Rozhovor s vítězem ankety o nejlepšího hráče ČR za rok 2012 ...

Byla to pro něj velmi úspěšná sezona. Jako kapitán české reprezentace dovedl své spoluhráče do vyřazovacích bojů kvalifikace o postup na MS 2013, do Promotion Final Evropské ligy či k vítězství na turnaji v Rakousku. Letos nastoupil k 13 zápasům a vstřelil v nich devět branek. Svými výkony si řekl o angažmá v italské lize a společně s Martinem Bočkem se stali prvními českými hráči, kteří si zahráli v některé z prestižních zahraničních lig. S Mare di Roma pak vybojovali osmé místo v soutěži. Dařilo se mu i na klubové úrovni u nás. S týmem Ladronky vyhrál Superligu a Český pohár.

Úvodem gratulace k Vašemu premiérovému prvenství v anketě o nejlepšího českého plážového fotbalistu. Považujete letošní sezonu za svou dosud nejlepší?
Asi ano. Myslím, že je to tím, že oproti předchozím sezonám jsme trávili mnohem více času tréninkem na písku a také jsme absolvovali více turnajů. Na všech hráčích bylo vidět obrovské zlepšení.

Která vzpomínka se Vám vybaví jako první, když se ohlédnete za letošní sezonou?
Často se mi vybavuje letošní kvalifikace MS. To jak jsme přehráli favority skupiny Francii a Rumunsko. A potom prohra v osmifinále s průměrným Maďarskem, které nás vyřadilo z dalších bojů o účast na MS na Tahiti.

Jaká byla Vaším okem kapitána letošní reprezentační sezona. Dá se vystupování českého týmu brát jako úspěch?
Jsem přesvědčen, že letošní sezona byla povedená. Vyhráli jsme turnaj v Rakousku, kvalifikovali jsme se do finálového turnaje Evropské ligy, odehráli jsme řadu skvělých zápasů.

Co podle Vás letos českému týmu chybělo, aby postoupil na MS nebo do elitní divize A?
Jak už jsem říkal, kvalifikaci jsme rozjeli fantasticky a vyhráli jsme základní skupinu. Během posledního zápasu ve skupině se nám zranilo pár hráčů, Tomáš Židlický měl virózu, Martin Boček měl stopku za žluté karty a Pavel Stejskal dostal červenou kartu v průběhu utkání s Maďarskem. Na deset hráčů, kteří mohou zasáhnout do utkání, je to příliš mnoho ztrát.
Na turnaj do Haagu, což je hlavní turnaj sezony (a jediný turnaj, z kterého se dá z B-divize postoupit do A-divize) jsem odjel ze stabilních hráčů pouze já a gólmani Petr Víšek s Tomášem Židlickým. Zbytek týmu byl tvořen z nováčků, kteří teprve sbírali zkušenosti na mezinárodní scéně. V tomto složení se nám mezi nejlepší týmy Evropy proniknout nepodařilo.

V létě jste měl možnost si zahrát v prestižní italské lize za klub Mare di Roma. Změnilo toto angažmá něco na Vašem stylu hry?
Myslím, že ne. Jen jsem si při angažmá v Římě zahrál na jiném postu, než jsem zvyklý. Spíš jsem si z angažmá v Itálii přivezl nespočet zkušeností.

Jakou jinou zahraniční ligu by Vás lákalo si zahrát?
Ruskou. Dle mého názoru je to momentálně nejlepší soutěž na světě.

Na veřejnost pronikají informace o novém týmu plážového fotbalu. Co mi můžete prozradit o projektu Bohemians 1905?
S Bohemkou jsme předběžně domluveni na spolupráci. Hráčský kádr skládám já a dovolím si tvrdit, že bychom měli být na úrovni reprezentačního týmu České republiky. Dres Bohemky obléknou i hráči Gambrinus ligy a někdejší reprezentanti. Více prozradíme, až to bude aktuální

Je pravda, že by za Bohemku mohli hrát i slovenští hráči?
Ano, mohu potvrdit, že jednáme i s hráči ze Slovenska

Jakým způsobem bude fungovat spolupráce s futsalovým týmem Bohemky?
O tom jsme se ještě nebavili. My budeme fungovat samostatně. Z futsalové Bohemky je v našem kádru zatím Pavel Stejskal a máme zájem i o další hráče. Uvidíme, jak se dohodneme.

Jaké budou ambice klubu pro příští rok?
Cíle Bohemky, i když bude nováček, jsou ty nejvyšší. Tedy vyhrát českou ligu a Český pohár. A také se kvalifikovat na plánovanou Ligu mistrů, která má být v příštím roce ve Španělsku. Bylo by skvělé změřit síly například s Barcelonou, AC Milán, Sportingem Lisabon a dalšími.