehrály v zimní sezóně. Všichni účastníci a příchozí diváci si pochvalovali  atmosféru a kvalitní vystoupení všech týmů. Pro všechny je tak velkým impulsem uspořádat v letní sezóně, nejen v této kategorii, ligové soutěže v plážové kopané a nastartovat tak boom beachsocceru v ČR. 
Oba turnaje se hrály systémem každý s každým, nejdříve se odehrála kategorie U-9 (2001), kdy se vítězem stal tým AC Sparta Praha. Na druhém místě skončil tým SK Slavia Praha a třetí místo obsadili hráči FK Louny. V kategorii U-8 (2002) zvítězil tým FK Jižní Město - draci. Na druhém místě skončil tým FK Dukla Praha - medvědi a třetí místo obsadil tým FK Dukla Praha - tygři.

          
        Vítězné mužstvo AC Sparta Praha 2001                                  Vítězné mužstvo FK Jižní Město 2002Podrobné statistiky o turnaji se můžete dočíst zde.


Fotogalerie:
foto z turnajů můžete vidět zde.
foto FK Louny z turnaje U-9 můžete vidět zde.


 
V sobotu 27. února 2010 se odehrálo 1. kolo zimní tour. Z vítězství se radoval tým BFK Petrohradská a připsal si tak do tabulky tour plný počet bodů. Na druhém místě skončil ABC Braník, který tento rok získal již zimní ligový titul a může bojovat i o titul v zimní tour. Třetí místo získal tým Santovi Sobi, který se díky vzájemnému souboji dostal před FK Zlíchov 1914. Na pátém místě skončil Klub odložených mužů.

          
         Vítězné mužstvo BFK Petrohradská

Podrobné statistiky o turnaji se můžete dočíst zde.


V sobotu 27. února se od 8 hodin uskuteční první zimní turnaje v historii beachsocceru ČR a to v kategorii U-8
a U-9. Dále bude zahájeno i 1. kolo tour. Všichni příznivci beachsocceru jsou zváni do haly HAMR-Sport v Braníku.
Pokud máte zájem, můžete přihlásit i své mužstvo. Přihlášky posílejte na info@plazovakopana.cz. Více o turnaji zde.
 
 
 
 
 
Již za pár měsíců začne hlavní sezóna beachsocceru. V této době probíhají zimních ligové turnaje a tour, kdy se týmy mohou připravovat a vyzkoušet přípravu na ostro i mezi sebou. Mimo to se i některé týmy připravují individuálně. Jedním z těchto týmu je letní ligový mistr Beach Polabí, který se připravuje v hotelu Avalanche v Rýmařově.

     
Zimní sezóna 2010 pokračuje další premiérou.

Dne 27. února 2010 se uskuteční v hale Hamr Sport v Braníku zimní turnaj týmů kategorie U-8 a U-9.
Tento turnaj bude přípravou na letní sezónu, kdy vzniknou soutěže pro juniorské kategorie.
V nejbližší době najdete na stránkách přihlašovací formulář a poté i termíny akcí v letní sezóně.

Ve stejný den začne souběžně turnaj tour.
V neděli 7. února 2010 se v hale HAMR-Sport v Braníku uskutečnil zimní ligový turnaj žen. I tento zimní ligový turnaj byl prvním v historii plážové kopané v České republice. V přestávkách mezi jednotlivými zápasy se představily i mladé naděje tohoto sportu z fotbalového klubu Jižní Město. Velmi nadějně se tak rýsuje možnost, připravit v letní sezóně i další ligové soutěže, a to v juniorských kategoriích. Z prvenství v ligovém turnaji se radovaly juniorky SK Slavia Praha, které v obou zápasech zvítězily a po druhém místě v letní lize se tak mohou těšit z premiérového vítězství v beachsocceru. Z druhého místa se mohou těšit hráčky FK Zlíchov 1914, které v dramatickém zápase s Beach Polabí vyhrály až po penaltovém rozstřelu. Na třetím místě skončil tým Beach Polabí.


       Vítězné mužstvo SK Slavia Praha jun.      foto Jan Tauber

Fota si můžete prohlédnout zde.

Podrobné statistiky o turnaji se můžete dočíst zde.
V sobotu 6. února 2010 se v hale HAMR-Sport v Braníku uskutečnil zimní ligový turnaj mužů, který byl prvním v historii plážové kopané v České republice. Tímto turnajem navázala plážová kopaná na letní sezónu 2009, kdy se uskutečnila poprvé i 1. liga ČR v kategorii žen a mužů. Věříme, že tento trend bude i nadále pokračovat a díky pravidelným soutěžím, získá plážová kopaná více týmů, hráčů a fanoušků. A především se těšíme, že reprezentační mužstvo nám připraví podobné milé překvapení, jako futsalová reprezentace na nedávno skončeném evropském šampionátu. V samotném ligovém turnaji se z vítězství radovalo mužstvo ABC Braník, které ve finále porazilo letního ligového mistra Beach Polabí. Na třetím místě se umístil Cinda team. Během  turnaje bylo možné soutěžit na herních konzolích Nintendo Wii a podívat se na několik vystoupení sličných dívek skupiny QUEENS CHEERLEADERS.

          
           Vítězné mužstvo ABC Braník                 foto Jan Tauber                                    fotoreportáž na fotbal.cz

Fota si můžete prohlédnout zde.

Podrobné statistiky o turnaji se můžete dočíst zde.
Zimní ligové turnaje se uskuteční již tento víkend 6. a 7. února 2010 v hale Hamr Sport v Braníku.     
                                                                                        
        
          
                                 pro zvětšení klikni na obrázek                                                                      ilustrační foto
Čeští futsalisté na mistrovství Evropy v Maďarsku získali bronzové medaile. V utkání s Ázerbajdžánem zvítězili po taktickém výkonu 5:3, přestože ještě v poločase prohrávali 1:2.celý článek si můžete přečíst zde
Zimní sezóna pokračuje ligovým turnajem mužů a žen,
které se uskuteční 6. a 7. února 2010 v hale Hamr Sport v Braníku.     
                                                                                        
        
Poháry pro nejlepší týmy a hráče věnovala firma
         
             

          ilustrační foto

        
                                                                     pro zvětšení klikni na obrázek
       
 
Zimní sezóna 2010 v beachsocceru ČR byla zahájena v sobotu 16. 1. 2010 v hale HAMR-Sport v Braníku.

Této ojedinělé plážové exhibice, uprostřed téměř ruské zimy v české metropoli, se zúčastnili i některé známé osobnosti. Někteří z nich  si dokonce tento atraktivní  sport  i vyzkoušeli. Mezi nimi byl současný mluvčí O2 Arény Jan Tuna,  seriálová hvězda Ulice Jakub Štáfek, bývalý hráč SK Slavia Praha Tomáš Kučera, hráč druholigové Čáslavi Lukáš Kučera, moderátor ČT David Kozohorský, reportér sportovní redakce ČT Karel Diviš, bývalý reportér zpravodajství Nova Michal Sochor.

I když se jednalo o exhibici nebyla nouze o zajímavé okamžiky a nádherné akce zakončené góly. Mezi zápasy přítomné rozehřál tým cheerleaders, který zpestřil exhibiční program. Příchozí si mohli také vyzkoušet své umění na herních konzolích Wii. Z celkového vítězství se nakonec radoval tým STS Chvojkovice Brod, který v posledním zápase vydoloval důležitý bod v penaltovém rozstřelu s ABC Braník. Tímto bodem odsunul na druhé místo Zlíchov Stars, které porazil ve vzájemném souboji. Na třetím místě skončil ABC Braník.        1. místo STS Chvojkovice Brod                           2. místo Zlíchov Stars                                  3. místo ABC Braník


Kompletní výsledky zde.                                    
Fota si můžete prohlednout zde.


Již 6. a 7. února se v hale HAMR-Sportu uskuteční ligové turnaje, kde již půjde o důležité body a vítězství.

Pokud by chtěl některý tým tento mladý atraktivní sport vyzkoušet, může se stále hlásit do Tour, které začíná 27. února 2010.
Již v sobotu 16. ledna od 10 hodin se uskuteční první turnaj sezóny.
Všichni příznivci beachsocceru jsou zváni do haly HAMR-Sport v Braníku (mapa)


                                      
 

Bližší informace pro týmy a přihláška do dalších soutěží.

Informace pro partnery plážové kopané - v případě zájmu nás, prosím, kontaktujte.
Na turnaji Copa Champions zvítězilo reprezentační mužstvo. Druhý skončil Plzeň Team (mistr ČR 2009) a třetí Beach Polabí (vítěz beachsoccerové ligy 2009).

převzato z www.beachsoccer.cz

kompletní výsledky zde:
Dnes se v Plzni od 19 h v beachsoccerovém areálu Rapid Plzeň odehraje turnaj 3 týmů.
Vítěz ligy Beach Polabí, vítěz 4. MČR Plzeň team a reprezentace ČR 2009.

Rozlosování zápasů:
V závěrečném finálovém souboji vyhrál tým FK Zlíchov 1914 nad Beach Polabí 5:3 a stal se vítězem beachsoccerové tour ČR. Třetí místo obsadil tým AFK Druháci. Nejlepším střelcem celé tour se stal Marek Kropelnický z týmu AFK Druháci.


  
Dne 4. 9. 2009 se uskuteční při příležitosti festivalu JoyRide.cz na Císařské louce finále pražské a středočeské tour.

První zápas o 3. místo začíná v 16.45 a druhý zápas o celkového vítěze tour ČR začne v 18.30.

Po skončení bude slavnostní vyhlášení.Poháry na tuto akci věnovala fima:
Na akci jste všichni srdečně zváni.

Beachsoccer v ČR stále ještě nekončí letní sezonu a připravil pro všechny příznivce mini turnaj nazvaný Copa Champions. V průběhu září se střetnou nejlepší mužstva této sezóny. (Termín a místo akce bude upřesněno).
Hrát budou 3 týmy a to Plzeň team jako vítěz mistrovství ČR, Beach Polabí jako vítěz 1. ligy ČR a tyto týmy budou doplněny reprezentačním celkem z letošního roku. Hrát se bude o celkové prize-money ve výši 30.000,- Kč.

informace převzata z www.beachsoccer.cz
Dnes mohli diváci televize Nova vidět v odpoledních zprávách informace o právě skončené 1. lize ČR. Podruhé se objevila zpráva i na konci hlavních zpráv, kdy byl vidět i nejlepší střelec Filip Horejc s jedním z jeho góĺů.

Další informace můžete vidět na tn.cz - zde.

V pondělí 31. 8. 2009 bude v magazínu NOVA Sport od 17.10 sestřih závěrečného kola 1. ligy v ČR.

Ve středu 2. 9. 2009 vyjde článek na webových stránkách http://xman.idnes.cz o plážové kopané.

Již po skončení všech důležitých turnajů a úvodního ročníku 1. ligy ČR se plážová kopaná těší stále větší oblibě. Nově nyní vznikla asociace, která sdružuje další týmy a hráče, můžeme se tak těšit v příštím roce na daleko větší základnu v ČR a i kvalitnější zápasy. Toto bude především svědčit národnímu týmu, který bude bojovat o postup do divize A a samozřejmě i body do žebříčku EBSL, tím pak vylepší své postavení před kvalifikací na mistrovství světa. Pro všechny klubové týmy, pak bude velká motivace dostat se na nějaký závěrečný evropský turnaj klubů, kde budou reprezentovat Českou republiku.
Tým Beach Polabí vyhrál úvodní ročník 1. ligy ČR v plážové kopané. V posledním 10. kole rozlosování svedlo dohromady týmy na 1. a 2. místě, takže se na vítěze čekalo až do samotného závěru. Štěstí se nakonec usmálo na tým Beach Polabí, když v posledním zápasu sice podlehl Cinda teamu, ale ten zůstal vinou horšího skóre na druhém místě. Na třetím místě se umístil tým Juniorů, který měl drtivý finiš a od 5. kola neprohrál.
Nejlepším střelcem se stal Filip Horejc z mistrovského celku. Kompletní statistiky přineseme co nejdříve.

   

Poháry pro 1. ligu v ČR věnovala firma

 
Zveme všechny příznivce plážové kopané do Pňov-Předhradí, kde se v neděli uskuteční poslední dvoukolo 1. ligy ČR s předáním cen a překvapením. O přímé první místo se utká Beach Polabí s týmem Cinda team a o 3. místo Junioři s týmem AFK Druháci. Vše  začíná v 10 hodin a vstup je zdarma.

   
Vítězem pražské tour se stal tým FK Zlíchov 1914, na druhém místě skončil tým AFK Druháci a třetí místo obsadili hráči Don Corleone.
Vítězem středočeské tour se stal tým Beach Polabí, na druhém místě skončil tým Sosáků z Lysé nad Labem  a třetí místo obsadili Junioři.

TOUR - tabulka
Juniorky Sparty zvítězily v 2. části ligového turnaje a v celkovém pořadí přeskočily juniorky Slavie, které skončily druhé. Na třetím místě skončily hráčky FK Zlíchov 1914 a čtvrté místo obsadily hráčky Beach Polabí.
Výsledky kola dále v článku nebo zde

     

Dne 13.8.2009 VV ČMFS schválil složení subkomise plážového fotbalu, jehož předsedou je Bronislav Šerák
a členy Jan Dámec  s Josefem Němcem. Zároveň schválil novým trenérem reprezentace ČR Josefa Němce.

Dne 15.8. se odehraje druhá část ligového turnaje žen v Praze na Císařské louce.

Na programu jsou zápasy v tomto pořadí.

2. část
FK Zlíchov 1914 - AC Sparta Praha jun.
Beach Polabí - SK Slavia Praha jun.

AC Sparta Praha jun. - Beach Polabí
SK Slavia Praha jun. - FK Zlíchov 1914

SK Slavia Praha jun. - AC Sparta Praha jun.
FK Zlíchov 1914 - Beach Polabí

Vítězem 4. kola pražské tour se stal tým FK Zlíchov 1914 a upevnil si tak pozici v čele celkové tabulky.
V středočeské tour zvítězilo mužstvo Beach Polabí a zamíchalo tak pořadím.

Tabulka tour po 4. kole pražské tour:

1. FK Zlíchov 1914 35b
2. AFK Druháci 29b
3. Don Corleone 24b
4. Čusíř Větrušice 16b
5. Gumáci fotbal team 15b
6. Švery team 9b
7. Arsenal Česká Lípa 7b
8. 1. FC Blues 7b
9. FC Jirkov 5b

Tabulka po 3. kole středočeské tour

1. Polabí 26b
2. Sosáci 25b
3. Junioři 16b
4. BS Poděbrady 10b
5. Slovan Frýdlant 9b
6. La GROTA Semice 8b
7. Čelákovice 7b
8. hospůdka u Mně Velenka 5b

                                                       Kompletní výsledky

7. kolo
10:00 Beach Polabí - Junioři 5:7 (0:2/3:1/2:4)
10:45 Gumáci fotbal team - AFK Druháci 3:6 (1:1/2:2/0:3)
11:30 Cinda team - FK Zlíchov 1914 6:5 (2:3/2:1/2:1)


8. kolo
13:00 Junioři - Cinda team 8:4 (3:1/2:2/3:1)
13:45 AFK Druháci - Beach Polabí 5:7 (1:3/1:2/5:0)
14:30 FK Zlíchov 1914- Gumáci fotbal team 6:3 (2:1/3:1/1:1)Tabulka po 8. kole

1. Beach Polabí 7 0 1 55: 31 21 b
2. Cinda team 6 0 2 46: 33 18 b
3. Junioři 3 2 3 45: 46 13 b (+2 pp)
4. AFK Druháci 4 0 4 46: 45 12 b
5. FK Zlíchov 1914 2 1 5 47: 48 7 b
6. Gumáci fotbal team 0 1 7 24: 60 1 b

V neděli proběhnou další kola tour. V Praze na Císařské louce můžete vidět předposlední kolo pražské tour. V Semicích pak 3. kolo středočeské tour, začátky obou tour jsou připraveny na 10 h.

Celkové tabulky:

Tabulka tour po 3. kole pražské tour:

1. FK Zlíchov 1914 25b
2. AFK Druháci 20b
3. Don Corleone 16b
4. Čusíř Větrušice 10b
5. Švery team 9b
6. Gumáci fotbal team 8b
7. Arsenal Česká Lípa 7b
8. 1. FC Blues 7b

Tabulka po 2. kole středočeské tour

1. Sosáci 19b
2. Polabí 16b
3. BS Poděbrady 10b
4. Junioři 9b
5. Čelákovice 7b

                                                       Kompletní výsledky

V sobotu 8. 8. 2009 pokračuje 1. liga v Písku. kdy je na programu 7. a 8. kolo. Souběžně se hraje v areálu i 1. kolo ČFL mezi týmy FC Písek - SK Slavia Praha B. Všichni jste srdečně zváni. 7. kolo začíná v 10 hodin.
Za krásného slunečného dne se v neděli v 5. kole utkaly týmy, které se doposud nestřetly a tím ukončily první část ligové soutěže. O to více bylo zajímavé sledovat zápasy, kdy týmy hrály seřazený dle pořadí. Odpoledne již začala druhá část a to 6. kolem, kdy si týmy vyměnily pouze výhodu domácího prostředí.


Videa ze všech kol je možné vidět zde:
http://videosport.tn.nova.cz/plazovy-fotbal


Výsledky:
V první srpnový den se v Plzni konala 1. část ligového turnaje žen za účasti 4 týmů. Nejlépe si vedly juniorky Slavie, které zvítězily v rozstřelu nad Spartou a před 2. částí, tak mají k dobru 1 bod před svými rivalkami. Druhá část se koná 15. 8. v Praze na Císařské louce, kde budou i nejlepší týmy odměněny.

Výsledky


V sobotu 1. srpna odstartuje v 10 hodin v Plzni (areál Rapidu Plzeň) ligový turnaj žen za účasti 4 týmů. Hrát se bude systémem každý s každým  15. srpna budou odvety v Praze (Císařská louka), kde bude znám vítěz ligového turnaje žen pro rok 2009.

Dále pokračuje v neděli 5. a 6. ligové kolo mužů.

Rozlosování zápasů:
Již se blíží 2. kolo středočeské beachsoccerové tour. V sobotu 25.7.2009 se premiérově odehraje v Pňov-Předhradí.1. kolo středočeské tour v Semicích vyhrálo mužstvo Sosáků.
První dvě kola pražské tour vyhráli AFK Druháci.


V případě zájmu odehrát nějaké kolo tour, prosím, napište na e-mail: info@plazovakopana.cz, startovné je 2000,- Kč/kolo pro neregistrované týmy (1500,-  Kč /kolo pro registrované týmy). Je nutné se přihlásit nejpozději 3 dny před zahájením, min. počet hráčů 7.
Zbývající kola tour:

  středočeská tour - 25. 7. 2009 Pňov - Předhradí (2. kolo)
pražská tour - 2. 8. 2009 Praha – Císařská louka (3. kolo) středočeská tour - 9. 8. 2009 Semice (3. kolo)
pražská tour - 9. 8. 2009 Praha – Císařská louka (4. kolo) středočeská tour - 16. 8. 2009 Semice (4. kolo)
pražská tour - 16. 8. 2009 Praha – Císařská louka (5. kolo) středočeská tour - 22. 8. 2009 Pňov - Předhradí (5. kolo)


            finále tour
29. 8. 2009 Semice/Praha
V nedělním finále porazilo mužstvo z Plzně obhájce titulu z loňského roku mužstvo Beach Soccer Cheb a již podruhé se stalo mistrem ČR. První vítězství získali v roce 2007. 

Plzeň Team – Beach Soccer Cheb 5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

   (foto a článek z www.beachsoccer.cz)
Pod záštitou asociace plážové kopané ČR, což je subkomise ČMFS, se letos uskuteční 4. mistrovství ČR - Český pohár v plážové kopané v Plzni. Mistrovství se odehraje tento víkend, kdy jsou na programu v pátek a v sobotu zápasy ve čtyřčlenných skupinách, z nichž vítězové a týmy na druhém místě postoupí do vyřazovacích bojů, které se budou konat v neděli.
V neděli 12.7. pokračovala 1. liga v Praze na Císařské louce. Na čele tabulky stále zůstávají dva celky (Beach Polabí a Cinda Team). Oba tyto týmy prozatím neztratily ani bod a soutěží prochází bez větších problémů. Naopak na konci tabulky jsou Gumáci a Junioři, kteří toto kolo nezískali ani bod. 5. a 6. kolo se uskuteční v Plzni 2. 8. 2009.


Videa ze všech kol je možné vidět zde:
http://videosport.tn.nova.cz/plazovy-fotbal

Foto z aktuálního kola:
http://web.getphoto.cz/image_list.php?Type=Group&GroupId=1887

       
V neděli 5. července proběhlo první a druhé kolo Beachsoccerové ligy.

V čele tabulky se po dvou odehraných kolech usadilo mužstvo Beach Polabí. Stejně bodů má i druhé mužstvo Cinda team. Další kola probíhají 12. 7. v Praze na Císařské louce.


Sestřih gólů je možné vidět na http://videosport.tn.nova.cz/plazovy-fotbal