Evropská
liga

Evropský
žebříček

Mundialito
de Clubes

Zahraniční
ligové soutěže

Výsledkový
servis
     

 
SOUTĚŽE V ZAHRANIČÍ • SOUTĚŽE V ZAHRANIČÍ  • SOUTĚŽE V ZAHRANIČÍ

 
 
Asi těžko by jste v současné době hledali jinou akci v plážovém fotbale, která má tak skvělou diváckou kulisu, jakou je možné zažít na turnaji Copa Brasil, které bude hostit brazilské město Manaus. Hlediště by mělo pojmout více jak 30 000 fanoušků, kteří dokážou vytvořit fantastickou atmosféru (viz video uvnitř článku). Jen pro srovnání, na nedávné 18. kolo naší nejvyšší fotbalové soutěže bylo zvědavo celkem přibližně 40 000 diváků. Turnaj v městě Manaus začíná ve středu 7. března a jeho finále je na programu v neděli 11. března. Kromě devíti brazilských týmů se jej účastní i reprezentační tým Švýcarska, který tak bude zajímavým zpestřením celé soutěže. Kromě řady hráčů širšího kádru brazilské reprezentace se zde rovněž představí portugalské hvězdy Madjer a Alan. Právě oba Portugalci by měli hájit barvy obhájce prvenství, týmu Botafogo Futebol, na jehož soupisce je možné dohledat i jména dalších zajímavých hráčů, mezi něž se řadí uruguayský reprezentant Pampero či hvězdní Brazilci Betinho, Sidney a Fred. Mezi velké favority turnaje budou také patřit i slavné kluby C. R. Vasco da Gama, C. R. Flamengo nebo Cruzeiro Esporte Clube. Přítomní fanoušci se rozhodně mají nač těšit.
Ve včera uvedeném rozhovoru s Michalem Božíkem padla řeč i na 5. Mistrovství Slovenska v plážovém fotbale, proto dnes přinášíme výsledkový přehled z této akce. Na Slovensku se v současné době nehrají žádné dlouhodobější soutěže, proto je největším vrcholem klubové sezony slovenské mistrovství, jehož poslední ročník, hraný v loňském roce, hostil sportovní areál Orlík ve Zvoleně. Vítězem turnaje se na konci července stal tým FK Slovan Zemianske Kostoľany (viz foto), který tak získal svůj první mistrovský titul. O jeho vítězství rozhodnul lépe zvládnutý penaltový rozstřel s klubem Stokat Team Zvolen, který je vítězem slovenského mistrovství z roku 2009. Bronzové medaile si domů odnesli hráči domácího týmu VIP Zvolen po vítězství nad klubem Rádio Viva Bratislava. VIP Zvolen je nejúspěšnějším týmem v historii slovenských šampionátů, když se mu podařilo počtvrté v řadě postoupit do semifinále. Loňského mistrovství se účastnil i tým Artful BSC, který je českým fanouškům plážového fotbalu znám z letošního ročníku Zimního ligového turnaje, na kterém obsadil druhou příčku.
V zápase mezi Rumunskem a Francií byl hlavní postavou zápasu drobný francouzský útočník Jérémy Basquaise, který vstřelil dvě branky a pod další dvě se podepsal svou asistencí. Francie tak díky jeho výkonu dokráčela k zisku 7. místa.
V zápase o páté místo bylo o jeden gól lepší Polsko a porazilo tak Španělsko 3:2. Zápas rozhodl na začátku poslední třetiny Boguslaw Saganowski. Tým Španělska, kterému na turnaji chybělo několik opor (Nico, Amarelle, Juanma, Xan), tak obsadil až 6. místo.
V zápase Itálie - Švýcarsko se oba týmy několikrát vystřídaly ve vedení. Zejména závěr zápasu byl velice dramatický. Ve 35. minutě vstřelil Ramacciotti gól na 4:3 a Itálie tak byla blízko bronzových medailí. Zápas však dvěma góly dokázal otočit nejmladší člen švýcarského týmu - Phillip Borer.
Krásnou tečku celého turnaje obstaral zápas mezi Ruskem a Portugalskem, který vyhrál domácí tým 4:2. Opatrnější první třetinu vyhrálo Rusko 1:0 po nádherné souhře Makarova, Leonova a zakončujícího Shaykova. Ve druhé části nejdříve Rusové využili portugalské zaváhání v rozehrávce, které rychlým protiútokem potrestal Eremeev. V závěru druhé třetiny pak proměnil přímý volný kop Makarov, nejlepší střelec Ruska na turnaji. Když ve 30. minutě zvýšil na 4:0 svým druhým gólem Eremeev, bylo v podstatě o vítězi jasno. Hráči Portugalska dokázali už jen výsledek zápasu korigovat na konečných 4:2
V prvním zápase sobotního programu se proti sobě postavily týmy Rumunska a Polska. Rumunský tým docestoval do Moskvy ve svém nejsilnější sestavě, i přesto byl svým vlastním stínem při srovnání s výkonností, kterou se Rumuni prezentovali v loňském ročníku Evropské ligy. Na Rumunech se tak nejspíš projevily problémy s příletem, kvůli nimž zmeškali již páteční zápas se Švýcary. Naopak Poláci, kteří se v Rusku připravují již od minulého týdne, předvedli velice kvalitní výkon podpořený střeleckou úspěšností a zápas vyhráli 6:2.
Zápas mezi Španělskem a Francií rozhodl v závěru Pajón. Žádný z hráčů Francie jej neatakoval při rozehrávce, a tak měl dostatek času a prostoru na výstavní střelu z vlastní poloviny hřiště, na kterou francouzský brankář, i přes veškerou snahu, nedosáhl. Španělský úder přišel krátce poté, co Francouz Basquaise vyrovnal na 2:2.
Hodně divokou podívanou pak měli možnost vidět ruští diváci při zápase Portugalska a Švýcarska. Zvlášť první třetina byla mimořádně gólově atraktivní a tým Portugalska jí díky spoustě chyb švýcarské obrany vyhrál 5:2. Švýcaři však ve zbytku zápasu zpřesnili svou obrannou činnost a především zásluhou fantastického výkonu Dejana Stankovice (autor pěti branek, viz foto) začali náskok soupeře snižovat. Vyrovnat se Švýcarům nakonec nepovedlo, jelikož několik jejich střel orazítkovalo pouze brankou konstrukci, a Portugalci se tak radovali z těsné výhry 7:6.
V posledním zápase sobotního programu se utkaly výběry Ruska a Itálie. Rusové opět předvedli skvělou práci v obraně a tak jako v pátek inkasovali pouze jediný gól, který se postaral Soria. Za Rusko se dvakrát prosadil Makarov, ten tak zopakoval svou střeleckou bilanci z pátku. Z gólu se radoval i ruský brankář Bukhlistkiy, který v závěru první třetiny zvýšil na 2:0.
Tým Rumunska nestihl dorazit včas na svůj první zápas na Euro Cupu a tým Švýcarska tak postoupil do semifinále bez boje. Problémy s odletem ze své domoviny se podařilo Rumunům nakonec vyřešit a na turnaji se představí v zítřejším zápase proti Polsku.
Velmi špatný start do turnaje zažilo Španělsko, které vysoko prohrálo s Itálií (4:11). Zápas rozhodla kanonáda Itálie ve druhé části hry, kdy vstřelila do sítě soupeře pět branek. Zářil zejména Giuseppe Soria, nejlepší střelec italské reprezentace v loňské sezoně, který překonal španělskou defenzivu hned čtyřikrát.
Dramatický zápas spolu sehrály týmy Portugalska a Polska. Poláci sehráli s favorizovaným soupeřem vyrovnaný zápas, leč pro ně skončil těsnou prohrou. Poláky zvlášť mrzela neproměněná penalta Pawla Friszkemuta, který při její exekuci neuspěl v 18. minutě, tedy pár vteřin poté, co si jeho spoluhráč Piechnik vstřelil vlastní gól.
Domácí tým si v úvodním zápase turnaje poradil s Francií 5:1. Po první třetině byl stav zápasu 0:0, přispěla k tomu i neproměněná penalta Shaykova, ve druhé části však Rusko nastartovaly dvě branky Makarova, díky kterým domácí tým dovedl utkání do vítězného konce.
V Mexiku se odehrál turnaj BSWW Tour, jehož vítězem se stal domácí výběr Mexika, který vyhrál všechny zápasy. Druhé místo obsadil semifinalista loňského MS Salvador, který prohrál pouze s Mexikem, kterému podlehl až po napínavém penaltovém rozstřelu. Trofej za třetí místo si domů odvezl tým Španělska, který se v Mexiku připravoval na Euro Cup, který se o tomto víkendu bude hrát v Rusku.

Menší turnaj se hrál i v městě Encarnación (Paraguay) za účasti domácího výběru a trojice reprezentačních týmů: Brazílie, Paraguaye a Argentiny. Brazílie vyhrála všechny zápasy a prodloužila tak svojí letošní neporazitelnost (v mezistátních zápasech) na sedm zápasů. Druhé místo pak připadá domácímu týmu Paraguaye. Naopak Argentina, která na turnaj nepřivezla nejsilnější možný výběr, skončila na poslední příčce.
Brazílie - BSWW Team 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 7. Bruno Malias, 11. Sidney, 18. André, 26. Bruno Xavier - 11. Gil, 24. Amarelle
Sestavy:
Brazílie: Mão - Fernando DDI, Bruno Xavier, Benjamin, Jorginho - Sidney, André, Bruno Malias a Souza. Trenér: Zloccowick
BSWW Team: Bukhlitskiy (RUS), Montañez (USA) - Franceschini (ARG) Alan (POR), Osmar (JAP), Madjer (POR) - Stankovic (SVI), Amarelle (ESP), Pampero (URU), Gil (USA). Trenér: Petrasso (ARG)

Vítězem prvního ročníku turnaje Intercontinental Cup se stal tým Ruska, který v letošní sezóně vyhrál všechny trofeje (MS, EBSL, ICup). Zápas rozhodl ve druhé minutě nastaveného času Shishin. Brazílie - Rusko 4:5 (1:0, 1:1, 2:3, 0:1) Branky: Anderson (12.), Fernando DDI (24.), Fernando DDI (31.), Jorginho (32.) - Shishin z pen. (20.), Shaykov (25.), Leonov (28.), Shishin (30.), Shishin (38.). Bronz si z Dubaje odveze tým Švýcarska, které zdolalo domácí výběr až v penaltovém rozstřelu. SAE - Švýcarsko 4:4 (1:1, 0:2, 3:1, 0:0) - penalty 0:1. Branky: K. Albalooshi (1.), K. Albalooshi (29.), Al Mesaabi (31.), K. Albalooshi (32.) - Ziegler (3.), Stankovic (18.), Borer (21.), Stankovic (26.). Penaltový rozstřel: K. Albalooshi neproměnil, Stankovic 1-0.

Individuální ocenění:
nejlepší brankář - Mao (Brazílie)
nejlepší hráč - Stankovic (Švýcarsko)
nejlepší střelec - Stankovic (Švýcarsko) - 12 branek

V úterý 22. listopadu začíná první ročník turnaje Intercontinental Cup. Jedním z jeho osmi účastníků je výběr Švýcarska, které bude na turnaji společně s Ruskem reprezentovat Evropu. Švýcaři již řadu let patří mezi širší světovou špičku plážového fotbalu, ale až v posledních třech letech se jim podařilo prorazit na samotný vrchol, když v roce 2009 vybojoval švýcarský národní tým na Mistrovství světa v Dubaji stříbrné medaile. Stejný kov vybojoval i při svém letošním tažení v Evropské lize. Jedním ze strůjců nedávných úspěchů je i Angelo Schirinzi, který je hrajícím trenérem Švýcarů. A právě jemu jsme před začátkem turnaje Intercontinental Cup položili několik otázek. 

            
Jak hodnotíte tuto sezonu z pohledu švýcarského národního týmu? Jako úspěšnou nebo neúspěšnou? V Evropské lize jste skončili na druhém místě, ale na mistrovství světa jste skončili již v základní skupině.
Vystoupení na mistrovství světa nelze brát jako neúspěch, již postup na něj je pro švýcarský tým velký úspěch. Kvalifikace se účastnilo 28 týmů.  Když sleduji hru týmu v EBSL, vidím, jak se zlepšuje, a to je má práce!             

Celý rozhovor si můžete přečíst zde...


Rozhovor připravil Lukáš Pechmann

 

Ve středu 2. listopadu se uskutečnilo oficiální rozlosování základních skupin 1. ročníku turnaje Samsung Intercontinental Cup 2011. Po uspořádání premiérového ročníku Mundialito de Clubes je to tedy druhá turnajová novinka, kterou si pro fanoušky plážového fotbalu připravila BSWW.

Pořadatelem turnaje, který proběhne od 22. do 26. listopadu, bude město Dubai (SAE). Dle původních představ BSWW se měla turnaje zúčastnit reprezentace hostitelské země, vítěz mistrovství světa a nejlepší týmy jednotlivých konfederací. Bohužel svou účast na turnaji odřekly týmy Ukrajiny (vítěz konfedereace UEFA), Senegalu (CAF) a Japonska (AFC). I tak je obsazení turnaje velice kvalitní, jelikož se na něm představí hned čtyři čtvrfinalisté nedávného MS (Brazílie, Rusko, Nigérie a Mexiko) a druhý tým letošního ročníku EL (Švýcarsko).

Zajímavou příchuť bude mít zejména skupina A, která má velice podobné složení jako jedna ze základních skupin letošního světového šampionátu. Znovu si tak spolu zahrají výběry Tahiti, Nigérie a Ruska. Pouze Venezuelu nahradí domácí tým Spojených arabských emirátů. Ve skupině B se představí Brazílie, Omán, Švýcarsko a Mexiko. V této skupině si svůj vzájemný zápas z nedávného mistrovství zopakují týmy Brazílie a Mexika. Zajímavé bude sledovat, kdo se nakonec objeví na lavičce Brazílie, jelikož dosavadní trenér Alexandre Soares na svou funkci na konci září rezignoval.

Turnaj bude pořádán za přispění společnosti Samsung, která je podporovatelem rozvoje plážového fotbalu v oblasti Perského zálivu. „Plážový fotbal je mimořádně rychle se rozvíjející a dynamický sport ve Spojených arabských emirátech a uzavřené partnerství je důkazem naší snahy při podpoře mládeže a sportu v tomto regionu a důkazem naší vášně pro plážový fotbal.“ Řekl při slavnostním losování Marco Vocale, generální ředitel společnosti Samsung Electronics.

Euro Beach Soccer League pokračuje ve dnech 8. - 10. července 2011 v Berlíně. V divize A na sebe narazí týmy Portugalska, Ruska, Rumunska a Turecka. V divizi B pak domácí Německo, ČESKÁ REPUBLIKA a Andora.


Španělsko a Izrael jsou prvními vítězi EBSL 1. etapy v Bernu.

Kompletní výsledky
V turnaji Beach Soccer Worldwide Miami Cup 2011 zvítězila Brazílie před USA, Mexikem a Španělskem.USA  

7 : 6

  Mexiko  
Brazílie

3 : 1

  Španělsko  
info 1. den
Brazílie   7 : 2       USA  
Mexiko     7 : 3       Španělsko  
info 2. den
USA   3 : 3
    Španělsko 1:0 pen.
Mexiko     1 : 3       Brazílie  
info 3. denEuro Beach Soccer League bude mít na programu v roce 2011 celkem 4 turnaje a závěrečný finálový turnaj. Česká republika bude hrát ve skupině s Německem a Andorou o postup do Promotion finále.

Turnaje se uskuteční v těchto termínech.


27. - 29. června 2011 - Bern (Švýcarsko)
Euro Beach Soccer League - 1. etapa
divize A
Itálie
Švýcarsko
Španělsko
Turecko
divize B
Izrael
Maďarsko
Norsko


  (Itálie)
Euro Beach Soccer League - 2. etapa

divize A
Itálie
Švýcarsko
Rumunsko
Polsko
divize B
Francie
Ázerbajdžán
Bělorusko


8. - 10. července 2011 - Berlín (Německo)
Euro Beach Soccer League - 3. etapa

divize A
Portugalsko
Rusko
Rumunsko
Turecko
divize B
Německo
ČESKÁ REPUBLIKA
Andora


29. - 31. července 2011  - Haag (Nizozemsko)
Euro Beach Soccer League - 4. etapa

divize A
Portugalsko
Rusko
Španělsko
Polsko
divize B
Nizozemsko
Anglie
Řecko


4. - 7. srpna 2011 - Moskva (Rusko)
Euro Beach Soccer League - Superfinále

      
Prvním vítězem mistrovství světa klubů se stal tým Vasco da Gama.
Výsledky zápasů můžete najít - zde.

Výsledná tabulka:
 
1. Vasco da Gama
2. Sporting Portugal
3. Flamengo
4. Lokomotiv Moscow

Nejlepší hráč: Pampero (Vasco)
Nejlepší brankář: Graça (Sporting)
Nejlepší střelec: André (Flamengo) – 16 branek
Mistrovství světa klubů bylo zahájeno. Online přenosy můžete sledovat na www.beachsoccer.com, rozlosování a výsledky zápasů můžete najít - zde.

Beach Soccer Worldwide zahájí sezónu turnajem Miami Cup 2011 na South Beach. Turnaj se bude konat ve dnech 29. dubna - 1. května 2011. 

Plážový fotbal ukáže své kouzlo na Miamské South Beach. Tento turnaj nabídne 8 národních týmů, ve kterých se objeví evropský a americký styl plážového fotbalu. Představí se zde i domácí tým, který bude mít výhodu podpory a postaví se proti Mexiku, které je však silným soupeřem.

Překvapení bylo konečně odhaleno. Desátým týmem, který se zúčastní soutěže píšící dějiny, Mundialito de Clubes, je Santos Futebol Clube. Santos patří mezi největší kluby v Brazílii i daleko za jejími hranicemi. Vše začne příští sobotu 19. března v ​​Represa de Guarapiranga (São Paulo).

Zde jsou hráči, kteří budou reprezentovat klub Santos: Du (Brazílie), Wellington (Brazílie), Dunga (Brazílie); Fabricio (Uruguay), Mena (Chile), Etxeberria (Chile), Kuman (Španělsko), Rasheed (Bahrajn), Lucas (Brazílie), Ricardinho (Brazílie).

Santos FC bude hrát ve skupině A a bude čelit takovým týmům jako je: SC Corinthians, Seattle Sounders, Sporting a Lokomotiv Moskva.

Sestavy týmů zde
Rozlosování zápasů zde

Vítězi FIFA Beach Soccer World Cup 2011 - asijská kvalifikace se stali hráči Japonska, kteří ve finálovém utkání porazili tým Ománu 2 - 1.
Japonci ukázali silného ducha, a i když byl zápas až do konce napínavý, nenechali se vyvést z míry a došli si pro konečné vítězství asijské kvalifikace. Navzdory tomu, že Omán bojoval statečně a že ho japonský drak udolal, stejně jako Japonsko se raduje z účasti na FIFA Beach Soccer World Cup konající se v Italské Ravenně. Posledním týmem, který bude moci prožít svůj velký sen v Ravenně, je Írán, který porazil tým Spojených Arabských Emirátů 6- 2.převzato z www.beachsoccer.com
Vítěz: Japonsko
2. místo: Omán
3. místo: Írán
4. místo: SAE

nejlepší hráč:
Yahya (Omán)
nejlepší střelec 8 branek:
Is´haq (Omán)
Take
(Japonsko)
nejlepší brankář:
Terukina (Japonsko)

Kompletní výsledky turnaje zde

Ve dnech 28. února - 4. března 2011 se koná FIFA Beach Soccer World Cup 2011 - asijská kvalifikace. Tato kvalifikace se uskuteční v Ománu.


Skupina A
OMÁN
ČÍNA
ÍRÁK
KUVAJT
Skupina B

JAPONSKO
ÍRÁN
SÝRIE
Skupina C
SAE
BAHRAJN
UZBEKISTÁN
INDONÉSIE

Rozlosování a výsledky turnaje zde
Velký beachsoccerový zážitek se chystá na konec března, když se ve dnech 20. - 27. 3. 2011 uskuteční v Brazílii mistrovství světa klubů. Tohoto turnaje se zúčastní nejlepší týmy a hrači z celého světa.

FC Barcelona (Španělsko)
AC Milán (Itálie)
Sporting Clube Portugal (Portugalsko)
Corinthians (Brazílie)
Flamengo (Brazílie)
CA Boca Juniors (Argentina)
Lokomotiv Moscow (Rusko)
Vasco da Gama (Brazílie)
Seattle Sounders (USA)
Santos FC (Brazílie)

Sestavy týmů zde
Rozlosování zápasů zde
Ve dnech 22. - 26. února 2011 se koná FIFA Beach Soccer World Cup 2011 - OFC kvalifikace, která se uskuteční na Tahiti.

Této kvalifikace se zúčastní tyto týmy:
Šalamounovy ostrovy, Fidži, Tahiti
Vítězem 12. ročníku Copa Latina se stali plážoví fotbalisté Uruguaye, kteří v penaltovém rozstřelu porazili Brazílii. Ta podruhé za sebou nevyhrála tento turnaj.Výsledky a sestřih finálového zápasu zde.
Ve dnech 28. února - 4. března 2011 se koná FIFA Beach Soccer World Cup 2011 - asijská kvalifikace. Tato kvalifikace se uskuteční v Ománu.

Mistrovství světa 2011 se bude konat od 1. - 11. září v italské Ravenně.
26. prosince 2010 se sešli nejlepší světoví hráči beachsocceru ve městě Guarujá (Brazílie). Uskutečnil se zde zápas mezi týmy Brazílie a Výběru světa. Zápas vyhráli domácí hráči v poměru 6:2.

Bazílie - Výběr světa 6:2

Branky:
Bruno Malias (2), Benjamin (2), Betinho a Anderson (Brazílie) / Madjer a Bukhlitskiy (BSWW tým)

Rozhodčí:
1. – Renato de Carlos (Brazílie), 2. Luis Antonio Colli (Argentina), 3. Javier Betancour (Uruguay), 4. Felipe Varejão (Brazílie)

Sestavy:
Brazílie - Mão, Buru, Daniel, Sidney a Benjamin. Marquinhos, Anderson, Betinho, Bruno Malias and André
Trenér: Alexandre Soares

BSWW tým - Diego (Uruguay), Pampero (Uruguay), Leguizamon (Argentina), Madjer (Portugalsko) and Amarelle (Španělsko). Bukhlitskiy (Rusko), Palmacci (Itálie), Morales (USA), Stankovic (Švýcarsko) a Rami (SAE)
Trenér: Héctor Petrasso


Ve finále II. asijských beach her v beachsocceru vyhráli fotbalisté Spojených arabských emirátů nad domácím Ománem po penaltách 3:2.
Ze třetího místa se raduje Írán, který porazil Čínu 6:1.foto ze stránek www.beachsoccer.com

výsledky zde

Asijské beach hry se uskuteční ve dnech 8. - 16. prosince 2010 v Ománu.
O celkové vítězství se utká 16 týmů.
Tyto hry jsou sportovní událostí, které se účastní více než 2000 sportovců z 45 asijských zemí.Tyto hry se konají každé 2 roky a první byly pořádány na Bali v Indonésii, (18 - 26 října 2008.) Asijské beach hry jsou složeny z různých moderních sportů a podporují tak mládež k účasti ve sportu, společné spolupráce a kamarádství.

Skupina A Skupina B Skupina C Skupina D
SAE

Uzbekistán

Katar

Jemen
Omán

Indonésie

Kuvajt

Sýrie
Írán

Japonsko

Thajsko

Libanon
Bahrajn

Čína

Vietnam

Palestina

Rozlosování a výsledky zde

Více informací o dalších sportech můžete najít na oficiálních stránkách zde
Ve finále kvalifikace MS 2011 vyhrálo domácí Mexiko nad Salvadorem 5:3. V utkání o třetí místo zvítězil tým USA nad Kostarikou 7:5.
Na závěrečný turnaj do Itálie postupují Mexiko a Salvador.
Tabulka

1. Mexiko
2. Salvador
3. USA
4. Kostarika


Individuální ocenění

FIFA Fair Play - Ross Ongaro (Kanada)
Nejlepší brankář - Estrada (Mexiko)
Nejlepší střelec - Frank (Salvador) - 12 gólů
nejlepší hráč - Frank (Salvador)

Kompletní výsledky zdeVe dnech 1. - 5. prosince 2010 se koná FIFA Beach Soccer World Cup 2011 - CONCACAF kvalifikace. Kvalifikace se uskuteční v mexickém letovisku Puerto Vallarta.

24. 11. 2010 byly v hotelu Holiday Inn v Puerto Vallarta rozlosovány skupiny a harmonogram turnaje.

Skupina A Skupina B
Mexiko USA
Salvador Kostarika
Kanada Bahamy
Jamajka Guatemala

rozlosování zápasů zde
Ve dnech 1. - 5. prosince 2010 se koná FIFA Beach Soccer World Cup 2011 - CONCACAF kvalifikace. Kvalifikace se uskuteční v mexickém letovisku Puerto Vallarta.

Této kvalifikace se zúčastní tyto týmy:
Mexiko, USA, Kanada, Bahamy, Jamajka, Kostarika, Salvador a Guatemala

Bude se hrát ve dvou skupinách. První dva týmy z každé skupiny budou postupovat do semifinále.
Vítězové semifinále mají jisté postupové místo na MS 2011 v Itálii.
V Ománu ve dnech 3. - 5. listopadu 2010 se koná BSWW tour. Tato tour je za účasti 4 zemí a to Ománu, Egypta, Maroka a Nigérie.

Kompletní výsledky zde.
GCC Beach hry proběhly ve dnech 10. - 17. října 2010 v Bahrajnu. Tyto hry se odehrály za účasti 6 zemí z oblasti Perského zálivu - Bahrajn, Kuvajt, Omán, Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar. Z vítězství se radovali hráči Ománu, kteří nepoznali porážku.

Kompletní výsledky zde.
Před jihoamerickou kvalifikací na MS 2011 se uskuteční přátelské utkání mezi týmy Argentiny a Brazílie.

Dva z největších jihoamerických rivalů se po třech měsících opět postaví proti sobě.  Při napínavé bitvě v turnaji Mundialito v Portugalsku zvítězila Brazílie 3:2. Zápas se odehraje tuto sobotu 30. října v 13:00 hodin (místního času) v Parque Sarmiento (Argentina). Pro oba týmy je tento zápas velkou příležitostí zjistit, v jaké fázi přípravy se nachází. Dále bude odehrán přátelský zápas mezi Brazílií U-20 a místním týmem, který  bude tvoříen nejlepšími hráči z celého pobřeží (Partido de la Costa).
Vítězem Superfinále se stalo domácí Portugalsko. Do divize A postupuje Turecko a nahrazuje tak Francii.

EBSL SUPERFINAL


1. PORTUGALSKO
2. ITÁLIE
3. RUSKO
4. ŠVÝCARSKO
5. ŠPANĚLSKO
6. RUMUNSKO

Promotional Final


1. TURECKO
2. FRANCIE
3. IZRAEL
4. MAĎARSKO
5. ÁZERBAJDŽÁN
6. ANGLIE


Individuální ocenění:

Nejlepší hráč: Madjer (Portugalsko)

Nejlepší střelec: Stankovic (Švýcarsko)

Nejlepší brankář: Bukhlitskiy (Rusko)rozlosování a výsledky turnaje zde   zápasy je možné sledovat LIVE
6. srpna začne turnaj Mundialito de Futebol de Praia v Portimao (Portugalsko). Turnaje se zúčastní týmy Brazílie, Portugalska, Argentiny a USA.


Rozlosování a výsledky turnaje zde.

Nejlepší hráč: Madjer (Portugalsko)
Nejlepší brankář: Mendoza (Argentina)
Nejlepší střelec: Madjer (Portugalsko), Daniel (Brazílie), Sidney (Brazílie) and De Ezeyza (Argentina)
Domácí Anglie prohrála v posledním zápase s týmem Mexika na penalty a zůstala tak druhá v turnaji v Sunderlandu. Na třetím místě skončil tým Řecka  poslední bylo Německo.

Výsledky zde.

Turecko zvítězilo na turnaji Crocs Challenge cup v Haagu.

Naše reprezentace v prvním zápase podlehla týmu Ázerbajdžánu 6:5 a touto porážkou se tak zařadila do skupiny o 5-8 místo. V dalším zápase jsme již nezaváhali a porazili tým Norska 5:4. V boji o 5. místo jsme narazili na Německo, s kterým jsme si po boji také poradili a zvítězili jsme 5:4.Výsledky zde.

Statistiky ČR zde.
Česká reprezentace odjela na Challenge cup do Haagu, kde se zúčastní turnaje pro týmy na 9.-16. místě žebříčku EBSL. Sice je to zvláštní, ale v prvním zápas nás nečeká nikdo jiný než tým Ázerbajdžánu (potřetí za sebou na úvod turnaje). V dalším utkání narazíme na tým, který vzejde ze zápasu Norsko - Turecko. Dalšími účastníky jsou Německo, Anglie, Nizozemsko a Andorra. Současně s tímto turnajem probíhá poslední etapa EBSL divize A.

Harmonogram turnaje zde
Ve druhém zápase divize B proti Nizozemsku náš tým zvítězil 5:4 a uchoval si tak naději na postup do finále v Portugalsku. 
Našim reprezentantům opět nevyšel začátek zápasu, když prohrávali 0:1, ale oproti předchozímu zápasu se nám podařilo otočit skóre a mohli jsme v klidu držet dvoubrankové vedení. O branky se postaral Michal Salák, Martin Dlouhý a Martin Cibula. Bohužel se nám nepodařilo stav navýšit, ale naopak jsme inkasovali a soupeř dokonce srovnal skóre na 3:3. V tomto zápase vzal na sebe úlohu střelce Martin Cibula a svoji druhou brankou nás posunul k vítězství. Další branku přidal Tomáš Peteřík a i přes snahu soupeře, který snížil necelou minutu před koncem na 5:4 jsme již vítězství uhájili.

Divize A po 3. etapě - prvních 6 týmů postupuje do Superfinále, poslední tým hraje o udržení v divizi A
1. Rusko 3 zápasy 9 bodů
2. Švýcarsko 3 zápasy 9 bodů
3. Portugalsko 6 zápasů 9 bodů
4. Španělsko 3 zápasy 8 bodů
5. Itálie 6 zápasů 8 bodů
6. Polsko 6 zápasů 5 bodů
 
7. Rumunsko 3 zápasy 3 body
8. Francie 6 zápasů 0 bodů


Divize B - postupují týmy z prvních míst a nejlepší tým z druhého místa

1. etapa - Izrael
2. etapa - Maďarsko
3. etapa - Ázerbajdžán

Výsledky 3. etapy 
zde.
 
V úvodním zápase divize B proti Ázerbajdžánu náš tým podlehl těsně 4:5. 
Našim reprezentantům nevyšel start do začátku zápasu, kdy prohrávali 0:2 a 1:3, ale po brankách Michala Saláka se podařilo v polovině zápasu srovnat skóre na 3:3. Bohužel však z rozehrávky jsme dostali další gól a zanedlouho soupeř odskočil opět o 2 góly. Neudržitelný Salák se opět dostal na dostřel branky a z otočky trefil tyč. Naštěstí se míč odrazil zpět do pole, kde byl u míče dříve Lukáš Kučera a ten svou první reprezentační brankou vstřelil kontaktní gól. Bohužel si již soupeř do konce zápasu vítězství pohlídal a nám již nezbývá nic jiného než se soustředit na další zápas, který se hraje v sobotu od 15 hodin proti Nizozemsku. 


Sobota 3. 7. 2010 od 15.00  
Nizozemsko - Česká republika
 

Výsledky zde.

Euro Beach Soccer League v Lignanu můžete sledovat live na stránkách
www.beachsoccer.com.
Na tomto turnaji se představí i naše reprezentace a jejich zápasy můžete sledovat v těchto termínech.


 
Rozlosování zde.

Euro Beach Soccer League v Marseille můžete sledovat live na stránkách
www.beachsoccer.com.


Víězem v divize A se stalo Španělsko. V divizi B se radovalo Bělorusko.


Výsledky zde.
Fotbalisté Ruska se stali evropskými šampióny,
když ve finále porazili tým Portugalska 6:4.
foto převzato z www.beachsoccer.com

výsledky zde
Beach Soccer Worldwide připravil pro fanoušky překvapení.
Před evropským pohárem v Římě byl spuštěn zcela nový design
oficiálních stránek www.beachsoccer.com.Euro Beach Soccer Cup 2010 v Římě  od 4. - 6. června 2010.
Zápasy je možné sledovat live na www.beachsoccer.com.


Přímé přenosy zápasů je možné sledovat
na www.beachsoccer.com
 
klikni
Euro Beach Soccer League v Moskvě můžete sledovat live na stránkách
www.beachsoccer.com.


Přímé přenosy zápasů je možné sledovat na www.beachsoccer.com
 


Výsledky zde.

Ve dnech 13. - 15. května 2010 se v Turecku hraje turnaj Alanya Cup 2010.
Na tomto turnaji se představí Ázerbajdžán, který je soupeřem našeho týmu v turnaji EBSL.

13. května 2010
Rusko – Ukrajina 2:0
Turecko - Ázerbajdžán 5:3

14. května 2010
Ukrajina – Turecko 3:2
Rusko - Ázerbajdžán 4:3

15. května 2010
Turecko - Rusko 3:6
Ukrajina – Ázerbajdžán 2:6

Tabulka
1. Rusko
9 bodů
2. Ázerbajdžán 3 body
3. Turecko
3 body
4. Ukrajina 3 body

Nejlepší střelec:
Egor Egemeev (5 branek)

Nejlepší brankář:
Andrey Bukhlitskiy

Nejlepší hráč:
İlya Leonov

Fair Play:
Adil Müftüoğlu
Euro Beach Soccer League bude mít na programu v roce 2010 celkem 4 turnaje a závěrečný finálový turnaj.

Turnaje se uskuteční v těchto termínech.


28. - 30. května 2010 - Moskva (Rusko)
Euro Beach Soccer League - 1. etapa
divize A
Rusko
Itálie
Polsko
Rumunsko
divize B
Řecko
Německo
Ukrajina


25. - 27. června 2010 - Marseille (Francie)
Euro Beach Soccer League - 2. etapa

divize A
Portugalsko
Španělsko
Polsko
Francie
divize B
Bělorusko
Anglie
Maďarsko


2. - 4. července 2010 - Lignano (Itálie)
Euro Beach Soccer League - 3. etapa

divize A
Portugalsko
Itálie
Švýcarsko
Francie
divize B
Azerbajdžán
Nizozemsko
ČESKÁ REPUBLIKA


30. července - 1. srpna  - Castellon (Španělsko)
Euro Beach Soccer League - 4. etapa

divize A
Rusko
Španělsko
Švýcarsko
Rumunsko
divize B
Turecko
Norsko
Andora


26. - 29. srpna 2010 - Portugalsko
Euro Beach Soccer League - Superfinále

     

Ve dnech 9. - 11. dubna 2010 se v Portugalsku hraje turnaj Spring Cup 2010, který je
pro mužstva vhodnou přípravou na nadcházející evropské mistrovství v Římě.

9. dubna 2010
Rusko – Švýcarsko 5:4
Anglie - Portugalsko 0:3

10. dubna 2010
Švýcarsko – Anglie 4:2
Portugalsko – Rusko 3:3 (3:2 pp)

11. dubna 2010
Rusko – Anglie 4:2
Portugalsko – Švýcarsko 3:4

Tabulka
1. Rusko 6 bodů
2. Švýcarsko 6 bodů
3. Portugalsko 5 bodů
4. Anglie 0 bodůBody za umístění:
50 bodů - 1. místo
30 bodů - 2. místo
10 bodů - 3. místo
5 bodů   - 4. místo
Euro Beach Soccer Cup 2010 se odehraje ve dnech 21. až 23. května 2010 v Římě.
Nás může mrzet jen to, že jsme na 9. místě evropského žebříčku, a tím jsme se nekvalifikovali na tento první evropský turnaj v beachsocceru.


Čtvrtfinálové dvojice:
Španělsko - Polsko • Rusko - Francie • Portugalsko - Švýcarsko • Itálie - Maďarsko
O víkendu se konal turnaj v Puerto Vallarta (Mexiko), kterého se zúčastnila vedle domácích také mužstva Argentiny, Brazílie a Španělska.Brazílie   

 7 : 4

  Španělsko
Argentina 

 1 : 2

  Mexiko

Brazílie     
 4 : 2

  Argentina
Mexiko
 3 : 1

  Španělsko

Španělsko
 9 : 5

  Argentina
Mexiko

 1 : 4

  Brazílie

Včera v podvečer se odehrála v Aréně Costa da Suipa (Brazílie) repríza finálového zápasu z MS 2009 mezi domácí Brazílií a Švýcarskem. Po dramatickém průběhu zápasu se nakonec radoval domácí tým z vítězství 7:5.


Brazílie

 7 : 5

  Švýcarsko info

Velkou senzací skončil 11. ročník Copa Latina, kdy se vítězem stalo mužstvo Chile. Stalo se tak druhým mužstvem v historii turnaje po Portugalsku, které dokázalo vzít vítězství domácí Brazílii.

Výsledky
Chile - Uruguay 5-7
Brazílie -Argentina 5-1

Uruguay - Argentina 2-3
Brazílie - Chile 8-11

Brazílie - Uruguay 7-2
Chile - Argentina 6-5

Tabulka
1. Chile
2. Brazílie
3. Argentina
4. Uruguay
Již 11. ročník tradičního turnaje Copa Latina se uskuteční ve dnech 29. - 31. ledna 2010 v Brazílii.
Hrát se bude na Rio Quente Resort a turnaje se zúčastní týmy Brazílie, Uruguaye, Argentiny a Chile.

Výsledky předchozích turnajů zde.
Zahraniční turnaje, které se budou konat v příštím roce, Vám budeme přinášet na stránkách www.plazovakopana.cz. Pokud i Vy sami odhalíte nějaký turnaj, který by nám utekl, prosím dejte nám vědět a my jej uvedeme. Průběžně Vás tak budeme informovat o akcích, které se konají mimo ČR. V případě Vašeho zájmu se můžete přímo přihlásit přes stránky pořadatele anebo pošlete přihlášku na ČMFS (info@plazovakopana.cz) a my Vám pomůžeme s registrací.

turnaje 2010

Fuerteventura Cup

    

Beachsoccer pro amatérská mužstva

27. 2. 2010 - 6. 3. 2010
registrace do 15. 1. 2010

Fuerteventura (Španělsko)

více na http://www.fuerte-soccer.com
V Marseille se ve dnech 27. a 28. 11. uskutečnil turnaj národních týmů. Mimo domácí Francie se turnaje účastnili mistři světa z Brazílie, dále pak Španělé a Portugalci.


Master Cup 2009

sobota 28. 11. 2009

          finále  
Brazílie   5 : 4     Španělsko
Bruno, Buru, Benjamin,
Andre, Daniel
                2 x Amarelle, Kuman, Juanma
         o 3. místo  
Francie

 
1 : 2

  Portugalsko
Francois                 Belchior, Madjer


pátek 27.11.2009
Brazílie

3 : 2

  Portugalsko
Betino, Buru, Benjamin    
                Jose Marie, Belchior
Francie

 
2 : 4

  Španělsko
2 x Sciortino                 2 x Christian T., Amarelle, Kuman
Ve finále zvítězilo Japonsko nad Bahrajnem 6:1. Japonsko se vítězstvím dostalo do skupiny B a  Bahrajn doplnil skupinu D na MS 2010 v Dubaji. MS začíná již příští pondělí.

Vítěz: Japonsko
2. místo: Bahrajn
3. místo: Omán
4. místo: Irán


Individuální ocenění:
Nejlepší hráč: Yagoob (Bahrajn)
Nejlepší střelec: Mesigar (Irán)
Nejlepš brankářr: Ginoza (Japonsko)

Kompletní výsledky kvalifikace.

Fotogalerii můžete vidět na oficiálních stránkách www.beachsoccer.com nebo kliknutím zde.
V semifinále zvítězilo Japonsko nad Íránem 5:3 a postoupilo
společně s Bahrajnem, který si poradil s Ománem 6:1 na závěrečný turnaj.

       


Oba celky se utkají v zítřejším finále o vítěze asijské kvalifikace. O třetí místo si zahrají poražený týmy Íránu a Ománu.

Semifinále
Úterý, 10. listopadu

15:00 Írán 3 x 5 Japonsko
16:00 Bahrajn 6 x1 Omán
Posledním postupujícím je Omán, který porazil Austrálii 4:2.Pondělí, 9. listopadu
14:45 Írán 8x2 Čína
15:00 Omán 4x2 Austrálie
16:00 Japonsko (2) 2x (3) 2 Bahrajn

16:00 Uzbekistán 8x7 Francie (Přátelský zápas)

Skupina A
1. Bahrajn* 6
2. Japonsko* 3
3. Uzbekistán 0

Skupina B
1. Írán* 9
2. Omán 6
3. Austrálie 3
4. Čína 0

Vybraná fota z kvalifikace můžete vidět ve fotogalerii na facebooku.

 
Ve druhém dni asijské kvalifikace porazila Austrálie Čínu 4:1 a získala tak, své první vítězství v mezinárodním zápase. Ve druhém zápase skupiny B prohrál Omán s Íránem 3:5 a zahraje si tak v pondělí s Austálií o postup ze skupiny B.
Ve druhé skupině si Japonsko poradilo s Uzbekistánem 5:3 a spolu s Bahrajnem postupují ze skupiny A. V pondělním zápase budou hrát vzájemný zápas o první místo ve skupině A.

Neděle, 8. listopadu

14:45 Irán 5 x 3 Omán
15:00 Čína 1 x 4 Austrálie
16:00 Japonsko 5 x 3 Uzbekistán

16:00 Bahrajn 1 x 4 SAE (Přátelský zápas)

Skupina A
1. Japonsko* 3
2. Bahrajn* 3
3. Uzbekistán 0

Skupina B
1. Írán* 6
2. Australie 3
3. Omán 3
4. Čína 0

Vybraná fota z kvalifikace můžete vidět ve fotogalerii na facebooku.

 
V prvním dni asijské kvalifikace na mistrovství světa, skončily zápasy těmito výsledky.

Sobota, 7. listopadu

14:45 Australie 1 x 3 Írán
15:00 Čína 1 x 2 Omán
16:00 Bahrajn 2 x 1 Uzbekistán

16:00 SAE 4 x 2 Japonsko (Přátelský zápas)

Skupina A
1. Bahrajn 3
2. Japonsko 0
3. Uzbekistán 0

Skupina B
1. Írán 3
2. Omán 3
3. Čína 0
4. Australie 0
O poslední 2 místa na MS v Dubaji se utká 7 týmů ve dvou skupinách ve dnech 7. - 11. listopadu, 2009.

V první skupině se představí týmy Japonska, Bahrajnu a Uzbekistánu. Ve druhé skupině pak budou hrát týmy Australie, Iránu, Číny a Ománu. Postupují  první dva nejlepší týmy z každé skupiny a ty se dále utkají v semifinále o postup na mistrovství světa, které se koná již týden na to.

1 tým z asijské kvalifikace bude hrát ve skupině B se Španělskem, Pobřeží Slonoviny a Salvadorem.
2 tým z asijské kvalifikace bude hrát ve skupině D s Brazílií, Nigérií a Švýcarskem.

Rozpis televizních přenosů Vám přineseme co nejdříve.
Beach Soccer FIFA World Cup se bude konat 16-22. listopadu v Dubaji a uzavře tak sezonu 2009.  My Vám přinášíme všechny dosavadní události, které se konaly v tomto roce ve čtyřech různých kontinentech.

Přehled


Skupina A
                                                Skupina C

Spojené Arabské Emiráty   Rusko
Portugalsko   Kostarika
Uruguay   Argentina
Šalamounovy Ostrovy   Itálie


Skupina B                                                Skupina D


Španělsko   Brazílie

Japonsko   Nigérie
Pobřeží Slonoviny   Švýcarsko
Salvador   Bahrajn


Časový harmonogram turnaje

Rusko porazilo ve finále EBSL Portugalsko a stalo se vítězem Superfinále EBSL. Tým Rumunska postoupilo do divize A.

SUPERFINAL

1. Rusko (EBSL 2009 vítěz)
2. Portugalsko
3. Itálie
4. Španělsko
5. Švýcarsko
6. Polsko

PROMOTION FINAL


1. Rumunsko
2. Řecko
3. Bělorusko
4. Ázerbajdžán
5. Turecko
6. Norsko

Ocenění:

Nejlepší hráč: Madjer (POR)
Nejlepší brankář: Bukhlitskiy (RUS)
Nejlepší střelec: Palmacci (ITA), Madjer (POR) – 7 gólů
Od 20. 8. do 23.8. 2009 probíhá ve Vila Real de Santo Antonio (Portugalsko) Super a Promotion – finále.
Na těchto stránkách Vám budeme přinášet i aktuální výsledky, které budou doplňovány po zápase v rozlosování.

Super finále
Portugalsko
Španělsko
Rusko
Itálie
Švýcarsko
Polsko

Promotion finále
Rumunsko
Bělorusko
Ázerbajdžán
Turecko
Řecko
Norsko


Rozlosování
V neděli 9.8.2009 skončil další ročník Mundialita v Portimau, Portugalsko. Vítězem se stalo domácí mužstvo, které porazilo velké favority z Brazílie.

Kompletní výsledky
                                                                             

převzato z www.beachsoccer.cz, foto www.beachsoccer.com
V druhém zápase jsme prohráli s Nizozemskem 8:10. Postup byl ztracen již po včerejším zápase, ale je škoda ztracených bodů, které se nám započítávají do celkové tabulky k dalšímu nasazovaní. 

Naše reprezentace v úvodním zápase prohrála s Běloruskem 6:7 a nepostoupila tak do závěrečného superfinále v Portugalsku. Bělorusko po včerejším vítězném zápase 4:2 nad Nizozemskem dnes po nervy drásajícím zápase porazilo gólem v poslední minutě Českou republiku 7-6 a postoupilo na závěrečný turnaj.Statistika zápasu:

Divize A

Rusko
Francie
Španělsko
Polsko

Divize B


Česká republika
Nizozemsko
Bělorusko
Ve finále vyhrála naše reprezentace nad týmem Rakouska 4:3 a vyhrála tak i celý turnaj. O branky se podělili Čižnár, Kovařík, Bezdička a Boček. Je to velký úspěch a doufejme, že se i podaří v příštím týdnu získat postupové místo.
(informace převzata z www.beachsoccer.cz)

V neděli od 18 hodin se utká naše reprezentace s domácím týmem Rakouska o vítězství v Nations Cup. V semifinálovém zápase nejdříve Rakousko zdolalo Maďarsko 6:5 a poté ČR-Švýcarsko 4:3. O naše branky se podělili 2x Boček, 1x Čižnár a 1x Bezdička. Potěšující je, že Švýcarsko, které se probojovalo na MS v Dubaji bylo kompletní. Před nadcházejícím turnajem ve Francii tak můžeme myslet na první místo, zaručující postup do superfinále v Portugalsku.
(informace převzata z www.beachsoccer.cz)
O víkendu pokračoval druhý podnik EBSL v plážové kopané v Londýně. Nejlépe si vedlo Portugalsko, které všechny tři své zápasy vyhrálo. Velkým překvapením je vítězství Norů nad Francií. Dále do superfinále v Portugalsku postoupilo z divize B mužstvo Azerbajdžánu, na úkor Anglie a Německa. Azerbajdžán je tak druhým postupujícím z divize B po Rumunsku.

  (foto a článek z www.beachsoccer.cz)
 
První podnik EBSL v Lignanu (Itálie) i přes porážku v posledním zápase od domácí Itálie, vyhrálo silné Rusko (divize A). V divize B triumfovalo Rumunsko a pokračuje tak ve vynikajících výkonech, které ho provázely v kvalifikaci MS. Česká reprezentace se zúčastní třetího dílu EBSL ve Francii 25 - 27. července.