zdroj: hattrick.cz, dne: 26. ledna, autor: Petr Hašek
Legendární fotbalový kanonýr Jan Koller, nejlepší střelec historie české reprezentace (55 branek v 91 zápasech), se v devětatřiceti letech vrací k aktivnímu soutěžnímu fotbalu i do národního mužstva. Jedná se však o beachsoccer, čili fotbal plážový. Populární bombarďák se stal členem nově založeného beachsoccerového týmu Bohemians 1905, do něhož se zaregistrovala řada reprezentantů. V zelenobílém dresu se představí v Praze v pátek 8. února při mezinárodním halovém turnaji v areálu Hamr v Záběhlicích, jehož se zúčastní celkem osm týmů. V pátek Jan Koller potvrdil, že si už zarezervoval letenky z francouzského Nice do Prahy na 8. 2. Turnaj končí v neděli 10. února. Jan Koller žije v Monaku a přislíbil, že bude hrát za národní tým.
„Honza to řekl tak, že se pokusí vybojovat si místo v reprezentačním kádru a poznamenal přitom, že má strach, aby nám to nekazil. Beachsoccer už si vyzkoušel na turnaji v Saint Tropez a hrozně se těší. Tým Bohemians 1905 by měl jít do nové sezony značně posílený, kromě Kollera do něj přicházejí také z Mladé Boleslavi Radek Šírl a brankář Miller, oba dosud aktivní prvoligoví plejeři, bývalí hráči nejvyšší soutěže Svátek, Šmerda nebo Filinger, zůstávají v něm samozřejmě kapitán Martin Chalupa, český futsalista Stejskal, brankář Víšek a další. FIFA má velký zájem o rozvoj beachsocceru a ráda by ho viděla i na olympijských hrách v roce 2016 v Brazílii, což je pravlast plážového fotbalu,“ řekl HATTRICK.CZ Jan Dámec, šéf českého beachsocceru.
zdroj: Mělnický deník, dne: 16. ledna, autor: Luboš Kurzweil
Praha – I když na ty nejproslulejší světové pláže je to tisíce kilometrů, za bezvadným sportovním zážitkem na nejzářivějším písku stačí vyjet mnohem blíž – na Hamr v pražských Záběhlicích. Druhou lednovou neděli se o tom přesvědčili také malí fotbalisté z Neratovic. V našlapané desítce týmů starších přípravek to byla nečekaně právě parta neratovických Tygříků, která dokázala písek bílý jako mouka pozlatit. Osmička ve složení Lukáš Kratochvíl, David Šprincl, David Bušinský, Matyáš Kasal, Adam Kárník, Filip Skala, Víťa Jindřich a Michal Kraus zamávala pražským favoritům Bohemians 1905, Zlíchovu 1914 či Tempu, jakož i Mladé Boleslavi alias výběru Polabí z nejvyššího stupně. Odvezla si tak do Neratovic díky neutuchající bojovnosti celého žlutomodrého týmu pohár za první místo. Podle neratovického trenéra Davida Šprincla jde o jeden z nejpřekvapivějších triumfů v historii týmu. „Skvělá atmosféra, dramatické obraty, ale hlavně kluci dřeli v každém zápase do posledního dechu, doslova polykali písek na hřišti. Musel bych hodně šátrat v paměti, kdy mě svým výkonem tak zahřáli u srdce."
zdroj: Teplický deník, dne 4. 1. 2013, autor: František Bílek
Teplice – Za uplynulé období Bosnia nabrala zase o něco více zkušeností. „Naplno jsme také rozběhli ve všech směrech činnost klubu," má Adnan Beganović radost. Donedávna se zabýval pouze plážovým fotbalem, nyní ale Bosnia přibrala futsal a zdá se, že to byla výborná volba. Plážový fotbal ale na druhou kolej nehází. „Naše spolupráce je čím dál větší po celé EU s různými partnery klubu. Tím nejznámějším je ale italský velkoklub Internazionale Beach Soccer (Inter Milan) se kterým máme domluvené přátelské utkání, které se bude hrát v Miláně. Chtěli bychom ve městě módy odehrát několik přátelských zápasů během jednoho dne," informuje Beganović. Jména dalších klubů, s nimiž se Bosnia střetne, prozradí koncem března. „Budou to ale zvučná jména. Zatím je vše ve fázi domlouvání," uzavírá šéf klubu s bosenskými kořeny. Celý článek uvnitř.
Klub Bohemians 1905, a.s. podepsal v pátek 21. prosince memorandum o spolupráci s novým týmem plážového fotbalu. Oficiálně tak byla potvrzena informace, která již kolovala v prostředí tohoto sportu po několik týdnů. V dnešní době tedy není Bohemka jenom A-mužstvo, ale i juniorka, mládež, futsal, ženský (potažmo i juniorský) oddíl a nyní i plážová kopaná. Došlo tak ke zrodu plážových klokanů. Tým dává dohromady kapitán české plážové reprezentace Martin Chalupa, který dosud působil v celku BS Ladronka. Jména hráčů nového klubu jsou zatím skryta pod pokličkou, ale již brzy se některá z nich určitě dozvíme. Začátkem roku 2013 je totiž na programu hned několik zimních turnajů, kterých se tento nový klub plánuje účastnit. Nebude tak třeba čekat až do letních měsíců. Jak nám před měsícem v rozhovoru pro nás web Martin Chalupa prozradil, v jednání jsou i jména některých slovenských hráčů. Ambice klubu jsou vysoké, a to vyhrát Český pohár i nejvyšší domácí ligovou soutěž. První výzva však přijde již v zimních měsících při Zimním poháru.
zdroj: www.bohemians.cz, vlastní
zdroj: www.orlickytydenik.cz, dne 4.7.2012, autor: Martin Šnajdr
NÁCHOD – O víkendu 23. a 24. června patřilo Masarykovo náměstí v Náchodě sportovcům a fanouškům plážového fotbalu a volejbalu při již druhém ročníku Bezedos Cupu O putovní pohár města Náchoda. V letošním roce pořadatelům přálo počasí. Vloni, kdy v Náchodě začínali pouze s plážovým fotbalem, počasí v červenci nevyšlo. „Přesto měla akce skvělý ohlas, proto jsme se rozhodli ji letos znovu uspořádat a rozšířit o turnaj smíšených trojic v plážovém volejbalu,“ uvedl hlavní organizátor Michal Gross. Po oba dny byla k dispozici návštěvníkům náměstí i celá řada doprovodných akcí a atrakcí pro děti (pískoviště, trampolína nebo skákací hrad). Více než 150 tun potřebného písku dodal sponzor akce – firma Bezedos. Sobotní fotbalové zápolení, kterému přihlíželo více než 200 diváků, slavnostně zahájili ve 13 hodin starosta města Náchoda Jan Birke, místostarosta Tomáš Šubert a senátor Petr Pakosta. Celkem se fotbalových utkání zúčastnilo přibližně 80 hráčů v osmi družstvech. „Vítězný tým v plážovém fotbale - Wayne´s Team (viz foto) z Nového Města nad Metují - získal nejen putovní pohár města Náchoda, který předával místostarosta Tomáš Šubert, ale dostal i možnost zúčastnit se finále Českého poháru pro nejlepší týmy z jednotlivých krajů,“ řekla tisková mluvčí radnice Nina Adlof.
zdroj: aktualne.cz, 6. září 2012
Praha - Karel Šíp ho na Euru sžíravou kritikou naštval, ale už se s ním usmířil. "Ve fotbale se teď neválčí a pozitivně na to slyší i sponzoři," libuje si Miroslav Pelta, předseda Fotbalové asociace ČR, a chlubí se novými kontrakty. Jedno bojiště tu ale přeci jen zůstává, to jménem Bohemians. Pelta v obsáhlém rozhovoru pro Aktuálně.cz vysvětluje, proč preferuje, aby zbyla jediná Bohemka, a sice ta s přídomkem 1905. Pelta si pochvaluje i 158 milionů od českého státu a chystá útok na radnice českých měst, od kterých bude chtít peníze z loterijního výtěžku. Naopak tezi, že by sázkové kancelář měly fotbalu platit za to, že na něj vypisují kurzy, mu prý ministr Kalousek vymluvil.

FIFA vás zařadila do komise plážového fotbalu. Jak se těšíte na MS na Tahiti?

(rozzáří se jak sluníčko) "Moc! Jedeme tam v září příštího roku, v té komisi jsou i Havelangův zeť Teixeira nebo bývalý šéf ruského svazu Fursenko. Já jsem to předtím moc neznal, ale už jsem na ten plážový fotbal koukal v televizi a řeknu vám, to je taky náročný sport. Jsem rád, že se v české reprezentaci možná objeví Honza Koller. Už jsem s lidmi z českého plážového fotbalu seděl, svaz je teď víc vezme pod svá křídla, myslím, že je čeká světlá budoucnost."
Celý rozhovor najdete uvnitř článku ....
zdroj: itydenik.cz, 11. srpen 2012
Mostkovice - První srpnová sobota byla v areálu mostkovického minigolfu zasvěcena plážovému fotbalu. Druhého ročníku Mostkovice Cupu se zúčastnila osmička týmů z prostějovského regionu, která nabídla početnému obecenstvu celodenní zajímavou podívanou. „S průběhem jsme spokojení, ať už se týká sportovní úrovně nebo zájmu diváků. Navíc se prosadil i náš domácí výběr,“ spokojeným hlasem hodnotil turnaj Zdeněk Zatloukal, starosta pořádajícího Sokola Mostkovice. Vítězství si vykopal tým s názvem Koně, který ve finále porazil mužstvo Bíč Bojs, poskládané právě z mostkovických plejerů. Hodně zajímavými výsledky s jedním obrovským překvapením se mohly pochlubit základní skupiny. V modré skupině si nejlépe počínal tým Koně, jenž dvakrát vyhrál a jednou remizoval. Druhou vstupenku do semifinále si zajistil výběr Bíč Bojs pod dirigentskou taktovkou Radima Karafiáta a o fous třetí byli Samí Qualitní, kterým unikl postup o jediný gól. Absolutně se pak nedařilo Sao Paulu. Loňský vítěz nezískal jediný bod a obsadil v grupě až poslední pozici. „Jednoznačně zklamání! Hlavní rozdíl oproti loňsku byl v nasazení. Chyběl nám také brankář Kofroň, ale hlavní byl špatný přístup. Musíme do týmu příště vzít bojovníky, hráče, kteří budou chtít vyhrávat,“ vyznal se ze svých pocitů vedoucí Sao Paula Vladimír Vojtíšek. Pokračování uvnitř článku.
zdroj: ihned.cz, Hospodářské noviny, 20. 7. 2012
Po postupu ze skupiny v kvalifikaci MS v Moskvě vypadala cesta českého týmu v plážové kopané na závěrečný turnaj na Tahiti velice nadějně. Zápas o postup do čtvrtfinále ale prohrál s Maďarskem. Teď Češi chystají ofenzívu a do týmu pozvali Jana Kollera.
Reprezentační tým v plážovém fotbalu prý nemá dostatečný hráčský arzenál. Teď se ale chystá příchod velké posily. Má ji být nejlepší střelec české fotbalové historie Jan Koller, který začne na písku trénovat koncem července. "Honza skončil v nároďáku, tak jsme ho kontaktovali a on nám na spolupráci kývnul," řekl serveru IHNED.cz trenér národního týmu Michael Lukič.
Plážová kopaná, akční a divácky velice vděčný sport, začal do tuzemska pronikat se zpožděním. Přesto se Čechům podařilo na moskevské kvalifikaci světového šampionátu postoupit z prvního místa základní skupiny. Porazili favority z Francie a vyřadili silné Rumuny. Následná prohra s Estonskem nevadila sama o sobě, zápas ale přinesl dvě zranění a pár žlutých karet.
zdroj: Příbramský deník, 19.7.2012
Příbram – SK Spartak Příbram pořádá ve spolupráci s městem turnaj v plážovém fotbale mládežnických uličních týmů. „Hraje se ve třech kategoriích. Žáci 11 až 12 let, 13 až 14 let a dorostenci 15 až 18 let. Jedná se vždy o dva jednodenní turnaje, které začínají v 9.00 a končí mezi 14. a 15. hodinou podle počtu přihlášených mužstev," informoval Miroslav Bodnár z SK Spartak Příbram. Termín turnajů pro dorost je 26. července a 16. srpna, pro starší žáky (13 až 14 let) 2. srpna a 23. srpna a pro mladší žáky (11až 12 let) 9. srpna a 30. srpna. Přesné propozice a časový harmonogram bude upřesněn podle počtu přihlášených mužstev. Turnaj se koná v areálu SK Spartak Příbram. Případný kontakt pro zájemce je na bodyst@seznam.cz. Účast je zdarma. Na všechny čekají věcné ceny, které budou zakoupeny z rozpočtu města určeného na prevenci kriminality. Pro účastníky je zajištěno zdarma i občerstvení. Tyto letní turnaje realizované v rámci aktivit města v oblasti prevence kriminality dětí a mládeže se v Příbrami konaly již dvakrát a radní schválili dotaci na jejich realizaci pro SK Spartak Příbram ve výši 50 tisíc korun.
zdroj: Plzeňský deník, 30, 6. 2012
Reprezentační výběr plážových fotbalistů čeká od neděle v Moskvě kvalifikační turnaj o postup na světový šampionát v roce 2013. Na Tahiti se mohou z Evropy probojovat čtyři týmy. Trenér Michael Lukič nominoval celkem dvanáct hráčů a početné zastoupení budou mít v Rusku fotbalisté za západu Čech. Z výběru, který skončil začátkem června v jedné ze skupin divize B Evropské ligy na druhém místě, nechybí nikdo.
Tým doplnili Lubomír Karda a Jakub Mižár. Druhý jmenovaný futsalista Indossu Plzeň se naposledy v reprezentaci objevil v únoru na turnaji čtyř zemí v Praze, kde byl se třemi góly nejlepším střelcem domácích.
V uplynulé sezoně hráč třetiligové Jiskry Domažlice Jaroslav Kovařík se na turnaj v Moskvě těší. „Každý zápas proti tak kvalitnímu soupeři je pro nás obrovská zkouška. Postupují dva týmy ze skupiny plus třetí nejlepší. My se budeme snažit makat a nevypustit žádný zápas," slibuje Kovařík.
V nominaci jsou i další hráči, kteří prošli fotbalovými kluby na západě Čech. Ať je to Michal Salák nebo další bývalý hráč Baníku Sokolov, s šestadvaceti góly druhý nejlepší reprezentační střelec, Martin Boček. Ten hájil v uplynulé sezoně velkého fotbalu dres německého VfB Auerbach 1906 e.V., stejně jako další z nominovaných do Moskvy Michal Kubice ... pokračování uvnitř článku.
zdroj: Deník Aha, 28. 6. 2012
»Dino« se vrací! Zatímco Milan Baroš se s reprezentační kariérou rozloučil, Jan Koller (39) zase oblékne dres se lvíčkem na prsou. „Je to tak,“ přiznal Aha! obávaný fotbalový kanonýr. Jen místo na trávníku teď bude dávat góly na písku. Představa obra s velikostí nohou 18 a půl, pelášícího za mičudou na těžkém písku, je komická. Zdání ale šeredně klame! „Honzova postava je určitě výhoda. Hraje se totiž hlavně vzduchem, takže jeho typický styl bude naprosto ideální,“ řekl předseda plážového fotbalu Jan Dámec. Rozhovor s Janem Kollerem:

Opravdu se vracíte do nároďáku?
„Oslovil mě trenér reprezentace plážového fotbalu. Chytlo mě to, řekl jsem si, že to v létě prubnu.“

S 55 trefami jste nejlepší střelec české reprezentace, jak to jde na písku?
„Nedávno jsem hrál u St. Tropez turnaj a v každém ze čtyř zápasů jsem dal gól.“

... pokročávní rozhovoru uvnitř článku ...