Jan Koller: Do Prahy se už moc těším!

Slibovaný mezinárodní turnaj se již pomalu blíží. Za účasti osmičky týmů z různých koutů Evropy se tak od 8. do 10. února uskuteční unikátní projekt, jelikož zimní soutěže v plážovém fotbale se na našem kontinentě příliš nehrají. Můžeme již prozradit, že jedním z účastníků bude rovněž nově založený český klub BS Bohemians 1905, v jehož dresu se objeví i Jan Koller, jedna z ikon novodobé historie českého fotbalu. Dočká se tak vytoužené premiéry v tomto dynamickém sportu v domácím prostředí, dosud si jej měl totiž možnost vyzkoušet pouze v zahraničí.

1. Jak se těšíte na únorový turnaj v plážovém fotbale?
Těším se moc. Je to pro mě něco nového. Na druhou stranu mám i trošku strach, protože nemám s plážovým fotbalem příliš mnoho zkušeností. Snad mě spoluhráči pomohou.

2. Co víte o tomto sportu? Vyzkoušel jste si jej již někdy dříve?
Občas kouknu na plážový fotbal v televizi. A uplynulé léto jsem měl možnost se účastnit turnaje v St. Trophez.

3. Jak se před turnajem cítíte zdravotně a kondičně?
Zdravotně i kondičně se cítím dobře. Sportuji každý den. Věnuji se nadále fotbalu, hraji tenis, lední hokej, chodím běhat. Tak snad bych to měl fyzicky zvládnout.

4. Co říkáte tomu, že si zahrajete právě za tým BS Bohemians1905?
Jsem moc rád, že budu hrát zrovna za tento klub. Odmalička jsem byl velký fanoušek Bohemky a konečně na stará kolena si budu moci navléknout zelenobílý dres.

5. Ve Francii je plážový fotbal nesmírně populární a na reprezentační úrovni působil například Eric Cantona. Nepřemýšlel jste i Vy o možnosti zkusit obléknout reprezentační dres v tomto sportu?
Už jsem se na toto téma bavil s vedením plážového fotbalu i trenérem české reprezentace. Tento turnaj by mohl napovědět, zda bych byl českému týmu platný. Uvidíme.

6. Vzkázal by jste něco fanouškům?
Fanouškům bych chtěl vzkázat, ať se na nás přijdou 8. až 10. února podívat, protože by to mohla byt zajímavá podívaná.